S«. 17. d/Tvy 27 Wehruarij* M ekenilmakmij. LOTING VOOR DE NATIONALE MILITIE. BEKENDMAKING. PUBLICATIE. ZIEBIK2EËSCSE fp Y/. A°. 1838. IIRAS T. BESTEKEN en ADMINISTRATIEF. Publicatie. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Slad ZIERIKZEE. Gezien de aanschrijving vao Zfjne Excellente den Staatsraad Gou verneur dezer Provincie van den £9 Januarij jongstleden Provin ciaal blad no. 11.) Hebben goedgevonden 1. De Ingezetenen dezer Gemeente te herinneren aan de wet van den 26 «enlose 4 e jaar» luidende als volgt: Art. 1. Binnen de tien dagen na de af kondiging dezer wet, zul len alle Eigenaars Pachters, Gebruikers of anderen, hunne eigene gronden of die vari anderen bebouwende, elk voor zoo veel hem aangaat, Verpligt zijn, om de hoornen, op die gronden staande, van rupsennesten te zuiveren of ie doen zuiveren, op poene van eene boete van ten minste drie en ten hoogste tien dagen arbeïds. Art. 2. Zij zullen, op dezelfde straffen, gehouden zijn de rupsennes ten en netten van de hoornen hagen of struiken afgenomen aanstonds te verbranden en zulks op zoodanige plaats alwaar zulks zonder ge vaar van brand aar» bosschenboomen of struiken, noch ook aan huizen en gebouwen zal kunnen geschieden. Art. 3. De bestuurders der Departementen (Gouverneurs) zullen bin nen hetzelfde tijdstip, de boomen,Welke zich op de onverpachte Na tionale Domeinen bevinden, van rupsen doen zuiveren. Art. 4- De Agenten der Gemeenten en hunne Adjuncten (Burge ïneestevs en Wethouders of Assessoren,) zullen, ieder in den zijnen, ver pligt zijn, op de uitvoering dezer wet, toe te zien; zij zijn verantwoorde lijk voor het verzuim hetwelk ten dezen most worden ontdekt. Art. 5. De Commissarissen van het uitvoerend Bewind bij de Plaat fceiijke Regeringen zijn verpligt, óm binnen bet tweede tiental dagen na de a f kondiging dezer wet, eene schouwing te doen bp alle niet boomen boutgewassen hagen of struiken beplante gronden teneinde zich te bvertuigen dat de wering der rupsennesten naar beliboren is volbragt, 'en om daarvan aan den minister wien het aangaat, rapport te doen. Art. 6. De wering der rupsennesten zal in de volgende jaren vóór den 1 ventose (20 Febrharij) moeien geschieden op straffe als biervo ren is bepaald. Art. 7. Indien eenige Eigenaar of Pachter hierop het gezegde tijdstip nalatig mogt zijn, zullen de Hoofden der Besturen en hunne Adjuncten, zulks ten koste van den nalatigen door Arbeidslieden ter hunner keuze doen verrigten; de kosten deswege zullen bij bevel van inbaarverklaring van den Vrederegter, op de kwitanciën der Arbeidslieden van de gezegde Eigenaars of Gebruikers worden verhaald zonder dat dé betaling daar van van de boete zal kunnen verschboneti. Art. 8. De tegenwoordige wet zal op den i pluviose (22 Januarij) op bevel van den^Commissaris van het Uitvoerend Bewind, door de zorg vao de-Hoofden van de Plaatselijke Bestuïen Worden afgekondigd. 2. De Ingezetenen oplettend te maken, op de verpligiing welke daaruit voor hen tot eene tijdige zuivering hunner in eigendom of gebruik toebehoorendé boomen, strtiiken en hagen, van de daarin aanwezige rupsennesten voortvloeit, op de schouwingen die deswege door de Plaatselijke Besturen tusschen den 21 Februari) en 10 Maart aan staande en vervolgens zullen worden gedaan en op de kosten en straffen welke het gevolg van nalatigheid of verzuim ten dezen zul len zijn. 3. De Eigenaars en Gebruikers van gronden met booiiien beplant, ern stig aan te ma nen om zich ten dezen in hun eigen belang en dat hun ner Naburen stiptelijk van hunne verpligtingen te kwijten en daar door mede te werken tot vernieling van een voor de vruchtboomeu en houtgewassen zoo nadeelig insect. 4. En opdat niemand hiervan onwetendheid zoude kunnen voorwen den, zal deze worden afgekondigd en aangeplakt waar zulks te doen gebruikelijk is. Gedaan te Zierikzee^ den 7 Februari) i838 Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt.t Ter ordonnantie van Dezelven, De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. BURGEMEESTER en 'WETHOUDERS der Stad ZlERIKZEE. Brengen door deze ter kennis van dcrzelver In- en Opgezetenen dat de jaarlijksche Paarden- of Halfvasten-marktals van ouds binnen deze stad op DONDERDAG DEN 22 MAART AANSTAAN DE zal gehouden worden. Zierikz.eeden 21 Februari) i838. Burgemeester en Wethouders voorud., DE CRANE, vt. Ter Ordonnantie van Dezelven - De Stads-Secretaris w. j. p. K R O E F. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZlERIKZEE. Gezien het besluit van Zijne Excellentie den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, van den 18 dezer maand, (prov. blad 110. 20) en de circulaire van den 10 te voren (prov. blad n°. 15) alsmede art. 74der wet op de Nationale Militie van den 8 Ja- nüarij 181 7 (staatsblad n». 1.) Hebben goedgevonden Ter kennis van de belanghebbenden te brengen, dat de alphabetische Na am lijst van alle de personen die aan de Loting van dit jaar moeten deelnemen, ter visie van elk en een iegelijk zal leggen op het Piaadhuis van heden tot Zaiurdsg den 3 Maart aanstaande, des morgens van 9 tot 12 en des namiddags van 2 tot 5 ure, ten einde eenieder instaat zoude zijn, om ingeval hem op die lijst eenige personen of omstandighe den mogten voorkomen, die op dezelve nog behooren te worden aangek teekend of geroijeerd, daarvan aan den Heer Militie Commissaris ken nis te kunnen gevenen dat de Loting zal plaats hebben op Donderdag den 1 5 Maart van dit jaar, des voormiddags i o ure, in een der zalen vaa hét Raadhuis dezer Stad met uitnoodiging aan de belanghebbenden oni op den bepaalden tijd aldaar voor de Loling te verschijnen en hunne re denen van vrijstelling, die zij vermeenen, overeenkomstig de wet te heb ben aldaar op te geven, onder verpligting dat zij zullen behooren te zor gen, om de bewijzen lot staving hunner opgegevene reclames uiter lijk binnen de vijf dagen na de Loling ter Stedelijke Secretarie over te brengen. En opdat niemand hiervan onwetendheid zoude kunnen voorwenden^ zal deze worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te döen gebrui kelijk is. Gedaan té Zierikzee, den 20 Februarij 1838. Burgemeester en Wethouders voornd. t DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven 9 De Stads Secretaris W. J. P. KR OEF. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZlERIKZEE. Gezien de circulaire van Z. E. den heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, van den 12 dezer maand, prov. blad n°. 16, no pens het weren van in omloop zijnde dubbele Belgische Centimes. Hebben goedgevonden: De In- en Opgezetenen ten ernstigste tegen den onwettigen omloop dier vreemde munt te waarschuwen welke voortaan op geeta rijks of plaatselijke kantoren meer zal worden aangenomen zoodat eea ieder wordt verzocht dien omloop tegen te gaan door bet afwijzen en weigeren dier vreemde munt welke door bet Gouvernement is verboden. En opdat een ieder zich voor schade wachte zal deie worden afgekondigd aangeplakt en in de Stads Courant geplaatst. Zierikzee, den 21 Februarij 1838. Burgemeester en Wethouders voornd. 1 DE CRANE, vt. Teï ordonnantie van Dezelven, De Stads Secretaris W. J. P. K R O E F, LOTERIJ. Acbtervolgens art. 3 van Zijner Majesteits Besluit van den 6 Januarij 1831 N.° 68, Staatsblad no. 2) heeft Zijne Excellentie! de Minister van Financiën bij resolutie van den 22 dezer maand bepaald de prijzen het opgeld daaronder begrepen waarvoor dö Collecteurs Splitters en Debitanten der Koninklijke Nederland- scbe Loterij de loten en gedeelten van dien voor de tweede week der trekking vao de laatste klasse der 173ste Loterij zuilen mogen uitgeven Ie weten BIJ VERKOOP BH VERHCRmC: Gehcele Loten f 76,00. Gébeele Loten f SO.OOj Halve 1 - 38,00. Halve - lo.00. Yijlde - 15,20. Vijfde - 6,00^ Tiende - 7,60. Tiende - 3,00. Twintigste» - 3,80. Twintigste» 1 - 1,50, Wordende de belanghebbenden bij deze herinnerd, dat bij voor noemd artikel van Zijner Majesteits Besluit uitdrukkelijk is vast gesteld dat de Collecteurs, Splitters en Debitanten gehouden zijn, om zich naar die prijsbepaling te regelen en dezelve gedurig tetj inzage voor htt publiek beschikbaar te hebben. Zierikzee, den 26 Februarij 1838. Yoor den Staatsraad Gouverneur van Zéelundj De Burgemeester der Stad Zierikzee,1 DE CRANE, 1

Zierikzeesche Courant | 1838 | | pagina 1