2». ZIERIKZEESCIIE Vrijdag COURANT. BESTUREN EN ADMINISTRATIEF. NIEUWSTIJDINGEN. DUITSCHLAND. Frankfort, den 3l9t«n Maart. Berigten uit Athene, van den atlen dezer, behelzen de volgende proclamatie, welke koning Otlo bij zijne terugkomst aan zijn volk uitgevaardigd heeft: Oltn bij de gratie Gods, koning van Griekenland. Grieken! Na eene af wezigheid van negen maanden gedurende welke de welvaart van ons gemeenschappelijk vaderland steeds in mijne Wenschen gelijk in mijne gedachten lag, ben ik in uw midden wedergekeerd. Ik heb II eene koningin gebragt welke een nieuw onderpand mijner liefde tot mijn volk een nieuwe waarborg van eene gelukkige toekomst isdie ik onder Gods bescherming en Zegen u te befeiden met «enen vasten wil besloten ben. Gelijk ik zelf, zoo stelt ook mijne koninklijke gemalin een vol vertrouwen in uwe trouw en ver knochtheid in uw op vele ondervinding gegrond inzigt van uwe ware belangën en in de edele vaderlandsliefde waardig een volk, welks roem zoo oud is als zijn naam en hetwelk in zijne eigene geschiedenis het duidelijk bewijs heeft, wat vaderlandsliefde ij en Vermag. Zij was het, welke u kracht gaf om het schier onmoge lijk schijncnlie werk der bevrijding van het vaderland te beginnen t»n te voltooijen om aldus aan hetzelve met opoffering aan goed en bloed eene schoone toekomst te bereiden. Op mij inzonder heid bernst de zorg voor deze toekomst. Hoe groot de verantwoor- delijkheid jegens God zij welke Hij mij in zijne onnaspeurlijke raadsbesluiten oplegt ik draag ze gaarne went reken op u. -Met genoegen erken ik ook de voortgangen in ieder opzigt die -Griekenland gemaakt'heeft. De aanbouw doet zoo vele eerst ver latene streken herleven. Dfc handel eerbiedigt orvze vlaggen in de VerWijdcrste zeeën. Het onderwijs verbreidt hel licht steeds verder órde en veiligheid Jemen grootelijks toeen onder hare heilige hoede vestigt zich de eerbied voor de weten de geschiktheid om le te verstaan en ne te leven. Deze erkenning en de aandoenlijke bewijzen van uwe verknochtheidwelke mij reeds aan den oever dezer beroemde stad thans mijne residentie gegeven werden en mij sedert zoo zeer verheugden schenke mij het vertrouwen dat ik zoo God wil de eerste eener lange reeks van heilaanbren kende koningen van Griekenland bovenal noodig heb. Sterk door Uwe liefde sterk door de vriendschappelijke wel»i!lendheid van alle mogendheden sterk door de zuiverheid mijner bedoelingen en mijn vertrouwen op den Allerhoogste schroom ik noch de geva ren tan buiten nóch de pogingen der onbezonnenheid en verlei ding van binnan. Troon en volk zijn innig aan elkander gehecht Wie ken zeggen tl meer te beminnefi dan ik en zou bij de men- schen geloofd worden? Yertrouwt op mij, gelijk ik op u ver- trouwe; dan zullen welvaart en geestbeschaving zich steeds meer Verheffen en het gebouw uwer instellingen gelukkig voltooid nor den zegenend zullen den onze kinderen en nazaten op ons werk op ons zelf terug zien. Ao. 1837. 7 April 3 l« vi j. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIER1KZEE, brengen door deze ter kennis ran «Ie belanghebbenden dat de In spectie over de met onbepaald verlof zijnde Mobiele Schutters Welke in deze maand zou moeten plaats hebben eerst in den loop der tnaand October aanstaande zal worden gehouden. Zierikzeeden 3«fc»* April 1837. Burgemeester en Wethouders voornoemd DÊ CR A NE, vt. Tér ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. Athene den 1Febrüarij i83$r. Otïo. Deze proclamatie is met genoegen ontvangen geworden: Latere berigten uit Athene, van den S"«n Maart, melden nog, dat er algemeenc rust in Griekenland blijft heerschen. De koning Was gedurig werkzaam met de ministers en men zag orderschei deDe beschikkingen ten Voordeele des lands te gemoet. Berigten uit Napels, van den Maart, melden, dat de schuldigen aan hef snood ontwerp, om den schouwburg Sb Carlo in brand tc steken, tot nog foe niet ontdekt zijn doch dat er meer dan 3o personen zijn in hechtenis genomen. De groothendel der paaschnus Is als het ware onopgemerkt Voorbij gegaan dezelve werd echter opgevolgd door èenen vrij levendigen kleinhandel, namelijk de inkoop der kramers, medehandelaars en winkeliers; geen ingezeten beriubert zich eeiié mis, welke met op zigt tot allo handels-artikelen zoo slecht is geweest de oorzaak biervan ligt gedeeltelijk in de langs den ganschen Rijn algemeen heer- achende griepalsook daarin dat de mistijd zoo vroeg inviel en de tiiêrgttteldigié zoo aanhoudend met whfd en zueeu» ia vergezeld gegaan. De zijden goederen die ditmaal in grooten voorraad aan wezig waren ondervonden gedurende den mistijd eene prijsversla- ging van 20 en bij enkele fabrijkanten zelfs van 3o pet, en het was deze afslag die alle koopers besluiteloos deed zijn daar een ieder vernachtte den prijs nog verder te zien verminderen. Van katoe nen goederen ligt hier no; ten belangrijke voorraad uit Engeland en Zwitserland die voor onze toetreding tot het tolverbond was aangevoerd nieuwe toevoer kon mitsdien geenen levendigen aftrek vinden. Bijna hetzelfde kan gezegd worden van gedrukte kaloeneu stoffen, waarvan tie aanvoer, uit aanmerking van den te vroegen mistijd en den vorigen voorraad «enigermate buiten evenredigheid was vele dezer fabrijkaten waren ook niet voor onze behoefte eu handel vervaardigd. Ojvzigtelijk den aftrek deelden alle fabrijkan ten in een en hetzelfde lot. De omzet iu 'wollen stoffen was geheel stilstaande, doordien bet verkoopea van dit fabrikaat door reizi gers (hetgeeo ook. bij onderscheiden katoenen fabrijkaten het §éval ia) geeneu winstgevanden mishandel meer laat verwachteu. Zelfs oftze bazar, de Braunfels mist vele verkoopers en inkoo- pers en een ieder ontwaart daaruit dat da handel sedert de wei nige jaren dat wij van het tolverband uitgesloten bleven eene an dere rigliug heeft genomen en dat thans nog eenige jaren zullen moeten verkoopen eer alles zich weder zal hebben gelijk gesteld. Vele miswinkels staan ledig en wie er eenigen huurt verkrijgt denzelven genoegzaam de helft goedkooper dan verleden jaar. Te Aken is op paasch zondag de vereeniging van de beide Pro- testantsche gemeenten de Hervormde en Luthersche tot ee'ne ge meente plegtiglgk voltrokken. Lang te voren was hiertoe van weers kanten gearbeid en eindelijk na uit den weg ruiming van alle hin derpalen in de week voor paschen de allerhoogste goedkeuring ont vangen. Het was waarlijk indrukmakend op gemelden dag beide gemeenten, broederlijk vermengd, te zien binnentrekken in de met guirlandes versierde kerk, welke al spoedig het getal aandachtigen niet meer bevatten kon. Uit het groothertogdom Hessen vooral uit de noordoostelijks streken zullen eerlang weder ettelijke landbouwers en fabriekar beiders naar Polen en Rusland vertrekken. De heer A. M. v. Rothschild is geheel hersteld, maar heeft zijne gewone bezigheden nog niet hervat de heer S. v. Rothschild blijft uit dezen hoofde nog tenigen tijd te Frankfort. In brieven uit Berlijn Wordt het voor «eer waarschijnlijk ge houden dat de keizer en keizerin van Rusland in het najaar der waarts zullen komen en de groote manceuvres van ongeveer vijf tigduizend man pruissische troepen bijwonen welke in de omstre ken dier residentie moeten gehouden Worden. De keizerin zou vroe ger dan de keizer op reis gaan en eerst eene der duitsche badplaat sen bezoeken. De russische grootvorst Micliiel is den zo9'»» der vorige maand te Rome aangekomen en dacht er tot na het paaschfeest te ver blijven. Te Konstantiuopel verwacht men in den aanstaanden zomer den kleinzoon van den Egyptischen onderkoning, prins Ahbaseu er loopt een gerucht, dat de hand der derde dochter vau den sultan voor dezen jongen vorst gevraagd zal worden. Men had aldaar berigtdat de zeeschuimers de wateren van Sa- lonica er zich met zijne schepen vertoond heeft. Het voortduren der pest iu Macedonië' had voor den handel zeer treurige gevolgen. Uit Stokholm schrijft men dat te Karlskroon het nieuw ge bouwd fregat Josephine en de korvet Jarunias uitgerust worden om een oefeningstogt in de Middellandsche Zee te gaan maken waar mede bok tene diplomatieke onderhandeling tusschen Zweden es den keizer van Marokko ie verband zou staan. De kapitein Gyllen- granat zal die expeditie kornmanderen en ook cent uoorwéegsche korvet onder zijne ordérs hebben. GROOT-BRITT ANN IEN. Londen, den i«teQ April. De britiche kollonel Chcineywiens poging, orii den Euphraat met twee stoombootcn altezakkenen aUoó een korleren weg van gemeenschap met Indie te Openen gelijk men weet, mislukt is, heeft daarna beproefd, om genoemd* rivier optevaren doch ook hierin is hij niet geslaagd, en wel uithoofde van de vijandige gezindheid der bevolking. De engelsche berigtgevers schrijven deze vijandige gezindheid toe aan ophitsing der Russen. Berigten van Malta van deti 9(icn Maart hangen een zeer treurig tafereel op van de verwoestingen der pest in Tripolis en aangrenzende landen dagelijks stierven daar 100 menscheu. Op Malta, waar de quarantaine zeer gestreng werd gehandhaafdhad de ziekte zich nog niet vertoond. Nieuuelings zijn door Zr. M9. schip Thalia, kapitein R.Jfou- chopeop de afrikaanscbe kust, twee slavenschepen genomen, van welke de Fèlicitè 611 en de Adalia 409 «laven aan boord bad. Laatstgenoemd schip moet bij die gelegenheid vruchteloos getracht hebben door het in zee werpen van ongeveer een honderd en vijf tigfat dier bngelukkigen en het zich ontdoen vak genoegzaam alle aan board zijnde zware voorwerpen te ontkomen. Volgens een brief vak fiio Jaueiro, zou de jonge Napoleon

Zierikzeesche Courant | 1837 | | pagina 1