K°. Wh ZIERIMEESCHE Vrijdag A®. 1839,: C O U E A W T. 8 September BESTUREN en ADMINISTRATIE!*. x Mekendmaking. Bekendmaking. w. J. P. KROEF, MEïbW STURINGEN. DÏÏITSCHLAKD. ÏWkfokt den t September. Te St. Petersbarg bad men den a3 Augustus berigten omtrent de reis des keizers ontvangen. Na de keizerin die naar Moskau gegaan is, een eind wegs begeleid te liebben was Z. M. naar Galscbina teruggekeerd en van daar over Pskoff naar Dunaburg gereisd, waar bij den >4 is aangekomen. aBS®~ai- GROOT-BRÏTT ANMIEN. FRANKRIJK. NEDERLANDEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE gezien het dwangbevel door den Ontvanger der Directe Belastingen te dezer Stede overgelegd tegen de ten achteren zijnde belasting schuldigen voor de Grondbelasting, over de verschenen termijnen van het loopend dienstjaar. Willen door deze de hierin nalatige In- en Opgezetenen ten ern stigste hebben aangemaand tet eene onverwijlde aanzuivering van hunnen achterstand ten kantore der Directe Belastingen alhier, met bedreiging dat hetzelve dwangbevel bij langer verzuim, zal wor den ter executie gelegd kunnende de nalatigen zich door eene dade lijke betaling alsnog voor de kosten van vervolging vrijwaren. Zierikzee, den 6 September 1837. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven 9 De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, zijn voornemens op Woensdag den 20 dezer maand des middags tea Raadhuize publiek en aau den meestbiedeuden op alsdan voor ts lezen conditiën, te koop te Veilen, de Aardhoopen van den grond, welke uit de Zqutè gracht is opgedolven, liggende buiten de Züidwelle en NobelpooMen dezer Stad. Zierikzee, den 6 September i83y. Burgemeester en Wethouders voornd. D E C R A N Evt. Ter ordonnantie van Dezelven, De Stads Secretaris, De grootvorst Michiël, de grootvorstin Helena, de bertog Bernard van Saxen-Weimar en zijn zoon en prins Frederik van Wurtem- berg zijn den zo van St. Petersburg naar Wosnesensk vertrokken. Dit Wosnesensk, in welks nabijheid de wapenoefeningen moeien gebopden worden was niet meer dan een groot vlek, met ellen dige bouten huizen maar door de zorg van den gouverneur der militaire coloniën in Zuid Ruslandgraaf von Witt, heeft het thans een geheel ander aanzien verkregen; ook is er, tot ontvangst des keizers en der overige vorstelijke personen een steenen paleis g« bouwd dat drie millioen roebels kosten zal. Uit een officieel verslag wegens de naar Siberië verbannen mis dadigers blijkt, dat op den i Januarij i835 het getal der zich al daar bevindende veroordeelden ruim zeven en negentig duizend beliep. De krooning van den oostenrijkscben keizer, als koning van het Lombardisch-Veneliaansch Koningrijk zal nu waarschijnlijk in Augustus i838 plaats hebben. Londen den i September. Volgens berigten uit Lissabon van den 21 der vorige maand had de koningin het verzoak der mi nisters tot ontslag aangenomen doch er was nog geen nieuw ka binet zamengesteld. Na verscheidene vruchielooze pogingen had de koningin den president der cortes, den heer Macariode Castro, Verzocht een nieuw ministerie .te vormen. Hij had geantwoord, dat bij trachten zou aan de wenschen van H. M. te voldoen. De cor tes hadden besloten een manifest aan de natie te rigten. Oporto was den 12, door den stedehouder der koningin, den burggraaf Sa dan Bandcirain staat van beleg verklaard met bepaling dat ieder die de wapenen kon dragen zich binnen 24 uren voor de nationale garde moest aanmelden en dat ieder die vrees onder de troepen mogt willen verspreiden, op staande voet zou worden dood geschoten. De hoofden van den militairen opstand de maarschal ken Tèrceira en Saldanha, hadden steeds hun hoofdkwartier te Kio-Major werwaarts wederom een goed aantal troepen uit Lissa- bon was gedeserteerd. De omstandigheid, dat zekere van Zeiler een engelsch ouderdaan in de hoofdstad in hechtenis was geno men zonder de gebruikelijke vormen voor een' vreemdeling in het oog te houden had de Engeljchen een adres aan den britschen gezant te Lissabon doen indienen waarop lord Howard de vrijla ting van van Zeiler had gevraagd. Het beleg van Valeria hield steeds met hevigheid aan. Er zagen wederom proclamaties van ^e twee zijden het lichtdie van den hertog van Tercciragedag* èeekend uit Queluz den 18 Augustus, besluit aldus: «Laat oas wachtwoord zijn de koningin en het charter. Daar mede zullen wij het geweld fnuiken daarmede vrede vrijheid en een' wettigen troon herstellen." In de proclamatie van de hevige partij in Lissabon ondertee kend door een aantal officieren en soldaten der nationale garde wordt de burggraaf Sa da Bandeira de doorluchtige Scaevola van. Lusitanie genoemd worden de Portugezen opgewektom de Fran- schen van Ju 1 ij te volgen barricades op te rigten en indien de troepen der charterssten de hoofdstad mogten aantasten, liever hunne paleizen in brand te steken dan te bukken. In laatstgenoemd stuk wordt ingewikkeld wederom te verstaan gegeven dat de voorstan ders van hel charter van don Pedro slechts de handlangers der Ea- gelschen zijn wie het te doen is om de portugesche nijverheid den bodem in te slaan. Deze partij wordt een hoop dieven en onverla ten genoemd. Ten slotte wordt gezegd Portugezen gematigdheid heeft een einde. Vrijheid of de dood." De hier ontvangen turksche brieven houden een bevel schrift van den Sultan in waarin maatregelen tot eenen betere regtsbedeeling dan tot hiertoe worden voorgeschreven. De regters welke overtuigd worden van uit eigenbelang of andere oorzaken tegen de wetten of de billijkheid gehandeld te hebben zullen van hun ambt ontzet en hunne namen op de lijsten der uhlemas uit geschrapt worden. Gelijke straf toeft hen wanneer zij zich ver meten de uitspraken hunner voorgangers te vernietigen. De inleiding van dit staatsstuk behelst eene opmerkelijke redene ring, over de wijze op welke de Sultan het door hem gevolgd stelsel vau verbeteringen beschouwd wil hebben. Zijn doeldus wordt daarin gezegd is minder de toejuiching der tijdgéhooten te verwerven, dan zijne ondernemingen op hechte grondslagen te ves tigen, daarom gaat hij langzaam voort en vertrouwt, op het voet spoor der natuur i/i hare werkingen aan den tijd de ontwikkeling der vruchtbare zaden toe van den boom die bestemd is om een maal hel rijk met de zegeningen eener heilzame hervorming te over schaduwen. Het moeijelijkste gedeelte zijner taak isde bevolking van de noodzakelijkheid der voorgenomen veranderingen in verou derde gewoonten te overtuigen cn geene gewaagde inbreuken in de huisselijke gebruiken te maken waardoor het doel ten eeneiig male gemist zou worden. Parijs, den 1 September. Het is thans stellig zeker, dat er eene nieuwe expeditie tegen Gonstantine ondernomen wordt. Het gouvernement heeft beproefd om met jéchmet bey een tractaat te sluiten en in den beginne scheen de bey hieraan gaarne het oor te leeien. Hij erkende de souvereiuiteit van Frankrijk toonde zich gezind eene schatting te betalen en de fransche troepen voor een onbepaalden tijd in de positie van Guelma te laten doch toea het op het teekenen van dit verdrag aankwam, veranderde hij eens klaps van gedachte en eischte als eerste voorwaarde dat de fran sche troepen oumiddeliijk Guelma zouden ontruimen waarop da delijk alle onderhandelingen afgebroken zijn. Waarschijnlijk had het berigl van het zeilen der turksche vloot van Koastantinopel naar Tunis Achmet van besluit doen veranderen in de verbeelding dat die scheepstnagt bem bulp en wapenen zou aanvoeren maar het fransche gouvernement heeft uit Toulon de vereenigde eska ders onder den admiraal Gallois en den admiraal Lalande uitge zonden met uitdrukkelijker last om den onverwijlden terugtogt van de turksche vloot te eiscbeu en des noods haar met geweld daartoe te dwingen. Deze turksche zeemagt bestaat uit drie linie schepen drie fregatten en zes corvetten ouder de orders vau den kapitein pacha. De hertog van Orléans beeft te vergeefs den koning verzocht van met het bevel over de nieuwe expeditie belast te worden maar daarentegen zal de hertog van Nemours die bijwonen vergezeld vau den luitenant-generaal der artillerie, graaf Valièe«n den luite nant-generaal der geniebaron de Fleury. Maaudag vertrekt de prins naar Afrika. 'a Gravenhage den 6 September In de Groninger Courant van den 1 dezer, leest men het volgende: Is de 65 verjaardag van Z. M. onze koning op vele plaatsen met ware geestdrift gevierd ook het naburige Veenhuizen mag zich be roemen door het feestelijke op dien dag ten toon gespreid spre kende bewijzen te hebben afgelegd vau de liefde cn den eerbied die men het hoofd van den staat ook aldaar toedraagt, en welke prijs men er op stelt die san de jeugd reeds vroeg in te planten. JViet do vrolijke muzijk door een aSlal jongelieden (alle kweekeün- gen van den verdienstelijken onderwijzer Sclumrmansop verschil lende blaas instrumenten «nz. gemaakt toog men ter kerkt en bij de roerende gebeden voor het heil des koning* daar ontboe-

Zierikzeesche Courant | 1837 | | pagina 1