cc/ Ningsdag Mekendmaking NIEUWSTIJDINGEN. 26 eJfunij. No. 51. ZIERIKZEEgCIIE '4..S BESTUREN EN ABMÏNISTRATIEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEË, iProvincie Zeeland, maken bekend: dat zij genegen zijn om UIT DE SAND TE VERKOOPEN eene partij van ioo Stuks goede bruik bare LANTARENSmet derzelver LAMPEN en ijzeren HANG BEUGELS compleet dienstig voor de Straatverlichting en roe pen bij deze de daarin gading hebbenden op, om zich ten spoe- digsten immers binnen eene maand na heden ter bezigliging en koop bij den Burgemeester aan te melden. ZieriLz.eeden 22 Junij i838. Burgemeester en Wethouders voornd. f DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KB OEF. DÜITSCILAND. Berujnden 18 Junij. Ons regeringsblacl behelst een bijzonder berigt uit Frankfort, 14 Jruni] waarin het volgende voorkomt: «Kan men aan bijzondere berigten uit Brussel geloof hechten ,dan heeft mén daar nog niet geheel de hoop opgegeven dat het brusselscbe kabinet er nog in slagen zal de groote mogendheden te overtuigen dat de tegenwoordige betrekkingen van Belgie de uit voering van bet tractant van i5 November 1831 niet toelaten. Wij ku nnen echter kwalijk gelooven dat liet hrusselsche kabinet wer kelijk zoodanige verwachting kan koesteren vermits het ook dat ka binet wanneer het de bestaande omstandigheden naauwkeurig over weegt duidelijk moet wezen dat eene andere territoriale beslis sing der hollandsch belgische aangelegenheid, ten koste^van Neder- la nd en van Duitschland onmogelijk is. Den onbevoardOrdeelden opmerker moet het echter niet bevreemden dat desniettemin de belgische regering de bemiddeling van andere mogendhedeu zoekt vermits zij, om redenen van binuenlandsche staatkunde, zich meent te moeten regtvaardigen tegenover den thans weder in Belgie heer- schenden geest. Dat echter de mogendheden van de lonclensche Conferentie bi] de beslissing van bet hollandsch belgische vraagstuk geleid worden door europesche bedenkingen, en achtslaande op de in Belgie ontstane woelingen des te meer op de voltrekking van die beslissing zullen aandringendit behoeft in de dacid geeue nadere bevestiging." Frankfort, den 19 Junij. Men verhaalt dat Z. M. de keizer van Rusland zich gedurende zijn laatste verblijf in Berlijn, in een klein gezelschap aldus uitgelaten heeft: Alleen barbaarschhfeid en open baren opstand moet men door geweld van wapenen tot orde terug brengen de kabinetten der beschaafde stater, zullen zich na de verkregen ondervinding wel zonder bloedvergieten weten te verstaan. Zij hebben alle erkend dat de verdraagzaamheid in de politiek even noodig is als in zaken van godsdienst aangezien alle rege ringsvormen gelijk de verschillende godsdiensten slechts e'en doel bebben namelijk om de volkeren door ontwikkeling van ware be schaving gelukkig te maken." Te Walfach in het Badensche is onlangs in tachligjarigen ouderdom eene vrouw gestorven, die moeder was van i5 kinderen, grootmoeder van 87 kleinkinderen en overgrootmoeder van 40 ach terkleinkinderen en dus de stamvrouw van i4^ zielen welk aan tal grooter is dan de bevolking van menige kleine gemeente. De grootvorst troonopvolger van Rusland is den 11 met de stoomboot Hercules voor Dalaroe aangekomen; daar plegtig verwel komd door de aanzienlijke personen die tot dat einde door de ïweedsche regering derwaarts waren gezonden, en vervolgens in eene koninklijk zweedsche sloep te Stokholm bij HH. MM. aangekomen en met der meesten luister en plegtigheid ontvangen. Ook de keizer van Rusland is te Stokholm aangekomen en wel geheel on verwachts. Geheel en al incognito heeft hij de stoombootwaar mede hij van Swinémunde was vertrokken verlaten en zich naar bet koninklijke paleis te Stokholm begeven. Eerst nadat hij zich daar bevond heeft hij zich laten aanmelden. De koning en het koninklijke gezin waren door 's keizers komst geheel verrast, en bebben denzelven met de levendigste vreugde ontvangen. De twee jongere russische grootvorsten zijn insgelijks te Stokholm aan wal gestapt. Volgens brieven uit Petersburg beeft daar onlangs weder een hevige brand gewoed, waardoor groote verwoestingen zijn aangerigt. Volgens de laatste brieven van Konstantinopel die tot den 3o der vorige maand >loopen verkeert men er steeds in het onze kere omtrent de plannen van Mehemed'Alihoewel men er nu wist dat bij stellig de schatting weigert te betalen die bij aan de Porte krachtens bet traclaat van Ankiar lskelessi schuldig is, en zich uitrust als of hij deu oorlog voor onvermijdelijk beschouwt. A°. 1838. 'COURANT. Zijne eischen aan de Porte doen vermoeden dat bij eene vredebreuk verlangt; zoo vordert hij, onder anderen, dat de vloot van den sultan, die gereed ligt om uit te loopen niet in zee zal steken^ dat de troepen welke de Porte noodig geoordeeld beeft aari de Syrische grenzen te doen post vatten onverwijld teruggeroepen wor den en dat men hem geen firman meer zende zoo als die waarbij de sultan den voortdurende vrijen uitvoer van verscheiden voort brengselen van Syrië van hem eischte. Wanneer men aan die voor waarden voldoet en dan alleen wil hij de schatting betalen ea de belofte geven dat hij het leger onder de ordeas van Ibrahim. niet verder zal laten versterken. Dit kan de Porte wel niet anders beantwoorden dan met het opvatten van het zwaard of met stil zwijgen en tot dit laatste schijnt zij vooreerst besloten te bebben dewijl de gezanten van Frankrijk en Engeland daarop aandringen die alles vermeden willen hebben wat tot een oorlog aanleiding zou kunnen geven waartegen zij ook op zich hebben genomen om Mehemed-A li binnen behoorlijke palen te houden en hem tot meerdere inschikkelijkheid en achting jegens den sultan le bewegen. Ondertusschen staat het te bezien of dit gelukken zal en midde lerwijl rust men zich tot den krijg uit, hoezeer dan ook in de hoop dat het zoo ver niet zal komen. De egyptische vloot is reeds van Alexandrie uitgeloopen om op de syrische kust te kruisen de turksche ligt nog voor anker doch is gereed om te zeilen. Omtrent de ware toedragt der zakea van Syrië is het moeijelijk iets stelligs te melden. Het schijnt dat het Ibrahim nog niet gelukt is de Druzen geheel Jen onder te brengen en dat hij in het einde gedwongen zal worden hun eenige voorregten af te staan om liea tot onderwerping te bewegen. Z. IC. H. prins Maximiliaan van Beijeren is te Jeruzalem aan gekomen en door de katholijke bevolking met groote vreugdbewijzea ontvangen. De pacha bad van Ibrahim pacha bevel bekomen om den prins overal te vergezellen. GROOT -BRITTANNIEN. Londen den 20 Junij. De algemeene aandacht wordt bier in deze dagen zeer geboeid door de aanstaande krooningsplegtigheden y vaa wier aanstalten de dagbladen vol zijn. Onder de publieke vreugde bedrijven welke ter gelegenheid van de krooningsfeesten zullea plaats vinden behoort ook dat in den namiddag van den kroo- ningsdag de heer Charles Green met zijne ballon in Hydepark zal opstijgen en m.rs Graham in Greenpark. Des avonds van den krooningsdag zullen alle schouwburgen gratis voor het publiek zijn opengesteld. H. M. beeft aan elke der tooneeldirectiën eene geëven- redigde schadeloosstelling verstrekt. Naar men verzekerde zou de beroemde Paganini voornemens zijn zich naar Engeland te begeven t ten einde eenige concerten in Drury Lane te geven. De zitplaatsen in huizen alwaar de trein op den krooningsdag passeren moet, zijn tegen hooge prijzen verhuurd. In de abdij zelve zijn de plaatsen voor 50 guinjes elk besproken. Verleden zaturdag zijn voor het eerst de nieuwe souvereinen met de beeldtenis van koningin Victoria, uitgegeven. Terwijl som migen de gelijkenis van Hare Majesteit en den geheelen stempel dezer nieuwe munt zeer roemen, wordt die, zoo als meermalen geschiedt door anderen als weinig bijzonders afgekeurd. Maandag is-door de policie voor het paleis van Buckingham, een man gearresteerddie de koningin verlangde te zien en met geweld in het paleis zocht binnen te dringen, zeggende dat hij met haar gehuwd was en zijne regfen als zoodanig, wilde doen gel den. Voor den magistaa-it gebragt zeide hij dat hij elf jaren ge leden met de koningin getrouwd was maar uit de Heilige Schrift gezjen had, dat hij elf jaren wachten moest alvorens zich tot haar ïe begeven. Die tijd was nu verstreken én daarom kwam hij vaa Cambridgeshire om bij de krooning zijne regten te eiscben. Hét bleek spoedig dat de ongelukkige man van zijne zinnen beroofd was, en hij werd aan het opzigt der parochiale autoriteit overge geven ten eiode voor hem behoorlijke zorg gedragen zou worden. Op den verjaardag van den slag van Waterloo heeft de her tog van Wellington een zeer prachtigen maaltijd gegeven aan zes ea zeventig zijner wapenbroeders, welke in dien glorierijken slag aan. zijne zijde gestreden bebben. Een aanmerkelijk getal menschen zija dien dag in zijn paleis toegelaten om het kostbaar zilverwerk ea porselein alsmede de fraai versierde zaal te zien welke tot dit jaarlijksch feest dienen. Te Quebec is men zeer ongerust over Harer Majesteits fre gat Pique, van Halifax, met troepen aan boord. Die bodem is den 28 April 70 mijlen beoosten Kaap Ray gezien midden ia het ijs zittende. -Van IConstantinopel schrijft men den 26 der vorige maand, dat er dagelijks versterkingen voor de egyptische armee in Aleppo aankomen en dat bij Ibrahims terugkomst van de Haouran al de troepen naar de noordelijke grenzen van Syrië gezouden zullea worden. Volgens berigten van de kust van Abasia van het begin van Mei, zouden de Russen nogmaals door de Circassiers bij Sokoom Kaich. geslagen zijn en zich overhaast weder ingescheépt hebben. - Den 23. De maarschalk Soult is 11. dingsdag en de hertog de Nemours heden in deu namiddag, alhier aangekomen. Z. IC. Ii.

Zierikzeesche Courant | 1838 | | pagina 1