NIEUWSTIJDINGEN. GROOT-BR ITT A N N I E N. Londen den 29 September. Uit de west-indische koloniën zijn berigten ontvangen die minder gunstig luiden omtrent de beirek kingen met de vrijgelatene slaven-bevolkingen. Op Barhs-oes wer den volgens tijdingen van den 24 Augustus bedenkelijke teellenen Van weerspannigheid onder de negers waargenomen. Op Tobago Grenada en St. Vincent's Weigerden de negers insgelijks over het algemeen allen arbeid. Dit zelfde Was den i3 dier. maand in het Westen van Demerary het geval doch in het oostelijke gedeelte dier kolonie ging alles een geregelden gang. Men spreekt van het ïênden van eenige troepen naar West-Indie. NEDERLANDEN. MARKTPRIJZEN DER MEEKRAP ADVEDTENTIEN. Art. 58. Geene bijenkorven mogen aan de wegen gesteld worden binnen den afstand van 45 ellen de opening der korven zal dan nog van dezelve moeten wezen afgekeerd. Art. Sg. Geene krengen mogen op eenige wegen worden neder- gelegd of achtergelaten noch verblijven de passanten die paarden of vee verliezen zijn verpligt dezelve dadelijk te doen wegvoeren of begraven wanneer deze niet bekend zijn zal de begraving op last van het Gemeente-Bestuur ten koste der plaatselijke kas geschieden. Art. 60. Geene goten of riolen mogen over de wegen afwateren, Snaar moeten onderdoor dezelve geleid worden ten koste der be langhebbenden waar dit binnen zei weken na afkondiging van dit Reglement niet gedaan is wordt daarin door het Plaatselijk Bestuur ten koste der nalatigeD voorzien niemand mag goten of gruppen door de wegen gravenbij noodzakelijkheid kan daartoe echter door de Plaatselijke Besturen vergunning worden verleend, onder de vereischte voorzorg en voor eenen zeer kort bepaalden tijd. Art. 61. Geene hekken mogen op ,de wegen worden gezetde onnoodigvu zullen alom worden weggenomen. De Plaatselijke Besturen zullen de noodzakelijkheid of overbodig, beid der thans aanwezenden constateren en deswege binnen drie maanden rapport doen aan Gedeputeerde Staten om naar bevind deswege te beschikken. Art. 62. Geene nieuwe woningen, schuren of andere gebou wen mogen aan de wegen worden gezetdan met voorkennis van liet Plaatselijk Bestuur, hetwelk zorgt dat alsdan, zoowel als bij daartoe gelegenheid gevende herstellingen de Welstanden de regel matigheid worden bevorderd en dat de wegen daardoor nimmer versmald of de rigting der straten bedorven worden. Art. 63. Alle bouwvallen langs wegen moeten op last van het Plaatselijk Bestuur worden geamovcerd of met de vereischte schut tingen en staketten tot beveiliging dér voorbijgangers worden voor zien bij gebreke waarvan de amotie door het Plaatselijk Bestuur ten koste van den eigenaar zal geschieden. Art. 64- Ylas of Hènnipmagin de slooten langs de wegen nim mer te rotten worden gelegd, en mag binnen den afstand van 45 .ellen.van de wegen niet worden gebraakt of verwarmd. Art. 65. Niemand mag.op heggen of lijnen aan de wegen, net ten linnen veelmin vellen of geverwde stoffen te droogen hangen, hetgeen mede uit geene vensters mag geschieden, waardoor deze objecten tot op 6 ellen 3 palmen van den grond komen te hangen. (Het vervolg en slot hierna.) Te New-York liep in het begin dezer maand het gerucht dat de Indianen van het noorden een inval op Teiiaansch grond gebied gedaan de blanken op de vlugt gedreven en de stad Na- Sögdqches uitgeplunderd en verbrand hadden. Dit alles vereischte echter naders bevestiging. De laatste berigten uit Mexico behelzen dat het garnizoen Van Vera Cruz beduidend versterkt werd en dat men zich bezig hield met die vesting in staat van tegenweer testellen. Het kasteel Van St. Juan de Uiloa vtas voor zes maanden van levensmiddelen Voorzien. Het bevestigt zich, dat den 11 Julij de eerste vijandelijkheden gepleegd zijn. De equipage van een mciicaansch vaartuig, dat door de fransche schepen bij Tuxpam op het strand gejaagd was had zich aan land begeven waarop de bevelhebber van het operatie- legerter voorkoming eener landing, troepen derwaarts afzond. Den Volgenden morgen naderden drie fransche schepen de kust en begonnen vuur te geven hetwelk door de Mexicanen krachtig be antwoord werd zoodal de Franschen afdeinsden na een officier ets vijf man verloren ie hebben. Nog was door een der schepen van het blokkade eskader, eene Jnexicaansche stoomboot die van Tabasco kwam, in brand gesto len en had de commandant Bazothé zich verzet tegen de invoe ring van zekere tolvrije werktuigen, ten behoeve van fabrijken, die aan Vreemdelingen toebehoorden waarover hem door den pruissi- Scheft zaakgelastigde en den engelschen consul ernstige vertoogen gedaan waren. In Weerwil van dit alles bleef de mexicaansclie re gering haar stelsel volhoudenom geene represailles te netnen Snaar alleen verdedigenderwijze te handelen. 's GïiAVESflAOE den 2 October. De Uirechtsche Courant vermeldt dat eerlang een gedenkpenning ter vereeuwiging van het invoeren der nieuwe nederlandsche wetgeving verkrijgbaar zal worden ge steld die door den heer J. P. Schouberggraveur aan 's rijks ttunt te Utrecht, wordt vervaardigd, en dezelfde grootte als de gedenkpenning op de voltooijing van het groote noord-hollandsche Jkanaal hebben zal. Dezer dagen zijn door Z. JVL verleend de volgende octrooijen Aan Th. Dobbeleerte Botterdam, een voor den tijd van vijf jaren op de uitvinding van eenen nieuwen kolom-kagchel met een vuuroven cylinder en vier separatie-bladen tot bezuiniging van brandstof, vermeerdering van warmte en beveiliging tegen brand. Aan J. P. Trousselot, te Rotterdam een voor den tijd van vijf jaren op de uitvinding van eïn verbeterd keukenfornuis, of zooge naamde cuisinière. Aan S. A. Urlingte Londen een voor den tijd van tien jaren «Op de invoering in dit Puik van zekere verbeteringen in de zanien- ételling ven locamotive stoomwerktuigen» In de dagbladen van Luik leest men dat in een der kolen mijnen in den omtrek van Charleroiop duizend voeten diepte een versteende palmboom gevonden is. Hij stond regt op en des- zelfs wortels gingen eenige voeten diep; zijn stam was omtrent 36 duim in doorsnede. Den 27 der vorige maand is te Wezel in den buitengewoon boogen ouderdom van 112 jaren, overleden Israël Meijerkoster der israè'litische gemeente aldaar. ZtERiKzEE, den 4 October. Zoodag voormiddag omstreeks 11 ure had te Middelburg het navolgende voorval plaats. Twee jongens roeiden in eene boot door de stads kade en verzochten eenen der den die zich op den Kinderdijk bevond met hen te varen. Zij trachtten den kant der kade te bereiken en naderden dezelve op weinigen afstand toen de genoodigde knaap beproefde om in da bootte springen hetgeen hem evenwel mislukte, zoodat hij in het water viel. Öp het angstgeschrei en hulpgeroep der jongelieden, sprong de heer johahnis Pilaar, op den Kinderdijk woonachtig, zonder zich eenigzins te beraden in het water en had het geluk den drenkeling, die reeds op het punt van te zinken Was, te red den en alzoó in het leven te behouden. Van regeringswege zullen in den loop dezer maand de aan bestedingen plaats hebben van de noodzakelijke herstellingen aan de rijks-zeeweringen en waterkeeringen der steden Vlissingen en Verè, met het onderhoud van dien het bezetten met rijszinkstukken vari den onderzeéschen oever van den Margarelha-polder watering van Stavenissevan den oever van den Eendragfpolder in het Helle gat en van den onderzeeschen oever voor en ter wederzijden van. de Weversluis eiland Schouwen; het doen van voorzieningen en verbeteringen aan de bestaande zeewerkeri op het west-eindé van del watering Oud- en Jong Breskens en het voortzetten en voltoöijen' der dijks-Verbetering aan den Kouden Polder, alles in de pro-j vincie Zeeland. Het plan tot uitbreiding en versterking van het foft Bath is door Z. M. goedgekeurd en autorisatie verleend tot de openbare: aanbesteding dier werken. lT5 tc Koninklijke fifederlandsche Loterij*, 1000 1000 1000 1000 1500 1000 N.° 2439 14734 3645 VIERDE KLASSE. Eerste Lijst. N.° 24587 prem. f 20498 - 6941 22279 - Tweede Lijst. 12584 - 185 Eerde Lijst. 19765 - 10,000 j> 5550 - 1000 Vierde Lijst. 14983 821 Vijfde Lijst. 16759 5289 22759 1? 1548 Zesde Lijst, prem. f 25,000» - 100c» - 100(1 - 1000 - 100 0 - 250 0 - 1500 - IOOi'O - 250 0 TE ZIERIKZEE, Van den 4 Ootober 1838; TEELT 18 38. Twee eri een, eerste kwaliteitf Twöe en een, middelbare ditö- «3 Twee en eenmindere dito Een cn eeneerste kwaliteit - Een en een, middelbare dito bo f Een en eenmindere dito I H Ouberoófde eerste kwaliteit - 26,00 a 26.5u Onberoofdcmiddelbare dito- 23,5o a 24,5o Önberoofdemindere dito - 18,00 A 22,60 Mulleneerste soort- 4i5o 6,00 Middelbare dito. - 3,oo k 3.,5o Teelt i836 en i83^ tót vorige prijzen van de band gaande. PUBLIEKE VE RKOOPING te Zierïhzee, in het Logement van den Heer F. J. van OPPEN, op Donderdag den n October 838 des namiddags ten 3 uren ten overstaan van den Notaris J. P» van BOK REN DAM van de navolgende WILSON, als: Landerijen aankomende den Heer J O BK i.o t Bund. 82 Roed. KOORNLAND, gelegen in het Poortambacht van Zicrikzeekadaster sectie D. N">. no en Ui. In pacht bij L. BEUKELAAR, tot hi;t rooven van den Oogst in 1843 voor ƒ86,45 den boop jaarlijks. 2.0 gi Roeden WEILAND, gelegen als voren, kadaster sectie G. No. 220. In pacht bij HENDRIK DIJKE, tot 11 Nov. 1842, voor f 4o,— den hoop jaarlijks. 3.a 3 Bund. 74 Roed. 4° Ellen KOORN- en WEI LAND, gelegen in de polder de Vierbannen van Duive- land onder Nieuwerkerkkadaster sectie I n.° 108, iog en iogJ". Dit perceel kan dadelijk in gebruik worden aanvaard en 4-° 1 Bund. 62 Roed. WEILAND, leggende in gemeldeti polder onder Nieuwerkerk, aan Bloksweg kadaster sectie M n.o 129 en i3o, verpacht aan AN TH. JAC,' A R I Sa SE, tot 11 Nov. 1839, voor ƒ60 den hoop jaarlijks. TE IIOOP bij li. J. LAMPER.SE, te Scharen- 1iijke1000 Bos GARSTE-STROO, alsmede eea partij HAVER-GLUI. Te Zierikzee bij de Wed. A. DE VOS EN ZOON, Stadsdrukkers j

Zierikzeesche Courant | 1838 | | pagina 2