FRANKRIJK. NEDERLANDEN. ADVERTENTIES. - --Jf »«»- bende fannllën opHgten en tond die herwa&Tts. Ibrahint-y ach a een meester in de kunst van veinzen heeft terstond op het vernemen van de behaalde overwinning, Beschid-pacha daarmede laten geluk wenschen. De laatste, welke behalve de decoratie van den sultan ook eene gouden eersabel ontving heeft den schat van den gevan gen beij onder zich genomen. De aan de grenzen staande persische troepen hebben op het berigt van de neerlaag van Bevendus beij, het lurksqh grensgebied overvallen en menschen en vee weggeroofd Beschid pacha heeft terstond daarop de noodige maatregelen ter ver dediging genomen; daar nu gelijktijdig het berigt uit Erzerum ont vangen werd dat er verdeeldheden tusschen de zich daar bevin dende Perzen en Turken waren ontstaan en er door het volk bui tensporigheden waren gepleegd, zoo heeft hij van den sultan de noo dige hevelen verlangd om geweld met geweld te keeren. De per sische grensbevelhebberen zouden reeds alle persische onderdanen aan de grenzen het bevel hebben doen geworden het turksch gebied ten spoedigste te verlaten en de handelsbetrekkingen met de turk- sche onderdanen af te breken." Parijs, den isten November. Het ministeriële ochtendblad meldt bet volgende: «De heer de Peyronnel, (een der veroordeelde laatste ministers van Karei Xaan welken ontslag uit de gevangenis is ver leend) is den 2isten October, des avonds omstreeks zes uur, van Ham vertrokken. Hij heeft in gezelschap van den heer Fillebois ongeveer een kwartier uurs te voet afgelegd, in afwachting va 11 zijn rijtuig dat hem onderweg zou opnemen. Eenige personen zijn ge komen om hem te zien hij was zeer minzaam jegens hen en zeide: «Nu is het 5 jaren 5 maanden en eenige dagen, dat ik niet uit mijne kamer beu geweest." Daarop is hij verder gegaan en niemand is hem gevolgd. Boven zijnen schoorsteen beeft bij zegt men de volgende woorden geschreven: «Alleen God wil en moet ik dan ken." Doch dit schrift is gedeeltelijk uitgewischt. De heeren Giier- 7ion-ftani>ille en Polignac schijnen sedert het vertrek hunner gewezen ambtgenooten zeer opgeruimd te wezen." 's Graveniiage den 6<*en November. Aanstaanden woensdag zal er te Amsterdam eene algemeene zamenkomst plaats hebben van deel hebbers in de negotiatie, ten doel hebbende het daarstellen van eenen ijzeren spoorweg tusschen genoemde stad en Haarlem. Aan voor melde deelhebbers is dezer dagen toegezonden een gedrukt rapport der commissie, voor die zaak in der tijd benoemd, gelijk mede de bedenkingen, welke door de concessionarissen van dien spoorweg op dat rapport zijn gemaakt. In beide stukken wordt de aard, strek king en waarschijnlijke gevolgen der door de regering verleende con cessie onderzocht en ten slotte voorgesteld eene commissie van drie leden te benoemen ten einde w. met de concessionarissen bij de regering doelmatige pogingen aan te wenden om de gewenschte ver anderingen in concessie te verkrijgen en 2°. het ontwerp der sta tuten dat op Verzoek der concessionarissen vervaardigd is te on derzoeken opdat daarna van den uitslag van een en ander aan de vergadering van deelhebbers door deze gecombineerde commissie rapport worde uitgebragt. Dezer dagen is de aandacht der plaatselijke besturen gevestigd geworden op de schier overal plaats gehad hebbende gewoonte der bouwlieden om het stroo van het uilgedoschte oliezaad en andere onbruikbare ruigte op het open veld te verbranden welke ge woonte tot vele ongelegenheden aanleiding geeften onder anderen dikwerf twijfel doet ontstaan, of er al dan niet in eenig gebouw Brand is, hetgeen ten gevolge kan hebben, dat, bij wezenlijk ge vaar, de noodige hulp van brandspuiten, enz., of in het geheel niet, of te laat wordt aangebragt. De plaatselijke besturen zijn der halve uitgenoodigd geworden om door middel der plaatselijke policie zooveel mogelijk, tegen de voornaamste ongelegenheden te doea waken zullende in alle gevallen hij het vaststellen der noodig be- vondene bepalingen gezorgd moeten worden dat het verbranden van stroo, ruigte enz. bij dag geschiede en op eenen afstand van ten minste 16 ned. ellen van de passage ten einde het schrikken der paarden voor te komen." Uit Rotterdam wordt gemeld, dat de kapitein Charlau met bet schip Borreo onlangs van Sourabaya heeft aangebragt een ge streepte bengaalsche tijger, van het mannelijk geslacht, omtrent 2 jaren oud en die de grootte reeds van een volwassen kalf heeft bereikt. Volgens verzekering van den kapitein zou dit dier op de reis ruim 5o zoo jakhals als andere honden benevens vier dozijn boenders zelfs eenige zwijnen tot voedsel gebruikt hebben. Deze tijger is door den heer TV. van Akenvoor deszelfs menagerie, thans te Zwolle zich bevindende aangekocht en zal gevoegd wor den bij den bengaalschen tijger van het vrouwelijk geslacht in 't bezit van den heer van Aken welke voor twee jaren door kapi tein van der Tak aangebragt werd. Deze twee tijgers zijn de eenige van dit soort welke direct van Java te Rotterdam zijn aangebragt. Men schrijft van Zwolle van den 3 isten Octoberhet volgende: Onze dagbladen maken dikwerf gewag van voorbeelden van hoogen Ouderdom die andere landen of ook ons vaderland opleveren. Deze stad kan die lijst vermeerderen door Izaak Heijdenrijkdie na eenige jaren de oudste harer inwoners geweest te zijn heden zacht is ontslapen. Hij was ten jare iy36 hier ter stede geboren, en zou wanneer hij den aanstaanden i8<len November bereikt had, eene volle eeuw hebben geleefd, ffeijdenrijk had van natuur een gezond gestel ontvangen maar hij was ook zeer matig en volgde steeds een-wel geregelde orde in zijne leefwijs. Zijn binnenste werd niet geschokt door hevige driften de gemoedsrust van den werk zamer» en braven man en van den echten christen was zijn deel. j heeft in het een en ander het geheim gevonden om lang te le ven kalm te sterven en eene gezegende nagedachtenis te verkrijgen. Zijne medeburgers zullen nog lang van vader Heijdenrijk spreken. Volgens een berigt uit Parijs van den 3o«ten October, heeft de beer Cousin den vorigen dagbij de vergadering der maatschappij Voor de zede- en staatkundige weteaschappen aldaar reeds een frag ment vporgeiezen van de beschrijving zijner jongste opvoedkundige reis door sommige nederlandsche gewesten die bij bezig ds ie vet» vaardigen. Dit fragment was getiteld Een bezoek van de kwtek school voor het lager onderwijs ie Haarlem, in Noord-Holland. Da leden der maatschappij hebben deze voorlezing met levendige be langstelling aangehoord er» den heer Cousin verzocht van hun om trent den uitslag zijner reis meerdere roededeelingen te doen. De hoogleeraar heeft zich dien ten gevolge verbonden om in de eerst komende zitting der maatschappij die op zaturdag den 5^en Novem ber moest plaats hebben een verslag wegens zijne bevinding in de Stads-Armenscholen te Amsterdam voor te lezen. Laatstleden zondag is te Londen eene dwergin de vrouw van een dwerg, don Sant agio de los Santosvan een welgeschapen kind van het mannelijk geslacht bevallen. Het kind kwam levend ter wereld doch stierf een uur na deszelfs geboorte. Deszelfs lengte was i3| duim, deszelfs gewigt i pond en 5 oneen, en in allen op- zigte welgemaakt. Het werd in eene doos naar de St. George Kerk gebragtdoch men weigerde het te begraven waarop het kind naar huis teruggebragt en op sterk water gezet werd, hoedanig het eenige tijd in een der openbare museums ten toon gesteld zal worden. Don Santagiodie slechts-duim lang is, is thans in zijn vijf tigste jaar. Hij is van de Manilles geboortig en kreeg te Bir mingham bare geboorteplaats kennis met zijne kleine vrouw* Deze, Ann Hopkins genaamd, is 38 duim iang3i jaren oud, en heeft een zeer aanvallig voorkomen. Haar vader is zes en een half toet lang hare moeder van mid delbare gestalte en hare broeders en zusters, negen in getal zijn» alle lang en sterk van aard. Het dwergpaar leeft zeer genoeglijk met elkander en zij zijn op het eerste gezigt te Birmingham pp elkaar verliefd geraakt. Het eenige verschil tusschen hen is dat van godsdienst de man is Roomsch Katholijk en de vrouw Hervormd. Zij zijn den 6den Julij 1834 gehuwd. 169ste Koninklijke Nederlandsche JLoterij VIJFDE KLASSE. Zevende Lijst. N°. 22584 f 15,000 3237 - 1000 Achtste Lijst. N°. 6059 pr. f 2000 Iemand een tweejarig' zwart YA ARS JE, met een witte plek aan de linkerknie, vermissende, vervoege zich bij G. vak BURG, Veldwachter fe Kerkwcrve f De Directie over hét Genootschap ter voorziening »n de Plaatsvervanging voor de Nationale Militiein de Provin cie Zeeland, geeft den belanghebbenden over de ligting van i83ys te kennen, dat zij gelijk vroeger aar» woonachtigen in Gemeen iera boven de iooo zielen deel geven ir» hetzelve Genootschap tot e« met den i5<leti Januari) iSSy, (doch niet langer,) op voeten wijze als bij derzelver Reglement voor Onderling Deelgenootschap is vast gesteld en waarvan bij hare Agenten, gelijk mede aan het Kan* toor der Directie nadere inlichtingen te bekomen zijn terwijl de Directie wijders aan de zoodanigen wdkë niet verlangen in het Onderling Genootschap deel te nemen de gelegenheid aanbiedt, om zich van eenen Plaatsvervanger of Nummerverwisselaar tegen zekere vastgestelde som of a pnme bij het Genootschap te ver zekeren. Daar het intusschen bij vorige ligtingen gebleken »s, dat bij eene tijdige deelneming, de voorziening in de Plaatsvervanging mindere kosten en bezwaren, oplevert, zoo heeft de Directie voornoemd, het niet ondienstig geacht, om een iegelijk welke zoude verlangen, tegen eene vastgestelde som te worden verzekerd, uittenoodigen om deel te nemen vóór i5 Januari) i83y terwijl ter bevordering "hier van dezelve Directie besloten heeft om aan hen welke deel nemen vóór i5 Januarij 1837, voordeelen boven latere deelnemin gen toetekennen en wel hier in bestaande: 10. dat zoodanige deel* hebbers slechts bij de deelneming zuilen behoeven te betalen f 200, ter voorziening in de Plaatsvervanging, en f i5o,voor eed Num merverwisselaar, onverminderd de gewone kosten der Akte van deelneming, zegels enz., en vrijlotende van alle verdere betalingea zullen ontlast blijven; en 2°. dat zij niet vrijlotende voor den eerstel* termijn der bedongene som slechts zullen gehouden zijn te betalen een vijfde van bet door hen verschuldigde, en bet resterend gedeelte in gelijke jaarlijksche termijnen zal worden voldaan, terwijl daar entegen zij, welke eerst na den i5<Ln Januari], doch nogtans vóór de loting deel nemen zullen gehouden zijn om buiten de gewone kosten der Akte van deelneming, zegels enz., bij hunne deelneming voor Plaatsvervanging a5o,en voor Nummerverwisseling 200, te voldoen, en niet vrijlotende, een derde gedeelte der bedougene som voor den eersten termijn opteleggen. Kunnende intusschen ook na dë Loting, worden deel genomen, in welk geval de voorwaarden van deelneming dan eerst zullen kunnen bepaald worden doch die noodwendig als het meest be zwarende voor de deelneming zijn te achten omtrent de voor waarden der deelneming vóór i5 Januarij en ook van die vóór do Lotingkan bij de Heeren Agenten en aan bet Kantoor der Di rectie van heden af information worden bekomen. Zierikzeeden 8sten November 1836. De Directie voornoemd Namens dezelve, J. T. HETflE, Directeur Te Zierikzee, bij de Wed, A. DE "VOS en Zoos, Stadsdrukkers^

Zierikzeesche Courant | 1836 | | pagina 2