I êt <P3 iin- ZIERIKZEESCHE A». 1838. COURANT. 17 Augustus. BESTUREN EN ADMÏNISTRATIEN. Bekendmaking. Aanbesteding. fhiMtratk, NIEUWSTIJDINGEN. DUITSCHLAND. Frankfort den 10 Augustus. De tijdingen uit Egypte luiden Weder meer oorlogzuchtig. Te Alexandria had men den 17 Julij Vernomen dat een engelsch eskader de Dardanellen genaderd was, en dat het fransch eskader, onder den admiraal Galloistusschen Cyprus en de Syrische kust kruiste beide naar men dachtmet oogmerk om te verhinderen dat de russische zeemagt zich in de zaken van- het oosten mengde. De onderkoning bevond zich nog altijd in zijn serail maar had echter eene stoomboot doen ontbie den om op alle voorkomende omstandigheden bereid Ie zijn. Uit Cairo schrijft men dat vier en twintig duizend man rekruten welke aldaar sedert zes maanden verzameld waren onverwacht be vel ontvangen hadden om door de woestijn naar Syrië Ie marche ren. Men wist aldaar dat Ibrahim-pacha zijn geheeie leger aan de grenzen had bijeengetrokken en de turksche troepen met gerust heid scheen af te wachten. GROOT-BRITTANNIEN. Lonben den 12 Augustus. Berigten van de Kaap de Goede-Hoop van den 10 Junij bevestigen de dezer dagen ontvangene tijding eener belangrijke nederlaag van de zich te Port-Natal gevestigd hebbende uitgewekene boeren. Naar men meldt, hebben deze lpatsteu eerst de Kaffers verslagen en daarbij 3ooo van dezelve doen sneuvelen maar zijn de inboorlingen daarna in grooten getale weder opge daagd en op-hunne beurt overwinnaars gebleven. Het getal dooden aan den kant der uitgewekenen wordt op omstreeks 3oo begroot. Ondanks dezen tegenspoed vleiden de uitgewekenen zich met een goeden uitslag hunner onderneming. FRAN RR IJ K. Parijs den 11 Augustus. Men merkt sedert eenige dagen een' zeer drukken courierwissel tusschen Neuilly en Brussel op. Gis* teren avond is een ambtenaar bij buitenlandsche zaken met eenö zending naar vorst Leopold vertrokken en beden op den middag is mede een courier verzonden in den morgen is er ook een aangekomen /'.•if v 3 3 i i° 7 No. 66. BURGEMEESTER en WETHOUDERS <ler Stad ZIERIKZEE. Verwittigen bij deze de belanghebbenden dat de gewone K E R- 1VI I S of J A A. R M A R K T dit jaar binnen deze Stad zal gehou den worden als van ouds aanvangende op den laatsien Maandag in Augustus, gedurende twee wéken en alzoo van den 27^11 Augustus tot en met den 8sten September aanstaande. De kramers worden verzocht, tot het bekomen van plaatsen zich in tijds, met vrachtvrije brieven, bij den fungerenden Marktmeester A. Phdff aan te melden en zal een ieder hunner van behoorlijk patent moeten zijn voorzien terwijl al verder wordt bekend gemaakt dat geene rijfelaars horoskooptrekkers of bedelaars op de kermis fcullen worden toegelaten. Zierikzee, den 8 Augustus i838. Burgemeester en Wethouders voorlid. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris, W. J. P. KR OEF. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE zijn voornemens om op Hoensdag den 22 dezer maand, des mid dags ten Raaiihuize publiek aan den minsteiscbenden aantebe- Steden de leverantie van de benoodigde OLIE, KATOEN, K/djéTi- SENenz., voor de Straatverlichting Ie dezer Stede, gedurende het saizoen van i838 op 1839, achtervolgens de voorwaarden daar toe gearresteerd. Waarvan ter Stedelijke Secretarie, door de gega- dingden van heden af kan worden kennis genomen. Zierikzee den 16 Augustus 18 38. Burgemeester er» Wethouders Vcornil/, DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads-Secretaris W. J. P. K R O E F. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, brengen ter kennis van de daarbij belanghebbenden dat bet Ko hier van bet Patentregt voor deze Stad, dienstjaar i83J;, door Z. E. den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, op den 10 dezer maand is executoir verklaard, en dat hetzelve op beden wordt ge steld in banden van den Heer Ontvanger der Directe Belastingen alhier ten fiöe van invordering, wordende de belastingschuldigen hij deze aangemaand om hunne respective aanslagen ingevolge de Wet, in tijds te voldoen. Zierikzeeden 16 Augustus 1838. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris W. J. P. K R O E F. Meer dan twintig schepen der egyptiscbe vloot hadden de haven Van Alexandria bereids verlaten. Volgens eene in Sicilië afgekondigde kennisgeving van den 4 en 12 Julij 11., heeft het departement Van binnenlandsche zaken aldaar een contract gesloten met eene fransche maatschappij [Taix ulycard et Comp.)welke uitsluitend het regt zal hebben om den zwavel, welke van Sicilië herkomstig is en door de ontginners 1 i;~ mijnen aan dezelve, volgens vooraf bepaalde prijzen, moetarorf verkocht, naar buiten 's lands uit te voeren. Men kan iiglelijk beJ grijpen dat deze maatregelwaardoor vele menschen in hunne belangen worden benadeeld een ongunstigen indruk maakt. De zwave'i was korten tijd na de bekendmaking aanmerkelijk in prijs ,'ertt - st. en wordt nog dagelijks duurder, doordien alle handelaren irachteh zoo veel zwavel mogelijk uit te voeren vóór hel tijdstip, bepaald op primo Augustus aanstaande, waarop die maatschappij in werking komt. De Engelschen die zich in de onmogelijkheid bevinden om eene lading zwavel vóór 1 Augustus in te nemen weigeren de nieuwe regten aan de maatschappij te betalen en zul len daartegen op verschillende gronden reclameren. Van de Montenegrische grenzen wordt onder dagteekening van den 20 der vorige maand geschreven dat er tusschen da Montenegrijnen en Turken een wapenstilstand was getroffen. Al les zou in den tegenwoordigen toestand blijven en de Montenegrijnen hunnen roof behouden. Men meldt uit Pesth van den 4 dezer: De schade, door da overstroomingen in de verschillende plaatsen van ons district wordt op 1,517,322 fl. conv. munz. geschat. Geheel ingestort zijn 3,987 huizen 7A4 kamers en 2,092 stallen. Beschadigd zijn 2,424 hui zen 25g kamers en 384 stallen. De geheeie schade aan de ge bouwen beloopt gg4,4-2! A- i aar> graanvruchteu i32,864 fl- aan veevoeder 66,777 fl.-en aan vee 9,760. In den omtrek van Regensburg heeft mén den 5 een' gewel digen hagelslag gehad waarbij stukken hagel ter grootte van dui veneieren vielen en zich in de straten 3 tot 4 duimen ophoopten. Op het land was daardoor al het gewas vernield. Men meldt uit Keulen, van den ii Augustus: Den 7 dezer heeft de administratie raad van de rijnsche-spoorweg-maatschappij hier eene buitengewone vergadering gehou;len. Uit hetgeen in deze bijeenkomst medegedeeld is, blijkt, dat thans de aardwerken voor den aanteleggen weg op de onderscheidene punten waar gearbeid wordt Ie zamen omstreeks voor een negende gedeelte van den ge- heelen weg voltooid zijn. Van de benoodigde bruggen zijn er reeds Q gebouwd. De werken aan de gangen door de rotsen vorderen Paar wer.ich. Er arbeiden riu in het geheel .84» personen. Een gedeelte der ijzeren baren is reeds uit Engeland en uit de duitscha fabriek der gebroeders Ilösch te Duren, aangekomen. De thans reeds gemaakte kosten zijn 56,748 thalers beneden de daarvoor gemaakte raming gebleven. Het in eigendom bekomen van de be noodigde grondstukken blijft steeds het grootste bezwaar. Men hoopt, dat de weg van Keulen naar Aken (met uitzondering van den onderaardschen gang bij Königsdörf) in het begin des jaars 1841 bereden zal kunnen worden en dat de weg tot aan de bel- gische grenzen in 1842 voltooid zal wezen. Er heeft zich alhier eene commissie gevestigd tot het inrigten eener regtsfreeksche stoomboolvaart tusschen Keulen, Dusseldorp, Londen Hamburg en Havre. Met de laatste paket uit de West Indien is thans berigt ont vangen dat in al de koloniën besloten was tot het vrijlaten der neger slaven op den 1 Augustus. Alleen in Demerary den 2 Julij was dergelijke verordening nog niet tol stand gebragt; maar ook daar zou het elders gegevene voorbeeld gewis spoedig gevolgd worden. Van het gezamenlijk bijeenkomen van de gemagtigden der 5 mögetidhfcden ter behandeling van de belgische zaak, blijkt nog niets. Daarentegen schijnen die gevolmagtigden in de laatste dagen onderling vele afzonderlijke bijeenkomsten gehad te hebben en is de courier-wissel vooral van de russische, oostenrijksche en neder«j landsche ambassaden zeer levendig. - Het Journal de Cherbourg bevat bet navolgende treffende verhaal «Een verschrikkelijk geval, zoo als in de jaarboeken der marinë maar zelden wordt opgeteekend heeft onlangs plaats gehad niet verre van de oevers der Atlantische Zee, te midden van den gewo- nen weg der scheepvaart tusschen Frankrijk en Spanje. Eene kor vet van oorlog, naar Brest of Cherbourg bestemd, werd in de golf van Gasconje door eene geweldige windvlaag getroffen die t wee matrozen uit de marszeilen in zee deed storten. In weerwil .1 n den storm wierp zich een gedeelte der bemanning dadelijk de sloep ecv het gelukte aan de elf manschappen t die met

Zierikzeesche Courant | 1838 | | pagina 1