r 7 Vrijdag A°. IRS?* COURANT BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. BEKENDMAKING. No. 104. ZIERHLZEESGHE t 29 December Jf* BURGEMEESTER en WETHOUDERS d=r Stad ZJERIKZEE Provincie Zeeland» In aanmerking nemende de bestaande verordeningen lot wering der Bedelarij in bet algemeen. Hebben goedgevonden: io. Om aan alle behoeftigen te verbieden gelijk geschiedt bij deze, om op den i Januarij i838 aan de woningen der Inge zetenen rónd te gaan om onder voorgeven van Nieuwjaarwen- schen te bedelen. a°. Ter kennis van de Ingezetenen te brengen dat ter verligting van den nood der Armen op den tweeden dag van bet vol gende jaar des middags, eene Collecte zal gedaan worden om uit het beloop daarvan eene buitengewone uitdeeling aan alle de behoeftigen binnen deze Stad te doen. Ten wejken eindd Burgemeester en Wethouders de Ingezetenen tiitnoodigen om op den aanstaanden Nieuwjaarsdag geene giften aan hunne huizen uiftereiken of te doen uitreiken aan zoodanige Armen die ondanks dit verbod aan de woningen inogten komen bedelen; maar willen daarentegen de Ingezetenen gelegenheid geven tot betoon van weldadigheid en om alzoo op den tweeden dag des jaars milde bijdragen in de Collecte te doen ten behoeve der waarlijk behoeftigen te dezer stede, ten einde daardoor mede te werken aan bet heilzaam doel, hétwelk de Regering, bij het ver bod van bedelarij zich voorstelt. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende zal deze in de Stads Courant geplaatst en op den laatsten dag des jaars af gekondigd worden. f Gedaan ten Raadhuize dék Stad Zierïkzèe, den 27 December 1837 Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vL, 1 Tft? ordnnnanli#» van Dezelven. De Stads Secretaris W. J. P. KftOE F. ilattmniU Rltïitk. LïGTING VAN 1S38. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIEKIEZEÉ Provincie Zeeland. Gezien hebbende het Besluit van Z. Exc.. den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie van den 20 dezer maand, A, i« afd. n.° i4547 (Prov. blad n.° 98) en gelet, op de bepalingen der Wet ten betrekkelijk de Nationale Militie van den 8 Januarij 1817, 27 April 1820 én opgevolgde Instrueren Roepen bij deze op alle manspersonen zonder onderscheid, die geboren zijn in 1819 en vOor de ligting der Nationale Militie van den jare 183B de eerste klasse zullen uitmaken onverschillig of zij al dan niet redenen van vrijstelling mogten hebben benevens de vreemdelingen die sedert de laatste inschrijving bun verblijf binnen dit Rijk zijn komen vestigen en als Ingezetenen moeten wor den beschouwd voor zoo verre zij nog in de jaren der Militie vallen, om op Dingsdag den 2 Januarij 1838 aanstaande en vol gende dagen, des voormiddags van 9 tot 12 en des namiddags van 2 tot 4 ure, zich ter Stedelijke Secretarie alhier voor de Na tionale Militie te doen inschrijven waartoe het Register zal zijn geopend tot den 20. Januarij wanneer hetzelve provisioneel en op den 28 Januarij daaraanvolgende finaal zal worden gesloten en brengen al verder ter hunner kennis, alsook van Ouders, Voog den Curators en Régenten van publieke gestichten of andere in stellingen van Weldadigheid die verantwoordelijk zijn voor eene behoorlijke en tijdige inschrijving van hunne kinderen pupillen of geadministreerden hetzij dezelve al of niet tegenwoordig zijn dot een ieder zich van zijnen juisten ouderdom behoort te ^erze keren, waartoe aan de geborenen binnen deze Stad de gelegenheid is gegeven op het Bureau van den Burgerlijken Stand döch wat de van elders geborenen betreft deze zijn verpligt om bij de in. schrijving over te leggen een Geboorte-acte, heiwelke op aanvrage ter plaatse hunner geboorte vrij van zegel en leges zal worden af gegeven rn dat pp den 20 Januarij de nalatigen nog zullen wor den ingeschreven aan het einde van het Register na de provisionele sluiting doch wegens hun verzuim naar aanleiding van art. 8 der wet van den 27 April 1820 worden verwezen in eene geldboete van niet minder dan f 5,— en niet te bovengaande de som van f 100,— of ingeval van volstrekt onvermogen met eene gevangenis van vier dagen tot zes weken worden gestraft, en dat de nalatigen die vóór den 28 Januarij na de finale sluiting zich niet hebben «1 oen inschrijven dadelijk zullen worden gearresteerd om naar de hoofdplaats der Provincie te worden overgebragtten einde aldaar door Z. Exc. den Heer Staatsraad Gouverneur en twee leden van Gedeputeerde Staten te worden onderzocht eo niet ongeschikt voor de dienst bevonden zijnde, dadelijk aan den provincialen kom- mindant ter inlijving worden overgegeven onverminderd de beta ling van het dubbeld der bovengemelde boete, ten ware zij wettige redenen van vrijstelling mogten hebben in welk geval zij zonder bojete zullen worden ingelijfd en onverminderd de geldboeten en strafbepalingen die ingevolge de Wet dp de nalatige Ouders, Yoogr den Curators of Regenten zullen worden toegepast. Dat de wettige woonplaats voor de inschrijving wordt geacht, voor hen, die ongehuwd zijn de woonplaats hunner Ouders en bij over lijden die van bunnen Voogd of Curator en geene Ouders Voogd, Curator of eigen bestaan hebbende, de plaats alwaar zij zich be vinden, voor de gehuwden de plaats alwaar zij hun bestaan Leb ben of op den 1 Januarij voor de Personele Belasting zijn beschre ven en voor kinderen in Godsbuizen opgevoed of gealimeriteérdea de plaats alwaar de Godshuizen of Besturen welke de alimentatie bekostigen gevestigd zijn. Wordende al verder naar aanleiding van Art. 21 der Wet yaa den 8 Januarij 1817 en Art. 3 der Wet van den 27 April 1820, ter kennisse van de belanghebbenden gebragt, dat alle voor zich zeiven dienende manschappen die in den loop van dit jaar hetzij door bet overlijden van eenen Vader of wel Moeder weduwe zijnde of door eene plaats gehad hebbende regterlijke separatie of echt scheiding der Ouders of door het overlijden van een of meer broe ders of zusters regt op vrijstelling hébben verkregen, overeenkom stig de bepalingen van Art. 91 en 94 Wet van den 8 January 1817, €n diensvolgens hun ontslag verlangen zich vóór den vijfdea Januarij aanstaande aan het Stedelijk Bestuur in geschrifte moeten adresseren met overlegging van de noodige bewijzen ingerigt over eenkomstig de voorschriften bij de aangehaalde Art. 91 en 94 ge- statueerd zijnde dé Ouders, Voogden v Curators en gemagtigden vap de belanghebbende evenzeer als de'manschappen zelve bevoegd, oni zoodanige aanvrage te doen. Eindelijk worden opgeroepen alle degenen die de vereischten be zitten en genegen mogten zijn om als Vrijwilligers bij de Nationale Militie te dienen en hierdoor het kontingent dezer Stad willen aanvullen of verminderen om zich daartoe ter Secretarie dezer Stad aantegeven alwaar het register van inschrijving voor Vrijwil ligers zal openleggen van heden tot en niet de geheele maand Ja nuarij aanstaande, zullende aan eiken vrijwilliger, na door den Militie raad in de.ze Provincie te zijn goedgekeurd, eene premie van der tig guldens uit de stedelijke kas worden ter hand gesteld en waar toe ingevolge Art. 3i der wet kunnen worden aangenomen alle Ingezetenen welke op den 1 Januarij ongehuwd hun 19e jaar.zijn ingetreden en hun 3oe nog niet hebben volbragtteq ware zij reeds in dienst der Nederlandsche Arme'e of bij de Nationale Mi litie hebben gestaan in welk geval zij tot den ouderdom van 35 jaren zullen worden toegelaten de lengte hebben van een éi vijf honderd zeventig strepen en binnen deze stad ten minsten gedu rende de laatste vijftien maanden hebben gewoond. Burgemeester en Wethouders vleijen zich dat alle manspersonen die in de termen der militie vallen en de zoodanigen die tot^hfj: doen der aangifte ingevolge de wet verantwoordelijk zijn^. zicjv,te$r behoorlijker tijd en plaats zullen aanmelden of doen aanmelden ten einde voor te komen de toepassing der strafbepalingen bij de wet tegen de nalatigen vastgesteld; kunnende een ieder in twijfel achtige gevallen zich Ier Stedelijke Secretarie vervoegen pm aldaar de hegeerde inlichtingen te ontvangen. En ten einde een ieder hiervan kennis drage zal deze worde afgekondigd en in de stads-courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee, den 27 December i83ffj Burgemeester en Wethouders voornd f DE CRANE, W Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris, W.\ J. P. KR OEF, .,v NIEUWSTIJDINGEN. NEDERLANDEN. fs Gravenhage den 24 December. De kwestie van liét Grunen- wald waarover in België 7.00 veel geruchts is gemaaktschijnt vari géene gevolgen te zuilen zijn. Terwijl men verzekert dat eene de= pêche van den koning der Franschen aan prins Leopold gezonden inhoudt, dat die zaak ten einde gebragt is, verklaart de belgische Moniteurdat er niets strijdigs met het status tjüo, Binnen den ravon der vesting Luxemburg noch in het Grunenvvald plaats heeft gehad. Dézer dagen is bij Turiff, in het schotscho graafschap Banff, een arme landman gestorven John Gordon genaamd die den merk waardig hoogen ouderdom van honderd twee en dertig jareu be reikt had. Zijn zoon was twee eu negentig en zijn kleinzoon drie en zeventig jaren oud. Den 10 dezer heeft zich voor S'. Petersburg het ijs in de Newa gezet, zoodat men bet te voet kon ovprgaan. Ia dea nacht van den 19 op den ao November heeft in de

Zierikzeesche Courant | 1837 | | pagina 1