V R A N T, jv°. 66. (fjvvrjf- Bingsdag 16 Augustus. besterejv en admïnistmatïen Bekendmaking. NIEUWSTIJDINGEN. ZIERIÏtZEÈSCHE hp. 1836» BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZJERIKZEE. Verwittigen bij deze de belanghebbenden dat de gewone KER MIS of JAARMARKT dit jaar binnen deze Stad zal gehou den, worden aanvangende op den laatsten Maandag in Augustus, ge durende twee weken en alzoo van den 29sten Augustus tot en met den oden September aanstaande. De kramers worden verzocht, tot het bekomen van plaatsen zich in tijds met vrachtvrije brieven bij den Marktmeester A. Ribbejr. aan te melden en zal een ieder hunner van behoorlijk pMent moeten zijn voorzien terwijl al verder wordt bekend gemaakt dat geene rijfelaars horoskooptrckkers of bedelaars op de kermis zul len worden toegelaten. Zierikzeeden 4den Augustus i836. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van Dezeiven De Stads Secretaris, W. J. P. KROEF. 13 ekendmak ing Het HOOG GEREGTSHOF te 'S GR A V E PTE A GE Gezien het requisitoir van den Hetr Prokuteur Gem-raai, betrek- lelijk het daarstellen der kataer vari vahanlie van den agsi™ Julij tot en met den 3oslen September i836'; Gezien de -artikelen 4° i 4' 4"1 4^ en 44 van 'le' Dekreet van den Sos'en Maart 1808 eu de artikelen 29, 3o en 3a van het De kreet van den 6(bn Julij ïöjo; Heeft na voorgaande deliberatie goedgevonden te bepalen zoo als bepaald wordt bij deze, dat de kamer van vakantie in dit jaar beur telings zal worden gepresideerd door de Heeren Mr». Hendrik van der Burgh en Cornells Carbasius Presidenten in dit Hof en voorts bestaan uit de Heeren M«. Nicolaas H'ilhtvn ArdeschJacobus Douw LokeEvert Rein van Nes van Meerkerk, Jonkheer Marinas Wil lem de Jonge, Adriaan Gilles Spoor, Maarten Iman Pauw eu Jonk heer Jacob Petrus Yvo Viert van MelissantRaden. Dat deze Kamer hare leregUittingen zal houden tweemaal ter week en wel Maandag den 1. Augustus, Dingsdag den 3o. Augustus, Dingsdag den 2. dito, Vrijdag den 9. September. Vrijdag den 12. dito, Zaturdag den 10. dito,. Zaturdag den i3. dito, .Maandag den 12. dito, Maandag den i5. dito, Dingsdag den i3 dito, Dingsdag den 16. dito, Vrijdag den 23. dito, Vrijdag den 26. dito, Zaturdag den 24. dilo, Zaturdag den 27. dito, Maandag den 26. dilo, en Maandag den 29. dito, Dingsdag den 27. derz. maand. Zullende de eerste Civiele Kamer hare ziltingen weder beginnen op Maandag den derden October, en de derde Civiele Kamer op Donderdag den zesden dier maand. En zal een afschrift dezer aan den Heer Prokureur Generaal wor den ter hand gesteld teu einde hieraan de noodige publiciteit le geven. Gedaan in algemeene vergadering vac het Hoog Geregtshof voor noemd, den 2oswa Julij i836. Bij absentie van den Heer Eersten President, De President H. v. n. B U R G H In kennisse van mij Eersten Griffier J. H. SPEIRMAN. Gezien door mij Prokureur Generaal bij bovengemelden Hove: A. W. PHIL IP SE. BÏITSCHLAHD. Frankfort den g<fen Augustus. In Moskou is bij* gelegenheid van het geboortefeest van H. M. de keizerin de eerste steen gelegd aan een nieuw beursgebouw waartoe Z. M. de keizer ee:i geschenk Van 5o0,000 roebels gedaan heeft. Z. M. de keizer heeft toegestaan dat de inwoneas van Bessarabte voor zeven jaren het regt zullen hebben in de geregtelijke stuk ken zoowel de moIdaviSche als de russische taal te bezigen. Na verloop van genoemd tijdstip, zullen echter alleen de in de russi sche taal geschreven stukken aangeuomen worden Gedurende het vorige jaar heeft men in het russische rijk meer dan 95,000 moerbeziënboomen aangeplant, en ruim 264. pud zijde gewonnen. De wijnteelt heeft in bet jaar i835 aan bet geheele rijk 1,661,209 emmers wijn opgeleverd. In de Krim alleen worden te genwoordig meer dan 600 verschillende soorten van wijn voorige- bragtonder anderen rijnwijn, fransche en grieksche wijnen. Volgens berigten uit Stockholm van den 2^en dezer bevond zich de koning van Zweden toen zoo ernstig ongesteld dat hij se dert acht dagen zijne kamer niet had kunnen verlaten. Nabij Kongsberg in Noorwegen is den apstea der vorige maand een kruidmolen tot de zilvermijnwerken behoorende met al dé nevenstaande gebouwen in de lucht gesprongen. Vier arbeiders zijn daarbij gekwetst geraakt anderen werden nog vermist en ook in de stad is groote schade door deze uitbarsting aangerigt. Uit Alexandria wordt gemeld dat het voornamelijk aan de bemoeijingen van den franschen konsul generaal Mimout te danken was geweest, dat de onderkoning van het ontwerp had afgezien-, om een der Fyramieden te doen afbreken ten einde maferialen voor de afdamming van den Nijl te bekomen. Hij had MehemeJ*alidooc een krachtig en welgesteld vertoog van dit ontwerp afgebragt. GROQT-BRITTANNIEN. Londen, den jo^en Augustus. De ter aarde bestelling van den bankier N. M. Rotschildt heeft maandag plaats gehad nadat zijn tweede zoon, de heer Nathaniel Rotschildt, alhier was aangekomen. De lijkstaatsie bestond uit veertig rijtuigen, in welke de leden en naaste vrienden der familie van den overledene gezeten waren en uit vijf en dertig andere waarin de lord maire en een der sheriffs van Londen verscheiden vreemde ambassadeurs en voorname edel lieden het lijk volgden zoodat de geheele trein eene plaats besloeg die men naauwelijks in een kwartier uurs kan doorloopen. Boven» dien was het aantal geloofsgenooten van den gestorvene, die hem. de laatste pligfen bewezen, zoo groot, dat de meeste winkels uit vrees voor schade aan de vensters gesloten waren. De staat van zaken aan de Kaap de Goede Hoop was, volgens de laatste berigten gunstig. Er waren gepaste maatregelen geno men om in het onderhoud en de opvoeding van jeugdige vreemde lingen die aldaar aankwamen te voorzien. Eene nieuwe volkplanting is aangelegd aan de zuidkust vati -Nieuw Holland tusschen de nieuwe provincie van Zuid Australië en het zuid oosten van Nieuw Zuid Wallis. De nieuwe volkplan ting zal Port-Philip geheeten worden. De bewoners bestaan uit lieden die uit Launcesloa ia Van Diemenslandgeweken zijn. Zij hebben eene aanzienlijke strook lands in bezit genomen volgens voorgewende verdragen met de inboorlingen en houden dit land bezet, ondanks eene proclamatie, door den gouverneur van Zuid- Wallis, 'den heer R. Bourkégedaan, waarbij zij bedreigd worden als roovers en overweldigers te zullen worden aangemerkt. Volgens eene courant van New York heeft op den 22sten en 23sten Mei te Omoa in centraal-Amerika eene aardbeving plaats ge had veroorzaakt door de uitbarsting van eenen oostelijk gelegen vulkaan en vergezeld van een gedruisch als dat eener kanoanade, hetwelk achttien uren aanhield. Te Belize (in Honduras) hetwelk 200 rnijlen van daar is verwijderd, werd dit geluid met salütscho- ten van het fort beantwoord, dewijl men geloofde, dat het afkom stig was van een naderend oorlogschip. Zekere Williams, bij de jongste westminster assises tot de dood straf veroordeeld, is dezer dagen uit Newgate ontvlugt op eene ge heel nieuwe wijze, welke voorzeker weinige zijner kameraden lust zullen hebben na te volgen. VoÓrmaals schoorsteenveger geweest zijnde, scheen hij dit ambacht niet geheel verleerd te hebben. Hij heelt in den zin gekregen eenen 65 voet hoogen muur der gevan genis binnenplaats te beklauteren en wel alleen door zijne handen knieën en rug tegen den hoek van twee hardsteenen en geheel gladde muren, met ongeloofelijke kracht en vermetelheid zamen te wringen» Eenmaal den top van den muur bereikt hebbende, is hij over de daken van verscheidene huizen van Warwicklane gekuijerd, tot hij aan het half geopend wipraam van een veuster kwamde kans was schoon hij maakt er van gebruik en is binnen de kamer tot groote verbazing eener vrouw die er arbeidde en meeude dat het met haar gedaan ware. De hemel erbarme zich over ons!" roept zij uit. »Amen!" antwoordt Williams want niemand zal zich over mij ontfermen als hij en gij het niet doet.» «Groote God!" roept de vrouw meer eu meer ontsteld uit: «en, van waar komt gij dan zóó?" »Yan waar! wel van waar anders dan van Newgate; waar zou ik, voor dit en dat, dan anders van daan komen? ja, als ik nog slechts één dag daar gebleven ware, zouden zij mij knaphan dig opgeknoopt hébben anders maar niet." De arme vrouw treedt drie schreden terug, Williams drie schreden voorwaarts, hij springt op den trap, vliegt de straat op, en loopt nog. FRANRRIJ Iv. Parits den 8 Augustus. De dagbladen uit Madrid van den js m Augustus laten geeu twijfel over nopens de betreurenswaar dige gebeurtenissen die in den nacbt van den 25!'ca op den 26s'cn Julij te Malaga hebben plaats gehad. Het schijntdat de nationale garde aldaar het teejten tot de volksbeweging gegeven heeft. Da militaire gouverneur der stad San Just, die zich ver»

Zierikzeesche Courant | 1836 | | pagina 1