ZIERIKZEESCME COURANT. SDingsdag BESTUREN en ADMINISTRATIEF. Herijk der Maten en Gëwigten. NIEUWSTIJDINGEN. No. 41. Ao. 1887. 23 Mei. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE Provincie Zeeland. Gezien de kennisgeving van den Heer ArrondissemenU-IJker ia dit District van den 18^n dezer maand, n^. 189. Brengen bi) deze ter kennis van alle de daarbij belanghebbende In-en Opgezetenon van deze Slad en bet Poortambacbtdat tot den Herijk van al de reeds ingevoerde Maten en Gewigten benevens de Vochtmaten voor den handel in bet groot en klein zal vvordfen ge vaceerd in bet locaal der voormalige Stads-Smidse Noordhaven poort alhier, te rekenen var; den s4*teu dezer maand Mei tot en ïnet den isten Juli) aanstaande, op al de werkdagen van des mor gens 9 tot 12 ure, en des namiddags van 1 tot 4 ure» *e weten: Maandag en Dingsdag: alleen ijzer en koper gewigt. Woensdag: lengte en inhouds maten voor drooge waren. Donderdag voor den middag: voor de landlieden: alle maten en gewigten zonder onderscheid. Vrijdag: alle de vochtmaten voor den handel in bet groot en klein. Zaturdag voor den middag: hti medicinaal en goud gewigt. Wordende mitsdien alle nering- en win kei doen de In- en Opgeze tenen mitsgaders allen die lot uitoefening van bun bedrijf, zoo wel als Ambtenaren en openbare Administration die in derzelver ambtsbetrekkingen verpligt zijn gebruik te maken van mater» en ge wigten bij deze op hel nadrukkelijkst aangemaand, om den open gestelden termijn voor den Herijk niet te verzuimen zullende de ualatigen zich zeiven de gevolgen daarvan te wijten hebben. En opdat niemand biervan onwetend zij zal deze worden af gekondigd en in de Stads Courant geplaatst. Gedaan ten Raadbuize der Stad Zierikzeeden 19^en Mei 1837. Burgemeester en Wethouders voornd. NELEMANS, lp Ter ordonnantie van De z tl ven De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. AANBESTEDING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Slad ZIERTKZEE, sijn voornemens om op Vrijdag, den 26slen dezer maand Mei, des middags ten Raadbuize der stad, in bet openbaar aan den minst eiscbenden aan te besteden 1.0 Het uitbreken en weder inmetselen van alle de beschadigde muurvakken aan bet eerste Sas en 2.0 Het maken van eenige muurwerken aan andere gedeelten der stad. Waarvan de daartoe door den Raad gearresteerde bestekken en Conditiën van beden al ter lezing liggen ter stedelijke secretariezul lende den dag voor de besteding, de noodige aanwijzing op het werk geschieden door den fuugerenden Stads-Architect bij wien inmiddels de begeerde inlichtingen te verkrijgen zijn. Zierikzeeden i^den Mei 1837. Burgemeester en Wethouders voorn11. NELEMAKS j l. p. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. j. P. KROEF. DUITSCHLAND. Pr.askfop.tüen i5<Kn Mei. De rivieren blijven hog altijd zeer boog en <le afloop van het water sterk. Niettegenstaande de moei jelijkheden welke zulks oplevert gaat de stoomvaart op den Rijn geregeld haren gang. Dezer dagen voer het nederlandsche stoom schip, de Hercules voorbij Wezel naar boven slepende twee zwaar geladen schepen. «Hel was belangrijk," schrijft men van daar, «te zien mei welk eene kracht de Hercules tegen den sterken stroom opwerkte en hoe ongestoord hij zgneu weg vervolgde, terwijl alle zeilvaartuigen moesten blijven liggen." Uit Rome schrijft men, dat de berigten uit Napels zoo strij dig zijn, dat men waarlijk niet weet, of de cholera al dan niet aldaar wederom is uitgebroken. In die onzekerheid wordt er nog niet aan gedachtom hei cordon op Ie heffen hetgeen voor de reizigers en den handel een zeer groot bezwaar oplevert. Van den anderen kant, wordt door de napalsche autoriteiten beweerd, dat het gerucht wegens het op nieuw uitbreken dier, ziekte te eenen- male ongegrond is, hetgeen echter naar men wil tot groot mis- botgen der autoriteiten, door ds vooic«»in»l« geneesktcren zou zija tegengesproken. Hoe dit zij, zeker is, dat de lang gewenschte zo mer, eindelijkin het begin dezer maand, te Napels is begonnen. Men genoot aldaar in die oogenblikken het heerlijkste weder de lucht was onbewolkt en vertoonde het schoonste hemelsblaauw de oranje- en citroenboómen stonden in vollen bloei en verspreid den de aangenaamste geuren. r Onder het nieuws van den dag verhaalde men dat Z. M. de ko ning van Napels, bewogen door den brand, welke nu tweemaal het paleis bedreigd en eenmaal een gedeelte van hetzelve vernield heeft, in d.n staatsraad het voorstel zou gedaan hebben, om den beroemden schouwburg, San Carlo, te doen afbreken, en het koninklijk paleis tot een afgesloten vierhoek te maken. Dit voor stel zou echter geen bijval gevonden.hebben zoodat men zich vleide, dat hieraan geen gevolg zou gegeven worden. Berigten uit Athene van den ïgden April, melden het vol gende: 'i Het onlangs verspreide gerucht, alsof, op voorstel vau den staatsraad, de beijersche officieren uit de grieksche dienst zou den verwijderd worden is thans door een koninklijk rescript aan hel departement van oorlog stellig wederlegd. Het luidt aldus: Naardien wij kennis hekomen hebben dat Zijne Majest'it de koning van Beijeren onze zeer geliefde vader de uit de be.jersche diïnsl tijdelijk ontslagene officier®:: onder de bepaalde voorwaarden en onder voorbehoud van vroegere terugroeping naar Beijeren de voortzetting van hunne dienst bij het grieksche leger voor nog vier jaren toestaat zoo magtigon en gelasten wij ons mi nisterie van oorlog, om de officieren, in deze categorie vallende, die, uit hoofde van het eindigen van hunnen diensttijd op den isteu Jung dezes jaars hun ontslag gevraagd hebben of nog vragen zullen uit te noodigen om hunne tot onze tevredenheid tot dus verre verleende dienst ook na dit tijdstip voort t. zetten en den militairen staatdie zich n* het allengs uitdienen van de aange- worvene duitsche troepen vestigt, af te wachten. Volgens brieven uit Berlijn heeft men zich algemeen bedro gen omtrent .de hoegrootheid van het nagelaten vermogen van den onlangs overledenen minister van buitenlandschc zaken den heer Ancillon. Het bedraagt, met inbegrip van zijn kostbaar huisraad, naauwelijks 70,000 rijksdaalders. De heer Ancillon heeft voor de menigvuldige door hem uitgegevene geschriften nooit eenige heloo- ning aangenomen maar heeft ze steeds aan de boekhandelaren zonder ceuige ontgeltenis afgestaan. lo het tegengestelde geval zou zijne werkzaamheid als schrijver hem aanzienlijke sommee opgebragt hebben. Berigten uit Pesth melden dat eenige streken van Hongarije nog bij voortduring van het overschot der rooverbende van Sc/10- hri te lijden hebben. Men verhaalt dat zij voor de jongste ver strooiing door de gewapende magt 800 man sterk was. Bij de verhoeren der gevangen genomerie roovers Zijn verscheidene niet zeer aangename omstandigheden aan hei licht gekomen en er zijn onderscheidene personen die in steden en dorpen gevestigd zijn in deze rooverbende betrokkea onder andereu ook eenige geweer makers. Da rivier de Wezer is dezer dagen onverwachts in zulk een mate gewassen dat alle pogingen die men aanwendde om het na- ter te keeren vruchteloos waren. Eene aanzienlijke uitgestrektheid land is daardoor overstroomd en groote schade aan de bezitters daar van toegebragl.. Men schrijft dit ongeval asn eene wolkbreuk toe die aan de Boven-Wezer zou hebben plaats gehad sommigen mee- nen ook dat het een gevolg tvas vau het smelten der sueeuvf-massa's iu het Thuringer woud. Men meldt uit Konstantinopel dat de Sultan die hoofdstad, den 27'ten April, bereids op eene oostenrijksche stoomboot bad ver laten door zijne beide zonen, zijnen behuwdzoon en Achmet pacha vergezeld. De verschillende oorlogschepen deden de boot naar den Bosphorus uitgeleide. Z. H. wordt in Jun:| terug gewacht. De britsche gezantschapssecretaris Uicjuhart was over Weenea naar Engeland vertrokken. De tijdingen die men uit Bulgarije ontvangt, luiden, metop- zigt tot de pest, allertreurigst. Deze gtesel maakte steeds groot» vorderingen. Dezelve had zich reeds te Maltschi, drie uren van üalocz geopenbaard. Als de officiële berigten niet spoedig gunsti ger luidden zou er van den kant van Oostenrijk lot uog strengere quarantaine maatregelen aan de grenzen vau Moldavië en Walla- chije worden overgegaan. G R 0 0 T-B R I T T A N N IE N. Londen, den lyüto Mei. Te Mold, in het graafschap Chester is den 1 o^vn dezer eene uitgestrekte kolenmijn plotseling overstroomd en zijo daarbij 3i personen, waarvan 10 gehuwd waren en tal rijke huisgezinnen hadden omgekomen. De berigten welke in den laatstee tijd gegeven werden om» Irent eene aanstaande volksbeweging te Lissabon hebben zich tea dcele bevestigd. Van den 'j^cn wordt uit die stad gemeld, dat er, hij gelegenheid eener wapenschouwing over de nationale garde een volksoploop heeft plaats gehad. Dezelve moet echier niet veel te beduiden hebben gehaden de nationale garde heeft er weir.ig deel aan genomen. Sléchts een bataljon maakte hierop eene uit zondering de bevelhebber poogde hetzelve aan te zetten tot da

Zierikzeesche Courant | 1837 | | pagina 1