IV». 82. BESTUREN ën ADMINÏSTRATIEN. V er pachting. REGLEMENT ZDBRIKZEESCHÈ Vrijdag A?i I8W C R A W T.' 11$ October» BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZTER1KZEE, sïjn voornemens om op Woensdag den 18 dezer maand, des middags, ten Maadhuize overtegaan tot de publieke verpachting van de Grasmaaijing van den Dijk in den Saspolderwelke op 11 November aanstaande uit de Pacht valt, voor den tijd van zes achtereenvolgende jaren, en zulks op de vroeger daartoe door den Raad gearresteerde condi tiën welke van heden af voor de gegadiogden te lezen liggen ter stedelijke Secretarie. Zierikzeeden 2 October 1837. Burgemeester en "Wethouders voornd., DE CRANE, vt., Tér ordonnantie var Dezelven, De Stads Secretaris W. J. P. K R O E F. Mckendmaking BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, brengen door deze ter kennis van derzelver In- en Opgezetenen dat de kohieren van hoofdelijken omslag voor deze Stad over het jaar i836, door H. E. G. A. Heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie zijn executoir verklaard en ter invordering gesteld in han den van den Ontvanger dezer. Stad wordende alle belastingschul digen mits dezen aangemaand om derzelver aanslagen behoorlijk en tijdig te voldoen. Zierikzeedén 12 October 1837. Burgemeester en Wethouders voorud. DE CRANE, vt.y T^i4 ordonnantie van DezeH'en De Stads Secretaris W. J. P. KR OEF. Publicatie. De GEDEPUTEERDE STATEN der Provincie Zeeland, Brengen bij deze Ier kennis van allen die zulks zoude mogen aangaan Dat de Provinciale Stalen bij Hun Ed. Grool Acbtb. resolutie van den 6 Julij 1837, hebben gearresteerd en door Zijne Majesteit bij besluit van den t September jongstleden 110. 80, is goedgekeurd bet navolgeude OP DE OVERZET-VEREN IH ZEELAND Artikel i. Dè overzetveren binnen deze provincie, zullen niet anders mogen worden bediend dan volgens het voor ieder Veer, onder goedkeuring van Gedeputeerde Staten, vast te stellen reglement. Art. 2. De eigenaren der onderscheidene overzet veren binnen deze provincie, zullen, ieder voor bet hem toebehoorende veer, door tusschenkomst van bet Plaatselijk Bestuur en indien dezelve hierin in gebreke blijven de Plaatselijke Besturen waaronder die veren beliooren binnen drie maanden na de publicatie van dit re glement aan Gedeputeerde Staten inzenden 10. Het tarief der overzet gelden voor personen en goederen, ora aan Zijner Majesteit's goedkeuring te worden onderworpen. a°. Een bijzonder reglementwaarbij behalve de algemeene voorschriften aan de veerlieden te geven zal moeten wor den bepaald a. De soort en grootte der vaartuigen waarmede de veren res peet i vel ijk zullen worden bediend. I. Het getal personen hetwelk met iedere soort van vaar tuig mag worden overgezet, c. Het getal manschappen waarmede ieder vaartuig bij bet overzetten moet worden bevaren welk reglement niet dan na door Gedeputeerde Staten te zijn goedgekeurd ter executie zal mogen worden gelegd. Art. 3. Niemand zal ais veerschipper mogen worden aangesteld, dan die den ouderdom van 25 jaren heeft bereikt, van een goed burgerlijk gedrag is, en als kundig schipper of stuurman bekend staat. Art. 4- knechts welke bij bet overzetten als schippers fun geren zullen den ouderdom van 20 jaren moeten hebben bereikt, terwij 1 de overige dienstdoende knechts of jongens, niet jonger mo gen zijn dan 16 jaren. Art. 5, Indien de aard van liet veer en de soort van vaartui gen in hetzelve gebezigd of andere bijzondere omstandigheden ten deze eene uitzondering noodzakelijk deden achten wordt het aan Gedeputeerde Staten vrij gelaten bier omtrent na verhoor van de betrokkene Plaatselijke Besturen dispensatie te verleenen. Art. 6. De aanstelling der veerschippers en van de als schip pers fungerende knechtsgeschiedt door de daartoe geregtigden t onder goedkeuring van Gedeputeerde Staten. Indien de eigenareD der overzet veren in gebreke blijven de noo- dige aanstellingen te doen, zal het Plaatselijk Bestuur voorloopig in de waarneming van het veer voorzien en na verloop van drie maanden na het ontstaan der vacature, de aanstelling onder goed keuring als boven doen. Art. 7. De veerschippers zijn verpligt bun veer in persoon te bedienen of door een of meer als fungerend schipper geagreëerde knechts te doen bedienen zoodanig dat nimmer zal mogen wor den overgezet, dan door ben of een als fungerend schipper geagrei eerde knecht. Art. 8. De veerschippers zullen eenen bij de reglementen te bed palen borgtogt moeten stellen waarop de door ben geïncurreerde boeten en zoo noodig de kosten van herstel der vaartuigen zullen kunnen worden verhaald wordende aan Gedeputeerde Stalen over gelaten om in bijzondere omstandigheden den bedoelden borgtogt niet te doen vorderen. Art. 9. De veerschippers kunnen wegens wangedrag of her baalde klagten over de bediening van bun veer door de Plaatse lijke Besturen in derzelver bediening worden geschorst voor den tijd niet te boven gaande zes Weken en op derzelver voordragt door Gedeputeerde Staten worden ontzet. Art. 10. Behalve de invoege voorschreven aangestelde veerschip pers zal niemand zonder toestemming der geregtigden in een be staand overzet veer mogen varen of reizigers afhalen en overbrengen. Art. 11. Indien echter bij bet in art. 2 bedoelde reglement is be paald, dat de veerschipper slechts op bepaalde dagen zal overzetten, zal het aan ieder vrijstaan op de andere dagen waarop de veerschip per niet vaart over te zetlert zoo de veerschipper zulks niet ver kiest te doen of afwezig is. Art. i2. De veerschuiten zullen aan de binnenzijde ))>ij bet roer, de namen van de gemeenten of plaatsen tusschen welke het veer bestaatin zwarte olieverw met letters ter grootte van teil minste 5o strepen op eenen witten grond moeten voeren en zoo er meer dan eene schuit in bet veer wordt gebezigd zullen dezelve daaren boven met een volgnummer onderscheiden worden. Art. i3. De veerschuiten zullen jaarlijks in de maand Mei, ten koste der veerschippers, door een of meer voor ieder districtdoor Gedeputeerde Staten aan te wijzen scheepstimmerlieden worden on derzocht die van hunne bevinding proces verbaal zullen opmaken, volgens daarvan door Gedeputeerde Stalen te geven model het welk aan het Plaatselijk Bestuur zal worden ingezonden. Art. 14. Indien de vaartuigen en het daartoe behoorende want en zeilen in behoorlijke orde worden bevonden zal hiervan door den keurder een bewijs in duplo worden afgegeven waarvan een bij bet Plaatselijk Bestuur zal blijven berusten en het andere door hetzelve aan den schipper zal worden uitgereikt. Art. i5. Indien de vaartuigen geacht worden herstelling noodig te hebben zal de keurder dezelve bepaaldelijk in het proces-ver baal opgeven en bet Plaatselijk Bestuur den veerschipper gelasten dezelve binnen eene maand te doen bewerkstelligen en bij nala tigheid daarin ten koste van den veerschipper doen voorzien inmid dels zorgende dat met het gebrekkige vaartuig niet worde overge zet en dat in de dienst van het veer zoo noodig door een ander geschikt vaartuig worde voorzien Art. 16. Na de gedane herstelling zal het'vaartuig andermaal moeten worden onderzochten in orde bevonden zijnde door den keurder daarvan het in art. 14 bedoelde bewijs in duplo worden afgegeven. Art. 17. Geene vaartuigen zullen in cenig overzet-veer mogen worden gebezigd welke niet in voege voorschreven zijn gemerkt en gekeurdmet uitzondering van die welke krachtens het slot van art. 15 tijdelijk in dienst worden gesteld. Art. 18. De veerschippers mogen geene meerdere vracht vor deren dan bij het tarief voor ieder veer is bepaald en zijn ver pligt des gevorderd quitantie van het betaalde te geven wanneer dubbele of driemaal vracht is gevorderd. Art. 19. De veerschippers moeten dadelijk, wanneer zich rei zigers aanmelden vertrekken en zijn verpligt indien wind tij of ijsgang zulks verhinderen des gevorderd daarvan aan de reizi gers eene schriftelijke verklaring te geven. (Het vervolg en slot in ons volgend nummer N IE UW STURINGEN. DUITS C HL AND. F junkfort, den 7 October. Te Rostock is dezer dagen de gaz- meter van eene aldaar slechts ten behoeve van een groot logement bestaande gaz fabriek gesprongen. Dezelve bevatte gelukkig op het

Zierikzeesche Courant | 1837 | | pagina 1