ZÏERIKZEESCHE 9 C O U R A N T. Hingsdag ffiationate Militie. No. 23. Ao. 1838. 20 Maart. BESTUREN en ADMINISTRATIEF PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZJERIKZEE. Brengen door deze ter kennis v!an de daarbij belanghebbenden dat door Z. E. den Heer Staatsraad Gouverneur dézer Provincie, óp den 9 dezer maand zijn executoir verklaard bet kohier voor de belasting op bet Personeel (zes maanden regt) er. bet suppletoir kohier van het Patentregt (3e kwartaal) dienstjaar i83|, welke na deze afkondiging worden gesteld in handeu van den Ontvanger der Directe Belastingen alhier, ten fine van invordering. Zierikzeeden 17 Maart i838. Burgemeester en Wethouders voornd.r DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris, W. J. P. KR OEF. Publicatie. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE Provincie Zeeland, gezien het besluit van Hun Edel Groot Achtbare de Heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie van den J Maart i838 n.° 4» (Provinciaal blad n.o 3o,) houdende .herinnering aan de bestaande bepalingen betrekkelijk de viering van Zon-en Feest dagen, hebben vermeend hunne Ingezetenen ten dien einde bij ver nieuwing bekend te motten maken met de wet van den 1 Maart s8i5, (Staatsblad n9 11,) op dat onderwerp, zijnde van den na volgenden inhoud cc J¥EThoudende voorschriften Ier viering der dojjen aan de openbare Christelijke Godsdienst toegewijd. Geur resteerd den 1 Maart 1815?2.° 18 5 "Wij WILLEM bij de gratie GODS, Pbinse van Oranje Nassau-, Souverein Vop.st dep. Vereenigde Nederlanden enz., enz., enz. Aan al Je degenen die deze zullen zien of hooreo lezen salut doen te weten AlzooWij in overweging genomen hebben de noodzakelijkheid om, op het voetspoor onzer godsdienstige voorvaderen die daarop steeds den hoogsten prijs stelden de pligtmatige viering van den dag des Heeren en andere dagen de openbare Christelijke Godsdienst toege wijd door eenparige en voor do geheele uitgestrektheid der Ver eenigde Nederlanden algemeen werkende maatregelen te verzekeren; Zoo.is het, dat Wij, den Raad van State gehoord enx met ge meen overleg der Staten Generaal dezer Landen hebben goedge vonden en verstaan, gelijk Wij goedvinden en verstaan hij deze: 1. Dat op Zondagen en op zoodanige Godsdienstige Feestdagen, als door de Kerkgenootschappen van de Christelijke Godsdienst de zer landen algemeen erkend en gevierd worden niet alleen geene beroepsbezigheden zullen mogen verrigt worden, welke de Godsdienst zouden kunnen storen maar dat in het algemeen geen openbare arbeid zal mogen plaats hebben dan ingeval van noodzakelijkheid, als wanneer de Plaatselijke Regering daartoe schriftelijke toestemming zal geven. 1. Dat op deze dagen met uitzondering van geringe eetwaren geene koopwaren hoegenaamd op markten, straten of openbare plaat sen zullen mogen worden uitgestald of verkocht en dat kooplieden en winkeliers hunne waren niet zullen mogen uitstallen noch met opene deuren verkoopen. 3. Dat gedurende den tijd voor.de openbare Godsdienstoefening bestemd, de deuren der herbergen en andere plaatsen alwaar drank verkocht wordtvoor zoo verre dezelve binnen den besloten kring der gebouwen liggende zijn zullen gesloten zijn en dat ook ge durende dien zelfden tijd, geenerbande spelen hetzij kolven bal slaan of dergelijke mogen plaats hebben. 4. Dat geene openbare vermakelijkheden zoo als schouwburgen publieke danspartijen, concerten en harddraverijen op de zonda gen en algemeene feestdagen zullen gedoogd worden zullende het aan de plaatselijke besturen worden vrijgelaten hieromtrent eene uitzondering toe te staanmits niet dan na bet volkomen eindigen van alle godsdienstoefeningen. 5. Dat de plaatselijke policie zorg zal dragen, ten einde alle hinderlijke bewegingen en geruchten in de nabijheid der gebouwen, tot de openbare eeredienst bestemd, en in het algemeen alles wat dezelve zoude kunnen hinderlijk zijn, voor te komen of te doen ophouden. 6. Dat de overtredingen tegen de bepalingen van dit besluit, naar gelang van personen en omstandigheden zullen gestraft wor den met eene boete van niét hooger dan vijf en twintig guldens of met eene gevangenis van niet langer dan drie dagen, voor de overtreders die buiten staat mogfen zijn deze boete te betalen. 7. Dat bij eene tweede overtreding de boete of straf zal ver dubbeld worden en wijders al de te koop gelegde of uitgestalde -goederen verbeurd verklaard en de herbergen of andere publieke plaatsen voor ééne maand gesloten. En. dat, door deze algemeene verordeningen, alle daarmede niet overeenkomstige provinciale of pfaatselijke reglementen en inrigtin- gen zullen worden gehouden voor vervallen. Lasten en bevelen dat deze in het Staatsblad zal worden geïnse- reerd en dat een genoegzaam getal exemplaren gedrukt en aan de $taten in de onderscheidene Provinciën of Landschappen ingevolge art. 86 der grondwet ter uitvoering zal worden gezonden met last om dezelve aloiume te doen publiceren en affigerenen van de predikstoelen der onderscheiden Christelijke Kerkgenootschap, pen te doen aflezen. Lasten er» bevelen voorts dat onze ministeriële departementen en andere autoriteiten; justicieren en officieren, wie zulks aangaat, aan de naauwkeurige uitvoering de hand zullen houden zonder eenige conniventie of dissimulatie. Gegeven in 'sGiavenhage den r Maart des jaars i8i5, hel tweede van onze regering. (geleekend.) WILLE M. Ter ordonnantie van Zijne Koninklijke Hoogheid, geteekendA. R, FALCK.'' Wordende mitsdien de Ingezetenen in het algemeen uitgenoodigd zich overeenkomstig de vorenstaande bepalingen te gedragen en de Policie Dienaars of Veldwachters gelast, op de nakoming daarvan naauwkeurig acht te geven en tegen de overtreders proces-verbaal op te maken en aan den bevoegden regter intezenden. En opdat niemand hiervan onwetendheid zoude kunnen voorwen den zal deze ter gewone plaats worden afgekondigd en aangeplakt.' Zierikzeeden 14 Maart i838. Burgemeester en Wethouders voornd. f DE GRANE, vt. Ter Ordonnantie van Dezelven, De Stacls-Secrelaris W. J. P. IC R O E F. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZRERIKZEÊ, brengen door deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden dat de Militieraad dezer Provincie, deszelfs zittingen houden zal in de Abdij te Middelburg voor het 4de> 5de en 6de Kanton op de vol gende dagen te weten Tweede zitting op Donderdag den 29 dezer maanddes mor gens teri 9 ure ter hcoordeeliog der ingediende reclames van alle in dit jaar geloot hebbende personen welke vermeenen regt op vrij stelling te hebben. Derde zitting op Woensdag den 11 April daaraanvolgende des morgeus ten 10 ure, tot beoordeeling en goedkeuring der Plaats~ vervangers alsmede tot regeling van hetgeen betrekking heeft tot de JSununerverwisselingen eindelijk dat de belanghebbende zich niet moeten verlaten op tiet ontvangen van een oproepings-biljel tot verschijning voor den Militieraad op de bepaalde tijd aangezien het voorgeven van geene oproeping te hebben ontvangen, nimmei? als verschooning voor de ontijdige of niet verschijning, kan worden aangevoerd. Zierikzee, den 19 Maart i838. Burgemeester en Wethouders voornd^ D E CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven, De Stads Secretaris W. J. P. KRO E F. N IET W STIJBI ft GEN* D U I T S a H L A N D. Frankfout (Jen i3 Maart. Het is thans zeker dat Z. M. de keizer van Rusland en de grootvorst-troonopvolger in het voorjaar Weenen zullen bezoeken. De keizer van Oostenrijk zal zijne voor genomen reis naar Bohemen uitstellen. In het begin van Augustus zal de keizerlijke oostenrijksche familie naar Milaan vertrekken, waar Z. M. als koning van Lombardye zal gekroond worden. Tegen het einde van October zal het keizerlijke geslacht naar Weenèn terug- keeren. Uit Stockholm, schrijft men van den ny Februari) bet volgende: De tijding bevestigt zich, dat de stad Mexiö, den 19, door eenen brand ongeveer twee derden harer buizen verloren heeft. De brand spuiten konden wegens de groote koude niet werken; en daar de stad grootendeels uit houten buizen bestond, verspreidde zich de vlam zeer spoedig. De oude hoofdkerk, die, volgens de overle. veringen, op dezelfde plaats gebouwd is waar een der eerste apos telen van bet Noorden Si. Siegfried, door de beidenen vermoord werd, is verschoond gebleven. Op bet badensch eiland Reichenau is des voormiddags vau den 6 dezer eene vrij lievige aardschudding gevoeld. In de groote. gevangenis te Munchen, waarin zich yoo voor hun leven lang opgesloten veroordeelden bevinden is dezer dagea

Zierikzeesche Courant | 1838 | | pagina 1