I IK 101. Z1ERIKZEESCIIE C7^ liitujsdag A®. 1837. COURANT. 19 December BEST URE IV en ADMINISTRATIEF. Publicatie. 5IEE WSTÏ JDINGEN. flüITSCHLAND. Frankfort den 12 December. De berigten omtrent het bestaan deT pest in de zuidelijke gouvernementen van Rusland luiden nog niiet volkomen geruststellende. In Podoliè' zijn verscheiden ver dachte gevallen voorgekomen. De oosteanijksche regering neemt hij voortduring de strengste maatregelen om de verspreiding dier tinkte te beletten. FRANKRIJK. Parijs, den 12 December. Men beeft nog eer.ige bijzonderheden nopens de reis van den hertog de flemoursontvangen. In den avond van den 9 te Havre aangekomen is hij den Volgenden mor gen ten zes ure naar Rouaan vertrokken en omstreeks ten twee ure aldaar aangekomen. Z. K. H. wilde het volstrekt incognito bewa ren doch naauwelijks was het berigt zijner aankomst bekend, of allerwege snelde men naar de haven. De prins heeft de plaatse lijke overheden en verdere hooge ambtenaren aan boord ontvangen. Z. K. H. beeft de verdere hooge ambtenaren aan boord ontvan gen. Z. IC H. beeft zich ofschoon deswege zijn leedwezen betuigd hebbende, niet in de stad opgehouden maar is, aan boord eener andere stoomboot, Union, regtstreeks naar de hoofdstad vertrok ken. De hertog van Orleans is te laat te Rouaan aangekomen om zijn' doorluebtigen broeder aan te treffen die reeds vertrokken was. Onmiddellijk terugkeerendeheeft hij dcnzelven te Vernon lontmoet. Kort te voren waren aldaar mede van Parijs aangekomen iH. M. de koningin, de hertog A Aumale en prinses Clémentine )De ontmoeting tusscben moeder en zoon was zeer treffend. Na cenigen tijd te Vernon vertoefd aldaar de mis geboord en gedi fneerd te hebben, waaraan de hertog de flemoursofschoon Iij- (dende, mede deel nam, Werd de reis verder voortgezet, terwijl de koningin tot aan Poissy aan boord is gebleven. H. M. is van daar over land verder naar deze hoofdstad gereisd. De hertog van Or leans heeft den nacht bij zijn' broeder doorgebragt. Gisteren mor gen is de hertog de flemours alhier aangekomen. De nationale garde was aan de oevers der Seine onder de wapenen ten einde Z. K. H. in te balen r \i BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, brengen door deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden dat bij de in de maand September jongstleden plaatsgehad hebbende Keuring der Springstieren slechts één Stier voor deze Stad en het Poorlambacht is goedgekeurd, zijnde een jarige Zwartbonte, be reids tweemaal gekeurd, toebehoorende aan den Stierhouder T.vaii fleuren, Landman op de hofstede iJpenhoven buiten deze Stad. En worden alle Veehouders in hun welbegrepen belang opge wekt en aangespoord om tot het doen bespringen hunner Koeijen van den voormelden goedgekeurde» Springstier gebruik te maken ten einde daardoor tot de verbetering van hel ruuderras mede tc Werken. Zierïkzceden x4 December 1837. Burgemeester en Wethouders voomd. DE CRANE, vt., Ter ordonnantie van Dezelven, De Stads Secretaris W. J. P. KKOEF. Het besluit der napulsche regering om Sicilië geheel en al in te lijven en het alle zelfstandigheid te benemen schijnt onder de; inwoners van dat eiland groot misnoegen te verwekken. r— Volgens brieven uit Konstantinopel heeft de dood van Per le^pacba treurige gevolgen voor zijne vrienden en aanhangers gehad daar de sultan besloten beeft tot een naauwkmrig onderzoek der daden van ontrouw welke hem ten laste waren gelegd en aan Welke zijn behuwdzoon Emin effendi en zijn broeder Vasaf effendi riet vreemd gehouden worden. Beide zijn nu te Varna werWaarts tij verbannen waren in verzekerde bewaring gesteld. Men schrijft uit Rouaan dat een jonge leeuw, uit Afrika me degebragtden 9 nog op de stoomboot van den hertog de flemours was, doch dat hij op omstreeks i5 mijlen van Ronaan in de Seine is gevallen. Het was onmogelijk denzelven te krijgen en waar schijnlijk had hij een der beide oevers bereikt, alwaar de bewo ners niet weinig verwonderd zullen geweest zijn, een dergelijk dier te zien. De beer Dumas beeft in een zijner laatstgehouden scheikundige voorlezingen te kennen gegeven dat men eenmaal er toe komen zoude, valsche diamanten te vervaardigen, zonder dat bet zoude mogelijk zijn tusscben den valschen diamant en die, welke uit de ingewanden des aardbols opgedolven worden eenig hoegenaamd ver schil te ontdekken. De heer Dumas wist vermoedelijk nietdat zijne voorzegging reed® voor een groot gedeelte was verwezenlijkt geworden. Zekere heet G..., vóór een tiental jaren, beambte bij de keurkamer te Parijs vervaardigde destijds eenen diamantdie alle toetsingen even als de echte diamant doorstond zonder in het minste te veranderen. Deze d^apiant werd aan den keur der fijnste kenners overgegeven en ia den handel tegen den prij6 van 11,000 fr. verkocht. Een zeer klein getal personen waren in bet geheim en de 11,000 fr. werden een ige dagen later aan den juwelier die hem gekocht had, teruggegeven: Den i3. De hertog van Nemours bevindt zich redelijk wel. Z. K. H. heeft reeds verscheiden bezoeken ontvangen en onder an deren den aartsbisschop van Parijs. Er is op nieuw een aanslag tegen 's konings leven ontdekt. Zekere Huberteen dergenen die in de amnestie van April begre pen was geweest en zich naar Engeland begeven bad is der. 8st«n dezer van daar terug komende te Boulogne aan land gestapt en heeft de onvoorzigtigheid gehad op het bureau der douane zijne brieventasch te laten liggen. Daarin werd de afteekening van eene zoogenaamde helsche machine gevonden benevens eenige zeer ver dachte papieren en een paspoort, waarmede hij onder den valschen naam van Stiegler reisde. Hij werd gearresteerd en herkende zijtie tasch en de daarin liggende stukken die naar men verzekert de bewijzen inhielden dat hij de uitvoerder van bet complot moest zïin,. en dat nog andere personen daaraan deelachtig waren. Dit heeft aanleiding gegeven tot het in hechtenis nemen van eenige lieden waaronder zich een bakker bevindtdie Ook reeds vroeger in banden der justitie geweest is. Hubert was veroordeeld geweest in het bekende complot vaiï Neuilly, en had als zoodanig in de amnestie gedeeld. Hij had reeds tweemalen onder valsche namen eene reis naar Engeland ge maakt met oogmerk om bekwame werktuigkundigen van Londea en Birmingham over het vervaardigen zijner machine te raad plegen. Reeds sedert eenigen tijd moet het gouvernement op bet spoor gekomen zijn van deze nieuwe zamenzwering. Ijlen begroot bet getal der gearresteerde personen op acht, doch meent te weten dat na zoo vele gewigtigö politieke processen de regering in deze zaak geen groot belangstelt, en besloten zou heb ben de beschuldigden eenvoudig naar het hof van assises te ver wijzen. De beer Aragosecretaris der akademie van wetenschappen, beeft aan die akademie kennis gegeven dat twee galei boeven ia het gevangenhuis van Brest, zijnde een werktuigkundige en eeu horlogiemaker eene nieuwe veiligheidsklep hebben uitgevonden, waardoor het springen van stoomwerktuigen volkomen ongelijk ge maakt wordt. Deze belangrijke uitvinding is ten onderzoek aan eene bijzondere commissie verzonden. De jonge leeuwin die van de stoomboot waarop zich de hertog van Nemours bevönd in de Seine gesprongen was is niet ver van Quilleboeuf door eenige jagers ontmoet welke niet weinig verbaasd Monden toen dit dier op hen aankwam, maar gelukkig weldra ontdekten dat het volmaakt tam was en het zonder moeite gevangen hebben. Berigten uit Bona van den 28 November, houden weinig bij zonders. Zij melden dat er sedert de inneming van Constantino groote verdeeldheden onder de Kabaijlen van Bugia waren ontstaan en men juist door dien onderlingen twist in de gelegenheid werd gesteld om met verscheiden stamhoofden te onderhandelen. De aanzienlijken van de haven van Stora en de stamhoofden van den omtrek hadden over hunne onderwerping aan het fransch gezag geraadpleegd Den i4« De ministeriële bladen bewaren heden het stilzwijgen over het nieuw komplot, waarvan gisteren door ld Charte gewag werd gemaekt. De Gazette des Tribunaux geeft de namen op vaa de personen die in verzekerde bewaring zijn genomen en waarvan gisteren het getal zeer overdreven opgegeven werdhet zijn ze kere geneesheer Brouadbij wien men wapentuig en vele papie ren heeft in beslag genomen, een liandelbédiende Giraud uit Sa- voijeeen engelsch schoenmaker Ctoupelleen werktuigkundige Schloub gebeeten en eindelijk zekere mile. Grouvelledie zich vroeger door hare overdrevene staatkundige gevoelens onderscheiden beeft, en door wie in den tijd bloemen op de graven van Morey en Pepin werden gestrooid. Men bad bij haar belangrijke papieren in beslag genomen; onder anderen een brief van nog verscbe dag- teekening door Hubert, baar uit Boulogne geschreven, waarin hiy haar zijne geldverlegenheid te kennen gaf, die hem belette naap Parijs te komen, ja zelfs zijne rekening in bet logement te beta len indien zij hem niet ter hulp kwam. Ten aanzien van Hubert herinnert men zich dat hij zich tijdens den aanslag van Neuillij steeds door zijue hevige onbeschofte taal onderscheidde, en zich daardoor bij de instructie reeds een jaar gevangenis op den halff haalde; bij de debatten antwoordde bij slechts met scheldwoorden en bedreigingen waardoor de president der assises genoodzaakt was hem te verwijderen en in zijn afwezen het vonnis uit te spre ken. Hubert is iemand van middelbare grootte, met ros ;haar en bakkebaarden eu zeer onaangename trekken. Zijn ouderdom is niet

Zierikzeesche Courant | 1837 | | pagina 1