NEDERLANDEN. Wij Willem, enz. enpr ij zen PRIJZEN YAN HET GEDISTELEERD ABVEHTENTIEA. lig millioen vooï Griekenland. Rusland zou aan Griekenland als Voorwaarde de veepligting opgelegd hebben om maandelijks naauw- keurig rekenschap te doen van het gebruik der laatste serie, als zijnde niet te vrede over de verkwistende wijze waarop met degel den der vorige gehandeld is geworden. De nadere berigten uit S'. Ildefonse en Madrid toonen aan dat de koningin-regentes in haar paleis te Ildefonse zoo lang door het krijgsvolk is gevangen gehouden tot dat zijnaar deszelfs rese lling genoegzaam voldaan bad aan den gedanen eisch tot invoering der constitutie van 1812. Een serjantGarcia genaanidbevond zich aan het hoofd der opstandelingen en een muzikant was rede naar bij de deputatie, welke bij de koningin kwam om hunne eischen bekend te maken. Toen men eeumaal in het paleis was, werden er van den kant der opstandelingen overal posten uitgezet tot aan de alkoof, waarin de jonge koningin Isabella zich bevond toe, en bij iedere aflossing van schildwachten werd de tijding ont vangen dat de kleine koningin nog in 't bed was. Het vertrek der koninginnen naar Madrid was het gevolg van onderhandelingen en nadat qan de onderhandelaars van de opstandelingen de dekreten Van de koningin-regentes waren voorgelezen waarbij het nieuwe ministerie werd benoemd. Zij zijn dan ook den i7<lcn aldaar aan gekomen onder geleide van een bataljon gewapende manschappen, bestaande uit de garde van Ildefonse en een gedeelte nationale garde. Den generaal Figö, gewezen minister van oorlog die zich te S'. Il defonse bij de koningin-regentes bevond hebben de opstandelin gen mede gevangen gehouden. Toen de tijding van het gebeurde te Madrid aankwam, hebben de ministers getracht de orde te hand haven en de generaal Quesada is hun daartoe behulpzaam geweest. Deze is zelfs persoonlijk met krijgsvolk door de straten getrokken maar dè gisting nam meer en meer toe en er kwam gedurig meer volk, ook gewapend, op de been. Er had een gevecht plaats, waarbij eenigen van ontbondene nationale garde gekwetst werden. Dit biagt de volksloopen in de hevigste beweging. Middelerwijl schijnt ook een deel der troepen omgekocht te zijn; de generaal Quesada moest althans het veld ruimen. Hij nam de vlugt bij een ingezeten van Madrid; doch zich daar niet veilig genoeg achtende, verliet hij de stad. Hij werd ongelukkiger wijze in een dorp an derhalf uur van daar gelegen herkend en gevangen genomen. Toen de tijding daarvan te Madrid kwam stoof eene groote menigte van het volk en de nationale garde naar die plaats. Quesada Werd er wreedaardig vermoord en aan stukken gesneden, zijne ledematen mede naar Madrid genomen en daar zegepralend vertoond. 's Gravf.nhage den 3ost<* Augustas. Z. M. heeft het navol gende besluit (Staatsblad no. 4^) genomen nopens de inlijving bij de mobiele korpsen schutterij van de manschappeubehoorende tot den eersten ban der ligtiog van i836. In aanmerking nemende dat ofschoon bet onbepaald verlof, aan de manschappen van de korpsen mobiele schutterij verleend nog steeds blijft voortduren het niettemin van belang is de voor noemde korpsen, zoo veel mogelijk voltallig te houden Op de gemeenschappelijke voordragt van de departementen van binnenlandscbe zaken en van oorlog, van den 6/12 dezer, n<>. i55, 4^e afdeeling en n<>. 7 Hebben besloten eu besluiten Art. 1. De manschappen behoorende tot den eersten ban der schutterij welke bij de ligting van i836 in de verschillende ge meenten voor den schutterlijken dienst, reeds zijn of nog zulten worden aangewezen zullen (met uitzondering alleen van de zoo danige die tijdens hunne oproeping voor den mobielen dienst behoorlijk aantoonen dat zij wettige kind of kinderen in leven heb ben of dat hunne vrouwen zich in bewijsbaar zwangeren staat be vinden) worden ingelijfd bij de mobiele korpsen schutterij waar Voor zij bestemd zijn. 2. De gouverneurs der onderscheidene provinciën zullen tot de inlijving de noodige maatregelen nemen. Tot dat einde zullen zij zich van het juiste getal der tot den eersten ban behoorende op de bijzondere schuttersrollen van het Joopende jaar, in iedere gemeente voorkomende, en overeenkomstig het voorgaande artikel, voor de mobiele schutterijen bestemde man schappen verzekeren: daarvan zoodanige algemeené staten, als na der door het departement van oorlog zullen worden voorgeschre ven aan het evengemeld departement, gelijk mede aan dat van binoenlandsche zaken doen toekomen en met dezelve in overleg treden omtrent de wijswaarop en te welken tijde, de inlijving derzelve bij de mobiele korpsen en ten getale van hoeveel bij elk korps tot stand zal behooren te worden gebragt. 3. Aan de alzoo bij de mobiele korpsen ingelijfde schutters Wordt dezelfde aanspraak op onbepaald verlof, als aan alle andere reeds werkelijk bij die korpsen dienende toegekend. Onze minister van binnenlandscbe zaken en onze directeur gene raal van oorlog, ad interimzijn, ieder voor zoo veel hem aan gaat belast met de uitvoering dezes waarvan afschriften zullen worden gezonden aan onze beminde zonen den veldmaarschalk en den admiraal en kolonel generaalen hetwelk voorts in het Staats blad zal worden geplaatst. Dit besluit is gedagteekend van het Loo den 1 r^den Augustus 11. Het bulletin van gisteren omtrent H. K. H. prinses Frederik der Nederlanden luidde als volgt. Hare Koninklijke Hoogheid mevrouw de prinses Frederik der Nederlanden heeft een' goeden nacht gehad en herstelt aanvankelijk naar wensch. De jonggeboren prins is welvarende." En dat van beden H. K. H. mevrouw de prinses Frederik der Nederlanden bevindt zich heden morgen in dezelfde gunstige gesteldheid als gisteren. De jonggeboren prins is welvarende." Bij koninklijk besluit van den 23»teu dezer heeft Z. M. den minister van staat, belast met de generale directie voor de zaken der Hervormde Kerk, enz. alsmede den directeur-generaal voor de zaken van de Roomsch-Catholijke Eeredienst, gemagtigd om, re spective! ijk de vereischte aanschrijvingen en uitaoodigihgen te doen afgaan ten eimle de gebeden j welke tot dusverre in de verschil* lende kerkelijke gemeenten hebben plaats geliad voor dc gelukkige verlossing van Hoogstdeszelfs beminde dochter de prints Frederik dei* Nederlanden thans nu die gebeden zijn verboord en de ver lossing op de meest gewenschte wijze gevolg heeft genomen vervan gen worden door eene plegtige dankzegging aan den Allerhoogste, verzeld van de bede voor het spoedig en volkomen herstel van H. K. H. en het welzijn van Hoogstderzelver jonggeboren zoon j verlangende Z. M., dat djt een en ander, alsmede het Te Deum, deswege in de roomsch-catholijke kerken te zingen plaats vinde op den eersten zondag na het ontvangen der daartoe betrekkelijke aan schrijving. Onze stadgenoot, de baron vdti Westreenen van Tiéllandvan wien onlangs de dagbladen gemeld hebben dat hij tot ridder der Guelphen-orde benoemd was is thans ook door Z. M. den keizer van Rusland met de ridder orde van Sl. Anna tweede klasse be giftigd. Ook beeft genoemde keizer eenen kostbaren ring aan den heer G. Groen van Prinsterer; staatsraad in buitengewonen dienst, die aan Hoogstdenzelven een exemplaar van bet door hem uitgegeven wordende werk: Archives dè la Maison d O range-Nassauhad toe gezonden. Vrijdag is te Rotterdam van de scheepstimmerwerf van .de wed. E. Pisser met het beste gevolg van stapel gelaten het fregat schip Generaal van den Boschbestemd voor de vaart op de Oosl^ Indie en zullende gevoerd worden door kapitein Jacob Paflevliét, Fzj Zaturdag namiddag liep aldaarop de werf St. Joris met het beste gevolg mede van stapel het fregatschip, Maasstroomgroot 800 tonnen gebouwd voor rekening van de heeren Cen A. Jlierboom door de scheepsbouwmeesters de Jong, Kortelandt en Anthonyen werd door hen dadelijk op dezelfde werf en voor rekening van de zelfde heeren andermaal de kiel opgehaald voor een fregatschip van gelijke grootte, welke bodem den naam zal voeren van Admi- raai Zoutman. Dien dag is te Dordrecht van de werf der scheepsbouwmeesters C. Gips en Zonen met het beste gevolg te water gelaten het fregat schip Oud Alblas. Men verneemt, dat de Evangelisch Luthersche kerk in ons vaderland 44 gemeenten telt. In i835 zijn er 1469 zielen tot dit kerkgenootschap behoorende, gedoopt geworden; 668 personen wa ren in i835 tot hunne belijdenis aangenomen wijders zijn loik personen op buitenlandsche aUestatiën toegelaten geworden 8 per sonen hebben, in i835 dit kerkgenootschap verlaten; tien përsó- nen zijn daarentegen tot hetzelve overgekomen. In het graafschap Essex in hetwelk thans onderscheiden per sonen van boven de 100 jaren oud geteld worden heeft in de jongst verloopen week zeker heer, reeds 92 jaren oud, eene dame vair 89 jaren lot deszelfs wederhelft gekozen. Den 31sten. P)e herstelling van H. K. H. mevrouw de prinses Frederik der Nederlanden gaat voort naar wensch; H. K. H. be vindt zich heden zeer wel. De jonggeboren prins is welvareode- Naar men verneemt zuilen geene bulletins meer wo+den uitgegeven. - Men verzekert dat Z. K. H. de grootvorst Michael, van Rus land, bin nen kort dit land bezoeken zal. Z. K. H. prins Willem Frederik Hendrik der Nederlanden is voornemens eene zeereis naar de Oost Indien te doen aan boord van het fregat de Maas, dat op nieuw tot die reis bestemd wordt, on» der bevel van den kapitein ter zee P. Arriens. Tan.de yolgende Artikelen te ZIERIKZEE 7 VAD dek isten September r336. De Nederl. Mudde Oude Tarwe i833 a 34 5,00 a 5,5o Nieuwe dito i835. - 4'°o a 5,4o Nieuwe Rogge - 4.00 a 4,5o Nieuwe Winter Gerst. - 3,6o a 3.80 Oude Zomer dito. - 3,4'o a 3,60 Haver- 2,00 a a,3o Paardeboonen. - 3.5o a 4'°° Witte Boonen. - 0,00 a 0.00 Bruine dito. 0,00 a 0,00 Graauwe Erwten - 0,00 k 0,00 De Nederl. Mudde a Groene Erwten 4 20 a 476 Geele dito o 00 a o Koolzaad - i3.00 a 00 Zaai-Lijnzaad - 00 00 a 00 00 Slag-Lijnzaad - 7.00 a Raap-Olie te Zierikzee J' 5o 00 per vat* Patent-Olie 54 00 Lijn-Ölie - 46 00 Raapkoeken .ƒ6o 00 de idoo sbs Lijnkoeken - 9» 00 ie SCHIEDAM, den 3D'"» Augustus 1836. Genever, het Nederl. Vat, zonder fust f 20,50( j i, oo'ocl zonder de belasting Amst. prooi, het - 23,25) UIT DE HAND TE KOOP eene extra goedé K .4 P- CHAIS, te bevragen bij LEENDERT BAL, Mz.j te Oosterland. Den ondergeteekende verwittigt zijne begunstigersdat hij na den afloop der Kermis zich naar Zierikzee zal bege ven niet zijne verzameling van BRILLEN en Optische I N- STRUMENTEN. J. A. HESS, geoctroijeerd en geëxamineerd Gezigtkundige wonende te Middelburg. Bij B. W. VERMUNT zijn voor de 169»'^ Kon. Ned. Loterij le bekomen HEELE en GEDEELTEN van LOTEN, Koop er. in Huur PrijsCourant. De Trekking begint op aanstaande Maandag den 5den September. Te Zierikzeebij de Wed. A. DE VOS en Zoon, Stadsdrukkers.

Zierikzeesche Courant | 1836 | | pagina 2