COURANT. ZIERIKZEESCIIE 18 Ju Bingsdag SSrandicesen. LOTERIJ. A». 1837. H°. 67. BESTUREN en ADMINISTRATIS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Overwegende dat de voorzorgen tegen brandgevaar krachtdadig tehooren te worden gehandhaafd. Gelet op dc bepalingen van het ftegleihent »p den brand voor tleze Stad. Op het voorstel van bet Collegie van Brand- en Brèndspuitmees- lerea. Hebben góedgevonden i.e Tot keurmeesters over bet opgeslagen boöi voor deze Stad fen bet Poort Ambacht bij vernieuwing te benoemen BASTIAAH TAft DBR MAAS eh ÜïlKOLAAS VAÏT DEN BOtJT» Ingezetenen dezer Stad aan welke keurmeesters bij deze de zorg inrordt opgedragen om naar aanleiding van art. 16 van voormeid Brand-Reglement tegen het broeijtn Van opgeslagen hooi behoorlijk te waken til zich omtrent de vereischte Rondgangen tot Inspectie Bij de in- en Opgezetenen, te verstaan met en zich te gedragen Daar de orders van Brandmeesteren. De In- en Opgezetenen van deze Stad en het Poortambacht te berinneren aan de voorschriften van meërgekiield art. 26, waar bij bepaald wordt1 *dat een iegelijk die hooi opslaat of gebruiktgehouden zijn zal om een of meer ijzerster lengle van len minste <2 nederl. ellen, of naar mate der locdliteitin de hooiklampen te laten steken, die ten allen tijde voor Brand en Keur meester en toegankelijk znlleïi moeten zijn, terwijl niemand zich tegen derzelver orders zal mogen verzettenop verbeurte eener boete vUn driegulden." Voorts dat bet aan niemand zal vrijstaan kruid öf vuurwerken te verkbbpen of te vervaardigen dan na vooraf bekomen töesteta tning van dit Bestuur en onder verpligting om zich in alles te ge dragen naar de voorschriften, daaromtrent gegeven bij de art. 34 ten volgende, vaa voornoemd Brand-Reglement. Ên zal deze tot een ieders informatie en narigt worden geplaatst in de Stads Courant. Gedaan* ten Raadhuize der Stad ï.ieHkzeé, defs u^e* Julij i836. Burgemeester en Wethouders voornd. DÈ CRANE vt., Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris, W. J P. KROEF. Achtervolgens »rl. 3 ran Zijner Majesteits Besluik van den 64«i Januarij 1831 N.° 68, Staatsblad no. 2) heeft Zijne Excellentie de Heer Minister van Financiën, bij resolutie Van den i3<!en dé zer maand bepaald: de prijzen, het opgeld daaronder begrepen, waarvoor de Collecteurs, Splitters ex Debitanten der Koninklijke Nederlandsche Loterij dc loten en gedeelten van dien Voor de Vierde week der trekking .Van de laatste klasse del Loterij sullen mogen uitgevente weten Geheele Loten f 90,00. Halve - 45,00: Vijfde i - 18,00. Tiendé - 9,00. Twintigste 4,50. Wordende'de belanghebbenden bij deze herinnerd, dat bij voor noemd artikel van Zijner Majesteits besluit uitdrukkelijk is vast gesteld dat de Collecteurs Splitters en Debitanten gehouden tijn om zich naar die prijsbepaling te regelen en dezelve gedurig ter inzage voor het publiek beschikbaar te hebben. Zierikzttden i5ien Jul ij 1837. Voor den Staatsraad Gouverneur van Zeeland, De Burgemeester der Stad Zierikzee DE CRANE. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gelet op derzelver publicatie var. den i"'«n Junij jongstleden, be trekkelijk de maatregelen van policie tegen de gevreesde hondsdol heid bevolen. En in aanmerking nemende de ondoelmatigheid van bet gemuil- band losloopen der honden langs straten en wegen. Verbieden ten strengste bet losloopen van honden en gelasten dé Agenten van Policie om alle honden welke niet behoorlijk aan. tonw of ketting vastgemaakt bevonden worden rond te loopen, ©ogen blikkelijk te dooden wordende de eigenaars van honden tevens uit- genoodigd om door het van genoegzaam drinkwater voorzien hun ner, honden, dezen meatregcl tot stuiting van het kwaad krachtda dig te ondersteunen. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende zal deze wor den afgekondigd omgeroepen en in de Stads Courant geplaatst. Zierikzee, den lyd.n Julij z837. Burgemeester en Wethouders voorn.4, DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven, De Stads-Secretaris W. J. P. KRO E F. NIEUWSTIJDINGEN. DUITS CHLAND. Frankfort den iii'« Julij, Van Petersburg schrijft men dat Z. K. H. de grootvorst troonopvolger den ïxd" der vorige maand de grenzen van het gouvernement van Tobolsk gepasseerd was en den nacht in de eerste stad van Siberië, Tjuwen had doorgebragt. Den volgenden dag was Zijne Hoogheid te Tobolsk aangekomen, waar Hoogstdezelve in de hoofdkerk eene dienst heeft bijgewoond tot dankzegging voor zijne behouden aankomst in Siberie dat vóór hem nooit doür een prins van het Keizerlijke huis bezocht is ge worden. In ëenen brief uit Konstantinopel vindt men de volgende bij zonderheid. Ik heb den sultan dezer dagen bij den togt naar de Moskee gezien. Ik vond hem sedert bet vorige jaar weinig veran derd behalve dat zijn gelaat sporen scheen bp te leveren van me nigvuldige overtreding der Mabbmedaansche godsdienstwet omtrent het gebruik van den wijn. Uit Kassei wordt gemeld dat H. M. de koningiu der Neder landen aldaar Zondag den adert julij op de terugreis van Berlijn naar den Haag, is aangekomen. De keurvorstin van Hessen wax hare geliefde zuster, Van welker komst zij vooraf verwittigd was, Cen eind op den grooten weg te gehaoet gereden en bragt dezelve in haar rijtuig naar Augustenruhe cen eenvoudig landgoed in eene aanminnige streek in de nabijheid van Kassei gelegen waar de keurvorstin gewoonlijk het scboone jaargetijde doorbrengt. Het gevolg van H. M. nam zijnen intrek in bet'logement den Koning vaa Pruissen binnen dc stad. De koningin welke eenige dagen op het land bq de keurvorstin vertoefde, had ofschoon zij in cognito reisde ook den keurprins regent van hare aankomst laten verwittigen en Z. Hoogheid legde bij zijne tante nadat hij haar Op Augustenruhe had laten verwelkomen aldaar 's anderen daags een bezoek af, en nam de uitnoodiging tot de middagstafel bij zijne allerdborluchtigste moeder aan. Berigten uit Noorwegen melden dat de landverhuizingen naar, Amerika aldaar mede nog voortduren hoezeer ook onlangs eeoige huisgezinnen in de grootste armoede teruggekomen zijn. Te Berlijn is sedert eenigen tijd, in de koninklijke gieterij aldaar, ten toon gesteld het ijzeren gedenkteeken hetwelk op bet slagveld van Lutzen zal geplaatst worden eo aan de nagedachte nis van den voortreffelijken Zweedschen koning, Guslaaf Adolph toegewijd is. De kosten van dit gedenkteeken worden gevonden uit de vrijwillige bijdragen welke gedaan Zijn bij gelegenheid van de twee honderdste verjaring van dien beroemden veldslag, iu Weikeu genoemde vorst sneuvelde. De komst van een groot aantal vorstelijke personen en diplo maten in de badplaats Kissingën heeft aanleiding gegeven tot het ge rucht, dat die komst in verband met staatkundige onderhandelin gen zou staan. Dit wordt echter reeds tegengesprokenen mtu herinnert zich, dat dergelijke geruchten ook in vorige jaren geloo- pen hebben doch later Ongegrond bevonden zijn. Uit Leipzig wórdt dd. den Julij nopens den brand vaa Schleitz, het volgende geschreven: Uitgenomen dé Heinrichsstadt en een deel der Altstadt is alles afgebrand. Er is slechts weinig kunnen gered worden daar vele gewelfde kelders instortten in Welke men alles veilig geborgen meende te zijn, en handen ter redding ontbraken vermits allen, meer dan zij konden te doen hadden om de vuurwoede te bestrij. den. Alle openbare gebouwen, de kerken, de pastorijen, de scho len en de daartoe beboerende onderwijzers woningen het ambtshuis met de archieven, het raadhuis, de gevangenhuizen, alle ambts woningen, de louizenburg huis der vorstin weduwe, al dc vorste lijke huizen het slot op den hoogen berg met nabij gelegen voor werk en alle zijgebouwen, mitsgaders de voorraad va» leeftogt «nz. zijn afgebrand. Buitendien is van de 600 burgerwoningen, welke de stad tellen mogtwel de helft de prooi der vlammen geworden daaronder begrepen die huizen welke men om de vlammen te sluilen heeft moeten neerhalen. In het verschoond gebleven gedeelte der stad staat naauwelijks nog een twaalital der grootere en hechte buizen alle overigen zijn slechts kleine. Vele menschep zijn verbrand of ep eene andera wijze om het leven ge komen en dé ellende onder de van huisdak beroofde inwoners is allervreesselijkst, daar zelfs de rijksten onder hen halve bedelaars geworden zijn en de vorst, die zoo gaarne helpt, voorshands zelfs hulpeloos, schier zonder onderkomen is. De geheel© vorstelijke ianilif moet op het kleine Heiuricbiruhe vronenalwaar ia het

Zierikzeesche Courant | 1837 | | pagina 1