Ti". 89. J JY SSingsdag *7 November» BESTUREN EN ADMÏNISTRATIEN. LOTERIJ. NIEUWSTIJDINGEN. ZtERHiSEESCIIE A»; 183*, COURANT. Publicatie. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZTERIKZEE. "Herziein derzelver publicatie van den 12 dezer tnaand betref fende de inrorderbaarstelling der kohieren van hoofdelijken om slag voor deze Stad over bet jaar i836. Hebben goedgevonden De In- en Opgezetenen van deze Stad en het poort ambacht uit te noodigen om nu en voor liet vervolg, wanneer van de execu* toir-verklaring za! 2ijn kennis gegeven ter bevordering van eene meer geregelde en tijdige aanzuivering in Stads belang en tot voor koming van vervolgkosten derzelver aanslagen te willen voldoen op vertoon van kwitantie des Stedelijken Ontvangers dewelke door deze vergadering is gemagtigd om den hoofdelijken omslag aan de huizen der In- en Opgezetenen te doen ophalen aan welke uit- noodiging naar men vertrouwt, door een ieder, gereedelijk zal worden voldaan. En opdat niemand biervan onwetendheid voorwendezal deze Worden afgekondigd en in de Stads Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zie rik zeeden 3o October i83 7. Burgemeester en Wethouders voorn11. DE C R A NE, vt., Ter ordonnantie van Dezelven, De Stads Secretaris W. J. P. KR OEF. 3!an&£3tjebir!0. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, zijn voornemens op Woensdag den 8 dezer maanddes middags den steischendeu aan ten één ure, ten Raadhuize, publiel te besteden Het inhei jen van 28 stuks eiken Palen, vóór den nieuw gemaak te n Kaaimuur Nieuwe Haven met het leveren en aanbrengen van eene geheel nieuwe Dek sloofbenevens de levering van ijzerwerkarbcids honen, transporten en gereedschappen, ingevolge bestek daartoe gearresteerd, hetwelk van heden af, dagelijks ter visie van de gegadingden ligt ter Secretarie terwijl bij den Stads Architect de hegeerde inlichtingen kunnen worden verkregen. Zierikzee, den 1 November 1837. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris, w. J. P. IC ROE F. Acbtervolgens art. 3 van Zijner Majesteits Besluit van den 6 Januarij 1831 N.° 68 Staatsblad no. 2) heeft Zijne Excellentie de Minister van Financiën bij resolutie van den 2 dezer maand Bepaald: de prijzen, het opgeld daaronder begrepen, waarvoor de Collecteurs Splitters en Debitanten der Koninklijke Nederland sche Loterij de loten en gedeelten van dieri voor de derde week der trekking van de laatste klasse der 172s'® Loterij zullen mogen uitgeven te weten bij verkoop. Geheele Loten f 77,00. Halve - 38,50. Vijfde --15,40. Tiende - 7,70. Twintigste- 3,85. bij verhuring. Geheele Loten Halve Vijfde Tiende Twintigste 38,00. - 19.00. - 7,60. - 3,80. - 1,90. Wordende de belanghebbenden bij deze herinnerd dat bij voor noemd artikel van Zijner Majesteits besluit uitdrukkelijk is vast gesteld dat de Collecteurs, Splitters en Debitanten gehouden zijn om zich naar die prijsbepaling te regelen en dezelve gedurig ter inzage voor bet publiek beschikbaar te hebben, Zierikzee, den 4 November i83y. Yoor den Staatsraad Gouverneur van Zeeland De Burgemeester der Stad Zierikzee DE CRANE. DÜITSCHLAND. Frankfort den 3o October. Omtrent de reis van Z. M. den keizer van Rusland naar Gircassie, wordt door St. petersburgsche bladen bet volgende medegedeeld Z. M. de keizer en Z. K. H. de grootvorst troonsopvolger kwa men den 3 October des morgens ten 9 ure gelukkig ter reede van Gelendschik aan. Bij bet verschijnen der stoomboot, waarvan de keizerlijke standaart woei, verkondigde het gebulder van het geschut uit de vesting uit het kampen vaa de te? reede liggende oorlog schepen deze heugelijke gebeurtenis. Ten 11 ure stapte Z. M. met den grootvorst aan wal en werd aldaar door den luitenant generaal Weljaminoffdiens staf, en het geheele korps troepen met zigtbare vreujgde ontvangen. De keizer betuigde aan allen, generaals, offi cieren ea soldaten zijnen dank voor hun uitstekénd en dapper ge dragbezigtigde daarna de vesting in aliè hare deelen begaf zich, in het hospitaal alwaar bij in persoon onder de gekwetste krijgs lieden ordeteekenen uitdeelde en bezocht eindelijk den generaal Steuben, die in het laatste gevecht gewond was. Na den afloop der wapenschouwing wilde Z. M. naar de stoomboot terug keeren maar werd door den hevigen wind daarin verhinderd en dus ge noodzaakt den nacht te Gelendschik door te brengen. Eerst den volgenden dag ten 5 ure na den middag begaf dezelve zich weder aan boord. Den 5 October na den middag werd het anker geligt en ten 1 1 ure des avonds kwam Z. M. behouden te Anapa aan. Den 6 gingen de vorstelijke reizigers aldaar aan wal namen de vesting, het hospitaal en de aldaar staande troepen in oogenschou'w en betuigden over alles hunne tevredenheid ten twaalf ure zette- den zij de reis voort en kwamen den eigen dag ten 4 ure ua dea middag te Kertsch (in de Krim) aan." Uit Napels schrijft men van den 17 October, dat de stad dagelijks weder aan levendigheid won. Sedert de weg naar Rome opengesteld was zag men daar een groot getal reizigers komen. Met elke stoomboot kwamen ook weder een getal van 5o tot 100 passagiers in de stad aan. De regering scheen wel gezind om de quarantaine maatregelen geheel op te heffen maar dewijl de fran- sche, sardinische en toskaansche besturen daarmede volhielden, wilde zij ook de eerste niet zijn die haar afschafte. Den 16 was voor de eerste maal de maandag der koningin met luister gevierd. Den 3*. Z. K. H. de erfprins van Oranje is in den namiddag van den 27 dezer, over Insprück ui.t Italië' komende, te Augsburg gearriveerd heeft de merkwaardigheden dier stad bezigtigd en was voornemens, den volgenden dag zijne terugreis naar 'sGraven- hage over Würzburg en Frankfort voort !e zetten. De audiëntie welke prins jlugmt van Pruissen bij den sultan gehad heeft, is zeer opmerkelijk geweest, daar deze hem, terstond na de eerste begroeting verzocht heeft zich neder te zetten welke eer vroeger niemand was te beurt gevallen en zich vervolgens met hem zeer vertrouwelijk over de organisatie van het pruissisch leger en over de wapenschouwing te Wosnezenskdie door den prins was bijgewoond beeft onderhouden. Hertog Bomhard van Saxen-Weimar en deszelfs zoon zijn den 8 ïe Konstantinopel gearriveerd en hebben het naar de frankische wijze ingerigt diner bijgewoond door den sultan ter eere van den, oostenrijkscben aartshertog gegeven. Voor den aanvang van den maaltijd en na den afloop daarvan bezocht de sultan de zaal en onderhield zich staande met zijne doorluchtige gasten, naardien de oostersche gebruiken hem niet toelaten met iemand, zelfs r.iet met de leden zijner eigene familie, bij den maaltijd aan t« zitten. Z. H. verklaarde cloze met de landszeden strijdige wijze van ont vangst alleen verkozen te hebben, om een bewijs zijner vriendschap en achting voor den aartshertogen voor diens doorluchtigen neef3 den keizer van Oostenrijk te geven. De pruissische officieren welke door den sultan ontboden waren om de hoofdstad van de landzijde te versterken hielden zich druk bezig met de opneming van het terrein en moeten verklaard heb ben dat de Dardanellen de beste gelegenheid tot daarstelling van uifefekende defensiewerken aanbieden. De porte heeft thans ook in het aannemen van engelsche officieren in turksche dienst toege stemd en tegen alle vroegere verwachting heerscht tussclien haar en lord Ponsonbysedert de verheffing van ^ki/*effendi de beste verstandhouding. GROOT-BRITTANNIEN. Londen den 1 November. Eergisteren werd men ontrust door bet gerucht dat de cholera in hel oostelijk en zeer volkrijk gedeelte dezer hoofdstad was uitgebroken en dat reeds drie personen daar aan waren gestorven. Daar zich'echter sedert niet één verdacht geval heeft geopenbaard en de getuigenissen der geneesheeren om trent de ziekte der overledenen, niet eenstemmig zijn is men we der tamelijk gerust gesteld. De londensche berigten tot den 3i 11., houden het berigt dat het bof den rouw voor drie weken bad aangenomen, wegens het overlijden van H. M. de koningin der Nederlanden. De jongste stormwinden hebben op den Theems aanmerkelijke schaden aangerigt da te digt opeen liggende schepen sloombooten en handelvaartuigen werden met geweld tegen elkander geslingerd en bekwame daardoor groote haverij. Ook is in den morgen vaa den 28 te Portsmouth brand ontstaan aan boord van een Qost- Indievaarder, de Colonisle genaamd een vaartuig van /±5o tonnen en geheel geladen. De equipagie heeft zich aan den wal gered, maar schip en lading zijn geheel verloren. De schade werd op 5o,ooo pond sterl. geschat. Op het aanstaande feestbanket in Guieldhali waren de vretmde gezanten genoodigd maar niet hunne vrouwen dewijl op hetzelve alleen de dames van het huis der koningin tegenwoordig mogen zijn, De orerdreveume sommen werden nog gegeven voor het be-

Zierikzeesche Courant | 1837 | | pagina 1