sr°. so. ZIERIRZEESOIE BESTUREN en ADMINISTRATIEF. Schutterij. BEKENDMAKING. w. j. P. KR OEF. Mtandwezèn. A°. 1836, COURANT,: 21 Junij. NIEUWSTIJDINGEN. NEDERLANDEN, f'. 1 I BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Provincie Zeeland Gezien de Wet op de Schutterijen van den n<Un April 1837 (Staatsblad n°. 17) en art. 11 van Zr. Ms. Besluit van den 21 «en Maart 1828 Staatsblad n°. 6.) In aanmerking nemende dat het Inschrijvings-Begister voor de ligting der Schutterij over dit jaar bereids gesloten en daaruit de Alpliabetische Naamlijst is opgemaakt. Brengen bij, deze ter kennis van de daarbij, belanghebbenden: Dat de Alphabetische Naamlijst van alle de personen die aan de Loting van dit jaar voor de Schutterij dezer Stad moeten deelne men ter inzage van, een ieder zal leggen op het Raadhuis van Don derdag dén 9<tea dezer maand Junij. tot en met Donderdag den n3«en daaraanvolgende,. des voormiddags van 9 tot 11 uren ten einde een ieder in staat te stellen om ingeval Sl op die lijst eenige personen of omstandigheden mogten voorkomen die op dezelve zonden behooren te worden aangeteekend of daarvan weggelaten: zulks ter kennis te brengen van de, Commissie hij en met bet op ligt over de Loting, belast. Dat de Loting zal plaats hebben op Vrijdag den a4stett dezer maand Jnnij des middags 12 uren r in een, der zalen van het Raad huis dezer Stad en dat niemand tot de Loting zal worden toege laten dan de ingeschrevenen zelve of derzelver gemagtigden voor zien van het oproepiogs, biljet dat aan de woning van ieder hunner zal worden bezorgd. En opdat een iegelijk hiervan kennis dragezal deze worden af gekondigd en in de Stads Courant geplaatst... Gedaan ten, Raadhuize der Stad Zieriktee, derr 8st«n, Jiuuj. i836. Burgemeester, en Wethouders, voornoemd:, DE CRANE, vi. Ter ordonnantie: van Dezeiven, De Stads Secretaris, BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad' ZIÉRTEZEE. Overwegende dat de voorzorgen tegen brandgevaar krachtdadig bebooren te worden gehandhaafd. Gelet op de bepalingen van hef Reglement op den brand voor deze" Stad. Op het voorstel van het Collegie van Brand en Braodspuitmees- teren. Hebben goedgevonden I Uitdrukkelijk te verbieden bet'werpen van asch in den zoo- genaamden Molléman als zijnde het bij de jongstgehoudene brand- scbouvving gebleken, dat men ongeacht'de herbaalde waarschu wingen, daarmede roekeloos blijft voortgaan welke plaats oit hoofde der nabijheid van mestputten en schuren daartoe hoogst ge vaarlijk Wordt' beschouwd terwijl het daarenboven niet aan de gelegenheid ontbreekt' door bet geregeld rondrijden' der aschkarren, om zich van asch enz. te ontlasten. a. Tot' keurmeesters over het opgeslagen hooi voor deze Stad en bet Poort-Ambacht bij" vernieuwing to benoemen Eastiaan van der Maas en Nicolaas van den Bout', Ingezetenen dezer Stad, aan welke keurmeesters bij deze de zorg wordt opgedragen om naar aanleiding van art. 26 van voormeld Brand-Reglement tegen bet broeijén van opgeslagen hooi behoorlijk te waken en zich omtrent de vereischte rondgangen tot Inspectie bij de In- en Opgezetenen te verstaan met en zich te gedragen naar de. orders van Brandmeésteren. 3. De In- en Opgezetenen van deze Stad en hel Poortambacht té herinneren aan de voorschriften van meergemeld art: 26, waar bij bepaald wordt *dal een. tegelijk die hooi opslaat of gebruiktgehouden zijn zal om een of meer IJzers ,ter lengte van ten minste 2 ncderl: ellen, of naar mate der. localiteit, in de hooiklampcn ie laten steken, die ten allen tijde voor' Brand- en Keurmecstercn toegankelijk zullen moeten zijn, terwijl niemand, zich tegen derzelver orders zal mogen verzetten op verbeurte eener boete van drie gulden." Voorts dat het aan niemand zal vrijstaan, kruid of vuurwerken te verknopen of te vervaardigen dan na vooraf bekomen toestem ming van dit Bestuur, en ouder verpligting om zich in alles te ge dragen naar de voorschriften daaromtrent gegeven bij de art. 34 en volgende, van voornoemd Brand Reglement. ■I En zal deze tot een teders informatie en narigt worden geplaatst in de Stads Courant. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierihzee, den 15i«n Junij i836. Burgemeester en Wethouders voornd. DE CRANE, ut., Ter ordonnantie van Dezeiven 3 De Stads Secretaris, W. J. P. KRÖÉF. FRAKRll IJ K. Plat», den 14('CT> Jnnij. Bij een telegrafisch berigt üit ToulpiJ wordt gemeld dat de Nestor den dezer in den mond Van de Tafna is aangekomen, 's Anderen daags om negen uur waren de troepen aan boord van dat schip reeds aan land en binhen het kamp. De armee in Afrika is goed voorzien en geniet dén besten staat van gezondheid. Den ölsa heeft de Nestor schepen in zee Ontmoetwelke dié van den schout bij-nacht Hugon schenen te zijn. In dat geval kaïi deze tweede versterking den 7dett in het kamp zijn aangekomen. Heden is er uitspraak gedaan in de zaak der Vermóórde echte lieden Mc.es. De jutrij heeft Logerot niet schuldig Verklaard, én Pe trus Meen schuldig aan diefstal. Dien ten gevolge heeft hét hof Ld- gerot vrijgesproken dóch Petrus tot tien jaren tuchthuisstraf en ten toonstelling veroordeeld. Na afloop zijner Straf zal hij gcdurcüds zijn gansche leven onder toezigt der booge policie staan. *3 Ghavkuhage den i6iÉn Junij. Volgens eene bekendmaking van z. ex. den directeur-generaal voor de marine, van den 1 iden Jann arij :836, is er op den 5de» dezer in de nabijheid van het Zeegat van de Goedereede een kofschip gezonken, op de diepte van negen vademen water waarvan de groote mast nog 12 voeten boven w«"- ter steekt op de peilingen, de toren van Schouwen z. w. t. z. en dé westpunt Van Goedereede z. O. bij compas waarvan berigt gégfeveA is, ten einde zich ieder hij het aandoén van de Goedereedé voor schade zouden kunnen hoeden. Dé nederlandsche gezant bij het pruissischehof, luitenant-gene raal graaf Perponcher, heeft den nden dezer te Berlijn-ter gele genheid van de aanwezigheid van H. M. de koningin der Nederlanden een feest gegeven hetwelk met de tegenwoordigheid van tj. M.van Z.-M. den koning van Pruissen en de verdere leden van het koninklijke huis is vereerd geworden. Bij het koninklijk besluit van den 1 sten dezer, waarhij aan de hee- ren L. J. J. SèrrurierR. k Chevalier en WC. Brode concessie is Ver leend tot den aanleg, van eeneo ijzeren spoorweg tusschen Amsterdam en Haarlem, is onder anderen bepaald, dat, daar het aanleggen daar van een werk is van algemeen nut, de voor dien weg of zijne aanboo- righeden benoodigde gronden en gebouwen in bezit zullen worden genomen, hetzij in der minne, heizij Op de wijze en piet de formali teiten volgens de Wetten en reglementen, bij, de werken van 's rijks wege uitgevoerd wordende, gebruikelijk. Al de uit zoodanige onteigenin gen voortvloeijende schadeloosstellingen en Onkosten zullen echter doof de concessionnarissen moeten worden voldaan. Zijne Majesteit heeft hoogstdeszelfs toestemming verleend tot dé oprigting van. eene rooinsch-katholijke gemeente te Woudrichem,, en vastgesteld, dat aan den te benoemen pastoor eene-jaarwedde uit 's rijks kas zal v/orden verstrekt. Uit Utrecht wordt het volgende geschreven: «Be viering van het tweede eeuwfeest der utrechtsche hoogeschoot voldoet niet alleen aan de hoog gespannen verwachting.,: maar Over treft dezelve. Laatstleden zondag avond werd het feest in de Domkerk gods dienstig ingewijddoor den hoogleeraar Bouman, een' der «kademie- predikers. «Maandag morgen Werd het feest al vroegdoor het gebulder van het'geschuthet luiden en spelen der klokken aangekondigd,, hetwelk iéderen dag van lijd tot tijd wordt herhaald. De vlaggen- wapperdén niet slechts van alle torens en openbare gebouwen j maar men kan in den letterlijken zin van het woord zeggendat in dé voorname straten, van het eene einde tot het andere, alle huizen met vlaggen versierd waren hetgeen een vreemd maar luisterrijk gezigf opleverde. Ook waren alle huizen, zelfs tot in de geringste- bnurten met groen guirlandes en festoenen behangen, en menig, huis prijkte met eerepoorten. «Ten rd ure begaf zich de trein in plegtigen optogt naar de Dom kerk in de orde, welke bij het programma bepaald was. Daarbij trok de aandacht de groote bauiervoorstellende het wapen der- akademie, en fraai geborduurd door eenige aanzienlijke jonkvron- wen nit de stad, gelijk mede de vijf banieren, zinnebeeldig voor stellende de vijf faculteiten insgelijks door jonge dames bewerkt- De hoogleeraar P. ff. van ftèusde hield eene uitmuntende redevoe ring toepasselijk op het feest en handelende de nalurali omnium disciplinaruin conjunctions (over het natuurlijk verband van alle we tenschappen). Na deu afloop dezer plegtigheid werden de medailles

Zierikzeesche Courant | 1836 | | pagina 1