ZIERIKZEESCHE ,/jZ^ Vrijdag A°. 18S7i 22 September BESTUREN EN ADMINISTRATIEF". NIEUWSTIJDINGEN. N°. 70. COURANT* PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE maken bekend dat het suppletoire kohier van bet Pateutregtover het dienstjaar i83£, eerste kwartaal, van deze Stad, door Z. E. den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie is executoir ver klaard op den i5 dezer maand, en op heden gesteld wordt in han den van den Heer Ontvanger der Directe Belastingen alhier, ten fine ?ab perceptie. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee, den 20 September 1837. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris, w. J. P. RROEF. INSPECTIE-SCHUTTERIJ. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, maken bekend: dat de Inspectie over de met onbepaald verlofzijnde manschappen der Mobiele Schutterij te dezer Stede zal plaats heb ben te weten: voor de manschappen behoorende lot de Landelijke Schutterij zoowel gek/eed als ongekleed Op ff oensdag den 11 October aanstaande en voor de manschappen behoorende tot de 4Stedelijke Schutterij, (i®te Bataillo») Op Maandag den 2 3 October aanstaande des morgens 9 nre onder de Koornbeurs en roepen mitsdezen op al de leden der Afdeeling Zecunsche Mobiele Schutterij on der den rang van officier met onbepaald verlof, binnen deze Stad of dit Eiland om op de bepaalde dagen ter Inspectie present te wezen voorzien van a]hetgeen zij van het korps hebben medege- hragthetwelk in behoorlijke orde alsdan moet worden vertoond, - suilende de naialigeu zich zeiven de gevolgen te wijten hebben. Zierikzee den 20 September 1837. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt. 9 Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J P. KR OEF. SSefc£n$tifa!$tt?0, BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, brengen door deze ter kennis van het publiek dat bij H. E. A. is ontvangen bel Programma der Prijsuitloving en Tentoonstelling van voortbrengselen van Schilder- en Teekenkunst door Noord-Nederland- 'sche levende Meesterswelke in den jare 1838 binnen de Stad shier- togenbosch zullen plaats hebben; waarvan exemplaren ter inzage van de kunstiiefhebhers7.00 ter Secretarie als in de voornaamste kof- fijbuizen alhier zijn nedergelegd. Zierikzeeden 20 September 1837. Burgemeester en Wethouders voorn.d, DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven, De Stads Secretaris W. J. P. KfiOE F. DUITSCIILAWD. Frankfort, den i5 September. De hertog Alexander van Wur- iemberg is te Bamberg doorgereisd zich naar Parijs begevende om er zijn verlovingsfeest met prinses Maria te vieren. Den 4 dezer zijn te Breisach in Baden vrij zware schokken van aardbeving waargenomen. Naar men wil zal de koning van Beijeren bet eeuwfeest der Gottinger universiteit met zijne tegenwoordigheid vereeren. Nevens de talrijke overige gedenkteekenen voor uitstekende man nen gedurende den laatsten tijd in Duitschland opgerigt, wil de heijersche regering er thans ook een aan den beroemden Jean Paul jRichter in zijne geboortestad Wunsiedel wijden en roept tot het leveren van bijdragen daartoe op. De keizer en keizerin vaa Oostenrijk zijn weder op Schön- brunn teruggekeerd. Van de italiaanscbe grenzen wordt den 6 dezer geschreven dat de oostenrijksche troepen, onder den generaal Badeszkynog niet tot bet houden van manoeuvres waren bijeengetrokken zoodat bet gerucht als zouden die troepen in Italië zijn binnengeruktom zich in de binnenlandsche onlusten ta mengen ongegrond blijkt te zijn. Het arresteren van verdachte personen te Rome blijkt nu het gevolg geweest te zijn van een oatdekt plan, orn den 3 dezer, ge durende een kerkelijk feestoproer te verwekken en van de alge- meene verwarring gebruikte maken om het kasteel van SintAngelo te bemagtigen waartoe reeds verstandhouding met sommige bewo ners van dien burg aangeknoopt zou zijn. De paus heelt zich den 1 dezer tot groot genoegen der bevol king weder in het publiek vertoond nadat hem eene ligfe onge steldheid gedurende eenige dagen zijne kamer had doen houden. Ook waren er maatregelen tot verligting der bezwaren van de ar beidende klassen genomen. De cholera maakte nog altijd talrijke slagtoffers. De napelsche politieminister del Careitodie met volmagt des konings naar Sicilië vertrokken was is den 29 laatstleden aan boord eener stoomboot, van Catania te Napels aangekomen en na een langdurig onderhoud met den koning weder naar zijne bestem ming vertrokken. Men verhaalde dat hij in Sicilië maatregelen ne men wilde, tot welke hij, in weerwil zijner volmagt, niet eigen dunkelijk durfde besluiten en velea blijven nog in de meening volharden dat prins Karelin de onlusten op dat eiland betrokken is. Dan 3 Augustus zijn op Zante en Cefdlonie hevige schokken van aardbeving bespeurd geworden en op het vasteland vaa Morea is het dorp Pargos bijna geheel daardoor vernield. Volgens de jongste tijdingen uit Konstantinopel beeft de Sul tan een dekreet ter invoering van eene betere bedeeling der justitie uitgevaardigd, hetwelk de volgende bepalingen behelst: 1) Dea regters wordt ten stipste aanbevolen eene gemoedelijke opmerkzaam heid op de naleving der wetten te vestigen en bij de uitoefening hunner functiën den rang der partijen geenszins in aanmerking te nemen. Regters, die overtuigd worden uit eigenbelang of wegens andere bedenkingen de grondbeginselen van de onpartijdigheid ge krenkt te hebben, zullen afgezet en hunne namen van de lijsten der ulema's geschrapt worden 2) Aan de regters wordt hiermede ten stelligste verboden de door hunne voorgangers gevelde vonnis sen te herzien of omver te werpen. Die tegen dit bevel handelt 9 wordt afgezet en van de lijst der ulema's geschrapt; 3) leder von nis door eenen regter uitgesproken of door hem afgegevene ver klaring moet voortaan door de directeuren van den eigendom der moskeen die in den Sandschak wonen waar de regter zijne func tiën uitoefent onderteekend worden. In geval van afwezigheid dier beambten vervangt de gouverneur hunne plaats. GROOT-B RITTANNIEN. Londen, den 16 September. Donderdag is alhier in de Strand, ten huize van den winkelier Harris brand ontstaan, waarbij die ongelukkige man zijn kind en zijne dienstmaagd het leven hebben, verloren terwijl het huis en de beide belendende eene prooi der vlammen geworden zijn. Op de westkust van Engeland en op de iersche kusten heb ben gedurende de laatste dagen zware stormen uit bet z. w. gewoed, waardoor eenige schepen schade geleden hebben. - De voorgestelde schikkingen ten opzigte der mexicaanscbe schuld zijn aangenomen en de bepalingen deswege tusschen de commissie uit de houders dier fondsen ter eener en den mexicaanschen ge zant en de agenten ter andere zijde vastgesteld waarbij echter on der het oog gehouden moet worden dat die overeenkomst alleen toepasselijk is op zoodanige houders die aan de commissie volmagt gegeven hebben om uit hunnen naam te handelen. De dagbladen van Baltimore berigten dat van hef meer der Duizend-eilanden (in N. Amerika, tusschen het meer Sl. Francois en het meer Ontario dus genoemd naar de menigte eilanden of liever klippen welke bet bevat) twee eilanden losgerukt en de ri vier afgedreven zijn, bet eene, op nagenoeg eene mijl afsta nds tot bij het dorp Odimburg, waar het zich heeft vastgezet, en het andere tot binnen gezegd dorpbij de brouwerij van den heer Creigtbons. Te Noltigham is dezer dagen eene zeer scboone jonge dame plotseling gestorven. De lijkschouwing-jury door eenen geneesheer bijgestaan heeft verklaard dat een te sterk aanrijgen Van het corset de oorzaak van haren dood is geweest. FRANKRIJK. Parijs, den 16 September. Het is thans zeker dat 'skonings tweede dochter de prinses Marie in bet huwelijk treedt met den hertog Frederik Willem Alexander van Wurtemberg neef van den koning van Wurtemberg, en zoon eener prinses van Saxen Coburg zijnde tevens volle neef van den prins Leopold en van de hertogin van Kentzoodat bij ook een bloedverwant der koningin van En geland is. Hij heeft eenigen tijd als generaal majoor van de ruiterij" gediénd bij den keizer van Rusland met wien hij mede vermaag schapt is. De prins is den 20 December 1804 en de prinses dea 12 April 1813 geboren. Het huwelijk zal te Trianon in het begin van October voltrokken worden. Den 10 zal het kamp van Compiegnc opgebroken werden. De soldaten hebben in de laatste dageu veel door regen- en storm achtig weder geleden.

Zierikzeesche Courant | 1837 | | pagina 1