Hingsdag LOTERIJ. t 3V°. 87. ZSEÜIKSEESCII13 A°. 1837, C ÏJ R A M T. 31 October. BESTEEEN EN ADMINISTRATÏEN. tuide»- 5,i<y 5,oo 9,00 9,5a 7,00 r vat* Achtervoifjens srt. 3 »#a Zijner Majesteils Besluit van den 6 ■Taeniai,-i i83i, N.o 68.. (Staatsblad no. 3) heef* Zijne Eveellentie de Minister van Financiën bij resolutie van den 27 dezer maand bepaald: da prij/.enhe! opgeld daaronder begrepeo, waarvoor de Collecteurs, Splitters en Debiianten der Koninklijke Nederland sche Loterij de loten en gedeelten van diep. voor de tweede week der trekking van de laatste klasse der '172ste Loterij zullen mogen uitgeven te weten BIJ VERKOOP. Geheele Loten f 76,00. Halve - 38,00. Vijfde j) - 15,20. Tiende - 7,60. Twintigste- 3,80. BIJ VEBHURIRS. Geheele Loten. Halve Vijfde Tiende Twintigste f 30,00. - 15,00. - 6,00. - 3,00. - 1,50. Wordende de belanghebbenden bij deze herinnerd dat bij voor noemd artikel van Zijner Majesteils besluit uitdrukkelijk is vast gesteld dat de Collecteurs Splitters en Debitanten gehouden zijn om zich naar die prijsbepaling te regelen en dezelve gedurig tes' inzage voor bet publiek beschikbaar te hebben. Zierikzee, den 3o October 1837. Voor den Staatsraad Gouverneur van Zeeland De Burgemeester der Stad Zierikzee, DE.CRANE. NEEUW ST IJ M N GEN. DUÏTSCHLAND. Frankfort, den a^Octo'oer. Men meldt uit Berlijn dat Z. M- de koning van Pruisseti zich naar een landgoed in het afgezon derd dorp Paretz bij Potsdam had begeven om er den tijd van rouw, wegens het afsterven zijner hartelijk beminde zuster, H. M. de koningin der Nederlanden door te brengen. Het paleis onder de linden, in gemelde residentie, dat naar wijze H. M. genoemd werd, en dat hoogstdezelve nog tijdens haar laatst bezoek bewoond heeft zounaar men dacht nu aan H. K. li. prinses Frederik der Nederlanden worden toegewezen,. De pruissische officieren welke van Odessa over Warschau naar Berlijn zijn teruggekeerdzwaaijen den grootsten tof tce aan de - verbeteringen welke de russische regering aan de vestingwerken in Polen heeft doeu daarstelleu. Men meldt uit Odessadat de keizer van Rusland en de grootvorst troonopvolger na tien dagen in de Krimm Ie hebben doorgebragt zich dan i dezer te Jalta op eene gewapende sloom boot hebben ingescheept, om zich naar Geleodijk op de fscherkes sische kust te begeven. De keizerin bevond zich den 5 te Alupka en zou volgens som mige berigteu omtrent de helft der maand reeds in Moskou zijn teruggekeerd. De geheele keizerlijke familie zal denkelijk tegen den 2osten der volgende maand weder te St. Petersburg vereenigd zijn. De troonopvolger heeft den aartshertog Johattn zijn voornemen te kennen gegeven om de keizerlijke familie in deu loop van het volgend jaar, te Weenen te bezoeken. Hertog Bernhard van Saxen-weimar en deszelfs zoon zijn door den engelschen generaal Arbutnoth vergezeld deu 4 dezer naar KonstanfinopeJ afgereisd. Te St. Petersburg had men berigtdat de heer vort Baer behou den van zijnen weteoschappelijken togt naar Nova Zenihla was we dergekeerd. De turkscbe kapitein pacha werd in den aanvang dézer maand eerlang te Konstantinopel terug verwacht, waar men dacht dat hem geene goede ontvangst toefde, naardien hij de hem toevertrouwde zending met even weinig ijver als moed had volvoerd. Inzonder heid l§gt men htm ten iaste dat lui niet terstond naar Tunis is geste vend maar een grooten omweg gemaakt en daardoor aan de fransche schepen der» tijd gelaten heeft om hem voor te wezen en het inkomen dier haven te sluiten. - Z. M. de kor.ing van Napels is den 12 dezer van zijne laat ste reis, in genoemde .hoofdstad teruggekomen. S.M. is, naar men meldt niet op bet eiland Sicilië aan wal gestapt 3 maar heeft slechts eenige plaatsen aan deze zijde van de straat -van'Messina bezocht. Volgens berigt uit Rome van den r4 dezer, bad toen de cholera in die stad geheel opgehouden. De gezondheids commissie had zich ontbonden en de policie gaf aan de reizigers weder gezondheids- bewijzen af. Tevens was het cordon aan de grenzen van Napcis opgeheven. Volgens eene gemagligde schatting waren te Rome van eene bevolking van i3o,ooo menscben waarvan echter 20,000 gevlugt waren 10,000 aan.de cholera bezweken; andere stelden dat aantal doch gewis overdreven op bet dubbel. De werkzaamheden aan de ijzerbaan van Weenen naar Brünii vorderden met rassche schreden. In de maand November zal het gedeelte vae Weenen naar Wagrara ter lengte van 21 ure 13 vol tooid zijn. Men rekent dat de geheele baan tot Brüan in den loop des aanstaanden zomers gereed zal wezen. In eene dezer dagen te Keulen gehoudene bijeenkomst van leden der Rijn-ijzerbaan-maatschappij is besloten tot liet aanvangen der werkzaamheden aan den weg naar de belgische grenzen.Van de aandeelhouders is de eerste storting in geld, le weten 95 pc., vaa hunne inschrijvingen gevorderd. GROO T-B SïTT AHKÏE N. Lonsen den 20 October. De toebereidselen tot ontvangst der koningin in Guildhall op den dag der inhuldiging van den lord- ma ire dezer hoofdstad worden met grooten ijver voortgezet. Die zaal h.eeft eene lengte van honderd twee en vijftig op eene breedte van vijftig en eene hoogte van vijf' en vijftig engelsche voelen eu zevenduizend personen kunnen aldaar gemakkelijk aanzitten. Het is zes en zeventig jaren geleden sedert de regerende souvereio bij die gelegenheid aldaar onthaald is geworden; de laatste vorstelijks maaltijd die er gegeven is was in Junij 1 8j4, toen de prins regent er met de vreemde souvereinen aanzat, de kosten van weikea maal tijd op omtrent vijf en twintigduizend ponden geschat werden. De jongste brieven uit Lissabon zijn van den 17 dezer. Het congres had zich gedurende verscheiden dagen met de wet op de vor ming der tweede kwamer, of die der senatoren bezig gehouden en eindelijk met eene geringe meerderheid besloten dat de leden daarvan door het volk zullen worden verkozen en hunne benoe ming niet levenslang maar slechts voor een zeker getal jaren zijn zal. De ünantieminister de Olioeira bad voorgeslagen vijf per ceRt regten op alle uitgaande goederen te heffen ten einde de eerlang verschijnende dividenden te betalen doch dit plan scheen geen genoegzamen bijval te zullen vinden. De burggraaf Sa dan Bandeira en verscheiden andere hoofd -offi cieren bij het leger in het noordelijk gedeelte des lands waren vaa Oporto le Lissabon aangekomen. De burggraaf Aas Antas was door een val met zijn paard belet geworden zijne wapenbroeders te vergezellen, doch zou binnen weinige dagen volgen. Volgens brieven uit New-York bad het huis der represen tanten na langdurige debatten liet eerste der voorstellen van heï commiflé van tinancien, strekkende tot uitstel van betaling der de» posits bill met honderd achttien tegen honderd zes stemmen aan genomen. In den senaat was een voorstel van den heer Cdayom te klaren dat, bijaldien eene beslissende meerderheid der natie zulks verlangde eene nationale bank zou worden opgerigt met de gfoote meerderheid van een en dertig tegen vijftien stemmen verworpen. Uit Florida was herigt ontvangen dat de troepen onder deu generaal IJ er mande ztwee der voornaamste indiaansche opperhoof den met hunne familie en gevolg krijgsgevangen hadden gemaakt. Mett leest in de Globe hel volgende: De siad Louden beslaat eene oppervlakte van 82 vierkante mij len zij had in i83i, eene bevolking van 1,471,94* inwoners en is zamerigesleld uit de oude stad of the city van Londen uit West- minster en de wijken Finsbimj Marij le bone Tower-Hamlets Southwark en Lambeth. In r834 kwamen er 2,786 e, gelsche ea 1,280 vreemde schepen in de haven. In i832 telde men 2,666 koop- vaardij schepen welke aan de stad behoorden en 32.786 matrozen hadden. De dokken van Londen hebben eene oppervlakte van 20 morgen die van de oost indische compagnie 5i morgen en die vaa St. Catharina 24 morgen. Men rekent dat bijna altijd op de Theems liggen 5ooo vaartuigen benevens 3ooo boeijers of booten welke 8000 vaarlieden en Aooo werklieden bezig houden. Londen betaalt alleen aan belasting op de vensters het derde gedeelte vaa geheel Engeland. Het getal der huizen in Londen bedraagt 120,000, dezelve brengen aan het gouvernement op eene jaarlijksche som van 60,000,000 guldens ofschoon het derde gedeelte van deze wonin gen r.iet aan de belasting onderworpen zijn. liet bedrag der huur voor deze woningen is 90 a 100,000,000 guldens. Men teil er meer. dan 10,000 bier- en brandewijnslijters het vierde gedeelte van dit getal drijft dien handel in het groot. Men rekent, dat ér meer dan een jaar zoude noodig zijn om alle straten openbare pleinen en wandelwegen te doorl-oopen welker getal op 10,000 geschat wordt. FRAKKRIJK. Parijs den 25 October. De hertog en hertogin van Wurtem- berg zijn gisteren avond naar Duitschland op reis gegaan. Gisteren is in de hoofdkelk van Versailles in tegenwoordigheid van Hunne Majesteiten en de prinsen en prinsessen van het konink lijk li nis eeo plegtig Te Deunt gezongen bij gelegenheid van de overwinning van Constat line. De koning is met zij* gezin aan den ingang der kerk door den bisschop van Versailles vergezeld van zijne vicarissen ontvangen statelijk begroet bewieroökl ge worden. Z. M. beeft aan den aartsbisschop van Parijs geschreven 5 om ia -^TTSnn wSm rw*vi

Zierikzeesche Courant | 1837 | | pagina 1