J*». 20, ZIERIKZEESCHE z Vrijdag A°. 1837. COURA5T. 10 Blaart BESTUREN en ADMINISTRATIEN. Nationale Militie. NIEUWSTIJDINGEN. DUITSCHLAND. F R A N K R IJ K. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE brengen door deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden, dat de Militie Piaad dezer Provincie voor de iigting van het loopende jaar, deszeifs zittingen houden zal op de navolgende dagen, des morgens io ure, in de Abdij te Middelburgte weten, voor het zjde 9 5<ie en 6^e Miliüe kanton Tweede zitting: den 23sten Maart aanslaandevoor alle in dit jaar geloot hebbende personen welke verrneenen rcgt op vrijstelling te hebben. Derde zitting: den i2den yjpril aanstaande voor zoodanige lol din gen, welke nummers willen verwisselen of remplaceren. Wordende de belanghebbenden onderrigt dat ieder naar gelang Tan zijne belangen in de daartoe bepaalde zitting zal bebooren te Compareren en bij nön comp ritie zal worden beschouwd zonder ^.redenen van vrijstelling te zijn en alzoo voor de dienst finaal zal Worden gedesigneerd. Zierikzeeden 28sten Februarij 1837. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE t vt. Ter ordonnantie van Dezelven t De Stads Secretaris W. J. P. KB OEF. Frankfort, Ren 3<k'n Maart. Volgens officiële opgaven aijn gedu rende den jare 1835 in de vier en veertig eparchiën van liet rus- sisch keizerrijk zeven honderd acht en veertig duizend twtee honderd Beven en dertig personen van het mannelijk geslacht gestorven Waaronder twee duizend twee honderd twee en zeventig tusschen go en g5 vijftien honderd zeven en zeventig tusschen g5 en 100, twee honderd een en negentig tusschen 100 en io5, honderd en twaalf tusschen lo5 en 110, twee en vijftig tusschen 110 en ii5, negen en dertig tusschen ii5 en 120, tien tusschen 120 en 12.5, zestus scben 125 en i3o, drie tusschen i3o en i35, en een vau nagenoeg ?4o jaren. Te S[. Petersburg betoont men groote belangstelling inden ijzeren Spoorweg die in de nabijheid wordt aangelegd en reeds ten deele Voltooid is. Nadat de keizer en verscheiden leden zijner familie bereids een en andermaal deel aan de proeflogten op dien weg hadden genomen, is hij den to^n Februarij ook door prins Karei van Pruisseo prins Peter 1an Oldenburg en eenige andere personen Van rang bezocht geworden die in een der stoomrijtuigen een togt van vijf en een halve duitsche mijlen iu den tijd van een uur heb- hen afgelegd. Men gelooft dat de geheele weg vóór den isteii Julij Voltooid zal wezen. Berigten uit Rome melden dat aldaar tegenwoordig zeer Weinig vertier heerschthetwelk men gedeeltelijk aan het wegblijven der vreemdelingen toeschrijft. Het getal armen vermeerdert sterk en de nood is zoo grootdat degenen die brood laUgs de huizen brengen steeds door soldaten begeleid worden. De oostenrijksche dagbladen melden dat de ijzeren spoorweg van Linz naar Gmunden die sedert April des vorigen jaars geopend is zeer vosrdeelige uitkomsten heeft opgeleverd. Het ver.oer op denzelven is van maand tot maand toegenomen eu in het eerste half jaar is de zuivere «pbrengst reeds 10,000 fl. geweest. Berigten uit VVeenen melden dat de aartshertog Karei de proeven van het blusschen van brand met haksel op zijne goederen heeft laten voortzetten. Het ts daarbij gebleken dat hetzelve ook dienstig is tot het blusschen van brandende olie en terpentijn Waarbij, zoo als men weet, het water de vlammen nog vermeer dert. In latere brieven uit Konstantinopel worden de vroeger me- degedeelde strenge verordeningen van den sultan tot stipte in achtneming der voorschriften van den koran, a«n den indruk toe geschreven dien de moord onlangs aan den directeur der munt, j4li effendi gepleegd op den vorst gemaakt zou hebben daar hij nu ook bevolen beeft, bet slaan en in omloop brengen der munt speciën met zijnn beeldtenis voorzien die zooveel misnoegen ver wekt hebben te staken. Uit Pest schrijft men van den rod"1 Februarij het volgende «De beroemde hardloopcr Mensen Ernst, uit Noorwegen is al hier onverwachts aangekomen. Wij zouden hem niet gelooven zoo hij het met de stukken niet bewees dat hij de reis van Munchen naar Griekenland te voet in 24 dagen, en die van Parijs naarMos kou iu 14 dagen heeft afgelegd. Zijne laatste reis van Konstanti- viopel naar Calcutta, ia Oost In die en terug, zijnde U25 duit sche mijlen heeft hij in 5g dagen te voet volbragt. Zulks schijnt bijna onmogelijk daar bij met vele moeijelijkheden en ontberingen op deze reis te worstelen heeft gehad; doch uit zijne papieren blijkt, dat het waarheid is. Hij heeft dikwijls honger en dorst moeten doorstaan hij heeft moerassige stréken en uitgestrekte zandvlakten moeten doortrekken alwaar zijne Doorweegsche schaatsen, van drie voeten lengte hem groote diensten kunnen bewezen hebben. Van Konstantinopel heeft hij zich over Scutarie, Turksch Azie, Persie, Babyion en Industan naar Calcutta begeven Na zich aldaar twee en een half dag te hebben opgehouden, om zich de noodige bewij zen te verschaffen is hij door Tartarije en Teheran naar Persie gewandeld hij is den Taurus overgetrokken en te Konstantinopel terug gekomen, alwaar hij aan den zw^edschen gezant, den graaf Aitestaeen brief uit Tlieran heeft overhandigd, welke slechts 8 dagen onder weg is geweest. Daar hij matroos is geweest op het engelsch schip Ruc/iaresten den zeeslag van Navarino heeft bijge woond heeft hij bet land ook willen bezien waar de Russen en Turken het laatste gevochten hebben. Tot dat einde is hij den Balkan overgetrokken, heeft Schumla, Varna en Silistria doorwandeld, heeft te Orzova quarantaine gehouden, en is nu te Pesth aangekomen. Of schoon matroos geweest zijnde spreekt hij behalve de noordsche talen, ook Engelsch, FranSGh Duitsch en een weinig Grieksch en Turksch. In dit jaar wil hij eene voetreis doen naar Marocco en verders door Afrika." In den nacht tusschen den 271"*11 en 28"en der vorige maand, zijn geheel onverwacht de gezamenlijke, te dezer stede in de kon- stapelswacht bewaard wordende staatkundige gevangenen ten getale van achttien onder geleide van oostenrijksche pruissische en frank- fortsche troepenvan hier naar de bondsvesting Mentz vervoerd. Eene aanzienlijke magtsontwikkeling heeft bij die gelegenheid plaats gehad Een detachement uliianen vras te dien einde uit Mentz in het twee uren van hier gelegen nassausche plaatsje Hochst aan gekomen terwijl talrijke patrouilles onze stad vóór en bij bet ver voer der gevangenen, die in twee groote diligences zijn overgebragt, hebben doorkruist alarm werd geslagen en eene der voornaamste straten en da Boekenheimerpoortdie naar Mentz geleidt door sterke piketten werden bezet. In brieven uit Savoye worden tegengesproken de berigten in sommige fransche bladen voorkomende, dat er geene de minste krijgstucht onder het Sardiniscbe leger heerscht en dat de toestand des lands zeer treurig is. Integendeel wordt in die brieven verze kerd dat het leger zich in den besten toestand bevindt en er vrij wat meerdere krijgstucht bij hetzelve bestaat dan bij het tegenwoor dige fransche leger. En wat betreft den toestand das lands deze Wordt daarin voorgedragen als zeer gelukkig. De regering beijvert zich, de welvaart der ingezetenen te verbeteren, en wendt alle mid delen aau om verbeteringen in te voeren. Parijs den 2<t«n Maart. Het Journal des Debats behelst beden ten artikel over de beste wijze om den oorlog in Afrika te voeren hetwelk hetzelve zegt van een hoofdofficier te hebben ontvangen. Zoo men meent is deze hoofdofficier geen audere dan de generaal Bugeauddie alvorens het hem opgedragen bevel op de afrikaaiische kust te aanvaarden zijn gevoelen over den oorlog aldaar heelt wil len doen kennen. Volgens hem komt het er minder op aan om een groot getal troepen naar Afrika te zenden daar men toch het ge heele land niet bezetten kan, maar in dier voege ie oorlogen dat de Arabieren door gedurige neerlagen en afmatting, tot onderwer ping gedwongen worden. Derhalve kwam het meer op de hoeda nigheid der troepen aan hunne gehaardheid en geoefendheid het beleid en de kracht van den chef. Biet talrijke troepen en zware bagages kon men nimmer de Arabieren achterhalen, die dan slechts streden als het hun geviel en op onze nadering vloden. De heer Bugectiid .wil dan dat men in plaats tan zware massa's met artil lerie en wapentuig, slechts muilezels met zich voere, die niets dan het hoogstnoodige aan levensmiddelen munitie en voor de dienst der ambulance dragen.^ Men zoude zich dan moeten toeleggen om van den oogst der Arabieren partij te trekken of deze vernielen ten einde udbd cl kader te noodzaken of om zich te onderwerpen, of otft slag te leveren. Wal van dit stelsel zijn moge, de voordragt verdient opmerking, omdat zij gezegd wordt afkomstig te zijn vau een generaal die een aanzienlijk bevel in Afrika gaat voeren. De policie blijft steeds mandaten tot in bewaring nemen van personen die men in den aanslag Meunier of Champion betrokkea vermoedt uitgeven. Mèunierdie zich in de eerste dager, zijner gevangenzetting schier als een' wanhopende gedroeg is thans zeer bedaard en schijnt met kalmte het lot te gemoet te gaan dat hem verbeidt. x Frankrijk is niet zeer gelukkig met zijne koloniën. Het heeft bijna den schijn, alsof alles zamenspannen moet, om het te over tuigen van de gegrondheid des verwijts ter gelegenheid der neerlaag voor Constantine door een engelsch dagblad gedaan, dat Frankfijk zijne koloniëu nooit heeft weten te bewaren. Wij zullen niet 01 derzoeken hoeveel waarheid dit gezegde in zich besluit, evenmin welk aandeel de jaloersche engelsche staatkunde daaraan kan go-

Zierikzeesche Courant | 1837 | | pagina 1