No. 41. ZDERIKZEESCHE A°. 1838. COURANT* 22 Mei. BESTUREN EN ABMINISTRATIEN. 2tt£jc(mjDtng tLoosr t>c SclmHetrij. NIEUWSTIJDINGEN. DUITSCHLAND. FRANKRIJK. it it* jfra;/ Dingsdag M ekendmaking. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, lettende op art. 6 der wet op de Schutterijen van den ii April 1827 Staatsblad n.° 17) en de art. 5 en 7 van Z.r M.s besluit van den 21 Maart 1828 Staatsblad n.o 6). Brengen door deze ter kennis van de belanghebbende Ingezetenen dat de Registers ter inschrijving voor de Schuttèrij zullen worden geopend op Dingsdag den i5 dezer maand Mei aanstaande en dat mitsdien ter inschrijving worden opgeroepen alle manspersonen zon der onderscheid die op deri 1 Januarij van dit jaar hun 25e jaar zijn ingetreden, of' in het jaar 181 3 zijn geboren alsmede de zoo- danigen die in vroegere jaren zijn geboren nog verkeeren in de termen van Schutterij pligtig te zijn en sedert de laatste inschrij ving zich met ter woon binnen deze Stad hebben nedergezet waar onder ook begrepen zijn de vreemdelingen en de gepasporteerde Militairen om zich ter Secretarie dezer Stad te vervoegen van Diugsdag den i5 tot en met Donderdag den 3i dezer maand Mei, op eiken werkdag van 's mórgens 10 tot 12 en des namiddags van 2 tot 5 ure om voor de Schutterij te worden ingeschreven ieder in dat register, waartoe hij volgens zijnen ouderdom behoort, waaromtrent de belanghebbenden voor zoo verre zij niet binnen deze Stad zijn geboren zich van eene geboorte-acte behooren te voorzien afgegeven zonder zegel om te dienen voor de inschrij ving der Schutterij ten einde de inschrijving behoorlijk zou kun- r.én geschieden en om voor te komen dat niemand door eene ver keerde opgatfë van zijnen ouderdom vervalle ia de straffen bij de wet bepaald. Wordende al verder den opgeroepenen herinnerd dat zij ver pligl zijn bij de inschrijving opgave te doen van hunne namen plaats en tijd van geboorte, woonplaats en beroep, ook dat van hu nne ouders of zij zijn gehuwd ongehuwd of weduwenaars het getal der kinderen van beider sexe sedert wanneer zij ingeze tenen der Stad zijn en welke de laatste woonplaats is geweest, en eindelijk van de redenen die zij zouden vermeenen als vrijstelling van de Schutterij te kunnen doen gelden naar aanleiding van art. 3 en 4 der wet; waarschuwende een ieder dat het insch'rijvingsre gister op den eersten Junij aanstaande finaal zal worden gesloten, en dat zij welke zich voor dien tijd niet hebben doen inschrijven en daarna mogten ontdekt worden, uit krachte van art. 9 der wet en art. 6 van Zr. Ms. besluit van den 21 Maart 1828 ambïs halve zullen worden ingeschreven, maar door den Schuttersraad Worden verwezen tot eene geldboete en zonder Loting worden in gelijfd indien het zal blijken dat er tijdens de verzuimde inschrij ving geene redenen tot vrijstelling of uitsluiting ten hunnen aanzien hebben bestaan zijnde er bij de wet van den 3i December 1832 nadere strafbepalingen vastgesteld, ten aanzien dergenen die de inschrijving voor de Schutterij hebben nagelaten en tijdens het plaats gehad hebbend verzuim tot de cathegorie behoorden van de zoodanigen die aan de werkelijke dienst bij de Mobiele Schutterijen hadden moeten deelnemen. En opdat niemand hieromtrent eenige onwetendheid zoude kun nen voorwenden zal deze worden afgekondigd en in de Siads- Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee, den 1 Mei 1838. Burgemeester en Weihouders voornd. DE CRANE, vt. Ter Ordonnantie van Dezelven De Stads-Secretaris W. J. P. KÜOEF. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Willende voorzién in de vacature vau Architect dezer Stad, ont staan door het overlijden van den heer A. RIBBE. Roepen bij deze op de Sollicitanten naar die betrekking waaraan eene vaste jaarwedde van 900 uit Stadskas, mitsgaders vrije woning is ver- honden zijnde f 800 als Fabriek en f 100 als Marktmeester om zich vóór den i5 Junij aanstaande, in geschrifte en met overlegging der vereischte getuigschriften van bekwaam- en zedelijkheid bij den lieer Burgemeester aantemelden ten einde door de Regering eelie keuze worde gedaan na vooi-afgaand vergelijkend examen op nader aan de Sollicitanten medetedeelen dag en plaats. Gedaan ten Raadlmize der Stad Zierikzee, den 16 Mei i838. Burgemeester en Wethouders voornd., DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris, W. J. P. KROEF. FaASKFOKT, den 14 Mei. Men heeft tijdingen uit Konstantinopel, iot den zo der vorige maand. Aldaar ontvangen berigten uit Sy rië tot den 21 deelen mede, dat het Iransche linieschip Jupiter, aan welks boord zich de vice-admiraal Gallois bevindt, afgezeild was om zich naar Athene en van daar naar Touton te begeven. Hetzelve was door het linieschip Trident vervangen. De gezond heidstoestand was te Konstantinopel tamelijk wel ofschoon zich nu en daneven als in deD Bosphoruseenige pestgevallen ver toonden. Volgens de laatste berigten uit Alexandria, kan de opstand der Drusen als geheel gedempt beschouwd worden. Ibrahim pacha hield de insurgenten zoo naauw ingesloten dat men elk oogenblik ver wachtte dat zij zich op genade of ongenade zouden overgeven. De gezondheid van Ibrahim ging meer achter- dan vooruit. Dén i5. HH. MM. de koning en koningin van Hanover zijn den 12 dezer te Berlijn aangekomen, en hebben het voor Hoogstdezel- ven ingerigt paleis betrokken. Den volgenden dag is de regergoda hertog van Brunswijk insgelijks in die residentie gearriveerd, waar, buiten de gekroonde hoofden binnen kort denkelijk meer dan vijf tig vorstelijke personen vereenigd zullen zijn. H. M. de keizerin van Rusland werd met den troonopvolger en drie harer overige kin deren tegen den 19 dezer verwacht. De juiste dag der aankomst van den keizer scheen nog niet bepaald te wezen. Volgens de laatste berigten te Berlijn uit Posen ontvangen wa ren de geschillen met den aartsbisschop nog wel niet bijgelegd maar scheen men meer hoop op eene spoedige vereffening te voe den sedert de opper president van een der geregtshoven de heer von Frankenberg Ludwigsdorfdie het vertrouwen van den prelaat in hooge mate bezit, deel aan de conferentiën had genomen. In brieven uit Rome onlangs te Berlijn ontvangen en in een geacht noordduitsch dagblad opgenomen wordt verzekerd dat Z. H. dt pans tot geheel anders gewijzigde inzigtea omtrent de leer van Hermes zou gekomen zijn, en waarschijnlijk zou toelaten dat aan de catbolijke universiteiten volgens dat stelsel zou onderwezen wor den. Ook omtrent de verdere geschillen wegens de zaak van den Keulschen aartsbisschop zou Z. H. zich op eene zeer verzoenende wijze uitgelaten hebben. In onze Rijnstreken, gelijk ook in hef Wurtembergsche hebben inzonderheid de wijnstokken in de laatste dagen zeer veel geleden door de vorst. Uit Pillau den 2 Meiword gemeld dat bet ijs van het El- binger en Koningsberger Half in de laatste dagen van April einde lijk was opgebroken, zoodat de lang gestremde scheepvaart weder geopend was. Op het eiland Hydra heeft zich in den loop der vorige maand onverwachts een hevige wederstand legen de in geheel Griekenland ingevoerde conscriptie geopenbaard zoö zelfs dat de gouverneur het voorwerp van hevige mishandelingen geweest is en vermoord zou geworden zijn bijaldien niet twee beter geziude in woners hem door eene list van land gevoerd en naar Poros over- gebragt hadden. De minister van marine had zich terstond naar het oproerig eiland begeven maar gewaarschuwd dat het gevaar lijk was aan wal te stappen van boord af de inwoners vier dagen van beraad gegeven met bedreiging datwanneer zij zich niet on derwierpen de strengste maatregelen tegen hen zouden genomen worden. Daarop is eene deputatie uit de Hydrioten die den ko ning met de bezwaren der inwoners bekènd moest maken voor den Piraeus aangekomen maar zij ontving den last terstond on- verrigter zake te vertrekken. Sedert had meu te Athene vernomen, dat de voornaamste aanstokers tot het oproer Hydra in stilte ver laten hadden en dat alles er tot rust en orde terng was gekeerd. Pabijs, den 16 Mei. Men meldt uit Rio Janeiro, van den 21 Februarijdat 'skonings zoon, de prins van Joinvilleeene zeer prachtige danspartij aan den keizer van Brazilië, D. Pedro II, beeft gegeven, aan boord van Z>'. M'. oorlogschip Herculewaarvan het dek van den grooten mast tot aan de kampanje in eene prachtige danszaal was herschapen, en waarbij 3oo der voornaamste brazili- aanscbe dames tegenwoordig zijn geweest. Na het feest, zijde schepelingen op wijn en sterken drank onthaald, en hebben zij van de levendigste geestdrift voor den koning en zijn geslacht doen blijken. Terwijl Abd el Kader in Parijs onderhandelt, en het bewind van Frankrijk met Achinetbey in onderhandeling schijnt te zijn, om denzelven wederonder zekere voorwaarden met het opper gezag van Constantine te bekleeden heeft de eerstgenoemde Emir in alle stilte troepen afgezonden 111 schijn om Achmet te verdrij ven doch in de daad om ook zijnen invloed in de provincie van Constantine te vestigen. Men beschouwt zulksen niet zooder re den als eene inbreuk op het tractaat van de Tafnaen velen ge- looven dat de vestiging van bet gezag van Frankrijk op de afri- caaoscke kust groote bezwaren zal opleveren zoodra Constantine

Zierikzeesche Courant | 1838 | | pagina 1