free/ Dingsdag BESTUREN EN ABMINISTRATIEN. NIEUWSTIJDINGEN. DUITSCHLAND. No. 43. ZEERIKZEESCHË Ao. 1838, COURANT. 29 Me n PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gezien het besluit van H. E. G. A. Heeten Gedeputeerde Staten dezer Provincie, van den Mei jl., n.° 4> (prov. blad n.» 54,) met toezending van den Staat houdende opgave van de Stieren- houders en der in de maand Februarij 11. plaats gehad hebbende keuring der Springstieren in deze Provincie. Gelet op het Provinciaal Reglement op de Springstieren opge nomen in het provinciaal blad van i835 n.° 87. Brengen den uitslag der opgemelde keuring, voor zoo veel deze Stad aangaa) ter kennis van al de daarbij belanghebbende Veehou ders te weten TEUNls vak NF.UMN, een driejarige zwartbonte Stier, zeer goed bevonden* HENDRIK BEZAANSeen tweejarige. dito dito, afgekeurd. H.A. BAKKER,'een twee-en-een-balfjarige dito dito, tamelijk goed bevond. En worden alle Veehouders in hun welbegrepen belang, mits- dezen opgewekt en aangespoord om tot het doen bespringen hunner Koeijen bij voorkeur gebruik te maken van de zoodanïgen die bij de keuring bevonden zijn boven anderen uit te munten waar door het Runderras in het algemeen kan worden verbeterd. Zierikzec den 28 Mei i838. Burgemeester en Wethouders voórnd. DË CRANE, vt. Ter Ordonnantie van Dezelven De Stads-Secretaris W. J. P. K R O E F. SCHOUWING DER WEGEN. feüRCEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, blaken bekend: Dat ha den i o Jitnij aanstaande een pmrid door het Poort-Ambacht geschieden zal, tol onderzoek of al de wegen en wekkens naar be- booren zijn gemaakt, geëffend en de slooten üitgedolven wordende ~de gelanden aangespoord óm te zorgen dat vóór den io Junij eerst komende elk voor het zijne aan de ver.pljgting tot onderhoud der wegen door de landlieden voldaan zij, en de Regering alzoo buiten de onaangename noodzakelijkheid gehouden worde om de nalatigen, Overeenkomstig de bestaande policie-verórdeningen te doen vervolgen. En opdat niémand hier van onwetendheid voorwende zal deze Worden afgekondigd en in de Stads-Couraht geplaatst, Gedaau ten Raadhuize der Stad Zier ik zeeden 28 Mei i838. Burgemeester en Wethouders voornd., DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven, De Stads-Secretaris W. J. P. K R O E F. BèrÉiJn den 19 Mei. De militaire exercitiën eergisteren waren zeer luisterrijk en muntten bijzonder uit door de snelle en geslo- tene manoeuvres der ruiterij de evolutiën het wel onderhouden gelederen- en het regelmatige bataljonsvuur der infanterie en door de goede houding der troepen in het algemeen. De meeste der aanzienlijke zich hier bevindende personen woonden de manoeuvres bij 5 's avonds waren vele derzelven in den schouwburg. Z. K. H. de kroonprins gaf gisteren een groot diner, waarbij voornoemde aanzienlijke personen tegenwoordig waren 'savonds was er hof op bet koninklijk slot. Heden is er groot militair diner bij den kroon prins en dezen namiddag wordt H. M. de keizerin van Rusland met bare beide jongste zonen de grootvorsten Nico'laas en Michael alhier verwacht. Gisteren is alhier de eerste steen gelegd aan het voor be hoeftige burgers dezer residentie bestemde gasthuis dat den naam des keizers van Rusland zal dragen en waarvoor het geld gelijk men weetdoor dien vorst geschonken is als eene erkentenis voor bet burgerregtdat door de stad Berlyn aan Z. M. is verleend. Bij voornoemde plegtigheid waren de onderscheidene stedelijke en andere autoriteiten tegenwoordig. Sedert eenigen tijd werd het poolsche district Augustowo en Warschau verontrust door eene rooverbende aan welker hoofd zich een gewezen kozakkenofficier bevond. De prins stadhouder daarvan onderrigt, zond naar de zijde van bet bosch waar die bende zich ophield een aantal vrachtwagens in welke soldaten en policie-dienaren verborgen waren die toen de roovers de vracht wagens aanvielen ben onverwacht met geweer- en pistoolschoten op het lijf vielen en zich van dezelven meester maakten. Den 22. Hunne Majesteiten de keizer en keizerin van Rusland met hoogstderzelver kinderen de grootvorst troonopvolger de groot vorstin Alexandra en de grootvorsten Nicolaas en Michaelzijn den 19 dezer alhier aangekomen en hebben de voor ben in gereedheid gebragte appartementen in het koninklijk slot betrokken. Z. M. onze koning, de kroonprins, de prinsen WillemKarei en Albertde groothertogin van Mecklenburg-Schwerin en prinses l itderik der Nederlanden waren de keizerin te gemoet gereisd eu de vereeniging der doorluchtige familie vond te Friedrichsfeld plaats, waar de keizer, die langs een' anderen weg gereisd was inmiddels ook was aangekomen, en zijne gemalin en kinderen, door zijne onverwachte aankomst aangenaam verrast had. Een groot deel van de bevolking dezer residentie had zich op de heen bege ven oih de doorluchtige gasten te ontvangen. Des avonds werd.» door de muzikanten der garde en der overige korpsen ten getale Vau ruim 600 muzikanten en 4°° trommelslagers muzijk onder c|e vensters van het slot gemaakt, waarna er souper bij Hunne Keizer lijke Majesteiten was hetwelk door den koning en de gezamenlijke vorstelijke personen bijgewoond werd. Den volgenden morgen woonden Hunne Majesteiten de keizer en keizerin den godsdienst in de kapel van het koninklijk slot bij welke naar de grieksche wijs ingerigt was. Hierop legde H. M. de keizerin bezoeken af bij Z. M. den koning, bij H. M. de koningin van Han nover en bij H. K. H. de groothertogin van SaksenWeirhar. Des middags was er diner van 4°° couverts ten hove in de ridderzaal waaraan al de vorstelijke personen deel namen 's avonds vereerden de keizer en keizerin van Rusland die door haren doorluchtigen vader binnengeleid werd, benevens de verdere vorsten en vorstinnen de opera met derzelver tegenwoordigheid, alwaar zij door de za- mengevloeide menigte met de luidste toejuichingen begroet werden» Volgens eene door onze Staats Courant medegedeelde lijstbevinden zich thans alhier 4$ generaals, luitenant generaals en generaais- majoors en eene zeer groote menigte kolonels luitenants kolonejs en majoors, welke, bij gelegenheid van de komst der hooge gasten, zoo uit verschillende gedeelten van dit i?ijk als uit andere landeq j herwaarts gekomen zijn. Frankfort den 23 Mei. Dezer dagen is in deze streken uit Rus land aangekomen een voormalig soldaat van Retgroote frans.che leger, dat in 1812 derwaarts getrokken is. Die man had, gedu rende zijn z6jarig verblijf in Piusland door zijn arbeid eenig geld bijeengebragtwaarmede hij nu de terugreis naar zijn vaderland (Frankrijk) doen kon. Naar zijn zeggen bevinden zich nog vau alle europesche volken gewezene krijgsgevangenen in Rusland, maar zijn vele van dezelve daar gehuwd of in dier voege gevestigd dat het niet te denken is dat zij zullen vertrekken. Van de 438 personen welke in de maand Maart te Pestht gestorven zijn, zijn er 122 door de overstrooming omgekomen. Deze naauwkeurige en ware opgave wederiegt de overdrevene vroegere geruchten hieromtrent. j Men meldt uit Munster van den i4 Mei het volgende: Alhier heeft men berigt ontvangen dat de stad Drolshagen, iri den kreits Olde, regerings-district Arnsberden 10 dezer is afge brand met uitzondering van e'e'n huisde pastorij de kerk eu het schoolgebouw meer dan 460 menschen hebben daardoor have en goed verloren. In den tijd van eea half uur stonden 80 hui zen in laaije vlam, die, niettegenstaande de aangebragte hulp, daar de wind zeer hevig was, tot aan den grond zijn afgebrand; de meeste der huizen zij niet tegen brandschade verzekerd. Mea heeft bijna niets kunnen redden, zoodat de toestand der bewoners ellendig is voor de eerste dagen heeft de naburige stad Olde in levensmiddelen en behoeften voorzien die naar evenredigheid ver deeld zijn. Ër zal eene commissie tot inzameling van liefdegiften worden opgerigt. Het ontstaan van den brand is tot dusver onbe kend gelukkig hebben geene menschen bij denzelven het leven ver loren slechts eene vrouw is daarbij deerlijk gewond. Uit Rome schrijft men, van den 2 dezer: »Van de beraadslagingen, welke over het domkapittel van Keu len gehouden wofden hoort men steeds niets met zekerheid of schoon er nopens dit belangrijk punt dikwerf congregatiën gehou den worden. Behalve deze treurige aangelegenheid viel in den laatsten tijd nog menige onaangenaamheid voor welke de geheele aandacht van den pauselijken stoel schijnt te verdienen. Onder anderen behoort daartoe eene verordening des heftogs van Lucca 9 waardoor aan den H. vader het regt ontnomen wordt, om voortaan jaarwedden op het bisdom Lucca te verleenen. Dit voorregt dag- teekent van oudsher en de pausen beschik vrij over een deel der rijke inkomsten van dat bisdom ten behoeve van arme of bejaarde geestelijken. Bezwaarlijk zal men hier tot dien stap des hertogs toe stemming verleenen in eene daaromtrent gehoudeue congregatie moet zijn besloten, zich met alle ten dieustè staande middelen daar tegen te verzetten. Volgens berigten uit Konstantinopel, van den 2 Mei had eenige dagen te voren Ahmed Fethi pacha die hoofdstad verlaten om zich over Malta Napels Weenen en Berlijn naar Londen te begeven, ten einde als gezant van den sultan 11. M. de koningin met hare aanstaande kroouing geluk te wenscbeh, eu daarna zijn'gezantschaps- pöst te Parijs te gaan bekleeden. - 'Te Athene heeft men het noodig geacht, bij eene mogelijke uitbreiding vau de op Hydra plaats gehad hebbende onrustige bej

Zierikzeesche Courant | 1838 | | pagina 1