övet Ülrecbt ttaaf Arnhembij Aanbesteding geplaatst zal Vvörtlen» Z. M. heeft tevens goedgekeurd een aan genoemd besluit gehecht ïrerigt voor die aanbesteding, waarbij onder andere bepaald wordt, dat de aanbesteding zal plaats bebben te Amsterdam op dingsdag den 5 Junij aanstaande, in bet lokaal der directie van bet groot boek, alwaar de insoh rij vings-bil jetten dieti dag-, 'smorgens tusschen «n 12 ure, moeten worden overgebragt Aan den inschrijver of de inschrijvers, die den hoogsten prijs zal of zullen hebben aan geboden zal de door hem of ben ingeschrevene som mits niét Siooger dan 9 millioeri geheel worden toegewezen. Inschrijvingen lager dan voor 5o'o,ooo worden niet aangenomen. De inschrijvers Sullen verpligt zijn uiterlijk binnen 5 dagen na den dag der be vestiging van de toewijzing, een bedrag van 10 pc. op bunue toe» gewefcene aandeelen te storten. De fournissementen zullen moeten geschieden in geld of bankbiljetten, op 3i Julij aanst. 3o pc.; i5 October 35 pc., en den 1 December bet dan nog ontbrekende. Door de belanghebbenden zijn verpligt de volgende door Zijne SMajesteit sedert de jongst gedane bekendmaking (zie ons nommer van tien 10 der vorige maand), verleende octrooijen; Een octrooi in dato i3 November 1837, voor deft iffvj van tien jaren Verleend aan TV. Wrichtte Manchester, domiciiium verkozen heb bende bij tor. A.M. C. van Hall, advocaat te'sGravenhage, op de invoe ging van eene verbetering in dp spinwerktuigen;- Een octrooi in dato 9 December 1837, voor den tijd van tien jaren ver leend aan K. TV. Urling, ie Londen, domiciiium verkozen hebbende bi] til1'. A. M. C.Van Hall, advodant te 'sGravenhage, op de invoering van fcekere verbeteringen in bet werktuig gebezigd tol het kaarden van ka toen, vlas, wol, zijde en andere vezelachtige stoffen; Eeu octrooi in dato 28 Maart 1833voor den tijd van vijftien jaren, van af den 26 April 1835verleend aan/. Far don, te Stoke Prior, in Engeland, domiciiium verkozen hebbende bij C. C. Uhlenbeck, te Ara- Ssldrdam, op de invoering van eöne nieuwe verbetering in de toestellen om water in stoomketels te brengen door behulp van stoom of andere Veerkrachtige vloeistoffen, of ook door drukking van lucht eene werk tuiglijke kracht te verkrijgen, en om vloeistoffen voort en op te stuwen; Een octrooi in dato 28 Maart 1838tot den 18. April 1851verleend aan TV.Newton, te Londen, domiciiium verkozen hebbende bij C.C. Uhlenbeck, te Amsterdam, op deinvoering van eene nadere verbetering in het bereiden van verwstoffen en het vervaardigen van kleuren, om daarmede te verwen, katoen te drukken en te schrijven, waarvoor hij reeds een Octrooi van invoering heeft bekomen in dato 1 November 1837, voorden tijd van vijftien jaren, van af den t.8. April 836; Een octrooi in dato 3o Maart 1 838, voor den tijd van vijftien jaren, Vanaf den 16. December i 836verleend aan R. Bruin, te Londen, do miciiium verkozen hebbende bij C. C. Uhlenbeck, le Amsterdam, op de invoering van eene toebereiding van zekere brandstof, geschikt om alle 'feoorl van ge bon wen en vertrekken en andere zaken en plaatsen welke kunstliitte vorderen, te verwarmen, geliik mede van zekere kagchels en toestellen, om daarin die brandstof te gebruiken; Een octrooi, in dato 14 April 1838voor den tijd van tien jaren ver leend aan Aulas, te Parijs, domiciiium verkozen hebbende bij TV. Wil- liack jr., te Amsterdam, op de invoering van een nieuw behoedmiddel tfcgcn het Kiaken van vervalschingen in openbare en bijzondere ge schriften; Een octrooi in dato 1 5 April i838,voor den tijd van vijftien jaren, Vön af den 22. Junij i&35, verleend aan miles Bevvy, te Londen, domi ciiium verkozen hebbende bij C. C. Uhlenbeck, te Amsterdam, op de in voering van eene verbeterde wijze om metaalplaten zaaien te voegen tot het vervaardigeu van ketels en andere zaken. Donderdag is te Amsterdam gehouden de twaalfde algemeene vergadering van het Nederlandsch Genootschap tot zedelijke verbetering der Gevangenen, onder voorzitting van den beer staatsraad m* M, C. van Hall, Uit bet veertiende jaarlijksche verslag van de verrigtingen en den staat des genootscbaps, over het jaar 1837 opgemaakt door den eersten secretaris, den heer W. II. Warnsinck Bz., is gebleken, dat de zorg van de besturen der afdeelingen, in de rijks gevangenissen, zich beeft uitge strekt over een getal van 2781, zoo wel crimineel als correctioneel ver oordeelden; van deze hebben 525 gedeeld in bet godsdienstig onderrigt, terwijl 519 in iezen, schrijven en rekenen zijn onderwezen, aan 283 heeft men arbeid verschaft. Het getal der jeugdige veroordeelden van de beide seksen, thans, ingevolge 's konings besluit, in afzonderlijke gevan genissen bewaard, en die van de meer bejaarde gevangenen geheel afge scheiden, door schoolonderwijs, godsdienstig onderrigt en arbeid, on ledig worden gehouden bedroeg op deu 3i December laatstleden 193. Door het genootschap zijn 418 ontslagenen op verschillende wijzen ver zorgd geworden; van dezen hebben zich, volgens berigten, 12 die gunst onwaardig betoood. Het genootschap telt thans 3596 leden. Volgens een brusselsch dagblad zou het fransche observatie- leger, hetwelk aan de belgische grenzen schijnt bijeengetrokken te wor den, bestaan uit 3 divisien, ieder van 12 battaillons, 6 eskadrons en 2 batterijen. Het hoofdkwartier zou te Valenciennes gevestigd wordetij en de hertog van Orleans zou het bevel over die krijgsmagt voeren. Den x5. Z. Èxc. de minister van bmnenlandscbe zaken beeft bekend gemaaktdat teri gevolge van het koninklijk besluit van den 18 Junij 1829 \Staatsblad u.° 48) waarbij ten behoeve van de algemeene lands drukkerij is voorbehouden het regt tot den druk en de uitgave van de tiieuwe wetboeken, tot na zes maandenvolgende op den dag waarop de tvctboeken zullen zijn ingevoerd, het wetboek van koophandel thans is af gedrukt en met den 20 Mei aanstaande verkrijgbaar zal zijn, tegen den prijs van twee gulden veertig cents het exemplaar. Voorts, dat de boek bandelaar A. J. van WeeldCn, alhier, met de uitgifte is belast, die zorg ial dragen, dal op bovengemeld tijdstip van 20 Mei een genoegzaam aan tal der gemelde exemplaren, zoo bij hem als bij zijne correspondenten in de voornaamste steden van hel rijk, voorhanden zal zijn. Heden morgen is te Rotterdam met de engelsche stoompakei Transitvan Lissabon aangekomen en aan het hóiel des Pays-Bays afgestapt, H. M. de keizerin van Brazilië, hertogin van Bragai^za én gevolg, reizende onder den naam van gravin van MindcLlo. Mor gen zal H. M. per stoomboot naar Nijmegen vertrekken om hare ïeis naar Beijeren te bevorderen. Men leest in de Leidsche Courant van gisteren Deo it o dezer vergaderde alhier de commissie tot de feestviering der 'oud sidenWn, 'welke in bet jaar i836 voorloopig te Utrecht was be raamd, en onlangs vastgesteld op den 9 Augustus dezes jaars, binnen, Leiden welke feestviering bestaan zal uit de zoodanigen die inge schreven zijn sedert 1 790 tot en met 1820 aan de hoogeschoól alhier; bij welke gelegenheid in de Pieterskerk eene redevoering zal worden gehou den door den weleerw. zeergel. heer Huet, predikant bij de Waalsche ge meente te Rotterdam, waarna de weledele gestrenge heer m.r Iiobidé van der Aa, advokaat te Arnhem, eenige dichtregelen zal voordragen. «De feestviering zal met Genen maaltijd besloten worden, in eene daartoe opzettelijk en behoorlijk ingerigte zaal op de plaats van het loge ment den Burgt, binnen deze stad, in welk logement des daags voor en na de feestviering, voor des verkiezende deelnemers, sociëteit en open tafel zal worden gehouden, zijnde de toelage tot goedmaking der kosten op fi 5 bepaald. »De daarstelling van een opzettelijk voor deze feestviering bestemd locaal zal degenen, welke tot dit tijdvak behooren en van deze vereenï- ging noggeene kennis droegen, in de gelegenheid stelleD, om alsnog tot deelneming aan de feestviering te worden toegelaten, waartoe zij, gelijk wij van goeder hand onderrigt zijn, zich tot den 1 Julij kunnen aanmel den bij deD secretaris der commissie, m*. J. G. la Lau, te Leiden, die te vens in staat is hur> te berigten, of de ruimte, ter plaatsing aan den maaltijd, hunne deelneming gedoogt." Uit Kampen schrijft men van den 12 dezer; Wij kunnen met evenveel zekerheid als genoegen melden, dat de béide stoombooten, welke de Rijn- en IJsselstoomboot-maatschappij in de vaart zal brengen, dezer dagen te Feijenoord van stapel zijn geloopen; de eene is genoemd de Admiraal de Buiter, en de andere de Graaf van Reek- teren. AUVEETENTIËM. Heden beviel voorspoedig van eenÈ DOC UT ER, TON A J A K O B A VIS, geliefde Eclilgenoote van Elkerzee, den 15 Mei i838. A. MOOLENBÜRGH., Heden avond circa half zeven uren overleed tot onze bit- tere droefheid onze geliefde Moeder SIJSJE KLOEK, Weduwe van wijlen A. C A P E L L E na eene korte doch lievigs ziekte vati slecbts weinige dagen in den ouderdom van 64 jaren en ruim 2 maanden. Zierikzee, J. CAPELLE, Az. den 16 Mei i838. Mede uit naam mijner Broeders en Zusters. OPENBARE VERKOPPING. De OP PERSTRANDVONDER beoosten de Schelde pro- vincie Zeeland, zal ten overstaan van den Heer Burgemeester der Stad Zierikzee in bet openbaar ad opus jus habendum verkoopen: Eenige S C H E E P S T IG A G 1 E CHALOUPEN, BALKEN, WRAKHOUT, enz., enz., afkomstig van het verongelukte Schip d e Z c e uw. JDeze verkooping zal plaats vinden Te ZIER IK ZEE, op Maandag den 21 Mei i838, des voor middags om 9 wen. T eSRUINlSSE, op Dingsdag den 22 Mei i838, des voor middags om 9 uren. Te B URGSLULS en HAAMSTEDE, op Woensdag den 2 3 Mei i838 des voormiddags om g uren. Te Zierikzee, den 7 Mei i838. De Opperstrandvonder voornoemd, W. D. de JONGÈ. De Notaris J. deKATER, Nz.zal ten verzoeke vaa de Heer J. va« de REEPE en M. JANSE BOOT, op Dingsdag den 22 Mei i838 des morgens ten 9 aren op de Stolp, genaamd het Rietbosch, onder Èllemeet, veilea en verkoopen 7000 Bossen DEKRIET, 1 anderbalf-jarige TIE R, een MESTPUT van ongeveer 80 voeren waaruit gejene belte is gemaakt 6 Roeden g5 Ellen 2 en 3 jarige M E E D E en hetgeen meerder zal worden geveild. PUBLIEKE VERKÖOPING in de Stads Bank van Leening, op Woensdag den 23 Mei aanstaande. De in- tressen der verloopene Panden kunnen worden afgedaan tot dea 21 Mei. G. JANSEN, Leenbankhouder. Bij J. der WEDUWEN, in de Nieuw e P o l- der van Drcischor2 en 3 jarige groene KIEMEN TE KOOP. a'- De COMMISSIE van LANDBOUW in ZÊE- LAND, brengt hiermede ter kennis van allen die eenige verzoeken of voordragten mogten willen doen of hierbij eenigzins" belang hebben dat zij hare gewone Vergadering zal houden in dë Abdij te Middelburg, op Donderdag den 7 Junij i838 en volgende dagen des voormiddags ten 10 uren. Middelburg, den 14 Mei i838. Op last der voornoemde Commissie, J. IJ. L I E B R T Secretaris. Terstond een SMIDSKNECHT, zijn werk wel ver- staande, benoodigd bij R. BEEN S, le Haamstede. Zes a acht bekwame TLMMERMANS-KNECHTS benoodigd, bij den Timmerman BOUDEWIJNSE, te Middelburg. Te Zierikzee, bij de Wed. A. DE VOS EN ZOONStadsdrukkers,

Zierikzeesche Courant | 1838 | | pagina 2