leninzonderheid over de middelen waaraan ikbij de sorgvul- digste huisselijke en geneeskundige behandeling en oppassing van Wakkere vrienden mijne redding voornamelijk te danken heb. Bo venaan stond het heele doch aan mij slechts warm voorgekomene had. Reeds daarin veranderde hij mil het denkbeeld des doods in levenszekerheid. Daarop volgde een braakmiddel uit Ipecacuanha en later nog dezelfde wortel in kleinere hoeveelheid. Reeds den tweeden dag ontstond er eene sterke afwisselende koorts wier aan tallen door champagnewijn zeer verzacht, en vervolgens door chi- nine volkomen afgewend werden. Na zes dagen was ik weder ge zond. Dat toch niemand achteloos omtrent den doorloop zij; op de gewone middelen daartegen is niet veel te vertrouwenmen moet veeleer tot braakmiddelen van gemelden aard overgaan het bed houden en mogt de cholera dan nog ontstaan dadelijk een zeer warm bad nemen. FRANRft IJ K. NEDERLAND EN. van de ADVERTENTIE N. Het Handelsblad uil Petersburg van den 20 dezer behelst de volgende statistieke opgaven omtrent Warschau Warschau telde bp het einde des jaavs i83S 2968 huizen waarondar i63S siee- nen en i3So houten. De bevolking van Warschau bedroeg op het-einde Van i835 in 't geheel i33,884 personen, onder welke 33,089 Jo den. In den jare 1834 bedroeg de bevolking 136,062 personen ioodat de bevolking in den jare i835 met 2178 personen is ver minderdj Te Homburg eindigden gisteren de herfst manoeuvres op eene treurige wijze: de gepensioneerde oosten rij ksche majoor van de hu- "zafen van Hermann, aan de zijde van prins Gustaaf rijdendeis door eene bedekte batterij die juist vuur gaf, vreesseiijk aan het bovenlijf verwond zoodat men voor het leven des zwaar gewonden ouden kyijgers vreezen moet. Naar de Hanoversche courant verzekert zou het voorbeeld c Ier bewoners van het Zillertbal wier verhuizing naar Silezie on- 1; tngs gemeld is, eenige andere pvotestantsche gemeenten in Tyrol ai mgemoedigd hebben om hetzelve te volgen. Onder de genoemde dt dbewoners had ten gevolge van hun verschil vaa gevoelen met deroomsch katholijke geestelijken, sedert [827 geene huwelijks-in- zedtening kunaeo plaats hebben op grond waarvan de genoemde co la ra ut voorziet dat er zoodra zij in Silezie gevestigd zuljen zij 'vet 'scheideue huwelijken onder hen gesloten zullen worden. Terwijl ian den eenen kant deze lieden iet vrije uitoefening bun- nei' godsdienst zich naar Silezie begeven, schijnt het dat een aantal j andlere protestanten uit dat rijk naar buitenslands zullen verhuizen omclut zij zich niet met de door den koning van Pruissen ingevoerde unit: kunnen vereenigen. Te Eglis u, in het kanton Zurich, zijn in de» morgen van den 19 September zware schokken van aardbeving waargenomen. Pi nus den 3o September. In een' op de reede van Tunis geschreven brief, gedagteekend den 20 dezer, leest men: »Het ïurksche smaldeel is teruggestevend. De kapudan pacha is met den admiraal Gailois niet in Ongelegenheid willen komen. De Tarlére heett ons tijdingen en bevelen uit Frankrijk medegebragt. Be atdmiraal Gailois zal de reedt van Tunis verlaten, om zich naar de Lirvant te begeven. Hij zal le MonteheLlole Trident en eenige anderie schepen met zich nemen. Het overige van het smaldeel zal Tunhi verlaten om zich naar Bona en te Gagliari in Sardinië, te begevjen. «Men beeft te Tunis eene zamenzwering ontdekt, welke ten doel bad om den bey te onltroonen, en denzelven door den zoon van den gewezen bey te doen vervangen. Een minister van dien vorst, die het vertrouwen van den tegenwoordigen bey bad behouden was de ziel dier zamenzwering, waarvan de groole heer de aan stoker was. De zamengezworenen zijn geworgd geworden. Eene Ïurksche brik op het oogenblik der executie aangekomen zal te Xonstantinopel de tijding van de mislukking der zamenzwering en de straf der daders overbrengen. a De groole heer had kennis gedragen van de toebereidselen welke wij voor Constantine maakten en hij had met groote moeite eene aanzienlijke vloot gewapend, om den bedreigden bey, door de toezending van eenige geregelde troepen, de behulpzame hand le biedendoch onze gezant te Konstantinopel en onze stations le Tunis en Tripoli waren daar om ons van bet vertrek van den Jkapudan pacha en van zijne aankomst op de afrikaansche kusten, le verwittigen. »Ten gevolge van deze berigten vertrokken wij uit Toulon zeker zijnde, dal bet smaldeel van Lalandedat op de spaansche kusten kruiste zich bij ons zou voegen. De instruction van den admiraal Gailois hielden in dat hij den turkschen admiraal moest aankon digen onmiddellijk de kusten van Afrika te verlaten en bij aar zeling of weigering zijne schepen te vernielen. De heer Gailois is een man om zulke bevelen stipt na te komen en men heeft die kans dus niet willen wagen. Den 1 October. De gezant van Mecklenburg Schwerin bij ons bof, die tijdens het huwelijk van onzen kroonprins een verlof had bekomen is sedert eenige dagen in deze hoofdstad teruggekeerd. De cholera heeft zich nu ook le Toul»n geopenbaard. Volgens berigten uit Bona, van den 16 September, was eene groote zamenzwering tot desertie onder de spahis of afrikaansche jagers ontdekt. Het was den kolonel Duvivier gelukt 25 der- zelve die op het punt waren tot den vijand over te loopcn te vatten. Zij zouden waarschijnlijk doodgeschoten worden. Den 2. Sedert eenige dagen was er van geloofs-bezware» gespro ken die het huwelijk van prinses Maria met hertog Alexander van Wurtemberg in den weg stonden. Thans zest men dat ze uit den tveg zijn geruimd, door de gemaakte schikking, dat de zonen uit dit huwelijk in de Prolestantsche en de dochters in de R. Catholijke lerk zullen worden opgenomen. 's Ghavenhage den 2 October. In de staats courant leest men het Volgende it De nederlzndsche gezant aan het Weener hof, baron Mollerus, lieeft de eer gehad in etn bijzonder aan hem verleend gehoor aan Z. 1V3. den keizer van oostenrijk, namens den koning, te overhan- digél» bet grootkruis der orde van den Ncderlandschea Leeuw als een nieuw onderpand der tusschen de beide souvereinen gevestigde betrekkingen van vriendschap en van da bijzondere hoogachting welke door den koning aan Zijne Keizerlijke en Koninklijke Apostolische Majesteit wordt toegedragen." In den Hortus Botanicus te Amsterdam staat sedert gisteren de Agave Amerihana in vollen bloei. Den 3. Z. K. H. de eriprins van Oranje heeft, na een kort verblijf te Karlsruhe te hebben gehouden en aan het hof van den groothertog van baden raet veel Onderscheiding le zijn ontvangen zijne reis voortgezet, en is, in den vroegen morgen van den 26 September te Stutlgardt aangekomen alwaar de erfprins aan het hof van den koning van Wurtemberg een bezoek zou geven. Z. IC. H- heeft, gadurende deszelfs verblijf te Karlsruhe, eene groote en zeer luisterrijke wapenschouwing van de in de nabijheid dier stad kamperende badensche krijgsmagtter sterkte van 8 a OjOoo man, bijgewoond. In het kamp Dabij die stad is een af beeldsel van het kasteel van Antwerpen vervaardigd, hetwelk de merkwaardigste oogenblikken van de beroemde verdediging en he- legering dier sterkte voorstelt, en door een aantal lieden met be langstelling bezigtigd wordt. Uit Amsterdam wordt van den 29 September gemeld.' Men verneemt, dat binnen weinige weken bij den boekdrukker" A. Zvvcesaardtte Amsterdam een nieuw dagblad in het lióht zal verschijnen. Hetzelve schijnt van grooteren omvang te zullen zijn dan alle hier te lande beslaande dagbladen, naardien hetzellve niet alleen advertentiën nieuwsberigten en staatkundige artikels zal be vatten maar tevens eene bepaalde wetenschappelijke en vooral let terkundige strekking zal hebben. De sprake looptdat ee» be kwaam regtsgelserde en een geacht letterkundige zich met de redac tie van hetzelve hebben belasten dat de onderneming mot eene som van drie tonnen gouds zoude worden aangevangen. In den nacht van 29 op 3o September jl.is te Amersfoort brand ontstaan in de werkplaats van den molenmaker Siedenburg builen de kleine Koppelpoort; het geheele huis, met hal zich daarin bevindende huisraad werkhout en gereedschappen is eea prooi der vlammen geworden. Vrijdag is de ijzeren spoorweg van Dendermonde naar Gent plegtig ingewijd, ia tegenwoordigheid van prins Leopold en zijne I gemali Uit Brunswijk meldt men dat het hoofd van den beroemden duitsclien held, Ferdinand von Schill, hetwelk uit Leyden door dea Uoogleeraar Blume naar die stad was overgebragtden 24 Septem ber naast de gebeenten zijner wapenbroeders plegtiglijk ter aards is besteld. Men meldt uit Londe» dd. 26 September dat een der schoon ste engelsche stoombooten de don Juan, die de paketdienst tusschen Gibraltar en Falmout waarnam in de straat van Gibraltar bij den vuurtoren van Tarifa, geheel is vergaan. Het verlies wordt op 40,000 p. t. begroot, waarvan 25,000 bij Lloyd verzekerd wa ren. Onze assuradeurs zijn ontmoedigd. De schade, door den jongsten doorbraak aan den Teems-Tunnel aangebragt is, thans weder hersteld, en het 'pubïieli wordt nsf weder als vroeger toegelaten om het voltooide gedeelte vao den arbeid te bezigtigen. Er worden drie ploegen van werklieden gebe zigd om elkander alle acht uren af te lossen zoo dat de werk zaamheden onafgebrokeu zoo wel bij dag als bij nacht, voort gaan elke ploeg bestaat uit 100 tot 120 arbeiders. De eenige schoftijd duurt ongeveer een half uur en de werkzaamheden zijn zoo ingerigt, dat beurtelings de arbeiders des nachts werken. De vorderingen zijn uit den aard langzaam het schild gaat in 24 uren tijds slechts weinige duimen vooruit, en blijft somtijds zelfs dagen achtereen op dezelfde plaats. M idd np r ij z en 11de Artikelen te ZIERIKZEE, van den 6 October 1837. De Nederl. Mudde. Oude Tarwe i834 a 35 4>5° a 7,00 Nieuwe dito i83ö - 4 00 6,5o Nieuwe Rogge- A.5o a 4 So Nieuwe Winter-Gerst. - 3,5o a 3.60 Oude Zomer dito - 3,00 a 3 20 Haver - 2,20 a 2,5o Paavdeboonen- 4,5° a 5,00 Witte dito. 0,00 a 0,00 Bruine dito- 6,00 a 7,00 Graauwe Erwten - 0,00 a 0,00 Groene Erwten GeeJe dito. Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad De Nederl. Mudden j 4 5o a 5,oo - 0,00 a o,00 - 7,00 a 9.20 - 6,00 a 8,03 - 3,5o a 7 00 RuapOlie te Zierilizqe f 36,00 per vat«j Patent-Olie. 4o,oo Lijn-Olie- ou.oo Raapkoeken. f 60,00 de 1040 stuks.; Lijnkoeken - 85,oo Heden beviel voorspoedig vari een' welgeschapen ZOON, Vrouwe A. M. E. BOOGAERT, geb. van Adbichem.' Middelburg, den 4 October 1837. De Griffier G. van WAGE, zal op Dingsdag den 10 October i83y des morgens ten 10 uren op het Slot Windenburg, te Dreischor publiek veilen en verkoopen: eene aanzienlijke partij AFBRAAK, bestaande in BALKEN, PLANKEN, SCHALIES, STEEWEN, BRIKKEN, BRANDHOUT en hetgeen verder zal worden geveild,- -s' L+ De Notaris J. P, van B O R R E N D A I? zal op Woensdag den 11 October 1837, des voormiddags ten (o uren aan de Noordzijde van de Oude Haven voor het huis letter A np. 4°9 publiek presenteren te verkoopen Eene groote partij MEUBELEN en HUISRAAD, alsmede eenig exquis TAFEL LINNEN eu hetgeen meerder ter verkoop zal worden aangeboden. All es daags vóór de verkoopingdss namiddags van a tot 4 urea in gemeld buis voor een ieder te zien. Te Zierikzee, bij de Wed. A. DE VOS en Zoon, ?.~?*drukkers!

Zierikzeesche Courant | 1837 | | pagina 2