flo. 36. ZIERIKZEESCHE rijdag A.0. 1837. COURANT. 5 Mei. BESTUREN en ADMINISTRATIEN. 3n0jcïtvijvtn0 vottv Sittuttrnj. NIEUWSTIJDINGEN. DUITSCHLAND. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETaOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gezien een Besluit "van Z. E. den Heer Staatiraad Gouverneur dezer Provincie van den 20s'en dezer maand (Prov. blad n», 44) onder mededeling van de Lijst der namen en standplaatsen van de bevoegd erkende bengsthouders in de Provincie Zeelandover den jar. 83 Brengen door deze ter kennis van de daarbij belanghebbende landlieden en veehouders den inhoud van voormelde lijst voor zoo veel het id« District aaDgaat, te weten: NAAM. Jozias Klompe Bartel de Glopper Adriaan Hocke C. H. de Jong, te Goes. 'Willem van Hoeven, Benjamin van Dijk Laurens Laurense Quist, Cornells de Wilde Dz. STANDPLAATS. Dre'lschor. Oosterland. Brouwershaven. AANMERKINGEN. Deze heelt 2 hengsten. 0rdl de premie van f 2ê,toegekend. De hengst van dezen is afgekeurd; Ouwerkerk op de hofst. van H. Guilla m. Sir Jansland. ïholeo. Idem. S.t Ma af ten dijk. En zat deze in de Stads-Courant worden gcinsejreerd. Zicrikzecdea 285tea April 183 Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelvea De Stads Secretatis W. J. P. K R O EF. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. lettende op art. 6 der wet op de Schutterijen van den i ■den April 1827 (Staatsblad n.« 17) en de art. 5 en 7 van Zr. Ms. besluit van den 2i aten Maart 1828 (Staatsblad n.o 6); Brengen door deze ter kennis van de belanghebbende Ingezete lien dat de Registers ter Inschrijving voor de Schutterij, zullen worden geopend op Maandag den 1 Sda" dezer maand Mei aan staande en dat mitsdien ter inschrijving worden opgeroepen alle manspersonen zonder onderscheid die op den i"«a Januarij van dit ja.r hun 25«e jaar zijn ingetreden of in het jaar 1812 zijn geboren alsmede de zoodajiigen die in vroegere jaren zijn gebo ren nog verkeeren in de termen van schutterij pligtig te zijn en sedert de laatste inschrijving zich met ter woon binnen deze stad hebben neder gezet waaronder ook begrepen zijn de vreemdelin gen en de gcpasporleerde Militairen om zich ter Secretarie dezer Stad te vervoegen van Maandag den 15iea tot en met Woensdag den 3i«za dezer maand Mei, op eiken werkdag van 's morgens 10 tot tz en des namiddags van 2 tot 5 ure om voor de Schutterij te worden ingeschreven, ieder in dat Register, waartoe bij vol gens zijnen ouderdom behoort, waaromtrent de belanghebbenden, voor zoo verre zij niet binnen deze stad zijn geboren, zich van eene geboorte-acte behooren te voorzien afgegeven zonder zegel Om te dienen voor de inschrijving der Schutterij teo einde de in schrijving behoorlijk zou kunnen geschieden en om voor Ie komen dat niemand door eene verkeerde opgave vao zijnen ouderdom, ver valle in de straffen bij de wet bepaald. Wordende al verder den opgeroepenen herinnerd dat zij ver- pligt zijn bij de inschrijving opgave te doen van hunne namen plaats en lijd der geboorte, woonplaats en beroep, ook dat van hunne ouders, of zij zijn gehuwd ongehuwd of weduwenaar» het getal der kinderen van beide sexe sedert wanneer zij ingeze tenen der Stad zijn en welke de laatste woonplaats is geweest en eindelijk van de redenen die zij zouden veruieenen, als vrijstelling van de Schutterij te kunnen doen gelden naar aanleiding van Art. 3 en 4 der net; waarschuwende een ieder dat het Inschrgvingsre gister op den eersten Junij aanstaande finaal zal worden gesloten «n dat zij welke zich voor dien tijd niet hebben doen inschrijven en daarna mogtcn ontdekt worden uit krachte van Art. 9 der wet en Art. 6 van Z. M. besluit van den aisi«= Maart i8z8,alnog ambtshalve zullen worden ingeschreven door den Schuttersraad Ivorden verwezen tot eene geldboete en zonder loting worden in gelijfd indien het zal blijken dat er tijdens d. verzuimde inscbrijvi.g geene redenen tot vrijstelling of uitsluiting ten hunnen aanzien heb- Éeh beslaan terwijl bij de wet van den 3is'ea December 1832 na dere strafbepalingen zijn vastgesteld, ten aanzien der genen die We inscbrijiiiig voor de Schutterij hebben nagelaten en tijdens hel plaats gehad hebbend verzuim t.t We cathegorie behoorden dergenen die aan de werkelijke dienst bij de Mobiele Schutterijen hadden moeten deelnemen. Ee op dat niemand hieromtrent eenige onwetendheid zoude kun nen voorwenden zal deze norden afgekondigd en iu de Slads- Courar.t geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Ziirikzeeden zie" Mei 1837.- fiurgemeesler en Wetboudera voorud. DE CRANE rl. Ter ordonnantie van Dezelveu De Stads Secretaris W. J. P. KROEP. FbankforI- d«n 28sten April. Dt beyersche afgevaardigden hebben met eene groote meerderheid van stemmen besloten de regering het geheel afschaffen der loterij te vragen en zich bereid verklaard ter dekking van het verlies dat 's rijks inkomsten daardoor zouden lijden een ander geschikt middel van belasting aan te nemen. Z. K. H. de grootvorst Michael van Rusland is den a5s*en *an Munchen naar Stuttgart vertrokken. De russische grootvorst troonopvolger zal met het einde dezer maand eene reis door Rusland aanvangen en eerst de noordelijke gouvernementen Archangel namelijk bezoeken en daarna de mid delste en overige gedeelten des rijks. Tegen October zou Z. K. H. te Petersburg terug komen en dan in bet volgend voorjaar eene buitenlandsche reis doen. Ook zegt men dat de keizer tegen de helft van Mei naar de caucasische provinciën tot Tiflis zou reizen welke landen vóór hem nooit door een russischen monarch bezocht zijn. Op de terugreis zou Z. M. zijnen zoon te Neutscherkask de hoofdstad der donsche kozakken, ontmoeten. De kroonprins is beltman van deze kozakken. Te Konstantinopel schijnt men wederom eene verandering in het ministerie te verwachten. Tusschen lord Ponsonbij en den frau- schen ambassadeur is sedert de onderhandelingen over het algemeen tarief eenige verwijdering ontstaan. De fransche gezant beklaagd zich dat ziju lordschap hem in den steek gelaten heeft en lord Pon- sonbij verklaart met niemand omtrent deze zaak eenige de minste verbindtenis te hebben aangegaan. Men verzekert steeds dat de sultan gezind is aan de voorstellen van den onderkoning van Egypte het oor te leensn en dat binnen kort aan dbbas pacha eene uitnoodiging zal gezonden worden om van Cairo naar Konstantinopel te komen en er met eene dochter de3 sultans in het huwelijk te treden. De courant van Yenetie van den lyden dezer meldt het vol gende Brieven uit Griekenland, welke gisteren aangekomen zijn, be helzen de tijding van eene tweede nog vreesselijker aardbeving, welke den laten April op de vier eilanden van den Archipel, Hy dra Spezia Poros en Santorino heeft plaats gehad. De schok ken hebben acht dagen voortgeduurd en het schijnt, dat het mid delpunt der beweging op laatstgemeld eiland is geweesthet welk dan ook genoegzaam geheel is vergaan. Méér dan 400° menschep zouden bij deze ramp het leven verloren hebben. Men hoopt ech ter nog altijd dat deze berigten door den schrik overdreven zijn. Volgens berigten uit Athene van den dezer, schijnt ko ning Otto zelfs naar deze eilanden te willen gaan om de ongeluk kige bewoners zoo veel mogelijk "hulp en bijstand te verleenen. Terwijl de duitsche en fransche dagbladen melden, dat dt beruchte, de al te vermaarde roover Sobrv uit Duitschland is ge4 weken en zich naar Spanje bij don Carlos heeft bégeven zien wij uit bet dagblad Truenohetwelk in eene handelstad van bet zui den van Spanje verschijnt dat eene van Tetuan naar Centa stevende marokkaansche chebeck op den 4(lcn April gedurende eenen bal ven dag werd gejaagd door eene ten oorlog uitgeruste goelet. Niet kunnende ontwijken in handen der zeeroovers te vailen dit haar van nabij vervolgden, gaf de chebeck zich over, haalde hare zeilen neder en liet zich door de goelet aan boord klampen; dezelve bleek aan zeeroovers toe te behooren hebbende eene bemanning van 36 koppen, benevens 4 stukken geschut aan boord. De hoffelijkheid, waarmede de gezagvoerder dier goelet de visitatie der chebeck deed bewerkstelligen en het armoedige marokkaansche vaartuig plun derdeverwonderde de schepelingen uitermate en inzonderheid deu bevelhebber die zwoer den naam des zeeroovers niet te zullen be kend maken indien hem dezelve wierd toevertrouwd. Zijn wensch werd niet op het oogeublik voldaan, maar toen de goelet hare prooi verlaten en het ruinie sop bereikt had, deed een kanonschot het welk den eenigen mast der chebeck wegnam, aller oogen wenden naar de zijde werwaarts de goelet voor den wind heensnelde als wanneer men van den grooten mast eene breede banier ontwaarde, waarop de woorden Sobry is niet dood deu Marokkanen leerde dat de duitsche roover van stam! veranderd en zeeschuimer

Zierikzeesche Courant | 1837 | | pagina 1