Q/fa&t» Vrijdag 1 September* BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. NIEUWSTIJDINGEN. N». ÏOi ZIEHIKZEESCHE Ao. 1837. C O U RÏ K T« Bekendmakingi BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIEIIIKZEE. Gezien het Besluit van Z. Exc. den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, van den 17^" Mei jl. Provinciaalblad n.o 5a, houdende mededëeling der gearresteerde nieuwe Instruction. op het bereiden en keuren der Mfeekrappen ën Muilen in dit gewest. Gelet óp de Resolutie Van iieeren Gedeputeerde Staten dézer Provincie, van den 11 den dezer maand, n.o 6 houdende wijziging Van opgemelde Instructie ten behoeve der Keurkamer van Zierikzee. Bréngen bij deze ter kennis van het publiek: t.o Dat voor de aanstaande Teelt van i83£ te dezer Stede zijn be noemd en beëedigd tot Keurmeesters Tromp dé Hceren l F. A. van Zandijk ei J. P. van Borrendam en tot dcrzelvcr Adoistenten F* J. Olivier de Heeren C. de Wit en L. P. Le Sage ten Broek, Dat Keurmee?terèn voor hel keuren van ieder vatzullen ge nieten zestig cents en voor de balen racin de helft van het keur loon per vat, terwijl voor de tweede keuring en verificatie van herkomst der merken en nummers welke alle vaten met mul len van welke sortering ook alvorens te worden verzonden moeten ondergaan het keurloon is bepaald op vijf en twintig cents per vat. 3.0 Dat de keuring dei- Meekrappen eh muilen als van ouds te dezer stede op de gewone dagen des Dingsdags en Vrijdags van elke week in den voormiddag 'zal plaats hebben vóór de keurkamer1, aan het lokaal v^n stadswaag. En zal deze worden afgekondigd en in de Stads Courant ge plaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee, den 3o Augustus 1807. Burgemeester en Wethouders voorn.d DE CRANE, vt., Ter ordonnantie van Deszelvea De Stads Secretaris W. J. P. K R O E F. DÜITS CHLAND. fY.ANKFOst den 25*lcn Augustus. Berigten uit Napels van den iaden Augustus, behelzen het volgende a In den afgeloopen nacht bad er in de gevangenis Vilcaria te Napels, waar alle misdadigers, groote en kleine, opgesloten zijn een klein oproer plaats, het welk echter terstond weder gedempt werd. Doch niet weinig ver baasd was men, toen men ontdekte, dat 10 van de strengst be waakten en van welken de meesten reeds eens of meermalen ter dood veroordeeld waren, (onder den tegenivoordigen koning werd de doodstraf nog niet uitgeoefend behalve aan eenen soldaat) uit hunnen kerker waren ontsnapt en men de boeijen doorgevijld vond, zoo wel als de traliën door welke zij schoon drie verdiepingen hoog ontkomen zijn. De policie is werkzaam om deze voor de maatschappij gevaarlijke gasten weder op te vangen hetwelk 2eer Ie vvenschen is. Er zijn berigten uit Palermo ontvangen waar al les thans weer goed gaat. Op het platte land van Sicilië schijnt nu echter de cholera schrikkelijk te beerschen." (De geruchten ▼an nieuwe onlusten op Sicilië hebben zich tot dus verre niet be vestigd). Uit Rome wordt den i'S^en Augustus het volgende geschreven: «Er hebben bij voortduring twijfelachtige cholera gevallen plaats en ondanks alle verzekeringen dat de ziekte te Rome niet uitge broken is bereidt echter het meerendeel der ingezetenen zich tot het ergste voor. Van deri anderen kant hoopt men nog altijd dat de lucht van het romeinsche plaite land voor de verspreiding der smetstof van de cholera niet günstig zal wezen en zij in allen gevalle zeker minder kwaadaardig zal wezen. Deze verwachting kan de tijd bij zulk eene nog zoo weinig verklaarbare ziekte, eerst bevestigen. Middëlerwijl wèrdt er menigvuldige boete gedaan el- ken avond gaat er een ontelbare 'Jein Van menschen barvoels en Onder bet zingen der litany, naar de kerk, waar een beroenad byzaatisch madonabeeld hetwelk gezegd wordt in vroegere eeuwen de stad bij de pest wonderdadig gered tè hebben ea voor hetwelk men te Rome grooten eerbied heeft, uitgezet is. Volgen* berigten uit Berlijn komt de koning dagelijks van CbarloUenburg ia de hoofdstad om zich van den gezondheidstaat derzelve persoonlijk te overtuigen. Deze is in de laatste dagen veel verbeterd en van de eholera 5 over welker bestaan onlangs geen twijfel meer was wordt niet meer gesproken. Het kamp te Tel- tow tot de groote herfstmanoeuvres zal dan ook werkelijk opge slagen worden. De prinsen August en Waldemar van Pruissea iaïjn naar Warschau vertrokken en zullen van daar zï,ch naar het groote russische legerkamp bij Wosnesensk begeven. De Glarner kathol ij ken zijn minder tot inschikkelijkheid ge neigd dan men aanvankelijk dacht; door de toegevendheid der regering is de zaak nog veel erger geworden. In plaats van zich eenig en alleen aan de nieuwe staatsregeling te houden die geene katholijke corporatie meer erkent in plaats van staalkundige ver* gaderingen der katholijken als onwettig te beletten heeft zij nu drie weken lang minnelijke schikkingen beproefd onderhandeld eo den eenen uitersten termijn na den anderen gesteld maar de katholijke bevolking inzonderheid de vrouwen zijn er nog meer tot tegenstand door aangemoedigd en' de regering zal nu eindelijk toch wel genoodzaakt zijn om krachtdadige maatregelen te nemen 9 ten einde de staatsregeling te handhaven. Volgens de jongste berigten uit GÖttingen scheen de onrustige stemming, die onder de studenten heerschteten aanzien van de deelneming aan het aanslaande akademie feest, toen bijna geheel geweken te zijn en werden door de jonge lieden met ijver toebe reidselen gemaaktom de bij die gelegenheid te houden optogtea bijfewouen. De kruidmolen te Bomlilz bij Walsrode (in Hanover) die in de laatste i5 jaren reeds vijf'malen in de lucht is gesprongen, heeft dezer dagen weder betzelfde lot ondergaan. Twee, werklieden heb ben daarbij het leven verloren. GRO OT-B RITTANNIEN. Londen, den 2Sslea Augustus. Het ontploffen van een tiental vaatjes buskruid in eene boot op de Teemsop de hoogte vaa Biackwcll beeft woensdag namiddag niet slechts het zinken van gezegde boot ten gevolge gehad maar is tevens oorzaak geweest van bet oniniddelijk zinken eener daar naast liggende vreemde brik hei verlies van enkele levens het z^Vaar of iigt wonden vau eenige personen alsmede van het verwekken van eenen grooten schrik ia geheel Londen. De werkzaamheden aan den Tunnel, of onderaardsehen gang onder de Theems die sedert eenigen lijd weder werden voortgezet zijri dezer dagen op nieuw door een bedenkelijk ongeval verstoord. In het bed der rivier is eene opening ontstaan waardoor het wa ter in den gemetselden gang i.s ingedrongen. Men is nu ijverig be zig met het digten van die opening en het versterken van het bed der rivier, door zakken met klei op hetzelve te werpen, en naar men verzekert heeft de heer Bruneiwelke nog altijd de werkzaam heden aan die belangrijke onderneming bestuurt alle hoop dat hij het lek op die wijze zal kunnen stoppen i en het bed der rivier genoegzaam versterken om vervolgeus den Tunuel leeg te pompen en het metselwerk voorttezetten Op deri dag van Hr Ms. aankomst te Windsor Waren over de geheele lengte der groote laan tafels aangeregt voor meer dan. 4°oo behoeftige lieden aan dezelven zijn toegediend 400° pon(l vleesch 2000 pond pudding 4000 broodjes van 2 pence ieder t en 3o vaten alè; met dezen drank hebben zij toasten aan H. M. toegebragt die in de laan is verschenen waar de tafels zich over eene lengte vaa niet minder dan eene- halve mijl uitstrekten. FR AN KR IJ K. Parijs den 25sten Augustus. Een deel van het koninklijk geziu heeft dezen middag ten half twee ure de eersle proeve genomen op den nieuw aangelegden spoorweg van Parijs naar Sl. Germain. Het rijtuig waarin H. M. de koningin de hertog van Orleansde jongere prinsessen en de hertog van Monlpensicren op welks im périale de hertogen van Orléans en van Aumale gezeten waren werd door een trein van rijtuigen gevolgd waarin zich onderscheidene ad judanten ministers, vreemde gezanten, pairs, voorname ambtena ren en andere aanzienlijke personen ten gezamsnlijken getale vaa honderd vijftig, bevonden. De afstand tusscben de hoofdstad ea Sl. Germain die vier en een lialf uur bedraagt, werd thans in vijf j en twintig minuten afgelegd de lengte van den spoorweg waarvaa de rails uil ijzer bestaan nog veel zwaarder dan die der spoorwegèa van St. Elienne en van Liverpool is i8,43o el; dezelve gaat over achttien bruggen waarvan drie over de Seine, terwijl dezelve ook nog door eenen onderaardsehen gang van 400 éllen lengte en 6 el len hoogte loopt. Na een half uur toevens le St. Germain zija de leden der vorstelijke familie langs denzelfden weg naar Parijs te ruggekeerd. De .hertog van Orleans heeft echter eerst later den te rugweg aangenomen. Hoogstdezelve heeft na dadelijk bij 2ijne aan komst de nationale gardt van St. Germain te hebben geïnspecteerd met de meeste naauwkeurigheid de plannen der ingenieurs, de hce ren L'amê en Clapeyron, den weg betreffende opgenomen en door hen vergezeld de voornaamste punten van denzelven in oogenschouw genomen. Onderscheidene malen heeft hij zijne bewondering te kennén gegeven over den fraaijen en kunstigen aanleg van dezen spoor weg die voornamelijk gewrocht is tot verhooging van de genoegens

Zierikzeesche Courant | 1837 | | pagina 1