Wrijdag 3 November. BESTUREN en ABMINISTRATSEN. Publicatie. w. J. P. KROEF. No. 8& ZIEMIÜJKEESCHE A°c i$89< COVRAIV T. kers. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Herzien derzelver publicatie van den 12 dezer maand betref fende de invorderbaarstelling der kohieren van hoofdeliiken om slag voor deze Stad over bet jaar i836. Hebben goedgevonden De In- en Opgezelenen van deze Stad en het poort-ambacht uit te noodigen om nu en voor het vervolgWanneer van de execu toir-verklaring zal zijn kennis gegeven ter bevordering van eene meer geregelde en tijdige aanzuivering in Stads belang en tot voor- toming van vervolgkosten derzelver aanslagen te willen voldoen op vertoon van kwitantie des Stedelijken Ontvangers dewelke door deze vergadering is gemagtigd om den boofdelijken omslag aan de huizen der In- en Opgezetenen te doen ophalen aali welke uit- Doodiging naar Dien vertrouwt, door een ieder, gereedelijk zal "Worden voldaan. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwendezal deze Worden afgekondigd en in de Stads Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzeeden 3o October 1837. Burgemeester en Wethouders voorn1!. DE CRANE, vt, Ter ordonnantie van Dezelven, De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, »tjn voornemens op Woensdag den 8 dezer maanddes middags ten Raadhuize, publiek aari den minsteischenden aan te besteden: Het inheijen van 28 stuks eiken Palen, mei het leveren en dan- lorengen van eene geheel niéuwe Dek sloofbenevens de levering van ijzerwerk, arbeidsloon'entransporten en gereedsthappèningevolge bestek daartoe gearresteerd, hetwelk van beden af, dagelijks ter visie van de gegadingden ligt ter Secretarie, terwijl bij den Stads Architect de begeerde inlichtingen kunnen worden verkregen. Zierikzee den 1 November 1837. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven, De Stads Secretaris, fktMieat Ie* BURGËMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gezien de door den Ontvanger der Directe Belastingen opgemaakte dwangbevelen tegen de ten achteren zijnde belastingschuldigen op het personeel en het pater.tregt over het loopende dienstjaar. Herinneren bij deze zoodanige belastingschuldige In- en Opgeze lenen dezer Stad en Poort-Ambacht aan hiinne verpligting tot on verwijlde aanzuivering ten kantore der Directe Belastingen van hunne "verschenen termijnen als waardoor zij zich nog kunnen vrijwaren tan de vervolgkosten welke tegen de langer nalatigen moeten wor den ingesteld. Zierikzeeden 2 November 1837. Burgemeester en Wethouders voornd., DE CRANE, ri. Ter ordonnantie van Dezelven, De Stads-Secretaris Wo J. P. KROEF. MEUWSTIJMNGEN. DUITSCHLAND. Frankfort den 27 October. De russische grootvorst Michiel is den 18 uit de zuidelijke provinciën des Kijks, te St. Petersburg teruggekeerd. In de dagbladen dier hoofdstad vindt men de Tapporten wegens de gevechten, door de caucasische corpsen in de laatste helft van Junij tegen den tscherkessischen stam der Tawlinzen geleverd. Er blijkt uit dat wederzijds met groote dapperheid is gestreden. Na dat de Russen het slotdat de stad Aschiita dekt den 24 Junij tot puin geschoten, die stad bemagtigd en de sedert lang afgebro- kene communicatie met de vesting Temir Chan Ghura hersteld had den werden zij door ongeveer twaalf duizend vcreenigde bergbe woners onder aanvoering van het tindonskisch opperhoofd Alito Machmaaangegrepen, doch gelukte het hun, den vijand op alle punten te verslaan die zich echter den volgenden dag na ver sterking bekomen te hebben op nieuw vertoonde en niet uiteen ging voor deu 26 toen hij zag dat de russische geueraal majoor Fesi zijne magt aanzienlijk bad vermeerderd. Ofschoon de Taw linzen volgens de gewoonte der Muzelmannen, de ligchamen hun ner verslagenen zoo veel mogelijk hadden medegevoerd werd nog- tans het slagveld met lijken bezaaid gevonden. Ook de Russen schij nen veel volk verloren te hebben. Tot beveiliging van den keizer die zich volgens de jongste be- rigten met zijnen oudsten zoon te midden dezer oproerige en krijgshaftige bergbewoners bevond waren vele Kozakken en andere troepen ingescheept. Het schijnt zich te bevestigen dat dé stadhouder van Polen, prins Paskewitscheen verlof voor verscheiden jaren erlangd heeft. De heer Omphaladjudant van Z. M. den koning der Neder landen die de treurige lijding van het afsterven van H. M. de koningin aan het pruissische hof heeft overgebragtzou insgelijks met het overbrengen daarvan aan Z. M. den keizer van Rusland belast zijc. Koning Otto van Griekenland beeft, bij gelegenheid der grond legging van de kerk voor de militaire colonisten de eereteekenen onder deze duitsche krijgslieden doen uitdeelenen tevens eene dagorder uitgevaardigd waarin hij zijne tevredenheid over hun ge houden gedrag betuigt en zijn oogmerk te kennen geeft om die troepen iri dienst te houden 9 zoolang de nationale troepen niet behoorlijk georganiseerd zullen zijn. GROOT-BRÏTTANKIER. Londen den 29 October. De tijding der bemagtiging van Con- stantine heeft hier een diepen indruk gemaakt en geeft stof tot velerlei aanmerkingen tegen da fransche politiek. Sommige dag bladen herinneren dat, toen Karei X ds expeditie tegen Algiers uitruste de hertog van Wellingtonop zijn aanzoek om ophelderingen we gens de plannen voor de toekomst van het hof der Tuillerien. de stellige verzekering ontving dat het expeditie-lager naar Frankrijk zou wederkeeren zoodra meu van den dey vergoeding wegens de aangedane beleedigingen had bekomen en dat het tegenwoordig fransch gouvernement die verzekering meermalen sedert i83o had herhaald. In weerwil daarvan voegen die bladen er bij vestigt Frankrijk zich langs hoe vaster in Afrika, breidt er zijne overwin ningen nog gedurig uit, en heeft zich nu, indien het Achniet bey niet spoèdig in zijn bewind herstelt, een vast punt op de zuidkust der Middellandsche Zee verworven dat dc waarde van bet bezit van Malta voor de Engelschen aanmerkelijk zou verminderen. Anderen vinden het vreemd dat de Franscben, in eenen tijd van zoogenaamden algenieenen vrede thans meer belangrijke veroverin gen dan vroeger wel eens in dagen v«in oorlog maken, j De Standard behelst het volgende: De berigten wegens den staat der handelszaken in de jongstleden week zijn wederom zeer ongunstig. Da lotgevallen des bandels ban- gon af van eene gebeurtenis op welke niemand eenigen invloed kaïi uitoefenen het besluit namelijk van het amerikaaosche congres over bet door den heer van Buren voorgestelde financieële plan» Onze handelaars verbeiden io de grootste spanning of bet verwer pen van dezen maatregel een weinig levendigheid en werkzaamheid aan de fabrijken zal hergeven dan of het aannemen van dit heil loos ontwerp aan de nijverheid den laatsten slag geven en liaar ge heel vernietigen zal. Van allerwege ontvangen wij bedroevende tij dingen. Leedshetwelk tot dus verre het geluk gehad had aan de algemeene ramp te ontkomen; bevindt zich in geenèn beteTen toestand dan de overige fabrieksteden en heeft dezer dagen insge lijks eene gevoelige vermindering in het vertier Van deszelfs nijver- heidsprodukten ondergaan. Te Manchester liggen alle takkeu der kunstvlijt in kwijning, en eene andermalige daling der prijzen beeft zich aldaar geopenbaard. De berigten eindelijk, van HuddersfieJd Halifax Rochdale Bradfort en Preston stemmen allen daaria over een dat op nieuw de handelsverrigtingen met verlamming zijn ge slagen en dat de bevolkingen dier steden daarvan sidderende bet einde wachten want komt daarin geene verbetering daa zullen zij van alle bestaanmiddelen verstoken iijn." FRARK.R IJ K. Parijs den 28 October. Reeds is men bpgonnen met bet maken van toebereidselen in de kapel der Invaliden lot de lijkdienst die binnen kort daar gevierd Inoet worden voor de dapperen welke bij bet veroveren van Constantine gesneuveld zijn. Men zegt dat de koepel van het hotel der Invaliden op nieuw verguld zal worden. De beroemde schilder Horace Vernet is door den koning belast geworden met bet vervaardigen van eene schilderij voorstellende de overwinning van Constantine, en is gisteren derwaarts afgereidst om op de plaats zelve zijne schets te maken. Gisteren is een buitengewoon courier van Petersburg aangekomen met depêches voor het ministerie van buitenlandsche zaken. Uit de officiële dépêches van den luitenant-generaal graaf Valèe, die, na het sneuvelen van den generaal Damrémont het op perbevel over het leger op zich genomen bad blijkt dat de armee den post gevat heelt op de oevers van Boil Merzougtwee klein® uren afstands van Constantine, en dén vólgenden dag vroegtijdig eerst de hoogten van Sata Manzotzrah én daarna die van Goudiat- Aty bezettezonder ernsti^en jegetisiand te ontmoetendoch naau-

Zierikzeesche Courant | 1837 | | pagina 1