11. ZIERIILZEESCHE jDingsdag Ao. 183?, COURANT. *7 Februarij BESTUREN en ADMINISTRATIEN. BERE N D M AKIN G. NationaleMilitie. Vee-ver zekering PUBLICATIE. f BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE Ibrengen bij deze ter kennis van de In- en Opgezetenen dat door H. E. G. A. Heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie bij be sluit van den 2os*en Januari) jl.n«. 6 Provinciaal Blad no. 7) is vastgesteld en medegedeeld de lijst der bevoegd erkende beoefe naren van de onderscheidene takken der Geneeskunst in de Pro vincie voor het loopende jaarbenevens die der geneesmiddelen en werktuigen welke de geneeskunstoefenaren ten platten lande ieder voor zoo veel het door hem beoefende vak betreft steeds schouwbaar moeten voorhanden hebben en dat deze lijst van he den af ter Stedelijke Secretarie vdor een ieder ter lezing leg gen zal. En opdat bet publiek biervan kennis drage, zal deze worden afgekondigd mitsgaders in de Stads Courant geplaatst. Gedaan ten Raadbuize der Stad Zierikzeeden isten Februarij 1837. Burgemeester en Wethouders voornoemd D CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven f De Stads Secretaris W. J. P. KB OEF. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, lirengen bij deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden ilat de eerste zitting van den Militie-Baad in deze Provincie voor dit kanton, zal plaats hebben op Donderdag den iö^ea dezer maand des voormiddags ten 10 ure in de Abdij te Middelburg; voor welken Raad zullen moeten verschijnen de vrij •willigers casu quo en de voor één jaar vrijgestelde) dieusfpligtige Xotelingen van de ligtingen 1833 1834 1 1835' en i336, voorzien van de bewijzen tot staving hunner redenen van vrijstelling zul lende de zoodanigen tvelke op den bepaalden dag, uur en plaats voor den Militie-Baad niet verschijnen geacht worden geene re clame te hebben en mitsdien voor de dienst worden aangewezen. Zierikzeeden isten Februarij 1837. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE,^. Ter ordonnantie van Dezelven f De Stads Secretaris W. J. P. RROEF. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, Ontvangen hebbende eene Circulaire van Z. E. den Heer Staats raad Gouverneur dezer Provincie, van den 23sten Januarij jl. (Prof. Blad no. g) maken den volgenden inhoud bekend Bij de Nederlandsche Maatschappij van Vee verzekering te Mid delburg gevestigd is thans eene verordening tot stand gekomen volgens welke de verwaarborging tegen verlies van Vee, ook voor elke provincie afzonderlijk kan geschieden. Hierdoor is het bezwaar weggenomen hetwelk bij velen tegen eene algemeene verwaarborging bestond als het beloop der pre- miën te hoog opvoerende voor die provinciën welke doorgaans aan mindere vee sterfte onderhevig zijn terwijl de nieuw aangenomen wijze van verzekering, als zeer gunstige voorwaarden behelzende, overwaardig is om door elk vee houder in ernstige overweging te worden genomenten einde zich tegen waarschijnelijke verliezen van Vee genoegzaam te kunnen beveiligen. De toelating toch tot de gewestelijke verwaarborging is zoodanig ingerigtdat de vee-houder aan de eene zijde om deel te nemen, slechts tot een onbeduidend uitschot zal verpligt zijn en dat bij geringe sterfte de bijdrage ook gering zal zijn terwijl aan den an deren kant bij belangrijke sterfte de vee-houder verzekerd kau zijn van tot geene bijdragen te zullen worden geroepen die een billijk gesteld maximum voor den omslag per rund zouden mogen te bo ven te gaan zijnde dit maximum bepaald voor elk ingeschreven kalf dragend of melkgevend beest op ƒ1,50, en voor een rund ter velweiding bestemd op f o,go. De genoemde instelling wegens bet voor de veeteelt nuttig doel der belangstelling van deze regering aanbevolen zijnde wordt de aandacht van alle Veehouders door deze bekendmaking gevestigd •p de voor hen bestaande gelegenheid tot eene aannemelijke ver waarborging van bun Vee, en dezelve tol hel deelnemen in de on derlinge gewestelijke vee verzekering in bun wezenlijk belang ten sterkste aangemoedigd terwijl de Veehouders eindelijk zoo tot ken nisneming van het Reglement betreffende die wijze van verwaarbor ging, als tot deelneming worden verwezen naar den Agent dier Maatschappij voor dit District, den Heer van HertumRijks Vee-Arts der klasse te dezer Stede. Zierikzee, den rsttn Februarij 1837. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE GRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J- p. KROEF. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gezien de aanschrijving van Zijne Excellentie den Staatsraad Gouverneur dezer Provincie van den Januarij jongstleden (Provinciaal blad n°' 8.) Hebben goedgevonden: 1. De Ingezetenen dezer Gemeente te herinneren aan de Wet van den a6«vn Ventose 4''e jaar, luidende als volgt: Art. 1. Binnen de tien dagen na de afkondiging dezer Wet, zullen alle Eigenaars, Pachters, Gebruikers of anderen, hunne eigene gronden of die van anderen bebouwende elk voor zoo veel hem aangaat, verpligt zijn, om de boomen op die gronden staande van rupsennesten te zuiveren op poene van eene boete van ten minsten drie en ten boogstea tien dagen arbeids. Art 2. Zij zullen, op dezelfde straffen, gehouden zijn de rupsennesten en netten van de boomen hagen of struiken afgenomen aanstonds te verbranden en zulks op zoodanige plaats, alwaar zulks zonder gevaar van brand aan bosscben boomen of struiken noch ook aan buizen en gebouwen zal kunnen geschieden. Art. 3. De bestuurders der departementen (Gouverneurs) zul- en binnen betzelfde tijdstip, de boomen, welke zich op de onverpachte Nationale Domeinen bevinden, van rupsen doen zuiveren. Art. 4- De Agenten der Gemeenten en hunne Adjuncten (Burgemeesters en Weihouders of Assessoren,) zullen, ieder in den zijnen, verpligt zijn, op de uitvoering dezer Wet, toe te zien zij zijn verantwoordelijk voor het verzuim het welk ten dezen mogt worden ontdekt. Art. 5. De Commissarissen van het uitvoerend Bewind bij da Plaatselijke Regeringen zijn verpligt, om, binnen het tweede tiental dagen na de afkondiging dezer Wet, eene schouwing te doen op alle met boomen, houtgewassen hagen of strui ken beplante gronden ten einde zich te overtuigen dat de wering der rupsennesten naar behooren is volbragt, en 01a daarvan aan den Minister wien het aangaat, rapport te doen. Art. 6. Ue wering der rupsennesten zal in de volgende jarea vóór den 1 sten Ventose (20 Februarij) moeten geschieden, op straffe als hiervoren is bepaald. Art. 7. Indien eenige Eigenaar of Pachter hierop bet gezegde tijdstip nalatig mogt zijn zullen de Hoofden der Besturen en hunne Adjuncten, zulks ten koste van den nalatigen door Arbeidslieden ter hunner keuze doen verrigtende kosten deswege zullen bij bevel van inbaarverklaring van den Vrede- regter op de kwitanciën der Arbeidslieden van de gezegde Eigenaars of Gebruikers worden verhaald zonder dat de ba- taling daarvan van de boete zal kunnen verschoonen. Art. 8. De tegenwoordige Wet zal op den i'tan Pluviose (22 Januari;) op bevel van den Commissaris van het Uit voerend Bewind door de zorg van de Hoofden van de Plaatselijke Besturen worden afgekondigd. 2.,}De In gezetenen oplettend te makenop de verpligting welke daaruit voor hentot eene tijdige zuivering hunner in eigen dom of gebruik toebehoorende boomen, struiken en hagen, van de daarin aanwezige rupsennesten voortvloeitop de schou wingen die deswege door de Plaatselijke Besturen tusschen den aistcn Februarij en io^n Maart aanstaande en vervolgens zul len worden gedaan en op de kosten en straffen welke het gevolg van nalatigheid of verzuim ten dezen zullen zijn. 3. De Eigenaars en Gebruikers van gronden met boomen beplant ernstig aan te manen om zich ten dezen in hun eigen belang en dat hunner Naburen stiptelijk van hunne verpligtingen te kwijten, en daardoor mede te werken tot vernieling van eeu voor de vruchtboomen en houtgewassen zoo nadeelig insect, 4- En opdat niemand hiervan onwetendheid zoude kunnen voor wenden zal deze worden afgekondigd en aangeplakt waar zulks te doen gebruikelijk is. Gedaan te Zierikzee, den i'ten Februarij «837. Burgemeister en Wethouders van de Stad Zierikzee DE CRANE, vt Ter ordonnantie van Dezelven, De Stads Secretaris, W. J. P- KROEF.

Zierikzeesche Courant | 1837 | | pagina 1