I ZIER1EZEESOIE COÜR AST, Mingsdag 3 tfanuarij. BESTUREN en ABMINIST&ATIEN. Nationale Militie. lig ting van 1837. NIEUWSTIJDINGEN. 1 SffT If 3V°. j I Door Zijne Majesteit is bij Besluit vac den lyden December A. P. No' 81 bij continuatie benoemd tot Burgemeester dezer Stad de Kdel Achtbare Heer M. C. de C R A N E. Vee-Ziekte. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gezien de circulaire aanschrijving van Zijne Excellentie den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie van den aovten dezer maand, Prov. Biad n°. g5 houdende aanbeveling van voorzorgen tot voor koming van zieiiien onder het Vee. Maken de Landbouwers en Veehouders opmerkzaam om thans hij het ontstaan van ziekte en sterkte onder de Paarden ojr somtnige landhoeven op het voeder van hun vee een meer dan gewoon toe-- zigt te houden en aan hetzelve geen vochtig of beschimmeld voe der te doen toedienen daar de schimmel op hetzelve uit mosar.li- tige gewassen bestaat, (cryplogamcn genoemd) welker vergiftigde uit werking voor als nog ais de eeriige bekende oorzaak der bedoelde ziekten wordt aangemerkt mei aanmaning om ter voorkoming van ziekten onder het vee in tijds te raadplegen met en op te volgen de aanwijzingen van den Heer J. van Eeitum, Rijks Veearts del ists klasse te dezer stede. Zierikzeeden 26 t"1 December i83G. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE CRANE, vt: Ter ordonnantie van Dezelven, De Stads Secretaris, W. J. P. KR OEF. r BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, Provincie Zeeland, gelet hebbende op de bepalingen der wetten, betreMielijk de Nationale Militie van den Gaten Januarij 1817, 27'wn Aoril t8ao en opgevolgde Instruction. Brengen ter kennis van allen en een iegelijk die zulks aangaat, dat de jongelingen welke geboren zijn in den jare 1818, nver- scbiliig of zij al dan niet redenen van vrijstelling mogen hebben alsmede diegenen welke bun verblijf binnen dil Rijk zijn komen vestigen en als Ingezetenen moeten worden beschouwd, (voor zoo verre deze laatsten nog in de jaren der Militie vallen) verpiigl zijn zich voor de Pigling der Nationale Militie van den jare 1837 te doen inschrijven op het Stadhuis alhier, waartoe het inschrijvings register zal zijn geopend op maandag den 2<ten Januarij aanstaande ®u volgende dagen, des voormiddags van 9 tot 12 en gp». namid dags van 2 tol 4 uren; zullende het.insciirijvings-register op den 20sieii Januarij i837 provisioneel, cu op den zoïten dierzelfrte jnaand finaai worden gesloten terwijl Ouders Voogden of Bloed verwanten verpligt zijn in deze voor hunne kinderen pupillen of ïiaastbestaandenbetzij laatstgenoemden al of niet tegenwoordig zijn, mitsgaders de Regenten van publieke gestichten, voor de onder hun beheer staanden de belangen te behartigen, door het doen der bij de wet gevorderde aangifte en dat alle dezeiven daarvoor verant woordelijk zijn. Zullende diegenen welke zich op den oosten Januarij x 837 niet Jjebbea aangegeven alcog worden ingeschreven oi nagevoegd aan het einde van het register en overeenkomstig Art. 8 der wet van. den 2^steu April 1S20 worden verwezen in eene boete van niet minder- dan f 5,en niet te bovengaande de som van f 100,of ingeval Van volstrekt onvermogen, met -eene gevangenis van 4 da^en tot 6 weken worden gestraft; terwijl zij die zich vóór den 2SsleQ Ja- 'nuarij 18^7 niet hebben doen inschrijven volgens' Art. 10 der e?en gemelde wetdadelijk zullen worden gearresteerd en naar de hoofd plaats der Provincie overgèbragtten einde aldaar door den Heer Staatsraad Gouverneur en twee leden der Gedeputeerde Staten te Werden onderzochten niet ongeschikt tot de dienst bevonden Wordende, aan den Provincialen kommandant ter inlijving worden overgegeven zullende zij bovendien het dunheid der voorgemelde Boete betalen, ten ware zij wettige redenen van vrijstelling moglen hebben, in welk geval zij zonder boete zullen worden ingelijfd. De wettige woonplaats voor de Inschrijving wordt geacht voor liendie ongehuwd zijn, de woonplaats hunner Oudersen bij overlijden dief van hunnen Voogd o( Curator voor de gehuwden de plaals alwaar zij hun bestaan hebben of op den adea Januarij aanstaande voor de Personele Belasting zijn beschreven efi voor geaiimenteerdevi of bladeren in Godshuizen opgevoed de plaats alwaar de Godshuizen ól B'esluren welke de alimentatie bckosïi- peiT, "gevestigd zijn terwijl zij die binnen de stad gefyoren en on- Bekend zijn met hunnen ouderdom zich daarvan bi) den burger- lijken stand kunnen verzekeren en voor zoo ver zij elders geboren zijn bij de inschrijving zullen moeten overleggen een geboorte-ex tract, hetwelk op hunne aanvrage gratis en zonder zegei zal wor den afgegeven. Wordende verder naar aanleiding van Art. si chr wet van den Rstsn Januarij 1817 en Art. 3 der wet van den zjsitn April 1820, tevens ter kennis van de belanghebbenden gebragtdat alle voor zich zelve dienende manschappen die in dea loop van dil jaap hetzij dcor het overlijden van eenen vader of wel moeder weduwe ziiode of .door eeue plaats gehad hebbende regteriijke separatie of echtscheiding der Ouderen, of door het overlijden van een-of meer broeders of zusters, regt op vrijstelling overeenkomstig ue bepa lingen van Ark 91 en g4 der wet van den S®ten Januarij 181 7, heb ben verkregen en diensvolgens hun ontslag verlangen zich jaar lijks, voor den Januarij, aan het Plaatselijk Bestuur, in ge schrifte moeten adresseren met overlegging van de noodige bewijzen, ingerigt overeenkomstig de voorschriften bij de aangehaalde 91 en p4 Artikelen gestatueerd zijnde de Ouders Voogden Curators en gematigden van de belanghebbenden, evenzeer ais-de manschappen zelve bevoegd om zoodanige aanvrage te doen. Eindelijk, worden opgeroepen alle degenen die de vereischterc bezitten en genegen mogten zijn om als vrijwilligers bij de Natio nale Miht-'e te dienen en hierdoor het kontingent dezer stad wil len aanvullen of verminderen, orn zich daartoe ter Secretarie dezer Stad aan te geven alwaar het Register van vrijwillige Inschrijving zal openleggen van heden tot en met do geheeïe maand Januarij aanstaande, zullende aan eiken vrijwilliger na door den Militie raad in deze Provincie te zijn goedgekeurd een premie vzli dertig guldens uit_ de stedelijke kas worden ter hand gesteld en waartoe ingevolge Art. 3i der wet kjinneo worden aangenomen alle ingeze tenen welke op Gen isten Jantnmj ongehuwd hun iQ^e jaar zijn ingetreden en hun 3oste nog niet hebben volbragt ten ware zij reeds in dienst der Nederlandsche Armee of Nationale Militie hebberige» staan ia welk geval zij tot den ouderdom van 35 jaren zullen wor den toegelaten de lengte hebben van een El vijf honderd zeventig Strepen en binnen deze Stad ten minsten gedurende de laatste vijf tien maanden hebben gewoond. Burgemeester en Wethouders vleijen zich dat alle jongelingen, dse in de termen der Militie vallen, of wel bij afwezigheid of ziekte derzei ver Oud'ers Voogden, Curators of bloedverwanten zich ter behoorlijker lijd en plaats zullen aanmelden of doen aan melden 7 ien einde voor te komen de toepassing der strafbepaling, hij de wet tegen de nalaligen vastgesteld; terwijl een ieder in twij felachtige gevallen zich ter stedelijke secretarie zal .kunnen vervoegea- 01*1 aldaar de vereischte inlichtingen te ontvangen. En ten einde een ieder hiervan kennis drage zal deze wórden- afgekondigd en in de Stads-Courant' geplaatst. Gedaan ten Raauhuize der Stad- Zierikzee, den 2Ssleu December i836. Burgemeester en Wethouders voornd. DE C R A'N.E, vt. Ter ordonnantie van Dezelven, De S'.ads Secretaris, W. J. P; IC ROEF. DUITSCHLAND. fa ankfort (Jen ï5»«n December. De sultan beeft, volgens na dere brieven uit Konstantinopel eeneri biiiteiigewönen divan laten za men roepen waarin bij een treurig tafereel heelt opgehangen van de verwoestingen door de pést in die hoofdstad en de omstreken aangerigt en in bedenking gegeven of die plaatsen.van den koran, welke het nemen van voorzorgen in soortgelijke gevallen schijnen te verbieden niet voor eene andere uitlegging zouden vatbaar wezen', waarna hij gelast heeft, de hand aan het werk te slaan, tot daar- stelling van (juarar.tainen en het trekken van cordons door bet gan- sche rijk. Van dit moedig besluit voorspelde men zich'ule beste gevolgen De stoomvaart in het Oosten wordt met gewenscht gevolg voort gezet. Zoo beeft men onder anderen berigtdat de stoomboot Ferdinand I, met passagiers en goederen, in naauwelijks vier etma len van Konstantinopel naar Trebizortde gevaren en binnen zes ett tachtig uren van daar naar Konstantinopel teruggekeerd is'. -In eenen brief uit Parijs wordt het volgende gemeld: Rij een groot banket, hetwelk den 13<fm dezer plaats bad, lieb ik den heer Monk Mason ontmoet, die met. Green enz. de luchtreis van Lonclen naar VVeilhurg heeft gedaan. Hij verhaalde veel be langrijks over deze reis en .de verdere plannen. De lieer Green beeft zich in Engeland overtuigd, dat op zekere hoogte steeds een noordweste wind heersebt en bij de laatste groote vaart verwierf hij genoegzaam de overtuiging, dat. de luchti.tr •.oiin'gen boven el kander eene tegengestelde rigting volgen. Daar hij :i naar welge vallen de luchtbol kan laten opgaan, 'of zakken werd' hei raoge- L.:v ongeveer ook den weg naar welgeiallen te kiezen. Zoo kwam bij van Lenden naar de ocslkust van Engeland doch hij wilue niel naar Ztreden varen omdat men den eigenaar van de lucht-

Zierikzeesche Courant | 1837 | | pagina 1