Z1ERIKZEESGHE COERAST.' Wngsdag BESTUREN EN ABMINISTRATIEN. Er o t e r ij. NIEUWSTIJDINGEN. No. 53. Jrcc Ao. 1838. 3 cJulij. De Prijs dezer Courant is, in de drie maanden f 2, en franko per post f 2,26 cents. De Advertentiën worden berekend tegen 25 cents de regel. De Abonnementen voor de Courant worden voor niet minder dan drie maanden aangenomen, en de betaling geschiedt complant of bij het einde van ieder vierendeel jaars dit niet geschiedende, zal het aangemerkt worden als geëindigd zijnde. Voorts wordt hij dezen nogmaals dringend verzocht, dat de i.. .ending der Advertentiën, Nieuwstijdingen enz. daags vóór de uitgave geschiedt, daar voortaan deze Courant des Dingsdags- en Vrijdagsmorgen zal worden uitgegeven. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, Provincie Zeeland. Gezien hebbende Art. i5 der wet op de Schutterijen van den ii April 1827 Staatsblad n.o 17), en Zr. Ms. besluit van den 28 Junij 1828 Staatsblad n.o zj.2). Brengen bij deze ter kennis van alle de daarbij belanghebbenden Dat de Commissie van onderzoek voor de dienstdoende Schutterij binnen deze Stad bare tweede gewone jaarlijksche zitting zal begin nen op Maandag den g Julij aanstaande, in een der zalen van bet Raad- bu is ajhier en.eindigen met den 3i Julij daaraanvolgende, tot het onderzoeken en beoordeelen van alle de reclames welke tot vrij stelling of uitsluiting van de dienst der Schutterij door de geloot hebbende personen van dit jaar en door de reeds ingelijfden van vorige jaren zijn ingebragt en dat diegenen welke voor de Com missie van onderzoek niet verschijnen öp zoodanige tijdstippen als door dezelve wordt bepaald waarvan de dagen en uren aan de Lotelingen door toezending van een oproepings-biljetzal worden bekend gemaaktzullen gehouden worden geene redenen tot vrij stelling te hebben en voor zoo verre zij dienstpligtige nommers ge trokken hebbende r>iet vallen in de termen van Art. 3 en 4 der wet, bij de Schutterij zullen worden ingelijfd, blijvende bet hun evenwel vrij om hunne redenen tot vrijstelling iu een volgend jaar te doen gelden. Dat aan personen die voorgeven met ziekten of gebreken bebebl te zijn geerie vrijstelling za! worden verleend op vertoon van at testen maar dat de zoodanigen zullen worden onderzocht door den Genees- of Heelkundigen bij de Commissie, en dat hij die bui len staat is voor dezelve te verschijnen in zijne woning het onder zoek zal ondergaan terwijl ingelijfde Schutters die voorgeven tot de dienst onbekwaam te zijn op de door officieren van gezond heid afgegeven certificaten tusschentijds niet zullen worden ontsla gen maar in de maand Julij van elk jaar gedurende de tweede zitting der Commissie van Onderzoek moeten beoordeeld worden. Eindelijk, dat, indien de belanghebbenden eenige inlichtingen begeeren in zake der Schutterij of voor de schriftelijke bewijzen tot staving hunner redenen van vrijstelling, bij de wet gevorderd zij zich daartoe dagelijks ter Stedelijke Secretarie kunnen aanmel den alwaar de vereischte teregtwijzing zal gegeven worden. En opdat niemand biervan onwetend zoude zijn zal deze afge kondigd en in de Stads-Courant worden geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zienkzee, den 28 Junij i838. Burgemeester en Wethouders voor ad. y DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven, De Stads-Secvefaris W. J. P. K R O E F. Achtervolgens art. 3 van Zijner Majesteits besluit van den 6 Ja- nuarij i83i n.Q 68, Staatsblad n.° 2,) heeft Zijne Excellentie de Minister van Financiën bij resolutie van den 28 Junij jl., bepaald, de prijzen bet opgeld daaronder begrepen waarvoor de Collecteurs, Splitters en Debitanten der Koninklijke Nederlandsche Loterij de loten en gedeelten van dien voor de derde week der trekking van de laatste klasse der 1745te Loterij zullen mogen uitgeven, te weten Gebeele Halve Vijfde Tiende Twintigste bij verkoop loten 83,oo. - 4'i®° ...- 16,60. - 8,3o. - 4,i5. Geheele Halve Vijfde Tiende Twintigste bij verhuring t loten f 45,oo. - 22,5o. ,00. 4,5o. 2,25. Wordende den belanghebbenden bij deze herinnerd dat bij voor noemd artikel van Zijner Majesteits besluit uitdrukkelijk is vast gesteld dat de Collecteurs, Splitters en Debitanten gehouden zijn, om zich naar die prijsbepaling te regelen en dezelve gedurig ter inzage voor het publiek beschikbaar te hebben. Zierikzeeden 2 Julij iS38. YoorZ.E. den Staatsraad Gouverneur van Zeeland, De Burgemeester der Stad Zicrikzee DE CRANE. DUITSCHLAND. Frankfort, den 28 Junij. Het britsche smaldeel is den 16 dezer van Napels vertrokken j het linieschip de prinses Charlottenaar Malta en de drie fregatten naar Genua. De admiraal Stopfora heeft zijne familie te Napels achtergelaten. Te Bamberg zijn dezer dagen twee groote rijtuigen die be stemd zijn om te dienen lot het vervoeren van reizigers op den ijze- ren weg van Amsterdam naar Haarlem, naar Holland ingescheept. Dezelve zijn ingerigt voor 24 en voor 3o a. 36 persenen en heb ben een zeer goed aanzien. Het dagblad van Augsburg behelst een berigt uit Berlijn 20 Junij waarin het volgende voorkomt In de militaire krin gen alhier wordt het niet voor onmogelijk gehouden dat het nog in dit jaar tot een kleinen veldtogt zal komen zonder dat echter de europesche vrede daardoor geschokt worde. Het zeggen dat in geen hoek van Europa een kanonschot kan vallen zonder dat daardoor het geheele staten stelsel van dat werelddeel in beweging gerake is sedert 1815 reeds meer dan eenmaal wedergelegd. Er zijn kanonschoten in grooten getale niet alleen in afgelegene stre ken zoo als in Turkije aan gene zijde der Pyreneën en in Napels maar ook in het hart van Europa namelijk nog laatst bij de be legering der citadel van Antwerpen gevallen zonder eenen anderen weerklank dan in de dagbladen veroorzaakt te hebben. Zoo zou, ook wel onder toelating van al de overige mogendheden een ge deelte van het duitsche leger weldra eens in het geval kunnen ko men van de vreedzame garnizoensplaatsen die het nu sedert bijna eene kwarteeuw betrokken beeft, voor korten tijd te verlaten, zonder dat daarom in Duitschland zelf, of in 't algemeen in Europa, de schrikgodin des oorlogs den gezegenden vrede verstore." Naar berigten uit Petersburg, van den 16, was Z. M. de keizer vergezeld van HH. Keiz. HH. de grootvorsten Nikolaas en Michaelden vorigen morgen ten 11 ure tot groote vreugde en verrassing der inwoners, met de stoomboot fferkulesin goeden welstand te Petershof aangekomen. De stoomboot had de vaart van Stokholm zeer gelukkig in 57 uren afgelegd. GROOT-BRITTANNIEN. Londen, den 27 Junij. Alles is hier in de grootste beweging, tegen het krooningsfeéstdat morgen moet plaats hebben. De nog open gebleven plaatsen zoo in de Westmunster abtdij zelve als in eenige huizen in die straten gelegen welke de trein moet door trekken worden tot zeer hooge prijzen verhuurd. Er zijn tijdingen uit Lissabon tot den 19 ontvangen welke van gewigtigen aard zijn. Den 14 heeft er een aanslag tot opstand en tot moord van den eersten minister en andere zijner ambtgenoo- ten alsmede van den heer da Silva Carvalho plaats gehad. Zulks was ten gevolge van den naijver der troepen dat sommige batal jons bij voorkeur waren verkoren om de orde te handhaven hij gelegenheid der processie op den H. Sacramentsdag. Bij het uit gaan der kerk is de koningin beleedigd. Den eersten minister Sa da Bandeirais een bajonetsteek loegebragtdoch gelukkig is de zelve afgestuit zoodat hij slechts eene ligte wonde bekomen heeft. Da Silva Carvalho wilde men met een mes te lijf. Ook dit is ge lukkig belet geworden. Er zijn onderscheidene arrestatiën geschied. Den 3o. De plegtige dag is eergisteren naar wensch afgeloopen. Reeds ten vijf ure des morgens was alles in de weer', en verdrong men zich om, tegen betaling van 2 pond 24), èene plaats op stellaadjen te bekomen. Ten 10 ure precies werd het eerste kanon gelost ten teeken dat H. M. het paleis verliet. De stoet was za- mengesteldzoo als bij het programma is opgegeven. De trein was zeer prachtigde geestdrift buitengemeen. Ten twaalf ure was de stoet voor de abdij ten half drie ure werd de kroon op het hoofd der koningin geplaatst. Ten vier ure heefi de stoet de abdij verlaten. Bij de terugkomst was H. M. met al de kenteekenen van haren rang, den schepter de kroon enz., versierd. H. M. was zigtbaar aangedaan. Ten zeven ure was zij op het paleis terug. De illuminatie 's avonds overtrof alles wat men tot dusverre gezien had. Gedurende de plegtigheden is de goede orde geen oogenblik gestoord geworden. Den avond na de krooning heeft lord Wellington een prachtig bal gegeven waarop 2000 personen genoodigd waren. Men berekent, dat de waarde der edelgesteenten van de kroon, welke de koOingin bij de krooning gedragen heeft bedraagt 111,000 p. st. (fi j332,ooo aederl.) tiet heeft dealgemeeae aandacht tot zich ge-

Zierikzeesche Courant | 1838 | | pagina 1