N<>. 45. ZIEBIEZEESCHË Dingsdag A°. 1838. COURANT. 5 tïïwnij* BESTUREN EN ABMINISTRATIEN. 'SCHUTTERIJ. Bekendmaking. NIEUWSTIJDINGEN. DUIT SC HL AND. üjcïmttcKij» Mekendmaking BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIEKTEZEE, Provincie Zeeland, brengeD bij deze ter kennis van de daarbij be langhebbenden dat de Commissie uit het Stedelijk Bestuur inge volge Art. i5 der Wet op de Schutterijen van den n April 1827, belast met het onderzoek nopens de al of niet gegrondheid der re denen welke tot vrijstelling of uitsluiting van de dienst der Schut terij zijn ingebragt t hare eerste gewone jaarlijksche zitting zal be ginnen ten Raadhuize dezer Stad? met den aanvang der maand Junij aanstaande, tot onderzoek van hen aan wie, of der redenen waarom in bet voorgaande jaar voorwaardelijke vrijstelling is ver leend met uitnoodiging om de schriftelijke bewijzen tot staving der redenen van vrijstelling bij de wet gevorderd vóór de aan te vangen zitting ter stedelijke Secretarie over te brengenalsmede om in persoon voor de commissie te verschijnen op den daartoe bepaalden tijd nader op te geven in het oproepings-biljet dat aan de woning van de belanghebbend^ zal worden bezorgd zullende degenen welke nalatig blijven om voor de commissie te verschijnen, beschouwd worden als geene redenen tot vrijstelling te hebben en voor zoo verre zij niet vallen in de termen van Art. 3 en 4 der "Wetbij de Schutterij worden ingelijfd tot zij in een volgend jaar bunne reclames zullen hebben doen gelden. En opdat niemand biervan onwetendheid voorwende zal deze Worden afgekondigd en in de Stads Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierihzeeden 29 Mei i838. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt. Ter Ordonnantie van Dezelven De Stads-Secretavis W. J. P. IiROE F. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERlKZEË, Prnvircie Zeeland. Gezien hebbende Z.r M.a besluit van den 20 Julij i32g (Staats blad n.° 52 brengen bi] deze ter kennis van zoodanige Schutters, Welke belmoren tot bet 5<L vijfde dél' Reserve of de zoodanigen van de eerst daargestelde Schutterij die in i833 tol de 2de Hoofd-Afdee- ling of de Reserve zijn overgegaan of hun 34sle jaar hebben vol- fcragt dal zij ten gevolge van het bepaalde bij de art. 26 85 en 86 der wet van den 11 Aptil 1S27 (Staatsblad n.° 1 7) tot het ont slag uit de schutterlijke dienst geregtigd zijn op den l5 Augus tus van dit jaar mits dat hetzelve in de maand Junij aanstaande schriftelijk aan het Stedelijk Bestuur worde aangevraagd. En opdat niemand eenige onwetendheid zoude kunnen voOrwen- wenden zal deze worden afgekondigd en iu de Slads-Courant ge plaatst. Gedaan ten Raadhuize der 6tad Zierihzeeden 29 Mei i838. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CR AN E, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris, W- J. P. K. R O E F. Bèm.on den 27 Mei. Z. M. de koning van Wurtemberg, bene vens hoogstdeszelfs dochters, de prinsessen Maria en Sophia, zijn alhier, onder de namen van graaf en gravinnen von Teek, aan gekomen. De feesten ten hove houden nog steeds aan en de groote ma- titenvres, welke de hier verzamelde troepen uitvoéren worden da gelijks door Z. M. den keizer van Rusland eu de overige vorste lijke gasten bijgewoond. Men merkt onder de verdere aanzienlijke toeschouwers bijzonder op den onlangs alhier aangekomen turkschen gezantdie door zijne prachtige montering van turkschen generaal aller oogen tot zich trekt, eu welke veel belangstelling aan den dag legt in deze krijgsvertooningen vooral in die der ruiterij. FrAnkfobt den 28 Mei. H. M. de keizerin weduwe van Brazilië, de hertogin van Braganzais den 24 te Augsburg en den volgen den morgen te Munchen aangekomen. H. M. is in laatstgenoemde stad, na eene afwezigheid van hegen jaren, door eene eerewacht, met muzijk aan het hoofdingehaald. De geheimraad von Bünsenbevindt zich nog steeds te Mun- chen, en zal die stad eerst tegen de helft van Junij verlaten. Men had aldaar brieven van den hertog Max van Beijeren ontvangen- Zij waren uit Cairo van den aS April gedagteékend en meldden zëj o gelukkige terugkomst uit Opper Egypte. Die reis, waarbij een groote scha't aan voorwerpen uit de natuurlijke histiirie was opge daan, was niet door het minste ongeval gestoord geworden. Z. IC. H. dacht Cairo spoedig te verlaten en met 5o kameelen de reis te on dernemen door de woestijnen naar Syrië, Jeruzalem over den Li banon naar Beyrouten van daar naar Smyrna en IConstantinopel. Den 20 dezer heeft te Hamburg in de voorstad S*. Georgé een brand plaats gehad, waarbij i5 gebouwen, welke meestal ech ter van geen grooten omvang waren in de asch zijn gelegd. Men zal te Hamburg Weldra een aanvang maken met het hou wen der nieuwe beurs. De stads architect zal dit gebouw voor 335,ooo mark banco, naar het ontwerp van den bouwraad fVim- mei, daarstellen. Men meent dat de genoemde som niet ver gé- noeg zal strekken, en oordeelt dat de geheele onderneming op eenè te bekrompene schaal plaats heeft. Naar men uit Weenen van den 22, schrijft, was het thans zeker, dat HH. KK. HH. de aartshertog en aartshertogin Frans Karei zich in den loop van dezen zomer, en wel in de maand Julij naar Töplitz zullen begeven alwaar Z. M. de keizer van Rusland, na eerst Warschau bezocht te hebben, tegen de helft derzelfde maand verwacht wordt. Den 23 zouden HH. MM. dé keizer en keizerin naar Schönbrunn vertrekken. Het programma voor de krooning te Milaan is thans door den keizer van Oostenrijk vastgesteld. Yolgens hetzelve, zal bij die ge legenheid eene pracht ten toon gespreid worden, zoo als men die zich bij het oostenrijksche hof, sedert het beroemde congres der monarchen te Weenen, niet meer herinnert. De kosten worden op drie millioen gulden geschat. De naar Londen bestemde gezant, vorst von Schwarlénbergzal Id. M. de koningin Vilioria het grootkruis der hongaarscbe St. Stephanus-orde overhandigen. Die decoratie is buitengemeen fraai. In plaats van groen en rood geëmailleerd, is deze orde mot smaragden en robijnen Versierd, en bovendien geheel in hrillanten gezet. De keizer van Oostenrijk heeft niet lang geleden het landgoedje en de herberg, die Andreas Eofer in het Passeyer dal bezat, torn hij met zijne Tirolersuit tróuw voor zijnen wettigen vorst, de reuzen-magt van Napoleon bestreed en daarvoor het leven lietaana gekocht, en tot een leengoed verheven, waarmede ten eeuwigen dage een afstammeling en naamgenoot van Hofer zal worden be kleed. Het geslacht van dien braven Tiroler is reeds voor laag tot den adelstand verheven. Men schrijft uit Sl, Petersburg dat de grootvorst-troonsopvol- gerbij zijn jongste verblijf te Pultawa twee duizend roebels aan de stedelijke overheid had ter hand gesteld, op haar verzoek, dat Z, H. eene oude kapeldie reeds tot afbraak bestemd was en ver maard geworden was doordien Peter de Groote, den 27 Junij 1709 in dezelve zijne dankgebeden had uitgestort voor de overwinning op den zweedschen koning Karél XIIbij Pultawa bevochten voor dé nakomelingschap mogt bevvarendoor het gebouw (gelijk onder anderen te Zaandam) met een ander steenen gebouw te doen om ringen. Volgetis berigten tlit lllyrië is de koning van Saksen aldaait aangekomèn, en bevond Z. M. zich den i3 Mei te Laibach. Der» volgenden dag heeft Z. M. de kwikzilvermijnen te Idria bezocht en zou van aaarTriëst bezoeken van waar hij den 22 aan boord eener stoomboot, een' togt langs de kusten van Dalmatië zoü doen. Naar men uit Napels schrijft, was men aldaar ethstig be dacht om de stad met gat te verlichten. Den 3o zóu men eene proef op het paleis daarmede nemen, en viel dezelve gunstig uitj dan zou men die verlichting verder uitbreiden. Brieven nit Athene van den 8houden het officiële berigt iu dat de rust op het eiland Hydra volkomen hersteld is. Men heeft tijdingen uit Alexandrië tot den 7 dezer. Volgens aldaar ontvangen berigten uit Beyroutvan den 27 April, was de opstand in Syrië geheel gedempten hadden zich de opstandelin gen na vier vergeefsche .aanvallen op genade en ongenade aan dé de Egyptenaars overgegeven. De volksligtingen in Egypte hadden dien ten gevolge opgehouden. Sedert eeriigen tijd heerschtezoo te Alexandrië als te Jaffa wederom de pest. Den 29. De invoering van quarantaine-maatregelen in het furka scbe rijk blijft te Konstantinopel het hoofdonderwerp der dagelijk- sche gesprekken uitmaken. Voor de schepen welke uit de Zwarte Zee komen zal de quaranteinplaats te Umurjeri aan de aziatische kust tegenover Bujukdere, voor die uit den Archipel en de Zee van Marmora te Feur-Bagdschi zijn. De regering heeft bereids vier millioen piasters tot daarstelling dezer inrigtingén aangewezen. Bo vendien is niet alleen in de hoofdstad maar ook in alle provin ciën bevel aan de autoriteiten gegeven om te zorgen dat de voor- zietigheids maatregelen tegen de verbreiding der pestwelke tot hiertoe alleen bij de Franken in gebruik zijn door alle turksché onderdanen zonder .onderscheid ten strengste worden in acht ge nomen. Het dagblad van IConstantinopel behelst bij die gelegen heid het opmerkelijk tegen het fatalismus gerigt beloogdatof-

Zierikzeesche Courant | 1838 | | pagina 1