N<>. 102. Z1ER1RZEESCHE Vrij da ff A®. 1838. COURANT. 21 December. BESTUREN en ADMINISTRATIEF. ^nspccttc-Scïuittctij. Nationale Mil itie. NIEUWSTIJDINGEN. NEDERLANDEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZÏER1KZEE, snaken bekend dat ingevolge toestemming van Zijne Majesteit de Wapenschouwing, welke over de met onbepaald verlof zijnde leden der korpsen Mobiele Schutterij in de loopende maand zou moe ten plaats hebben tot in de maand April aanstaande wordt uit gesteld. Zierikzee den 19 December 1838. Burgemeester en Wethouders voornd. s DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads-Secretaris W. J. P. KROEF. LIGTING VAN 1839. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, Provincie Zeeland. Gezien het besluit van Z. Excell. den lieer Staatsraad Gouver neur dezer Provincie, van den io dezer maand, A i .e afdeeiing t\.° 13276, (Prov. blad n.o io5) en gelet op de bepalingen der Wet betrekkelijk de Nationale Militie van den 8 Januarij 1817, 27 April 1820 en opgevolgde instructieri hebben goedgevonden, bij deze op te roepen alle manspersonen zonder onderscheid, die geboren zijn in 1820, en voor de liglir.g van het jaar 1889 de eerste klasse uitmaken onverschillig of zij al of niet redenen van vrijstelling hebben'', om op Woensdag den 2 Januarij aan staande en volgende dagen, des voormiddags van g tot 12 en des namiddags van 2 tot 4 ure, zich ter Stedelijke Secretarie dezer Sta tb voor de Nationale Militie te doen inschrijven waartoe liet Register geopend zal zijn tot den 20 Januarij wanneer hetzelve provisioneel en op den 28 Januarij daaraanvolgende finaal zal wor. den gesloten en tevens aan hun kennis te geven als ook aan Ouders, Voogden, Curators en Regenten van publieke gestichten cf andere instellingen van weldadigheid die verantwoordelijk zijn voor eene. behoorlijke en tijdige inschrijving hunner Kinderen Pu pillen of ggadiriinistreerden hetzij dezelve al of niet tegenwoordig zijn, dat op den 20 Januarij de nalatigen nog zullen worden in. geschreven aan het einde van het Register na de provisionele slui ting doch wegens verzuim van geene aangifte op de bepaalde tijd te hebben gedaan volgens bet bepaalde bij art. 8 der Wet van den 27 April 1820, worden verwezen in eene geldboete van niet minder dan f 5 en niet te bovengaande de som van f 100, of in geval van onvermogen met eene gevangenis van vier dagen tot zes weiten worden gestraft terwijl de zoodanigen i die zich vóór den 28 Januarijna de finale sluiting 4 niet hebben doen inschrij ven en daarna ontdekt Worden zullen onmiddellijk gearresteerd en naar de hoofdplaats der Provincie worden overgebragt, om al daar door Z. Excell. den Heer Staatsraad Gouverneur en twee leden van Ged. Staten te worden onderzocht en geschikt voor de dienst bevonden zijnde dadelijk aan den Provincialen Kommaudant ter inlijving worden overgegeven onverminderd de betaling van het dubbeld der boete, ten ware er wettige redenen van vrijstelling mogten bestaan in welk geval de inlijving zonder boete zal plaats hebben en onverminderd de geldboeten en strafbepalingen die ingevolge de Wet op de nalatige Ouders Voogden Curators of Regenten zullen worden toegepast. Dat de wettige- woonplaats voor de inschrijving wordt ge acht voor de ongebuwden, de woonplaats hunner Ouders, eerstbenoemden Voogd of Curator en geene Ouders, Voogden Curators of eigen bestaan hebbende, de plaats alwaar zij zich be vinden voor de gehuwden de plaats alwaar zij hun bestaan heb ben of op den 1 Januarij voor de Personele Belasting zijn be schreven en voor de gealimenteerden of.die in Godshuizen zijn opgevoed, de plaats alwaar de Besturen of Godshuizen welke de alimentatie bekostigen, gevestigd zijn; terwijl een ieder die zich ter inschrijving aangeeft verzekert moet zijn van zijnen ouderdom, Waartoe aan de zoodanigen die binnen deze Stad geboren zijn de gelegenheid zal worden gegeven op bet Bureau van den Bur gerlijken Stand doch wat de van elders geborenen betreftdeze zijn verpligt om bij de inschrijving overteleggen éene geboorte akte, hetwelk op aanvrage ter plaatse hunner geboorte, vrij van zegel en leges zal worden afgegeven. Dat al verder worden opgeroepen alle degenen die de vereisebten bezitten en genegen mogten zijn om in mindering van bet konlin- gent dezer Stad als vrijwilligers bij de Nationale Militie te die nen om zich daartoe ter Secretarie aan te geven gedurende de geheele maand Januarij aanstaandewaarvoor het register van inschrijving aldaar in gereedheid zal worden gebragt 5 zullende aan eiken vrijwilliger na door den Militieraad in deze Provincie te zijn goedgekeurd eene premie van dertig guldens uit de Stedelijke kas worden ter hand gesteld en waartoe ingevolge Art. 3i der wet van den 8 Januarij 1817 kunnen aangenomen worden, alle Ingeze tenen welke op den 1 Januarij ongehuwd, hun igJe jaar zijn inJ getreden en hun 3oste nog niet hebben volbragt ten ware zij vroe ger hebben gediend, iri welk geval zij tot den ouderdom van 35 jaren worden toegelaten de lengte hebben van 1 el 570 stree- pen en gedurende de laatste i5 maanden binnen dc Stad hebben gewoond. Eindelijk wordt ter kennisse van de belanghebbenden gebragt, dat de voor zich zeiven dienende manschappen die in den loop van dit jaar het zij door het overlijden van eenen Vader of wel Moeder weduwe zijnde of door eene plaats gehad hebbende reg- terlijke separatie of echtscheiding der Ouders, of door het over lijden van een of meer broeders regt op vrijstelling hebben ver kregen overeenkomstig de bepalingen van Art. 91 en 94 der wet van den 8 Januarij 1817 en dien ten gevolge hun ontslag verlangen, zich voor den vijfden Januarij aanstaande, in geschrifte moeten, aanmelden bij het Stedelijk Bestuur volgens het bepaalde bij Art. 21' der wet, met overlegging van de noodige bewijzen, ingerigt over eenkomstig de voorschrifteu bij de aangehaalde Art. 91 en g4 vast gesteld tot het doen van welke aanvrage ook de Ouders Voog den of Curators en gemagtigden van de belanghebbende evenzeer, als de manschappen zelve bevoegd zijn. Burgemeester en Wethoudersvertrouwen dat allen die in de termen der MiJitie. vallen en die tot het doen der aangifte ter in schrijving verpligt zijn zich op de bepaalde tijd en plaats zullen aanmelden of doen aanmelden, ten einde voor te komen, dat niet de strafbepalingen bij de wet tegen de nalatigen vastgesteld be hoord te worden toegepast; terwijl een ieder, in twijfelachtige gevallen zich ter Stedelijke Secretarie kan vervoegen om aldaar dé begeerde inlichtingen te ontvangen. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende zal dezë worden afgekondigd en in de Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee, den 19 December 1838. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven t De Stads Secretaris W. J. P. K R O E F. DUITSCHLAND. Frankfort, den 14 December. Het oostcnrijksche fegrrïngsblad verkondigt den terugtogt der keizerlijke troepen uit den kerkelijkert staat op de navolgende wijze: «Z. M. de overleden keizer had, ten gevolge van het door Z. H. pans Gregorius XP'I aan hoogstdenzelven gedaan verzoek om bij stand in de maand Maart 1831 een deel van zijne in Italië staande krijgsmagt in de pausselijke] stalen doen binnenrukken om de'door revolutionaire woelingen en misdadigen opstand legenden persoon en het wettig gezag van den lands-vorst gestoorde rust te herstellen. «Naardien de H. Vader dat oogmerk thans als bereikt beschouwt heeft Z. H. de verleende hulp dankbaar erkennende, Z. M. den keizer doen verzoeken om de nog in de legatien aanwezige troe pen uit het pausselijk gebied terug te roepen. Z. M. de keizer heeft dienovereenkomstig onverwijld de noödige bevelen uitgevaar digd waarna de troepen den 20 November hunne terugmarsch van Catolica het verst door hen bezette punt, hebben aanvaard en na den 3o dier maand Bologna te hebben verlaten allen ia de keizerlijke staten teruggekeerd zijn." Bijzondere brievpn melden het volgende: «Ofschoon de zit tingen der honds vergadering sedert eenige dagen geschorst zijn is de president, graaf van Mïinch Beüinghausennog niet van hier vertrokken. Men begint te vermoeden dat dit oponthoud is toe te schrijven aan bijzondeje staatkundige oorzaken. Op de mili taire bewegingen in Belgie heeft men hier tot nog toe weinig o£ geen acht geslagen. Slechts dan, wanneer Belgie zich verstout lot het doen van militaire demonstration in of tegen Luxemburg zal het duitsch-verbond zich daartegen dadelijk doen gelden. De ontruiming van den kerkdijken staat door de oostenrijksche troepen mag worden beschouwd als een blgk, dat de magt der re volutionaire propaganda in Italië thans gefnuikt is. Ook uit het napelsche luiden de berigten ten aanzien van den staatkundigea toestand des lands gunstiger. De gisting Op Sicilië is mede aan, merkelijk verminderd. 's Gravenhage den 19 December. Van regeringswege is aan den gouverneur in Overijssel eene som van f 5oo verstrekt, ten einde aan te wenden tot leniging van den ongelukkigen toestand der armen op het eiland Schokland. Te Utrecht heeft in de patent oliefabrijk van dén heèr Cast telïjn een ongeluk plaats gehad. De heer van der Steen, oud 28 jaren, die van tijd tot tijd aanvallen van zenuwtrekkingen had is voorover in eene kuip met olie geslagen en daarin om liet levért gekomen.

Zierikzeesche Courant | 1838 | | pagina 1