Pfo. S. ZIERIRZEESCHE Jlingsdag A*. 1837. COURANT. 17 Januari] BESTUREN EN ABMINISTRATIEN. Nationale Militie. Aanbesteding. Collecte. LIGTING VAN 1837. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, Provincie Zeeland, gelet hebbende op de bepalingen der wetten Betrekkelijk de Nationale Militie van den 8ste0 Januarij 1817, 27sl«n April «820 en opgevolgde Instructiën. Brengen ter kennis van allen en een iegelijk die zulks aangaat, dat de jongelingen welke geboren zijn in den jare 1818, onver schillig of zij al dan niet redenen van vrijstelling mogen hebben, alsmede diegenen welke bun verblijf binnen dit Rijk zijn komen vestigen en als Ingezetenen moeten worden beschouwd, (voor zoo Verre deze laatsten nog in de jaren der Militie vallen) verpligt zijn zich voor de ligting der Nationale Militie van den jare 1837 te doen inschrijven op het Stadhuis alhier, waartoe het inschrijvings ïegister zal zijn geopend op maandag den 2^° Januarij aanstaande cn volgende dagen, des voormiddags van 9 tot 12 en des namid dags van 2 tot 4 uren; zullende het inschrijvings register op den ao"e» Januarij 1837 provisioneel, eu op den 28^11 dierzelfde Inaand tinaal worden gesloten terwijl Ouders Voogden of Bloed verwanten verpligt zijn in deze voor hunne kinderen pupillen of naastbestaanden, hetzij laatstgenoemden al of niet tegenwoordig zijn, mitsgaders de Regenten van publieke gestichten, voor de onder hun beheer staanden de belangen te behartigen door het doen der bij de wet gevorderde aangifte en dat alle dezeïven daarvoor verant woordelijk zijn. Zullende diegenen welke zich op den 2osten Januarij 1837 niet hebben aangegeven, alDOg worden ingeschreven of nagevoegd aan het einde van het register en overeenkomstig Art. 8 der wet van den 2ystea April 1820 worden verwezen in eene boete van niet minder dan f 5,-— en niet te bovengaande de som van f 100,of ingeval van volstrekt onvermogen, met eene gevangenis van 4 dagen tot 6 wekeo worden gestraft; terwijl zij die zich vóór den 28-'ea Ja. nuarij 1837 niet hebben doen inschrijven volgens Art. 10 der even- gemelde wet, dadelijk znllen worden gearresteerd en naar de hoofd plaats der Provincie overgebragt, ten einde aldaar door den Heer Staatsraad Gouverneur en twee leden der Gedeputeerde Staten, te Wordenonderzochten niet ongeschikt tot de dienst bevonden Wordende, aan den Provincialen kommandant ter inlijving worden overgegeven; zullende zij bovendien het dubbeld der voorgemelde boete betalen, ten ware zij wettige redenen van vrijstelling mogten hebbenin welk geval zij zonder boete zullen worden ingelijfd. De wettige woonplaats voor de Inschrijving wordt geachtvoor ben, die ongehuwd zijn, de woonplaats hunner Ouders, en bij overlijden die van hunnen Voogd of Curator voor de gehuwden de plaats alwaar zij hun bestaan hebben of op den 2<lvn Januarij aanstaande voor de Personele Belasting zijn beschrevenen voor gealimenteerden of kinderen in Godshuizen opgevoed de plaats alwaar de Godshuizen of Besturen welke de alimentatie bekosti gen gevestigd zijn terwijl zij die binuen de stad geboren en on bekend zijn met hunnen ouderdom zich daarvan bij den burger lijken stand kunnen verzekeren en voor zoo ver zij elders geboren zijn bij de inschrijving zullen moeten overleggen een geboorte ex- Jract, hetwelk op hunne aanvrage gratis en zonder zegel zal wor den afgegeven. Wordende verder naar aanleiding van Art. 11 der wet van den 8>ten Januarij 1817 en Art. 3 der wet van den 27'ten April 1820 levens ter kennis van de belanghebbenden gebragtdat alle voor zich zelve dienende manschappen die in den loop van dit jaar hetzij door het overlijden van eenen vader of wel moeder weduwe zijnde of door eeue plaats gehad hebbende reglerlijke separatie of echtscheiding der Ouderen of door het overlijden van een of meer broeders of zusters, regt op vrijstelling, overeenkomstig de bepa lingen van Art. 91 en 94 der wet van den 8»en Januarij 181 7 heb ban verkregen en diensvolgens hun ontslag verlangen zich jaar- -lijks, voor den 5ien Januarij, aan het Plaatselijk Bestuur, in ge schrifte moeten adresseren met overlegging vandenoodige bewijzen, ingerigt overeenkomstig de voorschriften bij de aangehaalde 91 en 94 Artikelen gestatueerd zijnde de Ouders Voogden Curators en geraagtigden van de belanghebbenden evenzeer als de manschappen zelve bevoegd om zoodanige aanvrage te doen. L Eindelijk, worden opgeroepen alle degenen die de vereischten bezitten en genegen mogten zijn om als vrijwilligers bij de Natio nale Militie te dienen en hierdoor het kontingent dezer stad wil len aanvullen of verminderen, om zich daartoe ter Secretarie dezer Stad aan te geven, alwaar het Register van vrijwillige Inschrijving zal openleggen, van heden tot en met de geheele maand Januarij aanstaande, zullende aan eiken vrijwilliger, na door den Militie raad in deze Provincie te zijn goedgekeurd, een premie van dertig guldens uit de stedelijke kas worden ter band gesteld en waartoe ingevolge Art. 3i der wet kunnen worden aangenomen alle Ingeze ten» welke op den i'lc0 January ongehuwdhun igd« jaar zijn ingetreden en bun 3osl« nog niet hebben volbragt, ten ware zij reeds in dienst der Nederlandscbe Armee of Nationale Militie hebben ge» staan in welk geval zij tot den ouderdom van 35 jaren zullen wor den toegelateG de lengte hebben van een El vijf honderd zeventig Strepen, en binnen deze Stad ten minsten gedurende de laatste vijf tien maanden hebben gewoond. Burgemeester en Wethouders vleijeu zich dat alle jongelingen, die' in de termen der Militie vallen of wel bij afwezigheid of ziekte, derzelver Ouders, Voogden, Curators of bloedverwanten, zich ter behoorlijker tijd en plaats zullen aanmelden of doen aan melden ten einde voor te komen de toepassing der strafbepaling bij de wet tegen de nalatigen vastgesteld terwijl een ieder in twij felachtige gevallen zich ter stedelijke secretarie zal kunnen vervoegen om aldaar de vereischte inlichtingen te ontvangen. En ten einde een ieder biervan kennis drage zal deze worden afgekondigd en in de Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee, den 28'"" December i838. Burgemeester en Wethouders vooruï. DE C RA NE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE', verwittigen bij deze alle belanghebbenden dat van heden af aan dagelijks in den voormiddag ten kantore van den Stedelijken Ont- vanger zal worden gevaceerd tot de uitbetaling der Interessen op de Obligatiën van Stads gevestigde Schulden over i836 en vroeger, kunnende de respective Obligatiebouders zich ten kantore voor noemd daartoe aanmelden. Zierikzee, den Januarij 1837. Burgemeester en Wethouders voornd.', DE CRANE, ut. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, zijn voornemens op FEoensdag den 25s'en Jczcr maanddfes mid dags, ten Raadhuize aldaar publiek en aan den minsteischendea aan te besteden Het doen van eenige noodzakelijke herstellingen aan sommige stede lijke gebouwen en voorwerpen met de daarvoor benoodigde arbeids- loonen en 'leverantiën van materialen achtervolgens het Bestek en de Conditiën daarvoor gearresteerd bij den Stedelijken Raad waar van dagelijks ter Secretarie inzage kan worden genomen zullende twee dagen voor de besteding de noodige aanwijzing op het werk gedaan en van heden af de noodige inlichtingen bij den Stads Ar chitect te verkrijgen zijn. Zierikzee, den i4ll"n Januarij 1837. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven, De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, in aanmerking nemende dat H. Ed. Gr. Achtb. de Gedeputeerde Staten van Zeeland, bij besluit van den 6den dezer, bepaald héb ben het doen plaats vinden eener algemeene Collects aan de hui- zen der Ingezetenen en bet geven van gelegenheid tot' het dóén Vs'n giften, ten behoeve van zoodanige Ingezetenen der gemeenten welke buiten staat zijn de door den storm van den 2g*wn November jl. aan hunne eigendommen toegebragle schadeuit eigene middelen te herstellen. - Overlatende aan de Besturen der plaatsen 'om dag «1 uur daar van te bepalen, en tevens door aanschrijving aan de Leeraars der onderscheidene godsdienstige gezindheden de Ingezeteutn op te Wek-* ken lot milde bijdragen voor dit doel. Brengen door deze ter kemiis van de In- en Opgezet enen dezer Stad en Poortambacht, dat de zoo even genoemde Collecte zal plaats hebben op Frijdag den 20"™ Januarij, des morgens te elf ure, en gedaan worden door de drie Wijkmeesters en 'de Bode van het Algemeen Armbestuur dezer Stad die daartoe bij deze be noemd worden. Terwijl inmiddels van af Woensdag den 1 dezer ter Secretarie der Stad eene bus zal gesteld worden waarin ieder behalve in de uitgeschrevene Collecte zijne oifars zal kunn'éu^ storten. En aangezien het oogmerk dezer inzameling fan giften eeniglijk is om ongelukkige Land- en Stadgenoolen die buiten wérmbgen zij 11 om hunne door den storm van den 29"'° November jl. jeledene

Zierikzeesche Courant | 1837 | | pagina 1