ZIERIKZEESCHE Iiingsdag A<>. 1S86- COURANT. BESTUREN en ADMINISTRATIEF, BEKENDMAKING. NIEUWSTIJDINGEN. DUITSGHLAND. FRANKRIJK. H*«. 96. 29 November. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE Provincie Zeeland. Gezien het Besluit van Zijne Excellentie den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie van den i4llcn dezer maand A, 4lle Afdeeling N°. i3466 (Prov. blad N°. 84) houdende aanschrijving tot openbare afkondiging der bepalingen van de artikelen 27 en 42 der wet op de personele belasting van den 29st«n Maart i833 betrekkelijk de belasting naar tijdsgelang en de suppletoire aangilte. Hebben goedgevonden: De in- en opgezetenen te herinneren aan de bedoelde wetsbepa lingen luidende als volgt Artikel 27. i. Zoo wanneer een perceel hetwelk op den 1 5<len A/er niet 111 gebruik was, of ook een woonhuis, op hetzelfde tijdstip en kel en op den voet bij de laatste zinsnede van art. 26 2 be paald, door eenen huisbewaarder bewoond zijnde, gedurende den loop des diensljaars betrokken in gebruik genomen of van mobilair voorzien wordt, zal de belasting volgens de vier eerste grondslagen naar de hierboven bepaalde reglen des wege moeten worden voldaan doch slechts naar gelang van dat gedeelte des diensljaars, hetwelk op het tijdstip der in ge bruikneming betrekking of meubelering overig blijft. 2. Ingeval de belastingschuldige, welke zoodanig perceel, als bij 1 bedoeld aanvaardt in bet dienstjaar bereids wegens een ander perceel was aangeslagen en hij dit tot dien tijd toe door hem gebruikte perceel verlaat met wegvoering van alle roe rende goederen hoe ook genaamd en zonder achterlating van huisbewaarder of van andere personen in zijne dienst, zal bet bedrag van den te zijnen name op het kohier gebragten aan slag, voor al de vier bedoelde grondslagen gezamenlijk, en in evenredigheid van het nog te verloopen tijdvak worden afge trokken van dat des, op den voet als boven, te doenen aan- slags zonder dat indien deze aanslag minder bedraagt dan de vroegere er eenige ontheffing zal kunnen worden gevórderd. 3. De uitbreiding vermeerdering verwisseling of aanschaffing van belasting-voorwerpen der vier eerste grondslagen na 15 Mei. zal behalve in de gevallen bij 1 en 2 hierboven ver meld geen grond geven tot eenen nieuwen of verhoogden aan slag in den loop des diensljaars. 4- Ter zake van zoodanige voorwerpen der vijfde en zesde grond slagen als na i5 Mei in dienst of gebruik genomen of aange schaft worden zal de belasting naar gelang van den nog ove rigen tijd des diensljaars, zijn verschuldigd met dien verstande dat geene verwisseling van dienstboden of paarden met andere waarvoor geene hoogere regten verschuldigd zijn op zich zelve tot het nogmaals aanslaan van denzelfden belastingschuldige zal kunnen aanleiding geven. S. Het aanwenden tot belastbaar gebruik van zoodanige voor werpen van de vijfde en zesde grondslagen als aanvankelijk tot onbelastbare einden aangelegd of gebezigd waren, zal met aanschaffing worden gelijk gesteld zoo mede wat aangaat de paarden derzelver geheel verlies van het tweede viertal hun ner melktanden in den loop des jaars. 6. Naar gelang de omstandigheden eens belastingschuldige in den loop des diensljaars, met betrekking tot deszeifs voorwer pen van de vijfde en zesde grondslagen veranderen, zulks, dat volgens de tarieven van art. 17 en 21 de opklimming der be lasting ten zijnen aanzien toepasselijk zoude worden zal van wegens de dienstboden en paarden aanvankelijk gehouden die verliooging voor den nog overigen lijd des diensljaars zija verschuldigd. Deze bepaling is mede van toepassing in betrekking tot de paarden bij bet opkomen van de omstandigheden, aan het einde van 7 van art. 20 vermeld. 7. Paarden, bij verschillende personen of gezinnen in gebruik, zullen, in geval die gelijktijdig voor een en 't zeilde rijtuig wor den gespannen hem die zulks doetof wel den eigenaar of gebruiker des rijtuies ter zake van het grooter aantal paarden hetwelk door hem alzoo mogt zijn gebezigd dan waren aange geven mede aan de opklimming der belasting naar 6 doen onderwerpen. 8. Hooger belastbaar gebruik van dienst- en werkboden of paar den, aanvankelijk minder belastbaarzal de verpligting tot eene evenredige verhooging der belasting voor den nog Overigen tijd des dienstjaars ten gevolge hebben. 9. De tijd waarover de belasting loopt zal in betrekking tot al de grondslagen worden berekend bij vierend.eelen jaars op bet dienstjaar overschietende zonder dat een vierendeel jaars zal kunnen worden gesplitst en zuilen als vierendeelen jaars worden beschouwd, de tijdvakken, aanvangende met primo Mei, primo Augustus primo November en primo Februarij. Art. ijl- De zoodanigen welke door epnige der omstandigheden, voor zien bij art. 27 in den loop des jaars, komen te vallen on der de toepassing van het aldaar bepaalde, zullen alvorens, en naar gelang van het ontstaan dier omstandigheden en op de boete bij art. 35 en 3g vastgesteld verpligt zijn tot het indienen van behoorlijke aangiften deswege, in voege als bij art. 3o voorgeschreven, zullende zij daarvoor een biljet ter invul ling bij den ontvanger kunnen bekomen. En zullen dé vorenstaande wetsbepalingen door openbare afkondi ging eu bekendmaking in de Stads Courant worden gebragt ter ken nis van bet publiek ten einde een ieder zich dien overeenkomstig gedrage. Zicrikzeeden tcjieii November i836. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KR OEF. Frankfort, den a3steö Nonember. Volgens berigten uit Praag, van den i^en dezer zal de hertogin van Berry thansna den dood van Karei Xhare kinderen opvragen en de oostenrijksche regering dus misschien in bet geval komen van door eene Salomo- sche uitspraak den twist tusscheu haar en de hertogin van Angou- lerne te moeten beslissen, Uit Konstantihopel wordt den 2<*en November het volgende geschreven Veel is van hier niet te melden in de politiek heerscht stilstand, men geeft zich aan vermaken over, zonder zich. daarbij door dé pestte laten hinderen, en maakt geene beschikkin gen hij het bestuur die eenigzins meldenswaardig zijn. De span ning tusscheu de Porie en lord Ponsonby heeft opgehouden maar in het engelse he hotel zelf schijnen eenige oneenighedea uitgebro ken te zijn, waarover veel gesproken wordt. De heer Urcjuhart die aan lord Ponsonby toegevoegd werd, doch daarbij eenigé bij zondere lastgevingen van zijn ministerie ontvangen heeft, schijnt met den gezant men weet niet waarom in onmin geraakt te zijn, en heeft plotseling deszei fs hotel verlaten om een particulier huis te betrekken. Sommigen beweren dat de berigten, door den heer Urcjuhart regtstreeks naar Londen gezonden 3 niet waren in dien geest als lord Ponsonby gewensclit had en deswege tusschen deze twee heeren woordenwisselingen hebben plaats gehad. Aan déd heer Churchill is, naar men hoort, voor de ondergane mishande lingen eene aanzienlijke schadeloosstelling aangeboden, welke door dezen ook schijnt aangenomen te zijn. Daarmede zóu dan 'de j2(Vn» sche zaak afgedaan zijn. Verscheiden gezanten die kennis beko men hebben van de onderhandelingen welke tusschen Engeland en de Porte wegens een nieuw toltarief aangeknoopt zijn bebbea bij hunne regeringen aanvraag gedaan of zij zich ook niet tot bet oftomansche ministerie vervoegen zullen om eenige beschikkingen ter gunste van den handel te verkrijgen waartoe de tegenwoordigè oogenblik bijzonder geschikt schijnt te zijn. Uit Petersburg schrijft mén van der. iaden November: Te Zarkoje Selo en in de stad Tobalsk zijn met goedkeuring des kei zers en naar het voorbeeld van Sb Petersburg, zoogenaamde ge vangenis genootschappen opgerigt is waarvan het oogmerk is het lot der gehangenen bijzonder van onvermogende schuldenaars te verzachten. Te Moskou wordt door de regering een werkhuis opgerigt, waarin 200 personen voor vast opgenomen worden en voorts de zoodani gen die tijdelijk werk zoeken bezigheid zullen vinden. De groote luchtbol van den heer Green is den iqcten dezer te Coblenlz aangekomen na gedurende eenige dagen te Weilburg in de hertogelijke rijschool te zijn ten toon gesteld geworden. De luchtreizigers zijn te Weilburg het voorwerp dér algemeene aandacht en nieuwsgierigheid geweest en met beleefdheden overladen. Zij werden den 20sten dezer te Cöblentz verwacht. Uit Coblenlz wordt van den sisten dezer gemeld: De drie luchtreizigersde heeren GreenHolland en Mason zijn gisteren avond van Weilburg hier aangekomen. Dé heer Hol land keert van hier over Keulen naar Engeland terug; de twee a ij- dere heeren zijn voornemens om van het vaste land eene tweede groote luchtreis te ondernemen en vertrekken overmorgen over Trier en Metz naar Parijs, om, indien de omstandigheden gunstig zijn, aidaar hun plan uit te voerend' Parijs, den 2o»ten November. De officier der gendarmerie die prins bodewijk-Napoleon naar Loriënt vergezeld heeft is gisteren avond in deze hoofdstad teruggekeerd. De prins mms zoo ai,-, gé- meld is, in don avond v.»n den i 5deu ingescheept gewórden. T- Sedert twee dagen uieikt men eene groote beweging onder bét

Zierikzeesche Courant | 1836 | | pagina 1