NIEUWSTIJDINGEN» DUITSCHLAND. ÏrA-Kkfort den 17 October. Het aantal militaire bevorderingen «n giften van ridderlinten door den Russischen keizer na afloop der wapenoefeningen te Wosnezensk gedaan wordt op negentien honderd geschat. A». 1837. COURANT» 24 October G R 0 0 T-B RI T T A N N I E N» Londen den 18 October. Over Bombay zijn hier zeer voldoende berigten ontvangen omtrent het wel slagen der zending Van kapitein Blimesdie gelast is om handelsbetrekkingen aan te knoopen met de verschilleude staten welke door de rivier den Indus doorsneden worden. F R A N K R IJ K. Parijs den 1 7 October. Gisteren is alhier de treurige tijding ontvangen van het overlijden van H. M. de koningin der Nederlan den. Men zegt^ dat ons hof, eerst na het huwelijk van prinses Maria, deswege den rouw zal aannemen. Dit huwelijk zal stellig heden gevierd worden. Daar hetzelve echter geheel en familie plaats heeft, verneemt men weinige bijzonderheden omtrent hetzelve. Bij keizerlijke ukase zullen de goederen der poolsche uitgewe kenen welke tot hiertoe gerequestreerd zijn geweest ten be boeve der minvermogende russische ambtenaren in Polen worden aangewend. De sardinische regering beeft onlangs zeer strenge maatregelen ten opzigte der protestanten genomendoor onder anderen bet sluiten van koop contracten te verbieden waarin deze betrokken zijn en bun voortaan niet meer toe te staan als getuigen op te treden. Behalve uit Catania Waar reeds veertienduizend van de zestig duizend inwoners aan de cholera gestorven zijn, luiden de berig- ten omtrent den loop dier ziekte in onderscheiden gedeelten van Italië zeer gUnstig. De graaf Gonfalonieriwelke door de fransche dagbladen zoo zeer beklaagd wordt y werd te Milaan ter dood veroordefeld en stond zijn vonnis te ondergaan toen zijne gemalin te Weenen voor keizer Frans te voet viel en om genade bad. De keizer beurde haar op, en zeide: «Snel naar Milaan en red uw man; ik schenk hem gaarne het leven keer dus spoedig terug öp dat gij niet te laat komt en wij zijnen dóód hebben te beklagen." De gravin was binnen 60 uren weder te Milaan en kwam nog ter regtev tijd aan om hem te redden. Keizer Ferdinand veranderde de doodstraf in gevangenis en liet hem daarna op zijn verzoek naar Amerika in schepen. Men meldt uit Constanz: Den iï dezer had de begrafenis plegtighfid plaats der hertogin van St. Leu voormalige koningin van Holland. Onder den toeloop van eene ontzaggelijke menigte menschen begon de optogt plegtig begeleid van het slot Arencn- berg bet lijk werd door 16, op kosten der afgestorvene, daartoe nieuw gekleede jonge mannen naar de beide gezindheden be- boorende Ermatinger kerk gedragen j en aldaar op eene booge stelling getooid met eene kroon en het familiewapen geplaatst. De prelaat van StiftKreulzlingen die door 12 priesters begeleid, bet lijk ingezegend en afgehaald had hield met medewerking eener doelmatige treurmUzijk het Requiemwaarna professor Nicolai in eene diepdoordachte redevoering der verschillende lotwisselingen van Laar merkwaardig leven, eene herinnering wijdde. Vervolgens keerde de trein weder naar Arenenberg terug. Hier blijft het lijk nóg zoo lang boven aarde tot dat de koning Lodcwijk Philips zijne toestem ming geeftom het aardache overschot der afgestorvene te Ruel bi; Malmaison, volgens haren wensch bij de overblijfselen der kei zerin Josephine, hare moeder te plaatsen. In geval van weigering Wordt bet lijk naar Eichstadt in Beijeren waar haar broeder Eu genius rust vervoerd. Uit Rome meldt men van den 6 dezer: Sedert de laatste vijf jaren waren er herhaalde malen herzienin gen der wetboeken aangevangen zonder dat de regtspleging daar door eenige wezenlijke verandering onderging* Thans ziet men zich genoodzaakt weder eene commissie zamen te roepen welke de regtsbedeeling alsmede bet crimineel» en burgerlijk wetboek zal overwegen ten einde de steeds luider wordende klagten te bevredi gen. De Romeinen gelieven intusschen in aanmerking te nemen, dat het vervaardigen van nieuwe wetboeken gansch geene gemakke lijke zaak is de nijvere Nederlanders arbeiden sinds 22 jaren aan de hunne. Cholera bulletin 3 Oct. 1 nieuw gevalgo herstelden5 dooden. 4 a a *J7 a 2» Men leest in de berlijnsche Staats Courantvan den i5 dezer: «Door eene telegraphische depêche is het treurig berigt ontvan gen van het overlijden op den 12 dezer, te 'sGravenhagevan Hare Majesteit de Koningin der Nederlanden geboren prinses van Pruissen zuster van Z. M. den koning, Z. M. en het koninklijk huis zijn door dit hoogst smartelijk verlies in den diepsten rouw gedompeld. De heden (den 16) aangekomen kolonel en vleugel adjudant van Omphal, is door Z. M. den koning der Nederlanden herwaarts gezonden om die treurige tijding over te brengen." «Het koninklijk hof neemt morgen, den 17, den rouw voor drie weken aan voor H. M. de Koningin der Nederlanden." De voormalige turksche gezant bij het Weener kabinetAchmet- Fethi-pacha die op last des sullans de krijgsoefeningen te Wosnezensk heefl bijgewoond, is te Konstantiriopel teruggekomen en door Z. H., wien hij een eigenhandigen brief van keizer Nicolaas heeft overhan digd met bijzondere onderscheiding ontvangen geworden. De ka- pudan pacha is met zijne vloot van Tripoli teruggekomen en heeft hij de Dardanellen het anker geworpen. De zich te Konstantino- pel bevindende agent van den onderkoning van Egypte heeft drukke bijeenkomsten met den nieuwen minister Akif. Op last van den sultan zijn aau deu in ongenade gevallen Pertewpacha al zijne decoratiën ontnomen. Hij wordt te Adrianopel waarheen hij ver bannen is alleropmerkzaamst gadegeslagen steeds verdenkt men hem in het geheim van met Mehèmed ali in betrekking te staanv Zijn biocder Emin effendi is naar Kouiah in ballingschap vertrok ken. Het schijnt dat men dezen die zich hier in zijne ambtsbe trekking gehaat heeft gemaakten zich op het gezag van zijnen broeder en den invloed zijner gansche thans in ongenade gevallen familie verlatendeveel Willekeur veroorloofdezijnen val van harte gunt. De herstelling van Akif effendi in den minister» post, werd dadelijk als een voorteeken van de toeneming van Rusland* invloed beschouwd de opvolgende benoemingen bewijzen echter dat volstrekt geen vreemden invloed bij het gebeurde heeft voorgezeten. De zachte weersgesteldheid der jl. week is aan den oogst zeer voordeelig geweest en uit verscheiden graafschappen worden wegens het schier allerwege bereids gelukkig opgeschuurde overvloedige graan de verblijdendste berigten ontvangen. Met de Falcon zijn tijdingen uit Ganton dd. 1 Meiaange komen. De onderkoning aldaar heeft de vreemde kooplieden dié verdacht werden gehouden van met opium sluikhandel te drijven bepaaldelijk bevel gegeven binnen 20 dagen het land te verlaten hunne tegenwerping dat zij eerst door de Sinezen hunne schuld moesten betaald krijgen heeft de onderkoning uit den weg geruimd door den Sinezen bevel te geven onmiddellijk te betalen. Het bestuur van Baden heeft aan den jongen Lodewijk Bona- parte doen aanzeggen dat hij alleen niet te Constance maar in het geheel niet op Badensch grondgebied mogt komen. Men weet dat het complot van Straasburg te Constance en Baden gesmeed is. Het fransch bewind heeft toegestaan om het stoffelijk overschot der hertogin van St Leu naar Ruel nabij Parijs over te brengen ten einde in het graf van hare moeder keizerin Josephinebijgezet te worden. Den 18. Gisteren avond is te Trianon het huwelijk vau prinses Maria met prins Alexander var. Wurtemberg voltrokken. Nadat de burgerlijke acte door den baron Pasquierals groot kanselier voorgelezen en geteekend was, heeft de bisschop van Versailles, ia tegenwoordigheid van den bisschop vaD Meaux en den bisschop van Marocco in de kapel de huwelijks plegtigheid verrigten heeft de heer Cuvier vervolgens het jonge paar op de wijze der protes tanten ingezegend. Men heeft opgemerkt dat de koningin en de prinsessen hoogst eenvoudig gekleed Waren de bruid daarentegen was prachtig met diamanten en edelgesteenten versierd. Het hofgezin blijft nog eenige dagen op Trianan. De koning zal waarschijnlijk den 24 te Parijs terugkomen wanneer de prinses Maria van Wurtemberg met haren gemaal naar Stultgard op reis zal gaan. Het gerucht dat Gonstantine ingenomen Zou zijn heeft zich nog niet bevestigd. Eene telegraphische dépêche, den i5 dezet des middags van Toulon afgezonden en gedagteekend Bona deu 7 des avonds meldt het volgende 0 Het expeditie corps stond den 5 geheel vefeenigd op drie mij len afstands van Gonstantine. De vijand had zich niet vertoond. Een groot aantal volksstammen hadden Achmel bey verlaten ea hunne opperhoofden zich aan den gouverneur-generaal onder worpen. «De hertog de Nemours moest aan het hoofd der i'w brigade, en door het overige leger gevolgd den 6 de positiën voor Gon stantine bezetten. «Tot op dit oogenhlik is de gezondheid der troepen volmaakt en het weder zeer traai." Eene latere depêche, en wel van Bona van den tz, luidt aldus: «De generaal Peregaux meldt in een brief t den 10 op de boogte van Mansoura geschreven dat het leger den 6 voor Gonstantine was aangekomen. «Het heeft gedurende twee dagen veel geregend dat het voort zetten van de belegerings operatiën gehinderd heeft maar liet we der is gunstiger geworden en men hoopte den 11 bres te schieten, Z. K. H. de hertog van Nemours bevond zich zeer welvarend. «De kolonel Bernelledie zich in het kamp bevindt, zal zich den i3 bij het leger voegen met drie bataillons, twee honderd kanonuiers, twee honderd vijftig artillerie paarden en twee twaalf ponders. Deze troepen moeten den prins de Joinville onder haap begeleide nethes die dén 9 ie Medjes-Ammar aangekomen is."

Zierikzeesche Courant | 1837 | | pagina 1