N°. 84. Z1EE1KZËËSCHE rfivaji ^rlj(la9 A°. 1838. COURANT, ID October. BESTUREN en ADMINISTRATIEN. BEKENDMAK IN G. Inspectie op de Vloedplanken. NIEUWSTIJDINGEN* GROOT- BRITTANNIEN. NEDERLANDEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS, der Stad Z1ËRIKZEE. Gezien hef Bèsfirft'Zijne Excellentie den Heer Staatsraad Götï ver near dezer Provincie van den i dezer maand (Prov. blad 88 houdende aanschrijving tot openbare afkondiging der be palingen van de artikelen 27 en 4 2 der wet op de personele belas ting van den 29 Maart 1833(Staatsblad N4,) betrekkelijk de be lasting naar tijdsgelang en de suppletoire aangifte. Hebben goedgevonden: De ïn- en Opgezetenen te herinneren aan de bedoelde wetsbepa lingen luidende als volgt1 Artikel 27. 1. Zoo wanneer een perceel, betwelk op den i5 Mei niet in gebruik was, of ook een woonhuis, op hetzelfde tijdstip f en kel en op den voet bij de laatste zinsnede van art. 26 2 be paald door eenen huisbewaarder bewoond zijnde gedurende den loop des diensljaars betrokken iri gebruik genomen of van mobilair voorzien wordt zal de" belasting volgens de vier eerste grondslagen, naar de hierboven bepaalde regten des weee moeten worden voldaan doch slechts naar gelang van dat gedeelte des diensljaars betwelk op het tijdstip der in ge bruikneming betrekking of mcubelering overig blijft. 2. Ingeval de belastingschuldige, welke zoodanig perceel, als bij 1 bedoeld aanvaardtin het dienstjaar bereids wegens een ander perceel was aangeslagen, cn hij dit tot dien tijd toe door hem gebruikte perceel verlaat met wegvoering van alle roe-; rende goederen boe ook genaamd, en zonder achterlating van huisbewaarder of van andere personen in zijne dienst, zal het bedrag van den te zijnen name op het kohier gebragten aan slag voor al de vier bedoelde grondslagen gezamenlijk, en in evenredigheid van het nog te verloopeo tijdvak, worden afge trokken van dat des op den voet als boven te doenen aan- slags zonder datindien deze aanslag minder bedraagt dan de vroegere er eenige ontheffing zal kunnen worden gevorderd. 3. De uitbreiding, vermeerdering, verwisselingen of aanschaffing van belasting-voorwerpen des vier eerste grondslagen, na i5 Mei) zal behalve in de gevallen bij 1 en 2 hierboven ver meld geen grond geven tot eenen nieuwen of verhoogden aan slag in den loop des diensljaars. 4. Ter zake van zoodanige voorwerpen der vijfde en zesde grond slagen als na i5 Mei in dienst of gebruik genomen of aange schaft worden, zal de belasting, naargelang van den nog ove rigen tijd des diensljaars, zijn verschuldigd, met dien verstande dat geene verwisseling van dienstboden of paarden met andere, waarvoor geene hoogere regten verschuldigd zijn op zich zelve tot het nogmaals aanslaan van denzelfden belastingschuldige zal kunnen aanleiding geven. 5. Het aanwenden tot belastbaar gebruik van zoodanige voor werpen van de vijfde en zesde grondslagen als aanvankelijk tot onbelastbare einden aangelegd of gebezigd waren zal met aanschaffing worden gelijk gesteld, zoo mede, wat aangaat de paarden derzelvcr geheel verlies van bet tweede viertal hun ner melktanden in den loop des jaars. 6. Nanr gelang de omstandigheden eens belastingschuldige, in den loop des diensljaars met betrekking tot deszelfs voorwer pen van de vijfde en zesde grondslagen veranderen zulks, dat volgens de tarieven van art. 17 en 21, de opklimming der be lasting ten zijnen aanzien toepasselijk zoude worden zal van wegens de dienstboden en paarden aanvankelijk gehouden die verheogiug voor den nog overigen tijd des dienstjaavs zijn verschuldigd. Deze bepaling is mede van toepassing in betrekking tot de paarden, bij bet opkomen van de omstandigheden, aan het einde van 7 van art. 20 vermeld. 7. Paarden bij verschillende personen of gezinnen in gebruik, zullen, in geval die gelijktijdig vooreen en 't zelfde rijtuig wor den gespannen, hem, die zulks doet, of wel den eigenaar of gebruiker des rijtüigs, ter zake van bet grooter aantal paarden betwelk door bem alzoo mogt zijn gebezigd, dan waren aange geven mede aan de opklimming der belasting naar 6 doen onderwerpen. 8. Hooger belastbaar gebruik van dienst- en werkboden of paar den, aanvankelijk minder belastbaar zal de verpligting tot eene evenredige verbooging der belasting voor den nog overigen tijd des dienst jaars ten gevolge hebben. 9. De tijd waarover de belasting looptzal in betrekking tot al de grondslagen worden berekend bij vierendeelen jaars op het dienstjaar overschietende zonder dat een vierendeel jaars zal kunnen worden gesplitsten zullen als vierendeelen jaars worden beschouwd, de tijdvakken, aanvangende met primo Mei primo Augustus primo November en primo Februari]. Art. 42- De zoodanigen welke, door eenige der omstandigheden, voor-' zien bij art. 27f in den loop des jaars komen te vallen on« der de toepassing van het aldaar bepaalde zullen alvorens en naar gelaug van bet outstaan dier omstandighedenen op de boete, bij art. 35 en 09 vastgesteld tot het indienen van behoorlijke aangiften deswege, fb vöege als bij art. 3o voorgeschreven zullende zij daarvoor een ^iljet ter iftvul* ling bij den ontvanger kunnen bekomen. En zullen de vorenstaande wetsbepalingen door openbare afkondi«' ging en bekendmaking in de Stads-Courant worden gebragt ter ken* nis van het publiekten einde een ieder zich dien overeenkomstig gedrage. Zierikzeeden itj October i838. Burgemeester en Wethouders voorud. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads-Secretaris J. BOEIJE, Lid van den Raad L, S. BURGEMEESTER én WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEEJ Gezien Avt 4° van Rel Reglement van Policie, in verband totde Art. 8 en 9 van dat op de Vloedplanken voor deze Stad. Hebben goedgevonden te bepalen Dat op Woensdag den a4 dezer maand, een algemeene Inspectie zal geschieden op de Vloedplanken zoo van de Stad als dec Ingezetenen. Wordende een ieder bij deze aan zijne verpligting herinnerd, om de Vloedplanken alsdan gereed en in orde gesteld te houden, op straf van de bepaalde boete door de nalatigen te verbeuren. En opdat niemand biervan onwetend zij zal deze in de Stads-'1 Courant worden geplaatst en omgeroepen terwijl zulks aan dere beer Commissaris van Policie, tot handhaving zal worden medegedeeld. Gedaau ten Raadhuize der Stad Zierikzee, den 17 October i838. Burgemeester en Wethouders voorud. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris, J. BOEIJE, Lid van den Raad L. S. Londen den i3 October. Te Liverpool en in de nabuurschap heeft laatstleden woensdag een hevige storm gewoed, waardooreea schip, van Cardigan derwaarts bestemd, verongelukt is, en ver-r scheiden andere schade hebben bekomen. Men merkt sedert gisteren eene buitengemeene verandering ia de luchtsgesteldheid op: het schijnt eerder winter dan herfst te zijnz Dezen morgen had men sterke vorst en is er sneeuw en hagel ge^ vallen. Ten gevolge van den laatsen storm is in het kanaal nog eea schip, de drie Gezusters, gezonken; één man der ecjuipagie heeft daarbij bet leven verloren. Terwijl over den oogst in Frankrijk en bier te lande niet ts juichen valt, is dezelve ongemeen voordeelig in Amerika geweest, zoodat men in stede van orders daarvandaan te ontvangen vandaac uitvoeren mag te gemoet zien. Men kan nagaan boe zeer de stoomvaart ook onder brifsche vlag is toegenomen als men weet dat men in 1814 slechts a brit- sche stoomschepen metende 456 tonnen telde dat het getal daar* van in 1828 reeds tot 111 schepen en 14,V53 tounen was gestegen, in i833 tot 4i5 schepen en 4^,017 tonnen, en in i836 tot 600 schepen en 57,969 tonnen. Uit Jamaica luiden de berigten tot de laatste dagen van Au gustusgunstiger. Al de huisnegers in de omstreken van Kingston hadden den arbeid weder opgevat, en ook de overigen betoonden zich meer lot schikking genegen. De komeet vau 1200 dagen, anders gezegd die van Enke zal den 7 November op eenen afstand slechts van 7,565,600 mijlen, het digtste aan de aarde wezen en dan misschien met het bloote oog zigtbaar zijn in de nabijheid van het sterrenbeeld van Her cules. Zij zal den 19 December haren digsten stand aan de zon bereikt hebben en alsdan slechts 11,480,000 mijlen van dit hemel* ligchaam verwijderd zijn. 'sGravenhage, den i5 October. Op beden heeft Z. M. de koning, vergezeld tan hoogstdeszeifs zonen, Z. K. H. den erfprins van Oranje en eenen luisterrijken stoet, de gewone zitting van de beide kamers der Staten-Generaal geopend, In eene vooraf gehoudene zitting der beide kamerswerd aan dezelve voorlezing ge daan van een besluit van Z. M.waarbij de minister van stjfat, de heer A. van Génnep benoemd is tot voorzitter van de eerste kamer, gedureMe^ de tegenwoordige zitting» Dezelve nam dan ook bet voorzitterschap der vercenigde'/zitting waar,

Zierikzeesche Courant | 1838 | | pagina 1