O ZIERIKZEESCHE COURANT, IK 24. Vrijdag A°. 1888. 23 Maart. BESTUREN EN ADMINISTRATIEF. Nationale Militie. NIEUWSTIJDINGEN. DÜITSCHLAKD. G R 00 T- B R IT T A N N I EN. h BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE brengen door deze ter kenpis vanyle daarbij belanghebbende?) dal de Militieraad dezer Provincie, oeszelfs zittingen liouden zal in de Abdij te Middelburgoor bet 4(lei en 6<h ICanton op de vol gende dagen te weien Tweede zitting op Donderdag den 29 dezer maand, des mor gens ten 9 ure ter -beoordeeling der ingediende reclames van alle in dit jaar geloot hebbende personen welke vermeenen regt op vrij stelling te hebben. Derde zitting op ff'oensdag den 11 April daaraanvolgende, dés morgens ten 10 ure, tot beoordeeling en goedkeuring der Plaais- vervangersalsmede tot regeling van hetgeen betrekking heeiï tot de Nummer ver wisseling; en eindelijk dat de belanghebbende zich niei moeten verlaten op 'het ontvangen van een oproepings biljet tot verschijning voos* den Militieraad op de bepaalde tiid aangezien het voorgeven van geene oproeping te hebben ontvangen, nimmer als verschooning voor de ontijdige of niet verschijning, kau worden aangevoerd. Zierikzeeden 19 Maart i838. Burgemeester en Wethouders voornd., V D E CRANE, vt. Ter ordonnantie va» Dezeiven, De Stads Secretaris W. J. IV li ft O E F. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, zijn voornemens op ff'oensdng den 4 April eerstkomende, des mid dags, ten raadbwjze in het openbaar aan den minsteiacbenden aan te besteden Hel scheel vernieuwen van de Brug gehinten en Balansen der eerste Houten Ophaalbrug aan de Kraan binnen deze stad vol gens daarvan gemaakte teekening en modellen naar een nieuw project vervaardigd, met alle de daartoe benoodigde Je- verantien arbeidsloonen, gereedschappen en transporten, over eenkomstig het daarvoor gearresteerd bestek hetwelk van be den ai, ter secretarie dagelijks kan worden gelezen terwijl de teekening en modellen te zien zijn bij den stads architect die vier dagen vóór de besteding de rioodige aanwijzing op bet werk doen zal en bij wien inmiddels aile verlangde inlichtin gen door de gegadingdeh kunnen worden verkregen. Zierikzee, den ai Maart iS38. Burgemeester en Wethouders voornd., DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris, W. J. P. KROEF. Frankfotit, den 16 Maar*. Van Rome schrijft men deh 17 Fe tru .■•rij, dat er nog weinig uitzigt op eene schikking van de cjueslie met de prui'ssische regering scheen te gestaan. Onder de benoemingen, door het officieel dagblad van Rome me degedeeld merkt men die van den onder-secretaris van staat, mon- signore Capaccinitot secretaris der theologische faculteit bij de Universiteit van wetenschappen op, Volgens berigten uit Konstanlinopelvan dep 14 Februarij werd aan de turkscbé vloot'druk-gewerkten zou Achmet pacha die in de gunst des sultans hersteld was, vermoedelijk weder met. het opperbevel daarover belast worden. De franscbe gezant Kous sin zou aan den admiraal Gallois order gezonden hebben de wate ren van den Levant niet te verlaten. j Omtrent de zending van Redsr.hid pacha naar Parijs heersebten onderscheiden meeningen. Sommigen dachten dat hij in last had, pogingen aan tè wenden om de franscbe regering tot den afstand van Algiers, of tot het verleenen van eene schadevergoeding voor die verovering, over te halen, terwijl anderen in die benoeming alleen een middel tot zijne verwijdering zien wilden. Uit Perzië had men aldaar tijdingen tot den 6 Januarij ontvan gen volgens welke de Sbah aan het hoofd zijner troepen onder de muren van Herat stond, welks inwoners verklaard zouden heb ben zich liever onder de puinhoopen te willen begraven dan de plaats over te geven. Den 18. De bescheiden betrekkelijk dekeulsche aangelegenheid, welke op last der pauselijke regering zouden uitgegeven worden zien thansvolgens berigten uit Romevan den 7 dezerhet licht. Derzelver getal bedraagt drie en twintig, Waarvan onderscheidene echter reeds vroeger door den druk zijn bekend gemaakt. Een exemplaar van deze stnkk'en is onmiddellijk aan de Vreemde"diplo maten t-r band gesteld, ten einde hetzelve aan hunne hoven te kunnen toezenden. Bij de doorbraak te Rees heeft de erfprins Alfred von Salm- Sg.hr, gewigtige dienstel» aan de ongelukkige bewoner! der over stroomde landen bewezen. Hij beeft zich zoodra' hij de ramp hkd vernomen naar de plaats der doorbraak begeven en toen hij zag, dat er geene schuiten voorhauden waren Om de landlieden, die bp hunne zolders en daken geviugt waren te redden schuiten op wa gens doen aanbrengen waarmede bij in eigen persoon naar de onder water staande woningen gevaren is en de ongelukkigen in vei ligheid gebragt heeft. Op deze wijs werd ook veel vee behouden. Bovendien heeft genoemde vorst dagelijks levensmiddelen onder de van alles onlbloote landlieden doen Uitdeelen. Volgens berigten uit Konstautinopel te Weenen ontvangen waren op den t4 februarij in genoemde stad met de oostenrijkscbe stoomboot Arciduca Ludovico aangekomen de gewezen president van het grieksche ministerie non Rudhartbenevens den graaf' Sa- po riavoormalig hofmaarschalk van koning Otto en den gewezen adjudant vau dien vorst, den luitenant kolonel von Hess. Dezelve zouden 11a de merkwaardigheden der stad bezigtigd te bebben naar Griekenland terugkeeren uitgenomen de graaf Saporta, die regtsVrenks naar Triest zou reizen. Op den 9 Februarij was de stoomboot van de oostenrijkscbe lloyd de Arciduca Giovanni, te Konstanlinopel binnengeloopen, hebbende de reis van Triest in 14 dagen vol bragt. Dezelve was bestemd om eene geregelde vaart ta onderhouden tusscheii de turkscbé hoofdstad en Smyrna. De gezondheidstoestand was zeer voldoende. Volgens berigten uit Frankfort aan den Oder is aldaar in den avond van den 1'4 dezer, ten gevolge van deu sterken ijsgang, een gedeelte der brug over de rivier weggeslagen en de gemeen schap tusschen die stad en Breslau gebeel gestremd. Het water bad eene boovte van vijftien voeten bereikt, en men vreesde dat het nog meer zou wassen. Ook te Glogau is de brug door den ijsgang aan- njerkelijk beschadigd. Uit Hamburg schrijft men van den 17 Maart liet volgende: Gisteren is het fraaije koninklijke slot te Kielhetwelk men be zig was tot ontvangst der prinses WiUielmine van Denemarken in gereedheid te brengen pene prooi der vlammen geworden waarbij een groot aantal nieuwe geweren welke aldaar in depot waren zijn verloren geraakt. Het grootste gedeelte der kostbare bibliotheek is behouden en naar het gebouw der akademie overgebragt. Indien de wind anders geweest ware had de stad zelve veel gevaar ge- loopen. 1 Men ziet bier groote toebereidselen maken tot de plegtige viering vair de verjaring der bevrijding van Hamburg uit de handen der franscbe overweldigers. Het lokaal der börsen balie is tot ontvangst der feestgenooten bestemd en opgesierd en reeds zijn de vanen en standaarden van bet voormalig hanzeatisch legioen uit de michaëlis- kerk derwaarts overgebragt. Ook is een aaRtal leden van dat le gioen ui' de naburige steden alhier aangekomen. Door het stormach tig weder van gisteren is het ijs van Grasbrook tot Altona aan het drijven geraakt maar van Blankenese tot Twie- ienfletb gelijk ook van Moorburg tot halfwege Haarburg zat het nóg onbewegelijk. In den afgeloopen nacht beeftaan deze zijde der Elve nabij Hopte, eene dijkbreuk plaats gegrepen en beduidende verwoestingen aangerigt. 'Londen, den 17 Maart. De jongste berigten wegens Canada zijn weder meer verontrustende. In het begin der vorige maand was een aantal manschappen, dié tot de espeditie van Wavy Island be hoord hadden te Sandusky, in den staat Ohio aangekomen ea niet eenige honderdén vrijwilligers versterkt soodat men dacht dat een nieuwe inval in Opper-Canada onder aanvoering van den gé néraal M'Leod, op handen was In den staat Vermont merkte nien insgelijks groote beweging op en de rapporten der noord- auierikaansche bevelhebbers maken eveneens van krachtige toebereid selen der zoogenaamde Patriotten tot de eene of andere vijande lijke onderneming, gewag. De heer Howard heeft, dien ten ge volge, den 19 Febtnarij in het huis der representanten voorge slagen dat alle andere zaken ter zijde gesteld zouden worden tot dat er maatregelen ter strikte handhaving der neutraliteit genomea zjjn en wilde de wet ingevoerd hebben volgens welke ook de burgerlijke autoriteiten ter medewerking daaraan zouden verpligt worden. Over dit ontwerp werd, bij de afsenling der berigten, nog geraadpleegd ofschoon velen geloofden dat men de burgers moeijelijk zou kunnen beletten Wapenen en ammunitie naar elders uit te voeren. Het fort St. Clair scheen het punt te wezen van waar de gene raal van Rensselaerlangs het meer van Suncoa het canadeesch grondgebied wilde binnentrekken. Men geloofde echter niel dat hij gi'oole vorderingen maken zou. De echtgeuoot ran sir FHead, de aftredende gouverneur van

Zierikzeesche Courant | 1838 | | pagina 1