ZIERIKZEESCÏIfi Bingsdag COURANT. BESTUREN EN ABMINISTRATIEN. Bekendmaking. pvömitjcic Aanbestedingen. NIEUWSTIJDINGEN. FRANKRIJK. NEDERLANDEN. No. 61. X'7 Ao. 1838. v •»- 31 Mij, *0 BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, Brengen bii deze ter kennis van de gegadingdeo dat op Donder, dag den i Augustus eerstkomende, des voormiddags negen ureop bet Raadhuis alhier, in het openbaar zullen worden verkocht, DE STADS TIENDE-VRUGBTEN over den jare en oogst van i838 waartoe de conditiën van beden after Stedelijke Secretarie ter lezing liggen. Zierikzee, den a3 Julij i838. Burgemeester en Wethouders voornd. K. W. de JONGE Wethouder LP. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris, W. J. P. KR OEF. EXTRACT uit het Register van civiele De liberation van de Regtbank van Eersten Aan leg y zitting houdende te Zierikzee. ï)e Regtbank van Eersten Aanleg, zittinghoudende te Zierikzee Gehoord het Requisitoir van den Heer fungérenden Officier betrekkelijk de opening der vakantie van dit jaar. Gezien het Koninklijk besluit van den 4 Julij 1816, n.o 5rk Heeft na voorafgaande deliberatie bepaald dat gedurende de vakantie beginnende den negen en twintigsten Julij aanstaande en eindigende den dertigsten September daaraanvolgende, alle thans aanhangige civiele zaken zullen blijven gestateerd en geene andere dan summiere zaken welke uit derzelver aardeen bij zonderen spoed vereischen zullen kunnen worden aangedorigen en vervolgd, ten welken einde ook voor hei commerciëele telken wpek des Vrijdags voordemiddag van tien tot twaalf uren zal worden gevaceerd. Ordonneert dat deze kopijelijk zal worden opgezonden aan de Heeren Vrederegters binnen het ressort dezer Regibank ten einde* daaraan de noodige publiciteit te geven. En zal deze worden gepubliceerd en graffigeerd ter gewone au diëntie zaal. Aldus gedaan ter Vergadering der Regtbank voornoemd dezen zeven en twintigsteo Julij 18oo acht en dertig, present de Heeren lïfw. van ADRICHEM Presidentde JONGE en EGTER, Regters van TONNINGEN, Regter fungerend Officier, en BORRENDAMME, Commies Griffier. Voor extract conform W. B O R R E N D A MME, C.-Griffier. -T. Öp Donderdag den 9 Augustus 1838 des voormiddags ten 10 Uren zal onder nadere goedkeuring, door den Staatsraad Gou verneur der Provincie Zeeland, of bij deszelfs afwezigheid door één der Leden van de Gedeputeerde Staten en in het bijzijn van den Hoofd ingenieur van den Waterstaat in deze Provincie, aan het Idkaal van het Gouvernement te Middelburg, worden aanbesteed: 'De noodzakelijke vernieuwingen en herstellingen aan de volgende Provinciale WATERSTAATSWERKEN en WEGEN als 1.Aan de Veerdammen van het Sloe 2. Aan het Paalhoofd en den Aardendam buiten den Zeedijk beoosten het Fort Bath. 3. Aan de Contr'escarpen der Stad TJiolen. 4- Aan de Havenwerken der Stad Fere. 5. Aan de Werken behoorende tot het Posthaventje te Go- tislioek. 6. Aan de Havenwerken van Breskens. 7. Aan de Havenwerken te Philippine. 8. Aan den Straatweg van Zierikzee naar bet Zijpeen den daarbij behoorenden Steiger of Aanlegplaats. 9. Aan den Straatweg van den Tolpaal n.o 4 naar de Stad Sluis Daaronder begrepen bet onderhoud van al de vorenstaande Wer- ben en Wegen, tot 1 Julij 1839. Deze aanbestedingen zullen geschieden bij inschrijvingen en opbod. Zullende bet bestek ter lezing liggen op de plaatsen in deze Pro vincie waar zulks gewoonlijk geschiedt en gedurende drie dagen vóór de Aanbesteding de noodige aanwijzingen worden gedaan ter wijl bij den Hoofd Ingenieur te Middelburg voor de Werken in Bet algemeen, en bij de Ingenieurs te Zierikzee, Tholen Goes, Breskens en Neuzen voor de Werken onder elks ressort behoo- rende nadere informatiën te bekomen zijn. De Staatsraad Gouverneur van de Provincie Zeeland YAN VREDENBURCII. DUITSCHLAND. Frankfort, den 24 Julij. Men schrijft op nieuw uit Napels i dat 2. M. de koning des avonds in den maneschijn de troepen laat xuivreren en militaire promenades doen, waarbü Z. M. zelf te voet aan het hoofd gaat, en waarvan men eerst 'snachts ten of 2 ure terugkeert. De inwoners waren reeds gewoon, door trom mels en trompetten uit den slaap gewekt te worden. De beval ling van H. M. de koningin werd tegen den 2o te gemoet gezien. Naar men vernam had het laatste bezoek van Z. Keiz. M. aartshertog Pdlatynte Weerienvoornamelijk tea doel, het daar- stellen van een plan tot den wederopbouw van het vernielde ge deelte der stad Pesth bij de jongste overstrooming. Z. Keiz. H. moet daarin zeer wel geslaagd zijn. Den 23 der vorige maand des morgens ten 10 ure, zijn te Venetië drie ligte schokken van aardbeving, in de rigtiög van het oosten naar het westen gevoeld. De twee eerste volgden dadelijk op elkander de derde korten tijd daarna en duurde in het ge heel acht seconden. Hierbij woedde een hevige storm en vielen er hagelbnijen, gelijk men zich sedert 1822 niet herinneren kon. Den volgenden morgen woei het seer sterk des middags was het druk kend heet. Parijs den 27 Julij. Het verjaarfeest der omwenteling van Julij zal dit jaar gevierd worden door het uitdeelen van onderstand aan de huiszittende armen door een lijkfeest ter gedachtenis van de gesneuvelden gedurende de Julij-dagen, en door gewone volksspe len zoo als het beklimmen vau cocagnemaslen publieke bals en concerten en twee groote vuurwerken. Thans trekt hier de aandacht van het publiek maar vooral van de werklieden tot zich een ijzeren dak dat voor de hoofdkerk van Chartres bestemd is en weldra derwaarts overgevoerd zal worden. Sedert eenige dagen heeft men in deze hoofdstad een ge schrift verspreid waarbij de aankomst tot den troon van Hendrik F aangekondigd wordt. De Monileur Répiibli.cain ziet mede steeds het lichtzonder dat het der policie gelukken kan de vespreiders op het spoor te komen. In de fabtijk van den heer Fiennot alhier zijn zeer prachtige juweelen vervaardigd voor de krooning van den keizer van Oosten rijk, Onder anderen de oosten rij kscbe kroon en keizerlijke adelaar uit diamanten van buitengewone groote zamerigesteld benevens de naamletters van den keizer en keizerin ter hoogte van een voet moetende dit alles te zamen een doorschijnend tafereel uilmaken 9 gevat in eéne lijst van diamanten en opalen welke lijst te Milaan is gemaakt; Het geheel wordt op eene waarde van drie en een half millioen geschat. - Voor eenige dagen werd het door den heer Palonceau in de Èlysesche velden gelegde plaveisel van aardpik in bijzijn van den minister van koophandel, aan eene zeer strenge proef onderworpen. Eerst reden twee zwaar geladen wagens over hetzelve en werden vervolgens van eene hoogte op het straatpfaveisel omgeworpen. Dit werd echter slechts weinig ingedrukt en hief zich terstond weder omhoog. Daarna werden de wielen vastgesloten en de paarden voort* gedreven waarbij zij met de meeste inspanning tegen den grond moesten drukken ook daardoor ontstond geene beschadiging. Ein delijk werd een wagen op den weg omgekeerd zoodat hij zicb. el draaide ardoor op gewone wegen sk nu vertoonde dit straatplaveissl rondom het binnenste diepe gaten ontstaan maar niet den minsten indruk. De brieven van de afrikaanscbe kust melden dat het den 10 in en om Oran zeer rustig was en dat er graan in overvloed werd aangevoerd voor de behoefte van de markt. Zoowel in Oran als in Algiers liep den i4 het gerucht, dat Abdel Kader, bij eene expeditie tegen ettelijke stammen bezuidea den Atlas teruggeslagen zoude zijn geworden. Zijn zendeling Ben* Arachwelke dezer dagen is vertrokken om hem verslag te doen van zijne zending naar Parijs spreektzoo men zegt, met den hoog* sten lof van de wijsheid des konings van de magt van Frankrijk, en van al dé wonderen die hij daar te lande heeft gezien. De zoo gunstige berigten welke men ten aanzien van Blidah bad verbreid zijn geenszins bevestigd geworden. De stad ligt gedeelte lijk in een puinhoop, en levert geene hulpmiddelen op; de grond is weinig bebouwdmaar is zeer vruchtbaar en beeft overvloed van goed water. Sedert bet invallen van de hitte is bet aantal der zieken, ia Algiers aanmerkelijk toegenomen. Mén rekent dat de bezetting dezer volkplanting Frankrijk jaarlijks gemiddeld 25oo a 3ooo sol daten kost. 's Gravènhage den 29 Julij. Het instituut voor doofstommen ts Groningen vierde den 25 dezer wederom deszelfs gewoon jaarfeest in deNieuwekerk aldaar. Honderd en zestig kweekeiingen op wier gelaat gezondheid en vrolijkheid te lezen waren, welke aan dat instituut worden onderwezengaven treffende blijken van gemaakt^

Zierikzeesche Courant | 1838 | | pagina 1