169ste Koninklijke JVederlandsche Loterij M i d d e n p r ij zen PRIJZEN YAN HET GEDISTELEERD, ADVEI1TENTIEIY. Te Zierikzeebij de Wed. A. DE VOS en Zoon, Stadsdrukkers. hen 8 millioen Ledragen? De arbeid is in t8i5 begonnen en in 182? ten einde gebragt. Meerendeels is tot dezen arbeid krijgsvolk gebezigd. GR 0 O T-BRIT T A N NIE N. Londen, den 3os'ea October. Laatstleden dingsdag voor acht da gen ontstond in eene der zoogenaamde karavanen of groote wagens, welke de heer IVonhweltde eigenaar eener menagerie van wilde dieren, rondvoert, bij bet binnenrijden der stad Banff een ontzet tend gedruis. Weldra bemerkte men dat eene leeuwin in het hok Van een' buffel gedrongen en dat er tusschen de beide dieren een Vreesselijk gevecht ontstaan was. Het duurde lang eer de oppasser de leeuwin in baar bok terug konde drijven en toen men den staat van den armen buffel onderzochtvond men hem zoo deerlijk ge kwetst dat hij het kort daarna bestierf. Den aS'tca dezer heeft de admiraal C. Paget de haven van Plymouth met een smaldeel, bestaande uit zeven oorlogschepen, verlaten ten einde twee dier schepen naar Lissabon en twee an dere naar de Middellandsche Zee te begeleiden, en met de overige drie, na eenig kruisen naar Spithead terug te keeren. Voorts wil men, dat, behalve het reeds gezondene duizendtal mariniers, ook eenige brilsche troepen naar Portugal zullen gezonden worden en dat aan het britsché smaldeel in den Taag last zou gegeven zijn om, in geval de zaak der jongo koningim zulks vórderdtin de haved van Lissabon te ankeren, ten einde de britsche mariniers aan lantd te kunnen zetten en tevens alle andere hulp te verleenen, Tvelke de overigheid zon mogen aanvragen. Op eene som van 100,000 fr.ter bezoldiging van bet engelscbe legioen le S'. Sebasliéan bestemd moet dezer dager, te Bayonne beslag zijn gelegd door de beeren Rothschild, geprotesteerde wissels van bet spaanscbe gouvernement bezittende. Berigten uit Lima, tot den Junij, melden, dat eindelijk in alle deelen van de republiek Peru de rust hersteld was, en men er zich met een wetboek van koophandel bezig hield, volgens het welk er voortaan de spaanscbe vlag zal toegelaten worden als die Van elke nndere natie. Men beeft in Engeland berigt ontvangen van eene dervreesselijk- ste ongelukken welke op zee immer hebben plaats gehad- Het schip Doncaster zeilde den i8s'en Juntj van Mauritius naar Landen doch op de hoogte van de Kaap de Goede Hoop gekomen, stiet het in den nacht van den lyüen Julij op het rif Agulnas en werd in weinig tijds verbrijzeld. Ten gevolge van dezen ramp beeft eene menigte menschen men weet nóg niet juist hoeveel het leven verloren langs de zuidkust van Afrika zijn reeds niet minder dan 19 lijken van trouwen en kinderen en 3z mans en jongens aangespoeld be nevens nog vele gedeelten van menschelijke overblijfselen alsook wrakbout en suikervaten. De opgevischte voorwerpen deden zien dat onder deze ongelukkigen zich vele personen hebben bevonden die uil Oost-fndie naar Engeland terugkeerdenalsmede verscheiden uitgediende militairen. NEDERLANDEN. 's GrAvenhage den November. Dezer dagen zijn de plaatse lijke besturen uitgenoodigd ten einde voor zoo verre hierin niet reeds mogt voorzien zijn onverwijld in overweging te nemen of het niet doelmatig zou zijn om uit hoofde van de hier en daar plaats gehad hebbende diefstallen en ter beveiliging van personen en eigen dommen weder met het houden van nachtwachten te doen aanvan gen, waartoe het tijdstip van den |V«n November aan bet gewestelijk bestuur het geschikste is voorgekomen terwijl bijaldien zulks tot eenige buitengewone kosten mogt aanleiding geven, de plaatselijke bestaren deswege de vereiscbte voorstellen aan gedeputeerde staten moeten doen. Men verneemt dat de aanvrage tot cassatiegedaan door D. Diepenring' en deszelfs huisvrouw welke beiden door het hof van assises te Amsterdam wegens poging tot brandstichting ter dood veroordeeld zijn, is verworpen. Op de rekwesten door de veroor deelden bij Z. M. den koning ingediendis door boogstdenzelven nog niet beschikt. Te Noordwijk is den 28slen October, des morgens ten 8 nre gestrand de franscbe schooner Eugéne, kapitein J. M. le Floch van Honfleur naar Newcastle. De equipagie, uit 7 man bestaande is door de reddingboot der noord- en zuidhollandsche redding- maatschappij gered. Kapitein Bouch, van Huil te Helvoet binnen, beeft bij het naar binnen zeilen op den Hindert zien verongelukken eene oogen- achijnltik engelscbe brik met steenkolen de naam onbekend. Te Petten beeft men den z8sten Octoberomstreeks 11 ure des tnorgens van het strand een brikschip op ruimzee in bet noord westen van die plaats, eensklaps zien zinken. Hetzelve lag, naar gissing, anderhalf nur van strand, de onderzeilen bijbebbende. Sedert 8 ure Was bet in 't gezigt geweest, zonder dat bet eene po ging deed om te stranden. Men voorondersteltdat bet door de «quipagitverlaten was. In eeneniet ver van bet dorp Blackrock in Lancashire ge legen steenkolenmijn beeft dezer dagen wederom een groot ongeluk plaats gehad. Ten gevolge van het met brandend piktouw (in plaats van eene veiligbeidslamp) te diep doordringen in eenen mijngang vatte de altijd uit steenkolen-lagen zich ontwikkelende gasstof plotseling met eenen vervaarlijken slag, vlam, waardoor van de 20 personen die zich in de mijn bevonden 18 zoo deerlijk werden gebrand dat reeds 11 zijn overleden en de overige in bijkans hopeloozen toe stand verkeeren, Uil Rome schrijft men van den isten October, dat bet Z. H. behaagd beeft, aan den 2<hn luitenant L. A. M. Bottlers, in uederlandscbe dienst en onlangs bij het leger in Oost-Indie overge plaatst te vereeren de orde van de Gouden Spoor. Te Koppenhagen heeft op den i3d£n October 11. de plegtige inwijding plaats gehad van bet nieuwe universiteitsgebouw, het welk opgerigt is in plaats van dat hetwelk bij het bombardement in 1807 werd vernield. De koning en de verdere beden der konink lijke familie waren bij de plegtigbeid tegenwoordig. Uit Kiel wordt van den 2o»'«n 11. geschreven dat het ver schijnsel van den stilstand van eb en vloed ook te Tonning waaré genomen is; de ebbe was eenmaal geheel achterwege gebleven; de daarop volgende vloed was niet noemenswaard geweest, de schepen waren daardoor een' geheelen dag opgehouden géwordén. De kolenmijnwerkers van de Borinagein Henegouwen, zijn sedert een geruimen tijd in opstand en weigeren te arbeiden. Men heeft troepen afgezonden om hen tot bun pligt te brengen en reeds hebben er, bij het vervoeren van eenige gearresteerden uit hun mid dendadelijkheden met de militairen en gendarmes plaats gehad, waarbij twee mijnwerkers gekwetst en eene vrouw ongvlukkiglijk ge dood zijn. Men zegt dat drie der personen Welke uit de gevangenis van Donl- Iens in Frankrijk gevlugt zijn te Ostende door de belgische poli tic zijn aangehouden en gearresteerd, onder voorwendsel dat zij valsche paspoorten hadden. Eerste Lijst. N°. 2826 pr. f 18975 - 21944 2852 VIJFDE KLASSE. Tweede, Berde, Tierde en 1000 Tijfdc Lijst. 1000 Geene. i 1000 Zesde Lijst. 1000 N°. 3451 f 1000 ■van de volgende Artikelen te ZIERIKZEE, var den 3tlen November i836. De Oude Tarwe i833 a 34 Nieuwe dito i835. Nieuwe Rogge Nieuwe Winter Gerst. Oude Zomer dito. Haver Paardeboonen. Witte Boonen Bruine dito. Graauwe Erwten Necterl. Mtidde. f 5,6o - 4-5° - 4>5o a - 3,8o a - 3,oo a - 2,00 a - 4,oo a - 3,oo a - 5,oo a 1 - 0,00 a Is00 0,00 5;00 3,90 3,75 2,4O 5,oo 7.00 8,00 0,00 De Nederl. Müddeê Groene Erwten f 4 7.5 5.5» Geele dito aoo a 00» Koolzaad- 1000 a iSoo Zaai-Lijnzaad - 9 00 a ïj.ocj; Slag-Lijnzaid - 7.00 a &o© Raap-Olie te Zierikzee J 5o 00 per val, Patent-Olie 54 00 Lijn-ÖHe- 40 00 Raapkoeken f 60 00 de ioco sfy Lijnkoeken -90 00® ie SCHIEDAM, den 2lica November 1836. Genever, het Nederl. Vat, zonder fust 20,251 -, Arnst. proef, het ^[zonderdebelartmgr Met dankbaar opzien tot Godhadden wij heden bel ge- luk met onze Kinderen Kindskinderen en Vrienden ons 5ojarig Huwelijk te vieren.. ADRIAAN van DID MAAS Zierikzee, en den is'en November i836 ADRIANA HEULE, De Weduwe en Erfgenamen van MACHIEL van deb EST, zullen op Woensdag den 9^™ November rS36, des voormiddags ten 10 uren in de Herberg te Burgh met authorisatie der Regtbank van Eersten Aanleg te Zierikzee, tea overstaan van den Heer Vrederegter over het Kanton Brouwers haven, door bet ministerie van de Notaris J. de KATER, Nz., veilen en verkoopen: Een WOONHUIS, ERVE en Gevolgenstaande en gelegen te Burghsluiskadaster sectie G n°. 82. PUBLIEKE VERKOOPING in de Stads Bank vat1 Leening, op Woensdag den a3"en November aanstaande. De intressen der verloopene Panden kunnen worden afgedaan tot den 21 "en November. G. JANSEN, Leenbankhouder. Iemand een tweejarig zwart V A A R S J E met een witte plek aan dé linkerknievermissendeverroege zich bij G. van BURG, Veldwachter te Kerkwerve. Bij J. van de VELDE OLIVIER, Boekdrukker en Hande- laar te Zierikzee zijn te bekomen alle soorten van AL. MANAKKEN voor 1837, tegen civiele prijzen; alsmede KINDER- PRENTEBOEKÉN enz. BORDUURPATRONEN nieuwste modellen a twintig cents. Bestellingen op FranscheDuitsche en Engelscbe ALMANAKKEN. En is bij denzelven ter perse om eerstdaags te worden uitge geven Orde der Feest- en Lijdenstekstenvoor de Hervormde Ge-1 meïnte ter dezer Stede. Bij de Uitgevers dezeszijn te bekomen alle soorten vau ALMANAKKEN voor den jare 1837 alsmede nieuwe K1N- DERPRENTEBOEKEN enz., geschikt voor S'. Nicolaas- en Nieuwe» jaarsgeschenken. Tevens verzoeken zij diegenen welke eenige veranderingen in de NAMEN- en AMBTENWIJZER voor het District Zierikzee mog- ten willen maken, dezelve voor den i5<t'o November dezes jaars te willen opgeven als wanneer met bet drukken een aanvang zal worden gemaakt.

Zierikzeesche Courant | 1836 | | pagina 2