Vrijdag BESTUREN en ABMINISTRATIEN. NIEUWSTIJDINGEN.. No. 72. JMEKIUZEESCIIE Ao. 1838. COURANT. 7 September. - BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIEKTEZEE. Gezien de wet op het Patentregtvan den 21 Mei i8iq, Staats blad n.» 34. P Gelet- op Zijner Majesteits besluit van den 17 October 1820, Staats blad n.o 22, Brehgen bij deze ter kennis van de In- en Opgezetenen: Dat de gezegelde patentbladen over bet loopende dienstjaar van primo Mei i838 tot ultimo April 1889 ter Stedelijke Secretarie ingevuid gereed liggen alwaar te rekenen van heden tot en met ZatuTflcbg den 8 dezer, maand', zal worden gevaceerd tot het uitge ven derzelve na verloop van welken tijd de onafgehaalde paten ten ingevolge art. 2 van welgemeld Besluit zullen worden ter band gesteld aan de Deurwaarders der Directe Belastingen om dezelve aan de woningen der patcntplïgtigen rond te brengen, tegen betaling van 10 cents voor ieder patentblad wordende den belang hebbenden herinnerd dan aan niemand anders dan aan de patent- pligtigen in persoon bet patent zal worden uitgereikt. En opdat niemand biervan onwetendheid voorwende s zal deze Worden afgekondigd en in de Stads-Gourant geplaatst. Gedaau teu Kaadhuize der Stad Zicrtkzc-c, den 4 September 180S, Burgemeester., en Wethouders VGOrnd. DE C'RANJÉ, vt. Ter ordonnantie van Dézéltfen', De Stads Secretaris W. J. P. K Pi O E F. DÜJTSCHLANI). FeAnkfop.T den 3i Augustus, Van het Thuncr meer schrijft men Van den 16 dezer: «In de vorige week werd in de rotsen van den Stockhom door bekwame schutters een konings-arend van eene zeld zame grootte ontdekt en neergeschoten. Hij was meer dan drie Voet boog en had eene vlugt van tien voet. Waarschijnlijk is dit dezelfde die in Mei 1837 en 1808 in den omtrek van S.1 Maurice, in WalliserJandgezien is, aldaar verscheidene kinderen wegge- roofd en verslonden heeften waarvan onlangs iri de rots genaamd le Dcnt du, midi, twee jongen gevonden zijn. Het eerste kind, het welk door dezen arend omgebragt is was een meisje ^an 7 of 8 jaar hetwelk dooi bare ouders in het hosch was uitgezonden om droöge bladeren te zoeken. Dit kind keerde niet weder huiswaarts, en toen tnen aan het zoeken ging vond men eenige dagen later aan eene opene plek in het bosch de schoenen en een deel van de 4leederen van het meisje alsmede eenige arends-veren. Van teen ander kind, hetwelk men dit jaar vermist heeft, vond men iiiels anders dan een schoen en een gedeelte van eene kous. Naar hoen verneemt is iu het arendsnest op den Stockhom ook een échoën gevonden. Is dit waar, dan is de arend met het laatstver- melde kind omstreeks i5 of 16 zwitsersche mijlen ver door het luchtruim gevlogen zoo hij met hetzelve Iijnregt uit S.t Maurice over Boven Waadtland en bet hernsche Saanen dal en Sininien-dal, zijnen weg naar den Stockhom genomen heeft." Het gevangen nemen van twee zusters baart te Weenen veel opzien en derzei ver proces zal uit een physiologisch oogpunt be schouwd waarschijnlijk niet onbelangrijk zijn. Beide worden van vergiftiging beschuldigd hebben eene goede opvoeding ontvangen en bezitten vele kundigheden. Haar vader was apotheker en bur gemeester van eene niet onaanzienlijke plaats in een naburig land. Door de omstandigheden gedwongen als dienstboden haar levens onderhoud te winnen, schijnen uit wrevel tegen het lot, dat haar niet op hoogeren stand geplaatst had, hare artsenijraengkundige bekwaamheden gebezigd te hebben om lieden bij Welke zij in dienst waren door het ingeven van vergif te pijnigen bij eene der zusters heeft men zelfs pruissisch zuur gevonden. Voor eenige dagen zijn te Berlijn drie Persianen aangekomen, die zich naar Londen willen begeven om aldaar vele bijbels in de chaldeeuwsche taal te koopen. Deze vreemdelingen spreken alleen perzisch en kunnen zich daar door niemand doen begrijpen daar geen onzer geleerden die taal verstaat. Perzianen zijn voor Berlijn eene zeldzame verschijning. Slechts toen Napoleon, tot het hoog; ste toppunt zijner magt geklommen was is eens aldaar eeu per zisch gezantschap doorgetrokken. GROOT-B IIITTANNIEN. Londen den 1 September. H. M. heeft goedgevonden haren gewonen kapellaan, dr. W. F. Hook, vicaris van Leedste doen kennis geven, dat zijne diensten voortaan in de koninklijke kapel niet meer gevorderd worden. De oorzaak der ongenade, in welke die geestelijke is gevallen ligt in eene leerrede eenigen tijd gele den, voor de koningin gehouden iu welke hij hevig heeft uitgeva ren tegen de dwalingen der rocmsch-caiholijken die beweren dat de leer der engelsche kerk niet op die der oorspronkelijke ch riste- lijke kerk gegrond, maar eene bloote menschelijke vinding uit de zes tiende eeuw zou wezen. Dit besluit geeft aanleiding tot hevige klagten van de zijde der behoudende partijen hare dagbladen behelzen reeds verscheiden brieven in welke de hooge geestelijk heid vermaand wordt, zich deze zaak ernstig aan te trekken iu- HcMen zij de kerk en de constitutie niet wil zien te gronde gaan. De alhier gevestigde associatie van bandelaars op Zuid-Amerika heelt een request aan lord Palmerston ingediendwaarbij het gou vernement ernstig verzocht wordt zich in den twist tusschen Frank rijk en Mexico die den ettgelschen handel met zulke nadeel/gege- volgen bedreigt, te mengen. De handelwijze der fransche regering Wordt in dit verzoekschrift ten sterkste gegispt vooral daarin dat zij hare maatregelen tot schepen van alle bevriende natiën uitstrekt en van geene bemiddeling hoeren wil. De oppositiebladen blijven de regering voortdurend opmerkzaam maken op de geringe zorg die zij voor de versterking der engelsche zcemagt draagt terwijl die van Frankrijk en Rusland zich met den dag uitbreidt. Uit Mexico is geen nader nieuws, dan dat zich op het fransch. blokkade eskader vele zieken bevonden. Men denkt dat de mexicaansche regering en die der Vereenigda Staten de arbitrage van den koning van Pruissen ter vereffening van hare onderlinge geschillen zullen inroepen. Ook de havens van Peru zijn nu, en wel door chilisclie schepen geblokkeerd zoodat wanneer de engelsche regering tot het door velcri verwacht besluitmogt komen om denzelfden maatregel jegens de braziliaansche havens te nemen bijaldien de slavenhandel iu dat land niet ophoudteen groot gedeelte der zuid-amerikaansche kust onder blokkade liggen zal. FRAK K R IJ K. Pap.ijs den 1 September. Bij gelegenheid der geboorte van dea graaf van Parijs heeft Z. M. aan 609 veroordeelde militairen gratie of vcrligting van straf geschonken. Het lijk van prins Talleyrand is, dezer dagen uit de kerk de PAssomption geligt en naar ValenCay gezonden alwaar het ter aarde zal worden besteld. Zijne beide neven en welligt ook de heer Toyerd Collarddie niet verre van daar een buitengoed be woont zullen daarbij den overledene de laatste eer bewijzen. Den 2. De voorzitter van den raad en de ministers van justitie 9J oorlog en marine hebben met den koning gearbeid. Deze kabinets raad heeft tot velerlei geruchten aanleiding gegeven. Men zegt, dat er belangrijke staatkundige tijdingen zonden ontvangen zijn. Ook wil men dat Z. M. gisteren een' courier naar Brussel heeft afge zonden. Sommigen willen dat dit laatste alleen ten doel had om vorst Leopold uit te noodigen tot de feesten welke de volgende maand bij gelegenheid van den doop des prinsen zullen plaats hebben. Van een' anderen kant schijnt intusschen die doop op het aangekondigde tijdstip den dag van den H. Dyonisiusniet als zoo geheel zeker te moeten beschouwd worden. Men wil althans dat er op nieuw oneenigheid tusschen den aartsbisschop van Parijs en het kabinet zou zijn ontstaan en dat vooreerst de doop tot den 1 Mei, den naamdag des konings zou worden uitgesteld. De toestand van mevrouw de hertogin van Orleans en den jonggebo renevoldoende Zijnde zal er geen bulletin meer worden uitgegeven. Z. M. heeft aan H. M. de koningin van Engeland eene zeer prachtig gewerkte secretaire ten geschenke toegezonden als een blijk van erkentenis voor de gastvrijheiddoor H. M. aan den hertog van Nemours betoond. Door den telegraaf heeft men de lijding ontvangen dat het smaldeel ter versterking der blokkadevloot in Mexico bestemd en aan welks boord zich de hertog de Joiwille bevindtden 1 uit Brest is gezeild. De jongste berigten uit Afrika titelden dat er, op zes mijleu van Medjez Haramar en op vijftien van Constantihe een nieuw le gerkamp was opgerigt met het doel om de daarbij gelegen volkse stammen tegen, de strooptogten dér Arabieren te beschermen. Ove rigens blijkt het uit die berigtèn dat de volksstammen uit de bia^ nenlanden zich meer en meer onderwerpen; NEDERLANDEN. *s GrAvenhage den 5 September. Uit Delft wordt gemeld dat zekere van der JVoudealdaar aan eene zinkenkoorts lijdende in eene vlaag van ijlwoede zijn eigen kind tusschen 3 en 4 jaren oud zijnde heelt om het leven gebragt. Men verneemt dat er te Hellevoetsluis binnen kort een aan vang zal worden gemaakt, met het aanleggen van een binnen-ha- venkom. Men meldt uit Kampen, van den 3o Augutus het volgende: De stoomboot Drusus is beden morgen ten half acht ure naar Keulen vertrokken en wordt met z. cxc. den heer gouverneur de zer provincie terugverwacht. De zeeboot is door de onstuimige weers gesteldheid in hare vaart niet het minste verhinderd geworden. Genoemde stoomboot is des avonds ten 9 ure van den 3t Au gustus onder het gebulder van het geschutte Dusseldorp aan gekomen. Z. K. H. prins Wilkm van Pruissen was te Wezel aan

Zierikzeesche Courant | 1838 | | pagina 1