No. 91. A.0» 1836* 11 November BESTUREN en ADMINISTRATIEN. JBrandschouwing» NIEUWSTIJDINGEN. ZlElUIiZEESCHE COURANT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIEPJKZEE. Gelet op art 4® ïan Eet Brand-Reglement voor deze Stad. Hebben goedgevonden te bepalen Dat op Maandag den i4cten dezer maand, te beginnen des mor gens 9 ure door al de wijken dezer Stad eene algemeene brand- scbonwing geschieden zal> wordende mitsdien de Ingezetenen daar Van verwittigd onder herinnering aan de bepalingen van art. 44 des Eeglements omtrent het in goeden staat voorhanden hebben Van Ladders, Lantarens en Brandemmers, zoo als daarbij wordt voorgeschreven op de straffen tegen de nalatigen verordend, mits gaders omtrent het plaatsen van vuurhaarden, het bergen van brandstoffen als anderzins de aanwijzingen van brandmeesters slip telijk op te volgen. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende zal deze Worden afgekondigd, omgeroepen en in de Stads Courant 'geplaatst. Gedaan ten fiaadhuize der Stad Zierikzee, den cjden November 1835. Burgemeester -n Wethouders voornoemd K. W. de JONGE, vl. Wethouder i p. Ter ordonnantie van Dezilvèn De Stads Secretaris W. j. P KROEF. DUITSCHLAND. ~FWnkfortden 6<hn November. Berigten uit Napels, van den October honden in dat aldaar onder de ingezetenen groote ontevredenheid heerschte over de zoogenaamde gezondheidsmaatre gelen, en dat zelfs de vreemde gezanten zich verpligt hadden ge zien, om in bet belang hunner landslieden, deswege beklag bij de regering te doen. Onder de bedoelde maatregelen was ookdat elk huis, alwaar iemand door eenigerhande ziekte, welke slechts den minsten zweem naar cholera had werd afgesloten en de kranke, zonder onderscheid van rang of stand dadelijk naar een hospitaal Werd gebragt. Gebeurde het dat iemand in zoodanig huis stierf, dan werden al de huisgenooten onverwijld naar het eiland Nisita gezonden, om aldaar, in slechte lokalen, quarantaine te houden. Tot het wegbrengen der lijken werden galeislaven gebruikt. Al deze en dergelijke maatregelen werden tewerk gesteld, ofschoon de toe stand der gezondheid nog zeer voldoende was. Iiitusschen had het bewind, ten einde de bestaande ontevredenheid te verminderen, den 2isten de bedoelde maatregelen in zoo ver gewijzigd dat bemid delde personen in geval dat zij door de zoogenaamde twijfelachtige ziekte werden aangetast, zich, des verkiezende, tehuis mogten Ja- ten verplegen. Deze gedeeltelijke opheffing der gezondheidsmaatregelen heef ech ter geenszins het behoud der rust verzekerd. Immers men meldt, dat den 2isien het gerucht van vergiftiging der levensmiddelen on der de volksmenigte verbreid is geworden en dat daardoor ver scheidene wijken der stad in hevige beroering zijn geraakt. De koning heeft zich daarop in persoon naar de gedeelten der stad alwaar de oploop het sterkste wasbegeven de levensmiddelen onderzocht het volk 'geruststellende verzekeringen gegeven en ver volgens ondanks de ernstige bedenkingen die van alle zijden daar tegen werden aangevoerdook het hospitèal bezigtigd alwaar men degenen die van de cholera verdacht worden gehouden verpleegt. Deze gedragingen van den jeugdigen vorst hadden een' bij uitstek goeden indruk gemaakt. De jongste berigten uit Napels luiden steeds meer verontrustende. De cholera is niet alleen in de stad, maar heeft zich ook in de omstreken en op de naburige eilanden vertoond. Berigten uit Konstantinopel spreken 'egen dal de engelsche gezant, lord Ponsonbybepaaldelijk terug zou geroepen worden. (Intusschen schijnt de gezant met verlof naar zijn vaderland te zul len vertrekken). De twist welke tusschen de Porte en Perzie be staan heeft is thans bijgelegd. Omtrent de aangelegenheden der grieksche kerk zijn te Ivonstantinopel onderscheidene besluiten geno men waarbij de magi der patriarchen zoowel als die van het turksche ministerie wederzijds beperkt wordt. Volgens de jong ste tijdingen uit Alexandrie was Mehemed-Jli voornemens naar Cairo te vertrekken om volgens gewoontealdaar den winter door ta brengen. Uit Napels schrijft men van den i34eu OcloberZoo even is prof. Zahn alhier aangekomen met de tijding, dat te Pompejieene merkwaardige ontdekking heeft plaats gehad. Men heeft opgegra ven een zilver tafel-servies, bestaande uit 44 borden i schotel, 3 kleine schalena lepels en 4 vorken. Dit schoone en antieke wil verwerk is dadelijk naar Portisie aau de koninklijke hunillie gezon den. Eene naauwkeurige beschrijving van hetzelve zal in de jaar boeken {Annali civili cürilï) des koningrijks worden gegeven dooit welker uitgave de minister Saotagélo zich zeer verdienstelijk maakt." G R O O T-£ R I T T A N N IE N. LojipcN den aden November. Eergisteren des middernachts werd men zeer verontrust door het berigtdat er brand in de bank van Engeland was, en wel in het gedeelte, alwaar de bariknooten ge drukt worden. De brand wérd het eerst ontdekt door een der be ambten, die dien nacht de wacht hadden, en die om het uur alle vertrekken onderzoeken moeten. Het vuur werd bespeurd in een vertrek alwaar werklieden onlangs een voor het drukken derbank- nooten benoodigd werktuig opgerigt hadden. Er bevonden zich al daar twee nieuwe stoomwerktuigen en eenige groote persen. Men meende aanvankelijk door bet in diénst stellen van het meerendeel der 3a soldaten die des nachts hier mede de wacht hebben den brand te kannen blusschén doch men ondervond dat het vuur de zware bindfen reeds te diep verteerd bad. Onderscheiden brandpi- ketten schoten toe en het menigvuldig aangebragte water doofde eindelijk de vlam ofschoon dezelve tot vijf ure des morgens had aangehouden. Geene der in de batik berustende waarden is verlo ren gegaan. De oorzaak van dit toeval dat zoo onberekenbare ge- vt 'ten had kunnen hebben, is onbekend. bf. De groote iondensche vervaardiger van schoensmeerJohn .1 'ren, die in verschillenden vorm advertentiën in de engelsche bladen doet plaatsen ten einde steeds meer én meer de aandacht op zijn fabrikaat te zien vestigenheeft onder andere ook het volgende verzonnen voorval bij wijze van annonce aan het publiek medegedeeld: Ouiangs werd een schip der oost Indische kompagnie tegen een der rotseilanden in de Zuidzee verbrijzeld en de gansche bemanning verdronk, uitgenomen een twaalftal die het geluk, of liever Onge luk hadden, in 'den deerniswaardigsten toestand, aan strand ge- worpen te worden geen ander vooruitzigt hebbende dan den dood door verhongering, of de prooi te worden des eilanders, die men- scheneters waren. Moeijelijk zoude het dan ook zijn zich een denk beeld te vormen van den schrik dien de arme schepelingen Onder vonden toen zij zich Weldra door de Maleijers Omringd zagen die zich gretiglijk van hen meester maakten en reeds toebereidselen in het werk stelden om zich eenen akeligen maaltijd te verschaffen. Alvorens echter hen te verslinden hraglen zij hen voor hun gods beeld Mumbojumho genaamd dit was eene groote boute veelkleu rig beschilderde pop, aan wier voeten de ongelukkige christenen gedwongen werden neder te knielen. Reeds was de brandstapel aangestoken en het noodlottige slagt- mes opgeheven toen de heidenen plotseling van verbazing als ver steend waren. De laarzen van den engelschen scheepskéssier be vonden zich nabij den vlammenden houtstapel geplaatst en waren zoo glansrijk gepolijst dat de daarop vallende vuurstralen de Weer kaatsing vertoonden van het beeld hunner godheid dit trof de wiiden derwijze dat zij allen voor de voeten van den Engelschman nedervielen. De verwonderde matrozen toerden terstond van hunne ketenen bevrijdterwijl de menscheneters zich rondom de laarzen neder- bogenin wier gladde oppervlakte het verschrikkelijke gelaat van den god der Maleijers zich zoo glansrijk had gespiegeld. De engel sche schipbreukelingen werden vervolgens', zonder dat hun eenig ieed Werd aangedaan naar Bombay gevoerd zoodat zij in plaats van het leven te verliezen aan hunne woeste natuurgenooteu het behoud van hun leven hadden te danken. Deze laarzeu waren gepoest met PFarrens onvergelijkelijk schoen smeer. FRANKRIJK. Pabus den aJcn November.' In het Journal des Débals leest men Zie hier eenige nieuwe bijzonderheden nopens de poging tot om wenteling, welke jl. zondag te Straatsburg heeft plaats gehad; wij gelooven voor de naaurvkeurigheid daarvan te kunnen instaan. De jonge prins Lodewijk Napoleon Bonaparte was den vorigen dag in die stad aangekomen en had eene verblijfplaats gevonden teu huize van mejufvr. Bio. Des morgens vroeg kleedde de prins zich in zijn militair gewaad beslaande in een groenlakenschenrok gelijkende naar dien j welken keizer Napoleon gewoonlijk droeg, Ceite witte broek, rijlaarzen of «levels, kleine hoed, eu de sterren benevens het groote roode lint op de borst. De prins begaf zich, vergezeld door den kolonel Fa dreykommandant vau het regenlent artillerie, den kom- mandant Par<juin eskadrons-chef bij de municipale garde van Pa rijs, en zijne beide ordonnans officieren naar de kazerne der ar tilleristen. H"t was b ilf zes lire des morgens. De soldaten zouden eene wapenschouw bijwonen zij waren alle gereed. De kolonel deed den kting formeren en sprak hen dus aan«Mijne vrien den, ik ben benoemd tot generaal (toejuiching); ik zal aan ieder van ulieden 4o fr. doen tlitdeeleu (zeer goed kolonel); a pro pos, hernam de kolonel, na eenige oogenhlikken toevans, ik moet u zeggen dat te Parijs eene revolutie is uitgebarsten.Het gou vernement des konings is omvei'geworpeu.Men heeft Napoleon

Zierikzeesche Courant | 1836 | | pagina 1