V ZHBIRZEESCHE Vrijdag COURANT. 18 November. BESTUREN en ABMINISTRATIEN. Waarschuwing. NIEUWST IIIMNGE N. DUITSCHE.AHD. J No. 92. Ao. 1638. BURGEMEESTER en WETHOUDERS, der Stad ZIERIKZEE. Gezien het dwangbevel cfoor den Ontvanger der Directe Belastin gen alhier opgemaakt tegen de ten achteren zijnde Belastingschuldi gen op de personele belasting en het patentregt over het loopen.de dienstjaar. I Gelet op het besluit van Z. E'xc. den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, dd. 21 Maart i836, provinciaal blad 11 35. Herinneren derzelver In- en Opgezetenen aan de verpligting tot aanzuivering der verschenen termijnen op hunnen aanslag in de Be lasting op het personeel en het patentregt over de Ioopende dienst, waartoe de nalatigen bij deze zeer ernstig worden aangemaand, met "waarschuwing tevens dat zi) bij langer verzuim zich zeiven de kos ten van vervolging zullen te wijten hebben welke de executie van gedacht dwangbevel zal na zich slepen. Zierikzee den 14 Novemher 1838. Burgemeester en Wethouders voornd. DE C B A N E vt. ïer ordonnantie van Dezelven De Stads-Secretaris W. J. P. KKOEF. Het PROVINCIAAL GEREGTSHOF van ZEELANDbrengt bij deze ter kennisse van de belanghebbenden dat door hetzelve ter voldoening aan art. 1 3 van het Reglement van Orde en Discipline voor de Advokaten en Prokureurs gocdg^Keurd bij Koninklijk Be sluit van den i4 September i838 (Staatsblad no. 36) tot Leden van het Bureau van Consultatie waarvan liet hoofddoel is, om se- jegtelijken raad en bijstand te verschaffen aan behoeftigen die geenen Praktizijn hebben voör zoover daarin hij het Wetboek van Burgerlijke Regtsvorderfng niet is voorzien, zijn benoemd, de lieeren Mr. Jacobus Bal Snijdersjtyh". Letras Johannes Gesinus van DiagC' ten en Mr. Gerardus fdendeluuis Thomas Vogelvangeralle Advoka ten te Middelburg, en als zoodanig bij den Move toegelaten; en dat het voorschreven Bureau des ze lis .Vergaderingen /.ai houden op den eersten en derden Pfoensdag in elke maand, des namiddags ten één ure in de Praktizijns-Kamer ten Stadhuize alhier. Middelburg, den 6 November t838. Op last van het Provinciaal Geregtshof voornoemd De-Griffier A. VRÉKE. Frankfort, den i 1 November. De russische grootvorst-troonop volger zal den winter te Napels doorbrengen, en in liet aanstaande voorjaar over Weenen Stuttgart, Frankforten 's Gravenbaae naar Engeland reizen om zich van daar naar Petersburg in te schepen. Keizer Ferdinand, wil zich in het voorjaar in Stiermarken laten huldigen. Ook te Weenen wordt thans van eene ontruiming van het Pauselijk gebied door de oostenrijksche en fransche troepen ge sproken. Uit genoemde stad wordt stellig gemeld dat die ont ruiming besloten is ja de dag daartoe reeds bepaald zou zijn. In de russische stad Nereciita, in het gouvernement Kostroma, is, in den nacht van den 2g October, een lievige brand uitgebroken, en heeftbehalve liet raadhuis en verscheidene andere publieke ge- bouweu honderd en tachtig woonhuizen vernield. GROOT-BRIT TA N N IE N. Londen, den 10 November. In de nabijheid van Plymouth heeft Woensdag een treurig ongeluk plaats gehad. Door het omslaan eener sloep, in welke zich twintig werklieden bevond hebben deze ölle hun graf in de golven gevonden. Zij latea te zaaien vijftien ^veduwen en vijftig kinderen na. Eergisteren is in deze hoofdstad uit Amerika voorzien van de loffelijkste brieven van aanbeveling van de agenten van Lloyd's le New-York, aangekomen m*. E. C. Delavandie zich in voor noemde zeehaven zoo sterk en wel op eigen kosten bevlijtigd beeft, om de matigheid in het gebruik van sterke dranken aan boord der zeescbepeu te bevorderen. Door onvermoeide pogingen is het ge- jnelden heer gelukt te bewerkstelligen dat op een aantal koopvaar dijschepen van de Vereenigde Staten thans koffij in plaats van den gebruikelijken rum, aan het scheepsvolk gegeven wordt, terwijl de gewone sterke dranken uitsluitend tot geneeskundige doeleinden, en dan slechts in kleine hoeveelheid aan hetzelve toegediend worden. Een en ander heeft dan ook reeds te weeg gebragtdat door on derscheidene zee-assurantie-maatschappijen te Nevv-York 5 per cent restitutie is toegestaan van al de door haar onlvangene premien op schepen op welke het bewuste matigheidsplan in werking is. Alhier ontvangen brieven uit IConstantinopel van den 17 de zer, behelzen de proclamatie, door den russischen opperbevelheb ber aan de bewoners van Circassië uitgevaardigd, bij welke bij hen tot onderwerping aanmaant en uit naam des keizers belooftdat hun genade zal geschonken worden benevens het antwoord dec eiicassiscbe opperhoofden waarbij zij dat aanbod met minachting verwerpen en den generaal verzoeken hun geene brieven meer toe te zenden naardien die ongeopend verbrand eu de overbren gers ter dood gebragt zullen worden. Volgens berigt van de Kaap de Goede Hoop van liet begin van September, zonden de uitgewekene boeren van Port-Natal welku laatstelijk door de Kaffers geslagen waren van hunnen kant het kamp van den aanvoerder Mozelehatze aangevallen en den vijand verslagen en met groot verlies naar het gebergte verdreven hebben. Een prachtige leeuw uit Harbarie aangebragt is te Liver pool openlijk verkocht. De hoogste bieder was de heer Balliydie kooper was voor 160 p. st. (1920 gl.) FRAN K R IJ K. Parijs, den 10 November. Den 21 October hebben de fransche' troepen in Afrika Milah zonder slag of stoot bezet. De provincie is volkomen rustig en de troepen leggen een weg aan van Constan- tine naar Milah ook zal men er een maken van Milah naar Algiers over Setif en de ijzeren poorten waartoe tusschen Milah en Seliü een kamp opgerigt zal worden. De maarschalk P'alée beeft Sidi Ahmet Ben Mohamed-Ben-cl-IJadji' Bouzioel-Mograni benoemd tot kalif van den Mejana. Hij is de kleinzoon van den sultan Boasisdie gedurende de laatste eeuw zeer beroemd is geweest in Afrika en was dadelijk tot den maar schalk gekomen zoodra hij bezetten van Milah vernomen heeft. Hij is plegtig in zijne waardigheid geïnstalleerd na in handen der Cadis en Muftis den eed op den Koran afgelegd te hebben. Thans is 'skonings gezag erkend in de provincie van Conslantine van de grenzen van Tunis tot aan de zoogenaamde ijzeren poorteu (een om zijne sterkte aldus genaamde bergpas.) Den 12. Ook bier gelooft men, dat Ancona door de fransche i-roepen ontruimd zal worden. NEDERLANDEN. 's Gravenhage, den 1 3 November. In de verledene vreek uit Frank fort aan den Mein aangekomen zijnde het tweede beeld om den voorgevpj van het akademische gebouw te versieren hetwelk te de zer stede aan de Prinsessegracht wordt opgelicht zoo is hetzelve nevens het vroeger gekomene alhier in de zaal zelve ter bezigtiging gest. ld en door een ieder bewonderd wetende men niet aan welk der twee beelden, zijnde de Oceaan en de Haagsclie Sledemaagd, de voovkeeur te geven. Jammer slechts dat dergelijke kunstge wrochten builen 's lands moeten vervaardigd worden, ter zake van een verschil van prijshetgeen wel door een' particulier maar geenszins door een Stedelijk Bestuur mag worden voorbij gezien. Men leest in de Utrechtsche Courant: «Naar men uit eene weloriderrigte bron verneemt is er door eene daartoe van s ko- nings wege benoemd geweest zijnde speciale commissie aan Z. M; een plan aangegeven tot opbouw van een groot handels entrepot en dok vooral ten dienste der Rijnvaart te Rotterdam. Men wil dat. hiertoe liet grondgebied der gemeente Kralingen onmiddellijk aan de oostzijde der genoemde stad grenzende en alzoo als eene voorstad derzelve zijnde aan te merken zou zijn aangewezen en wel ile landen binnendijks, omtrent 's Rijks Lijnbaan gelegen. Dit belangrijk plan zou ïn verband staan met het aanleggen van een embranchement van den ijzeren spoorweg naar Arnhem, welke dan' van dat entrepot af zou beginnen Kralingen Nieuwerkerk en den weldra droogen Zuidpias doorloopen en zich te Utrecht met den Amsterdamschen spoorweg zou vereenigen. Dikwijls gebeurt het, dat de visschers en loodsen van Texel bij stil weder zich bezig houden omiu het gat van Texel en in het Marsdiep ankers, die gekapt en gezonken zijn, door zoo genaamde dreggen op te halen maar in plaats van ankers hoo rnen aan de dreggen krijgen die hier in groote menigte gevonden worden en ons aan groote verwoestingen doen denken die in zeer vroege tijden op onze kusten door overstroomingen veroorzaakt zijn. Daar de visschers nu in deze boomer, geene waarde stellen laten zij ze wederom zinken. Onlangs echter werd aldaar een lange en dikke boom opgehaald denkelijk, naar het stuk, dat de berïgt- gever bezit een denneboom, wiens stam nadat de wortel was af gezaagd 3o voeten lengte had en wiens dikte niet kon omvademd worden j deze is met zeer veel moeite op den wal gesleepteu is nog op het Oude Schild als eene bijzonderheid te zien. Zierikzee, den 16 November. Uit Veere wordt het navolgende geschreven Zoo wij vernemen mag deze stad de hoop koesteren liet voorregt te zullen erlangen in het aanstaande winter-saizoen rijks-vaartuigen in liare haven te zien overwinteren. Voor eenige jaren viel deze plaats eene gelijke gunstige beschikking ten deel, en de bijzondere voordeelen en ondersteuning welke zulks aan hetal- gemeen opleverde doet ons dezelve met dankerkentenis te gemoet 1 zien.

Zierikzeesche Courant | 1838 | | pagina 1