.No. 48. ZEER1KZEESCHË S r Vrijdag Ao. 1838. COURANT. 15 Junij» r BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. M ek endmaking bekendmaking ioting «00*: be Sdmttsvij, Publicatie. NIEUWSTIJDINGEN* DUITSCHLAND. GROOT-BRITTANNIEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, Ibrengen bij deze ter kennis van de Ingezetenen, dat op aanzoekvan de Districts Commissie van beheer over het Fonds ter aanmoediging €n ondersteuning van de gewapende dienst in Nederland, alhier ge vestigd 9 op Maandag den i8 dezer maand, des middags, van wege de Regering, eene algemeene Collecte aan de huizen der Ingezete nen zal worden gedaan ten behoeve van hetzelve Fondsuit krachte van Zijner Majesteits Besluit van den 9 November i8x5 daargesteld. En worden mitsdien alle weldenkende In- en opgezetenen ten ernstigste aangezocht en dringend opgewekt om door ruime en milde bijdragen naar vermogen het Fonds te helpen stijven Waarvan de Weldadige strekking is om de verminkte en gekwetste heldhaftige Verdedigers van den vaderlandschen grond zoowel als de nagela- tene betrekkingen van gesneuvelden in den slag bij Waterloo of in den jongsten strijd tegen oproer en geweld zoover de middelen zulks gedogen te verzorgen en in derzelver behoeften te voorzien. Het Bestuurvan den vaderlandslievenden zin der Ingezetenen ten volle overtuigd j doet alzoo met vertrouwen bet tegenwoordig beroep op de bekende milddadigheid van deszeifs Stadgenooten en acht het overbodig de aangekondigde Collecte meerdere aanbeveling bij te zetten dan alleen de vermelding dat uit gedacht Fonds door de Districts Commissie alhier over het jaar 1837 gratificatiën zijn verstrekt aan de navolgende gekwetsten en verminkten in den jong- tten strijd tegen oproer en geweld, als: Aan A. Hóogerheideeen jaar gratificatie f 3o,3o. II. van de Fatedrie maanden - 7,57®. D. van Haaften, een jaar - 3ö,3o. AVoshol, 3o,3o. D. Zandijk33,3o. Zamen 131,77s. boven én behalve de toelagen aan de üoodanigen uit den Slag bij Waterloo, in wier ongelukkig lötzoo veel mogelijk uit dit Fonds Wordt te gemoet gekomen. Deze Bekendmaking zal worden afgekondigd en in de Stads Cou rant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee, den 6 Junij i838. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J. Pi KROEF. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, geven door deze kennis aan de Oudefs en Voogden die in het ge val zijn van aan derzelver kinderen of pupillen eene beschaafde (opvoeding te geven, dat zich daartoe in hunne stad eene bijzonder aanbevelenswaardige gelegenheid aanbiedt, doordien bij besluit van den Raad aldaar tot Hoofdonderwijzeres aan het Stedelijk Fransch, Engelscb en Hoogduitsch Instituut voor Jonge Juffers benoemd is: Mejuffrouw van der weijde geb. Laserre Welke op Maandag den nden Junij hare School zal openen. Burgemeester en Wethouders durven deze nieuwe inrigting met den meesten aandrang aan alle Stad- en Landgenooten aanbevelen, en daarbij de verzekering voegen dat even als van wege de Rege ïing der Stad in een uitnemend geschikt lokaal voor dit Instituut Voorzien is ook zoo op hetzelve door de Hoofdonderwijzeres in •11e de behoeften van onderwijs en opvoeding zal voorzien worden. Zierikzee, den 9 Junij 1838. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads-Secretaris W. J. P. KROE F. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gezien de wet op de Schutterijen, van den n April 1827 (Staats blad n.° 17) en art. xi van Z.r M.s Besluit van den 21 Maart 1828 (Staatsblad n.° 6) brengen bij deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden Dat de Alphabetische naamlijst van alle de personen die inge schreven zijn en aan de Loting voor de Schutterij van dit jaar bin nen deze stad moeien deelnemenop het Raadhuis voor een ieder Ier visie zal leggen van heden af aan tot op Zaturdag den a3 de zer maand, ten einde de belanghebbenden in de gelegenheid te stel len, om ingeval op die Lijst eenige personen of omstandigheden mogteo voorkomen die op dezelve behooren te worden aangetee- kend of daarvan Weggelaten zulks ter kennis te kunnen brengén van de Commissie bij en met het opzigt over de Loting belast. Dat de Loting zal plaats hebben op Maandag den iS dezer maand Junij, des voormiddags 11 ure, in een der zalen van het Raadhuis dezer Stad en dat niemand tot de Loting zal worden toegelaten dan de ingeschrevenen zelve, of derzelver gemagtigden voorzien van het oproepings-biljet dat aan de woning van ieder hunner zal worden bezorgd. En opdat een ieder hiervan kennis dt-age, zal deze worden afge kondigd en in de Stads Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzeeden i3 Junij i833. Burgemeester en Wethouders voornd., DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven, De Stads-Secretaris W. J. P. K R O E F. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE Gelet op 'sKonings besluit van den 1 Augustus x831 n.° 72 houdende bepaling dat de Dankdag of Godsdienstige viering der overwinning bij Waterloo op den derden Zondag der maand Junij van ieder jaar zal plaats hebben. Herinneren bij deze de Ingezetenen aan de plegtige viering van opgemelden dag op Zondag den 17 dezer maandmet uitnoodiging om denzelven in eerbiedige stilte door te brengen, zullende bij die gelegenheid alle Herbergen en Koffijhuizen moeten gesloten blijven en geene openbare vermakelijkheden mogen plaats hebben, ten einde deze dag in betamelijke afzondering aan Godsdienstige overdenkin gen en dankbare herinneringen worde doorgebragt. En opdat niemand hiervan onkundig zij zal deze worden afge kondigd en in de Stads Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzeeden 14 Junij i838. Burgemeester en Wethouders voornoemd 9 D E G R A N E vt. Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris W. J. P. KROEF. Frankfort, den 10 Junij. Men schrijft uit Napels dat een En- gelsch eskader van negen groote schepen dén 28 Mei aldaar ter reede was gekomen. Vier schepen van negentig stukken waren ter sfond naar de Golf van Baia gezeild, terwijl drie andere, bene vens eene groote gewapende stoomboothet admiraalschip Prinses Charlotte, van honderd ec twintig stukken, tot binnen de haven van Napels begeleid hadden. Het doel van dit bezoek was niet be kend maar men verzekerde dat de admiraal StopfoH, wiens gan- scbe familie zich aan boord bevindt een geruimen tijd aldaar dacht door te brengen. Te Rome vleit men zich dat Z. M. de keizer van Oostenrijk na de krooning tè Milaan genoemde stad met hoogstdeszelfs tegen woordigheid zal vereeren. De keulsche stads courant geeft thans een verslag van bet groote muzikale feest, dat aldaar, gedurende de twee pinksterda gen, gevierd is. Hetzelve was allerluisterrijkstomstreeks 700 per sonen zoo wat het vocale als instrumentale betreft, hebben daar aan deel genomen. Het geheel was onder beheer van den wereld- bëroemden componist Mendelssohn Bartholdy. De solo partijen wer den onder andereQ uitgevoerd door den heer Vragt en mevrouw Eschborn, beiden van Amsterdam, de eerste viool bespeeld door de heeren Prager uit Bielefeld (een' geboren Amsterdammer) en Kufferath uit Utrecht, welke alle zich met roem van hunne taak gekweten en den meesten bijval verworven hebben. Van landlieden uit den omtrek vau Elbing verneemt men da zeer merkwaardige en naar het schijntmet daadzaken gestaafde bijzonderheiddat zij bij het graven vooral op weilanden ter diepte van ij a 2 voet thans nog ijs vinden. Op zulke weilan den zou het gras zeer armoedig staan. Minder aan de strengheid van den verloopen winter, dan wel aan het gebrek aan sneeuw, schrijft men deze zeldzaamheid toe. Londen j den g Junij, Het ministeriële avondblad vestigt de aL gemeene aandacht op het geschil hetwelk thans door Frankrijk tegen Mexico gevoerd wordt en op de maatregelen van geweld die werkelijk door Frankrijk, genomen worden om genoemd ge- meenebest te dwingen tot het geven van de gecischte voldoening voor het onregt j dat fransche onderdanensedert eene reeks van

Zierikzeesche Courant | 1838 | | pagina 1