ZBEKIRZEESCHE U R A N T Cv bekendmaking. JVo. 63, ri> ■\k 18361 5 yittguslus. BE8TÜREN EN ABMINÏ8TBATIEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIEBIKZEE. Verwittigen bij deze de belanghebbenden dat de. gewone KEK- MIS of JAARMAK KT dit jaar binnen deze Stad zal gehou den, worden aanvangende op den laatsten Maandag in Augustus, ge durende twee yveken en alzoo van den agstea Augustus tot en met den iodea September aanstaande. De kramers \vorden verzocht, tot het bekomen van plaatsen zich in tijds met vrachtvrije brieven bij den Marktmeester A. Ribbejr. a'dh te melden, en zal een ieder hunner van behoorlijk patent moeten zijn voorzien terwijl al verder wordt bekend gemaakt dat geeue rijfelaars horoskooptrekkers of bedelaars op de kermis zul- Jen worden toegelaten. Zierikzeeden 4llen Augustus i836. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE,?;/. Ter ordonnantie van Dezelven, De Stads Secretaris, w. J. p. KR OEF. M ehendmaking BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIEBIKZEE. Lettende op de bepalingen der artikelen 21 22 en 23 van het Reglement van Stedelijke Policie. Herinneren bij deze derzelver In- en Opgezetenen zoo binnen de Stad als op de beide dijken daar buiten aan hunne verpligting tot het behoorlijk zuiver houden en schoonmaken der Straten wor dende mitsdien een ieder uitdrukkelijk aangemaand om elk zoo veel hem aangaat de straten van gras en onkruid tijdig te zuiveren, zul lende daarop den 203ten dezer maand eene algemeene inspectie wor den gehouden en op de nalatig geblevenen de strafbepalingen toe gepast. En zal deze tot een ieders waarschuwing in de Stads Courant Worden geplaatst. Zierikzeeden 4den Augustus iS36. Burgemeester en Wethouders voorncl. DE CRANEvi., Ter ordonnantie van Dezelven, De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. EXTRACT uit het Register der civiele Deliberatie ft der Reg thank van Eersten Aanleg, zitting houdende te Zierikzee. De Regtbank van Eersten Aanleg zitting houdende te Zierikzee. Gehoort het Requisitoir van den Heer Officier betrekkelijk de 'Opening der vakantie in dit jaar. Gezien bet Koninklijk besluit van den 4(*en Julij 1816, no. 5i. Heeft na voorafgaande deliberatie bepaald datgedurende de vakantie, beginnende met den 29ste** Julij en eindigende met den 303ten September dezes jaars alle thans hangende civiele zaken zul len blijven gestateerd en gcene andere dan zoodanige summiere zaken welke uit derzelver aard eenen bijzonderen spoed vereischen, zullen kunnen worden aangedongen en vervolgd ten welken einde ook voor het commerciëeletelken week des Arijdags voormid dags ten tien uren zal worden gevaceerd. Ordonneert dat deze kopijelijk zal worden opgezonden aan de Heeren Yrederegters binnen het ressort dezer Regtbank ten einde daaraan de noodige publiciteit te geven. En zal deze worden gepubliceerd en geaffigeerd ter gewone audiëntie- zaal. Aldus gedaan ter vergadering der Regtbank voornoemd dezen tweeden Augustus 1800 zes en dertig, present de Heeren Mrs. van ADRICHEM, President; de JONGE, ROST van TONNINGEN en EGTER, RegtersERMERINS Officier, en MOENSGriffier. (Get.) Hvan ADRICHEM, President MOENS, Griffier Yoor Kopie conform Gezien door mij Officier van Justitie, De Griffier J. G. ERMERINS. MOENS, MEEWSTfJMN GEN. DUII5CHLAND. Frankfort, den 29st«n Julij. Dc londensche bankier Nathan von Rothschildt is gisteren alhier in den ouderdom van ongeveer zestig jaren overleden. Hij was herwaarts gekomen om er het huwelijk van zijnen zoon met eene zijner nichten van denzelfden naam te helpen vieren. Er blijven thans nog vier gebroeders Rothschildt over die te FrankfortWeenen Napels en Parijs gevestigd zijn. Brieven uit Alexandrie verzekeren dat de pacha van Egypte thans weder in het bezit is eener beduidende vloot, bij welke niet minder dan zeven linieschepen van negentig tot honderd stukken geteld wordendie allen volkomen bemand zijn en gereed om in zee te steken. Aan de italiaansche grenzen wordt gemeld dat uit de oosten» rijksche staten of door dezelven bij voortduring groote geldverzen- dingen naar Triest plaatshebben. Zij bestaan grootendeels in daal ders (2guldenstukken) hetwelk het vermoeden ondersteunt dat Spanje of liever het hoofdkwartier van don Carloswaar deze duitsch^ munt bijna alleen gangbaar is, de plaats der bestemming is. Yati waar en voor wiens rekening deze geldbezendingen geschieden kan niemand met eenige waarschijnlijkheid bepalen. Daar tot dus verre de kapitalisten tot geene leening voor don Carlos over le balen wa ren vooronderstelt men dat regeringen of regenten-familiè'n van het oostelijke Europa en Italië, de bronnen zijn. De zoon van den prins van Ganino Lucien Bonaparteis tegen woordig te Rome in hechtenis ter oorzaak van het dooden van eenen officier der gendarmerie. Waarschijnlijk zal de doodstraf tegen hem uitgesproken, maar niet voltrokken worden daar de pro legaal Cagiano broeder van den gedooden officier der gendarmerie, zelf zich tot den paus gewend heeft opdat er geen bloedwraak moge genomen worden. GROOT-BRITTANNIEN. Londen, den 3o®l«a Julij. De Tigris, eene der stoombooten vari de expeditie op den Eupbraat, is den 2isten Mei, gedurende een bevigen orkaan, totaal verongelukt, waarbij vijftien engelsche zee lieden en vijf inboorlingen zijn omgekomen. De andere boot, dé Euphrates genaamd is ter naauwernood door de wel geslaagd* po gingen van den luitenant Cleaveland en den heer Charlevvoodbehoud?*» gebleven. Er zijn hier brieven van de Kaap de Goede Hoop tot den 22'teb April ontvangen volgens welke zich een toenemend misnoegen over de engelsche wetgeving bij de Kaffers op de oostelijke grenzen open* baarde. Vooral waren zij ontevreden over de bepalingen legeu too- venaars en waarzeggers, en over het in beslag nemen van vee, aan hunne opperhoofden toebehoorende dewijl zulks van ouds als eene oorlogsverklaring plagt aangemerkt te worden. De wetgevende ver gadering had zich binnen Kaapstad vereenigd en moest zich, onder anderenmet een plan tot oprigtiog eener nieuwe bank onledig houden. Volgens beriglen uit Konstantinopel zouden zich in het aan staande najaar, ruim tweemaal honderd duizend man russische troepen in de Krim vereenigen en werd de keizer te Odessa ver wacht om de evolutie der vloot in de Zwarte Zee bij te wonen» De berigten bier regtstreeks uit Athene aangekomen luiden minder gunstig voor den staat der zaken in Griekenland, dan die welke over Duitschland ontvangen zijn. De rooverijen in onderschei den streken namen weder toe en aan de inwoners van den Pelopo- nesus zou verlof gegeven zijn om wapenen ter hunner eigene verde diging te dragen, dewijl de regering niet in staat was om hen ge noegzaam te beschermen. Ook beklaagde men zich, dat de Beijer- schen tot de bekleeding van openbare ambten werden voorgetrok ken y zonder dat men zich ten hunnen opzigte aan de wettelijke be palingen omtrent den daartoe vereischten leeftijd bekreunde. FRANKRIJK. Parijs, den 28sten Julij. De twee eerste dagen van de Julij-fees ten zijn rustig afgeloopen. De koning en de koninklijke familie hebben zich niet in hel open baar vertoond. Er worden nog dagelijks personen die van vijandigheid tegen het gouvernement verdacht worden gehouden in hechtenis genomen. Sommige oppositie bladen beginnen reeds te spotten zoo wel met de maatregelen door de policie genomen wordende als met de be rigten omtrent het vermeende kompiot hehyeik aanleiding gegeven heeft tot liet besluit dat er den 29^11 Julij geene wapenschouwing zou plaats hebben. Volgens die bladen is het alles slechts ver zonnen om het verval der Julij feesten te bevorderen. Tot staving van die ineening achten zij te kunnen bijbrengen den rondgaanden brief, dien de minister van justitie aan de regterlijke kollegiè'n en ambtenaren beeft laten afgaan. Die brief betreft de lijkdienst welke in de kerk der invalides zoude gevierd worden. Daarin wordt niet van de slagtoffers bij derevolutie in i.83o maar alleen van de slagtoffers bij den aanslag tegen den koning in het af geloopen jaar gesproken. De autoriteiten zijn alleen uitgenoodigd oin zich naar 4e gemelde kerk te begeven waar dan ook drie mi nisters namelijk de heeren SauzetMontalivet en Duperré tegen woordig waren. I11 de metropolitiaansche kerk werd eene lijkdienst voor de slagtoffers bij de jongste revolutie gevierd'; maar derwaarts was ge<?ne der autoriteiten genoodigd. De meergemelde rondgaande brief van dea minister van justitie was ook zoo gesteld dat het niet bleek pf stellig verlangd wierd dat de regterlijke autoriteiten zich in kostuum naar de kerk zoudeu. begeven en van daardat sommige derzeive in kostuum en andere nietzijn verschenen.

Zierikzeesche Courant | 1836 | | pagina 1