ZIE3EUDBLZEESGHE COURANT. ,o Vrijdag A®. 1839. den 4 *Ianuarij. BESTUREN en ABMINISTRAITEN. Nationale Militie. NIEUWSTUDINGÜËN; DTJITSCHLAND. frankrijk. NEDERLANDEN. No. 2. Door Zijne Majesteit is bij Besluit van den i4 December i83B j J. 126, bij continuatie benoemd tot Wethouder dezer Stad de Edele Achtbare Heer Jonkheer^ K. W. JONGE. llGTlNG VAN 1839. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERTKZEE Provincie Zetland. Gezien het besluit van Z. Excell. den Heer Staatsraad Gouver neur dezer Provincie, van den 10 dezer maand, A 1aideeling n.° 13276 (Prov. blad n.o io5) en gelet op de bepalingen der Wet betrekkelijk de Nationale Militie van den 8 JanuaVij 1817, 27 April 18I0 en opgevolgde instructien hebben goedgevonden, bij deze op te roepen alle manspersonen zonder onderscheid die geboren zijn in 1820 en voor de ligting van bet jaar i83g de eerste klasse uitmaken onverschillig of zij al of niet redenen van vrijstelling hebben om op Woensdag den 2 Januarij aan staande en volgende dagen, des voormiddags van 9 tot 12 en des namiddags van 2 tct 4 «rei 2'ch ter Stedelijke Secretarie dezer Stad voor de Nationale Militie te doen inschrijven waartoe het Register geopend zal zijn tot den 20 Januarij wanneer hetzelve provisioneel en op den 28 Januarij daaraanvolgende finaal zal wor. den gesloten en tevens aan hun kennis te geven als ook aan Ouders, Voogden, Curators en Regenten van publieke gestichten of andere instellingeu van weldadigheid die verantwoordelijk zijn voor eene behoorlijke en tijdige inschrijving hunner Kinderen Pu pillen of geadministreerde» hetzij dezelve al of niet tegenwoordig zijn dat op den 20 Januarij de nalatigen nog zullen worden in geschreven aan het einde van het Register na de provisionele slui ting doch wegens verzuim van geene aangifte op de bepaalde tijd te hebben gedaan voigens het bepaalde bij art. 8 der Wet van den 27 April 1820, worden verwezen in eene geldboete van niet minder dan f 5 en niet te bovengaande de som van f ioo, of in geval van onvermogen met eene gevangenis van vier dagen tot zes weken worden gestraft terwijl de 2000'anigen die zich vóór den 28 Januari]na de finale sluiting niet hebben doen inschrij ven en daarna ontdekt worden zullen onmiddellijk gearresteerd en naar de hoofdplaats der Provincie worden overgebragt, om al daar door Z. Ëxcell. den Heer Staatsraad Gouverneur en twee leden van Géd. Staten te worden onderzocht en geschikt voor de dienst bfvondm zijnde dadelijk aan den Provincialen Kornmandant ter inlijving Worden overgegeven onverminderd de betaling van het dubbeld der boete, ten ware er wettige redenen van vrijstelling mogten bestaan, in welk geval de inlijving zonder boete zal plaats hebben en onverminderd de geldboeten en strafbepalingen die ingevolge de Wet op de nalatige Ouders, Voogden, Curators of Regenten zullen worden toegepast. Dat de wettige woonplaats voor de inschrijving wordt ge acht voor de ongebuwden, de woonplaats hunner Ouders, - eerslbenoemden Voogd of Curator, en geene Ouders, Voogden, Curators of eigen bestaan hebbende, de plaats alwaar zij zich be vinden voör de gehuwden de plaats alwaar zij hun bestaan heb ben of op den 1 Januarij voor de Personele Belasting zijn be schreven en voor de gealimenteerden of die in Godshuizen zijn opgevoed de plaats alwaar de Besturen of Godshuizen welke de alimentatie bekostigen gevestigd zijn terwijl een ieder die zich ter inschrijving aangeeft, verzekert moet zijn van zijnen ouderdom, waartoe aan de zoodanigen die binnen deze Stad geboren zqn de gelegenheid zal worden gegeven op het Bureau van den Bur gerlijken Stand doch wat de van elders geborenen betreft, deze zijn verpligt om. bij de inschrijving overteleggen eene geboorte akte, hetwelk op aanvrage ter plaatse hunDer geboorte, vrij van zegel en leges zal worden afgegeven. Dat al verder worden opgeroepen alle degenen die de vereischten b'zitten en genegen mogten zijn om in mindering vaa het konlin- gent dezer Stad als vrijwilligers bij de Nationale Militie te die nen om zich daartoe ter Secretarie aan te geven gedurende de geheele maand Januarij aanslaande, waarvoor het register van inschrijving aldaar in gereedheid zal worden gebragtzullende aan eiken vrijwilliger na door den Militieraad in deze Provincie le zijn goedgekeurd eene premie van dertig guldens uit de Stedelijke bas worden ter hand gesteld en waartoe ingevolge Art. 3i der wet van den 8 Januarij 1817 kunnen aangenomen worden, alle Ingeze tenen welke op den 1 Januarij ongehuwd, hun ig'le jaar zijn in getreden en hun 3os'« nog niet hebben volbragt ten ware zij vroe ger hebben gediend, in welk geval zij tot den ouderdom van 35 jaren worden toegelaten de lengte hebben van 1 el 570 stree- pen en gedurende de laatste i5 maanden biuneu de Stad hebben gewoond. Eindelijk wordt ter kenoisse van de belanghebbenden gebragt dat de voor zich zeiven dienende manschappen die in den loop van dit jaar het zij door het overlijden van eenen Vader of Wel Moeder weduwe zijnde of door eene plaats gehad hebbende reg- terlijke separatie of echtscheiding der Ouders of door het over lijden van een of meer broeders regt op vrijstelling hébben ver kregen overeenkomstig de bepalingen van Art. gi en 94 der wet van den 8 Januarij 1817 en dien ten gevolge hun ontslag verlangen, zich voor den vijfden. Januarij aanstaande in geschrifte nloeteu aanbelden'b^ het Stedelijk Bestuur, volgens het bepaalde bij Art- ai der wet, met overlegging van de noo'digé bewijzen itigerigt over eenkomstig de voorschriften bij de aangehaalde Art. gr en g4 vast gesteld tot het doen van welke aanvrage ook de Ouders Voog den of Curators en gemagligden van de belanghebbende evenzeer als de manschappen zelve, bevoegd zijn. Burgemeester en Wethouders vertrouwen dat allen die ïd de termen der Militie vallen en die tot het doen der aangifte ter in schrijving verpligt zijn zich op de bepaalde tijd en plaats zullen aanmelden of doen aanmelden, ten einde voor te komen dat niet de strafbepalingen bij de wet tegen de nalatigen vastgesteld be hoord te worden toegepastterwijl een ieder, in twijfelachtige gevallen zich ter Stedelijke Secretarie kan vervoegen, om aldaar de begeerde inlichtingen te ontvangen. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende zal deze worden afgekondigd en in de Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee den ig December i838. Burgemeester en Wethouders voornd., DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris, W. J. P. K R O E F. FRANKFORT den 2g December. Uit Smyrna schrijft men J van den 8 dezer dat den vorigen dag aldaar plotseling vijf per sonen door de pest waren aangetast. Er zijn zeer ongunstige tijdingen ontvangen omtrent het egyp- ti'sche leger van 6000 man hetwelk onder Kurschid-pacha tegea de Arabieren in de woestijnen van Kedsch opgetrokken is. Dat le ger is door die Arabieren van alle zijden ingesloten en men vreest dat geen man van hetzelve zal te regt komen. Te Alexandrië liep volgens herigten van den 6 December uit die stad het gerucht, dat Mekemedpacha op zijne reis naar den Sennaar ernstig ziek was geworden. Den 21 der vorige maand zijn zes egyptische oorlogschepen, met ongeveer duizend man irreguliere troepen die Syrië onlangs onder aanvoering van Mustapha-pacha verlaten hadden op het eiland Gandia aangekomen. Na eenige dagen rust gehouden te hebben sloegen zij den weg van Sphakia de zuidelijke provincie van het eiland, in, en dreven al de arme inwoners uit hunne hut ten om zich daarin te huisvesten. Den 3 dezer is een egyptisch fregatmet ruim driehonderd man bezettingstroepen bij Cauea geland terwijl vier andere fregatten in de golf van Suda voor anker zijn gebleven Tm Mustapha-^e.ch% in geval van nood te ondersteunen. Volgens eene naauwkeurige opgave zal de e-yplische zeemagt eerlang uit zestien linieschepen, vijf fregatten, e'en zoovele korvetten, zes brikken twee kotters en twee gewapende stoomschepen bestaan. PARIJS den 3o December, Berigten uit Buenos-Ayres vermelJ den dat het bewind aldaar bet ullimatuiT. .va oL.en admiraal ver worpen heeft waarop de vijandelijkheden zouden begonnen zijn. Den 26 zijn de schepen aan boord hebbende de gewezen fransche bezetting van Ancora te Toulon aangekomen. De vermaarde regtsgeleerde Merlindie tijdens de restaura tie, in Holland en Belgie heeft gewoond, is, in den ouderdom vai^ 84 jaren overheden. 's GRAVENHAGE den 2 JaDuarij. Bij de overweging der voor- dragt, tot hef openen van eene geldleening, tot het bedijken ea droogmaken van het Haarlemmermeerin de afdeelingen van de tweede kamer der Staten-Generaalhebben vele leden de noodza kelijkheid. van die onderneming ei-kend. Zij meenden door die erkenning ook tot eene spoedige stuiting van het kwaad te moeten komenen waren derhalve allezins voor het ontwerp. Andere leden achtten ofschoon tegen de zaak op zich zelve niet hebbende het tegenwoordig oogenblik daartoe ongunstigvermits de buiten gewone tijdsomstandigheden nog steeds hooge uitgaven bleven ver- eischen en het aangaan van meerdere schuld noodzakelijk maakten. Weder andere leden zagen in de onderneming slechts nut voor het gewest Holland, en meendendat dit dan ook hooger subsidie daarvoor moest verstrekken. Wat de wijs van uitvoering betreft meende mendat het plan der droogmaking ook noodwendig leiden moest tot de verbetering van de uitwatering op den IJssel en vroeg men, in elk geval, omtrent de uitvoering en de besteding der geldmiddeleu eenige na-, dere inlichtingeq.

Zierikzeesche Courant | 1839 | | pagina 1