Z1EBIEZEESCHE Haag k°o 1837. ÏOURINT, 11 Augustus BESTUREN en ADMINISTRATIEF Bekendmaking. aanbesteding. Aanbestedingen. NIEUWSTIJDINGEN. DUITSCHLAND. lï°. 64. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der' Stad ZIERIKZEE. Verwittigen bij deze de belanghebbenden dat de gewone K ER MIS of JAARMARKT dit jaar binnen deze Stad zal gehou den worden als van ouds aanvangende op den laatsteh Maandag in Augustusgedurende twee weken en alzoo van den 28slen Augustus tot en met den 9^en September aanstaande. De kramers worden verzocht, tot het bekomen van plaatsen zich in tijds met vrachtvrije brieven bij den Marktmeester ARibbe aan le melden en zal een ieder hunner van behoorlijk patent moeten zijn voorzien terwijl al verder wordt bekend gemaakt dat geene rijfelaars boroskooptrekkers of bedelaars op de kermis zullen wor den toegelaten. Zierikzeeden a^en Augustus 1837. Burgemeester en Wethouders voornd., K. W. de JONGE, vt., Wethouder l. p Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris, W.J.P. KROEF. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE zijn voornemens om op Woensdag den i6«len dezer maand, des mid dags ten Raadhuizepubliek en aau den minsteiscbenden aan te be steden De leverantie van de benoodigde OLIE, KATOENKAARSEN enz., voor de Stedelijke Verlichtinggedurende het saizoen van 1837 op i838 achtervoigens de voorwaarden daartoe gearresteerd waar aan zoo ter Stedelijke Secretarie als bij den Architect van heden èf kan worden kennis genomen door de gegadingden. Zierikzeeden Augustus 1837. Burgemeester en Wethouders voornd. i K. W. de JONGE, vt.Wel hou der l. p. Ter ordonnantie van Dezeiven De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. BURGEMEESTER «n WETHOUDERS <J«r Stad ZIERIKZEE, Sijn voornemens om op Woensdag den i6J«a dezer maanddes mid dagsten Raadhuize, publiek, onder nadere approbatie, aan den ïninsteischenden aan te besteden 1.0 Hel doen van eenige vernieuwingen en reparation aan som mige Stedelijke Gebouwen en voorwerpen met de leverantiën, arbeidsloonen en transporten daartoe vereischt. De herstelling van alle de met Schaliën gedekte Daken der Stedelijke Gebouwen en Poorten. Alles ingevolge de bestekkeu en voorwaarden tot beide werken ge arresteerd welke van heden af ter lezing liggen zoo ter Stedelijke Secretarie als bij dén Stads Architect door wien inmiddels aan dé gegadingden de begeerde inlichtingen gegeven en twee dagen vóór dè besteding de noodige ainwijzingeu op de werken zullen worden gedaan. Zierikzee, den gJen Augustus 1837. Burgemeester en Wethouders voorn.J, K. W. de JONGE, vt., Wethouder Lp. Ter ordonnantie van Dezelven, De Stads-Seeretaris W, J. P. K R O E F. Frankfort den 4den Augustus. Uit Berliju wordt het volgende geschreven: «De jongste artikelen van den Morning-Chronicle over de Circas- sische zaak zijn niet onopgemerkt gebleven. Alleen de vijanden van den vrede, zegt de Morning Chronicle kunnen aan Rusland eene staatkunde toeschrijven gelijk de meeste Engelsche bladen pogen te doen. De Morning Chronicle beeft hierin gelijk en zijn zeg gen is des te gewigtiger om dat dit dagblad als de tolk van het tegenwoordige engelsche ministerie te beschouwen is. Lord Dur ham, die de bedoelingen vaa bet russische kabinet naauwkeurig kent zal het gewis leed doen dat men zoo ligtvaardig dingen in de wereld schrijftals de bedoelde expeditie tegen Circassien. Zijn tegenwoordigheid in Engeland aal er toe bijdragen om het mi nisterie omtrent de betrekkingen van Engeland tot Rusland be ter in te lichten en zoo veel men te Berlijn weettracht hij om de hatelijke gevoelens die men in Engeland tegen de Russische regering zbekt levendig te houden te doen vervallen en meer ver trouwen jegens haar te verwekken. Lord Durham zal naar alle waarschijnlijkheid niet in bet ministerie komen maar naar zijnen post le Petersburg wederkeeren. Doch zijn kortstondig verblijf te Londen is van wezenlijk vooreerst schijnt hij geene middelen on beproefd te hebben gelaten om aan de staatkunde van het engel sche ministerie eene gelijkvormige rigting te geven en ten anderen moet hij zich eene vastere stelling tegenover de regering hebben weten te verschaffen om vrijer te Petersburg te kunnen handelen. De Wederverschijning van den edelen lord aan het russische hof mag derhalve beschouwd worden als eene gebeurtenis welke eene eigenaardige uitwerking op alle staatkundige betrekkingen kan heb ben. De Belgisch holiandsche zaak, welke hier herhaaldelijk ter sprake kwam, schijnt niet uit haren slaap te kunnen gewekt wor den. Beide partijen willen het aan den loop der gebeurtenissen overlaten, om hare vorderingen met der tijd te doen gelden; beide trachten zoo veel mogelijk binnen en buitenlands op eenen zekeren voel te komen en zich in vriendschappelijke betrekkingen met an dere mogendheden te plaatsen. Terwijl het haagsche kabinet Enge land zoekt te naderen tracht het brusselsche zich door alle mo gendheden althans te doen erkennen. Op dezen oogenblik onder handelt hetzelve te Londen zelfs over de erkenning van Belgie vaa wege de Forte. -r »Men houdt het voor vrij waarschijnlijk dat te Teplitz alwaar de prins van Meiternich en de pïuissische minister van buitenland- sche zaken bijeen zijn geweest over de duitsche aangelegenheden is gehandeld. Ten aanzien van Hanover zijn sedert de terugketring van den minister te Berlijn geruchten in omloop gekomen vol gens welke aan den eenen kant wel schijnt te zullen afgewacht worden wat de door den nieuwen koning benoemde commissie van constitutie en vervolgens hij zelve goedvinden zal doch aan den anderen de groote duitsche mogendheden het ook eens schijnea te wezen om even als vroeger in een volkomen gelijk géval vaa Brunswijk de bondswet in haren duidelijken zin en onverbreek bare kracht le laten gelden." Berigten uit Napels van den; 22«ten Ju 1 ij behelzen het vol gende: De jongste lijdingen uit Palermo luiden ten aanzien vaa de cholera ze r geruststellende. Het getal sterfgevallen was dea 2os|en reeds beneden de ioo gedaald, ook genoot de stad volko- mene rust,, welke zij na zoo veel lijden groot noodig had. Daar entegen spreekt men te Napels zoo veel te meer van het oostelijk gedeelte des eilands, alwaar, zoo het schijnt, onder het volk, zoowel in het binnenland als te Messina groote gisting heerscht. Behalve de reeds naar Sicilië gezondene troepen en het tot dus* verre trog niet vertrokkene i3tc régement Zwitsers, hebben ook nog een regement der koninklijke garde, een eskadron der keur- gendarmerie, twee compagnien pioniers, alsmede een regement lan- ciers en twee batterijen geschut order ontvangen om zich tot de inscheping gereed te houden. Men kan thans het getal troepen die zich aan gene zijde van den Phaxo verzamelen op 9 of 10,000 schatter». Er worden geene passen naar Sicilië meer geviseerd. Naschrift. De troepen hebben dezen avond order ontvangen om zich onverwijld in te schepen de gendarmerie en artillerie zijn reeds aan boord der vaartuigen." Volgens het officiële cholera bulletin zijn te Napels van dea roden tot den 17(len Ju lij 2002 personen aar. de ziekte gestorven. In die dagen was het hoogste aantal der dooden 4^5. Het onlangs door engelsche dagbladen verspreide berigtals of de russische regering een grooten veldtogt tegen de: Gircassiers waartoe 62000 man gebezigd zouden worden in den zin zou hebben en als of keizer Nicola 11 s deze krijgsmagt in persoon zou aanvoeren, wordt in een berigt uit Berlijn van den 25sten Ju,lij j 'twelk voorkomt in het dagblad van Augsbürg, als onwaar voorge dragen. Intusschen wordt in dat zelfde berigt erkend, dat eea russisch leger tegen de Circassiers zal worden aangevoerd met bij voeging dat die krijgsmagt slechts 18000 man zal bedragen dat dezelve de Circassieis zal moeten observeren en in toom hou den dat men te Petersburg 'er niet aan denkt om een oorlog op leven en dood tegen die volksstammen te voeren dat mere veeleer alle hevige maatregelen wil vermijdenden door zachte mid delen door trapsgewijze kolonisatie, handelsverbindingen, enz., dezelve voor dé beschaving vatbaarder maken dat de keizer slechte oogmerk heeft, om de kusten der Zwarte zee, den Kaukasus ea Georgia te bezoeken en zich te overtuigen hoe men bij de be woners dier streken op de beste wijze liefde tot orde en vrede kan opwekken dat de correspondenten der engelsche dagbladen dit alles zeer wel weten iliaar er op uit zijn omhaal tegen Rusland optewekken en j zoo mogelijk, den vrede gestoord te zien; dat het echter hiertoe niet iigttlijk zal kooien want dat indien ai iemand in het britscbe ministerie anders over de zaak mogt den ken hetgeen naauwelijks te veronderstellen is de tegenwoor digheid van lord Durham in Londen de zekerste waarborg is dat dergelijke gedachte niet tot rijpheid zal komen overmits die staats man beter dan eenig ander Weet, waartoe zoodanige scheuring zou voeren ën zich overtuigd heeft dat men in Petersburg niete i vuriger wenscht dan om met Engeland ia vriendschappelijke ht-

Zierikzeesche Courant | 1837 | | pagina 1