ff». 104. ZIERIRZEESCHE xr? s, Vrijdag A°. 1836a COURANT, 28 Sêecember. BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. Nationale Militie Publicatie. BEKENDMAKING. LIGTING VAN 1839. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE Provincie Zeeland. Gezien het besluit van Z. Excell. den Heer Staatsraad Gouver neur dezer Provincie, van den io dezer maand A i .e aideeling n.° 13276 (Prov. blad n.o iö5) en gelet op de bepalingen der Wet, betrekkelijk de Nationale Militie van den 8 Januari) 1817, 37 April 1820 en opgevolgde instruction, hebben goedgevonden, bij deze op te roepen alle manspersonen zonder onderscheid die geboren zijn in 1820, en voor de Ifgtir.g van bet jaar 1889 de eerste klasse uitmaken onverschillig of zij al of niet redenen van vrijstelling hebbenom op Woensdag den 2 Januarij aan staande en volgende dagen, des vporroiddags van 9 tot 12 en des namiddags van 2 tot 4 "re, zich ter Stedelijke Secretarie dezer Stad voor de Nationale Militie te doen inschrijvenwaartoe het Register geopend zal zijn tot den 20 Janiiarij wanneer hetzelve provisioneel en op den 28 Januarij daaraanvolgende fioaal zal wor. den gesloten en tevens aan hun kennis te geven als ook aan Ouders, Voogden, Curators en Regenten van publieke gestichten of andere instellingen van weldadigheid, die verantwoordelijk zijn voor eene behoorlijke en tijdige inschrijving hunner Kinderen Pu- piUen of geadministreerde!!hetzij dezelve al of niet tegenwoordig zijn dat op den 20 Jannarij de nalatigen nog zullen worden in. geschreven aan het einde van het Register na de provisionele slui ting doch wegens verzuim van geene aangifte op de bepaalde tijd te hebben gedaan volgens het bepaalde bij art. 8 der Wet van den 27 April 1820, worden verwezen in eene geldboete van niet tuinder dan f 5 en niet te bovengaande de sorti van fioo, of In geval van onvermogen met eene gevangenis van vier dagen tot ies weken worden gestraft; terwijl de zoodanigen, die zich vóór 'den 28 Januarij, na de finale sluiting niet hebben doen inschrij ven en daarna ontdekt worden zullen onmiddellijk gearresteerd en naar de hoofdplaats der Provincie worden overgebragt, om al daar door Z. Excell. den Heer Staatsraad Gouverneur en twee leden van Ged, Staten te worden onderzocht en geschikt voor de dienst bevonden zijnde dadelijk aan den Provincialen Kommandant ter inlijving worden overgegeven onverminderd de betaling van het dubbeld der boete ten ware er wettige redenen van vrijstelling mogten bestaan, in welk geval de inlijving zonder boete zal plaats hebben en onverminderd de geldboeten en strafbepalingen, die ingevolge de Wet op de nalatige Ouders Voogden Curators of Regenten zullen worden toegepas}. Dat de wettige woonplaats voor de inschrijving wordt ge acht voor de ongfehuwden, de woonplaats hunner Ouders, eerstbenoemden Voogd of Curator en geene Ouders, Voogden, Curators of eigen bestaan hebbende, de plaats alwaar zij zich be vindenvoor de gehuwden de plaats alwaar zij hun bestaan heb ben of op den 1 Januarij voor de Personele Belasting zijn be schreven en voor de gealimenteerden of die in Godshuizen zijn opgevoed de plaats alwaar de Besturen of Godshuizen welke de alimentatie bekostigen gevestigd zijn terwijl een ieder die zich ter inschrijving aangeeft, verzekert moet zijn van zijnen ouderdom, Waartoe aan de zoodanigen die binnen deze Stad geboren zijn de gelegenheid tal worden gegeven op het Bureau van den Bur gerlijken Stand, doch Wat de van elders geborenen betreft, deze lijn verpligt om bij de inschrijving overteleggen eene geboorte akte hetwelk op aanvrage ter plaatse hunner geboortevrij van tegel en leges zal worden afgegeven. Dat al verder worden opgeroepen alle degenen die de vereischten bezitten en genegen mogten zijn om in mindering van het kontin- gent dezer Stad als vrijwilligers bij de Nationale Militie te die nen om zich daartoe ter Secretarie aan te geven gedurende de geheele maand Januarij aanstaandewaarvoor het register van inschrijving aldaar in gereedheid zal worden gebragtzullende aan eiken vrijwilliger na door den Militieraad in deze Provincie te ïijn goedgekeurd eene premie van dertig guldens uit de Stedelijke kas worden ter band gesteld en waartoe ingevolge Art. 3i der wet van den 8 Januarij 1817 kunnen aangenomen worden, alle Ingeze tenen wélke op den 1 Januarij ongehuwd, hun 19^ jaar zijn in getreden en hun 3oste nog niet hebben volbragt ten ware zij vroe ger hebben gediend, in welk geval zij tot den ouderdom van 35 jaren worden toegelatende lengte hebben van 1 el 570 stree- pen en gedurende de laatste i5 maanden binnen de Stad hebben gewoond. Eindelijk wordt ter kennisse van de belanghebbenden gebragt dat de voor zich zeiven dienende manschappen die in den loop van dit jaar, het zij door het overlijden van eenen Vader of wel Moeder weduwe zijnde of door eene plaats gehad hebbende reg- terlijke separatie of echtscheiding der Ouders of door het over lijden van een of meer broeders tegt Op vrijstelling hebben ver kregen overeenkomstig de bepalingen van Art. 91 en 94 c'e!' wet y^n den 8 Januarij 1817 en dien ten gevolge hun ontslag verlangen, zich voor den vijfden Januarij aanslaandein geschrifte moeten aanmelden bij het Stedelijk Bestuur volgens het bepaalde bij Art. 21 der wet met overlegging van de noodige bewijzen ingerigt over eenkomstig de voorschriften bq de aangehaalde Art. gi en g4 vast gesteld tot het doen van welke aanvrage ook de Ouders Voog- deu of Curators en gemagtigdeu van de belanghebbende evenzeer als de manschappen zelve bevoegd zijn. Burgemeester en Wethoudersvertrouwen dat allen die in de termen der Militie Vallen en die tot het doen der aangifte ter in schrijving verpligt zijn zich op de bepaalde tijd en plaats zullen aanmelden of doen aanmelden, ten einde voor le komen dat niet de strafbepalingen bij de wet tegen de nalatigen vastgesteld be- boord te worden toegepast; terwijl een ieder, in twijfelachtige gevallen zich ter Stedelijke Secretarie kan vervoegen om aldaar de begeerde inlichtingen te ontvangen. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende zal dezó worden afgekondigd en in de Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee den ig December i838. Burgemeester en Wethouders voornd., DE CRANE, vi. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J. P. K R O E F. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, maken bekend dat de Kohieren van Hoofdelijken Omslag voor deze Stad, over het loopende dienstjaar, zijn executoir verklaard en ten fine van invordering worden gesteld in handen van den Heer Ste delijken Ontvanger die gemagtigd is om dien omslag aan de hui zen der In- en Opgezetenen van deze Stad en het Poortambacht te doen ophalen, tegen deszelfs kwitantie; wordende een iegelijk uit- geroodigd om deszelfs aanslag op voorschreve wijze, in Stads belang en tot voorkoming van vervolgkosten te voldoen. Zierikzee, den 27 December i838. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vi. Ter ordonnantie van Dezelve, De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEEtl Provincie Zeeland. In aanmerking nemende de bestaande verordeningen tot •wering der Bedelarij in het algemeen. Hebben goedgevonden: t,° Om aan alle behoeftigen te verbieden gelijk geschiedt bij deze, om op den 1 Januarij 1839, aan de woningen der Ingezetenen rond te gaan om onder voorgeven van nieuwjaar- wenschen te bedelen. 2.0 Ter kennis van de Ingezetenen te brengen datter verligting van den nood der Armen, op den tweeden dag van het vol gende jaar, des middags eene Collecte zal gedaan worden om uit het beloop daarvan eene buitengewone uitdeeling aan alle de behoeftigen binnen deze Stad te doen. Ten welken einde Burgemeester en Wethouders de Ingezetenen uitnoodigen om op den aanstaanden Nieuwejaarsdag geene giften aan hunne huizen uittereiken of te doen uitreiken aan zoodanige Armen die ondanks dit verbod aan de woningen mogten komen bedelen maar willen daarentegen de Ingezetenen gelegenheid geven tot betoon van weldadigheid en om al zoo op den tweeden dag des jaars milde bijdragen in de Collecte te doen ten behoeve der waar lijk behoeftigen te dezer Stedeten einde daardoor mede te wer ken aan het heilzaam doel hetwelk de Regering bij het verbod van Bedelarij zich voorstelt. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende, zal deze in de Stads-Courant geplaatst en op den laatsten dag des jaars af gekondigd worden. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzeeden 27 December 1838. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezalven De Stads-Secretaris W. J. P. KROEF. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. brengen door deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden dat bij de in de maand September jongstleden plaats gehad hebbende keuring der Spriag-Stieren voor deze Stad en het Poort-Amhacht zijn goedgekeurd, twee Stieren, te weten: Een 3jjarige zwartbonte Slierbereids viermalen gekeurd en goed bevonden toebehoorende aan den Stierhouder TEUNIS vak NEUREN landman op de Hofstede IJpenhoyen; en

Zierikzeesche Courant | 1838 | | pagina 1