w. 39: Vrijdatf 13 Me i. BESTUREN en ADMINISTRATIEN. -NIEUWSTIJDINGEN. MERIKZElvSCIIK C ÏI K A jJtiecïtvijmtttj W0or fo« ^cïwiücsrif. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, Provincie Zéeland. Gezien hebbende art. der wet op de Schutterijenvan den liden Apïil 1827 (Staatsblad no. 17), endeart. Sen 7 van Zr. M». Besluit Van dep 2i»ien Maart 1828 (Staatsblad p°. 6). Brengen bij deze ter kennis van de daarbij belanghebbende Inge- setenendat de Registers ter Inschrijving voor de Schutterij zul len Worden geopend op Maandag den iöden dezer maand Mei aan staande en dat mitsdien ter inschrijving worden opgeroepen alle Manspersonen zónder onderscheid die op den isten Januerij van dit jaar'Eun ï5»w jaar zijn ingetreden, of in het jaar 1811 zijn geboren alsmede de zoodariigendie ia vroegere jarén zijnde ge boren, nog- in - de termen van Schutterij pligtig te zijn verkeefen, ten sedert de laatste inschrijving zich met er woon binnen de Stad bebben nedergezet, waaronder ook begrepen zijn de vreemdelingen en de gepasporteerde Militairen om zich ter Secretarie dezer Stad te vervoegen van Maandag den iö^n tot en met Dingsdag den 3isten Mei aanstaande, dagelijks van 's morgens 10 tot 12 ure en des na middags van 2 tot 5 ure, om voor de Schutterij te worden inge schreven ieder in dat Registerwaartoe hij volgens zijnen ouder dom behoort, waaromtrent de belanghebbenden voor zoo verre zij niet binnen deze Stad zijn geboren zich van eene' geboorteacte be- hooren te voorzien afgegeven zonder zegel om te dienen voor de Inschrijving der Schutterij ten einde de inschrijving behoorlijk zóu kunnen geschieden en om voor te komen dat niemand door eene verkeerde opgave van zijnen ouderdom-, vervalle in de straffen bij de wet bepaald. Wordende al verder den opgeroepenen herinnerddat zij verpligt Êijn Bij de inschrijving opgave te doen van hunne namen plaats en tijd der geboorte, woonplaats en beroep, met aanduiding- van bet wijk en nummer beroep hunner ouders of zij ziju gehuwd ongehuwd of wedutvenaars het getal der kinderen vao beide sexe sedert wanneer zij ingezetenen der Stad zijp en welke de laatste Woonplaats is geweesten eindelijk van de redenen die zij zouden Vermeenen dat hen van de schutterlijke dienst zouden vrijstellen of daartoe onbevoegd maken naar aanleiding van art. 3 en 4 der Wet,met opgave van bet art. en onderdeel van hetzelve, waarop zij zich beroepen, met waarschuwing aan de belanghebbenden dat de inschrijvings registers op den eersten Janij aanstaande fins,al zul len worden gesloten en dat zijwelke zich voor dien tijd niet heb ben dóen inschrijven en daarna mogten ontdekt worden uit krachte van art. 9 der Wet, en art. 6 van Z. M. besluit van den 2is'en Maart 1828 alsnog ambtshalve zullen worden ingeschreven, door den schuttersraad worden verwezen tot eene geldboete en daaren boven zonder loting worden ingelijfd indien het zal blijken dat er tijdens de verzuimde inschrijving geene redenen tot vrijstelling of uitsluiting ten hunnen aanzien hebben bestaan, terwijl bij de Wél van den 3isten December i832 nadere strafbepalingen zijn vast» gesteld, ten aanzien dergenen die de inschrijving voor de Schutterij Lebben nagelaten en tijdens bet plaats gehad hebbend verzuim tot de cathegoriè behoorden dergenen die aan de werkelijke dienst bij Mobiele Schutterijen hadden moeten deelnemen. En opdat niemand hieromtrent eeriige onwetendheid zoude kun nen voorwenden zal deze worden afgekondigd en in de Stads Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad ZierikzeedenMei i836. Burgemeester en Wethouders voórnd. DE CRANE, vt., Ter ordonnantie van d ezel ven 5 De Stads Secretaris, W. J. P. KROEF. ■DUITS (UIL AND. Frankfort den 6<ten Mei. De onlangs overleden vorst von Lick- tenstein, wiens nalatenschap zoo aanzienlijk is, dat zijne weduwe en ieder zijner elf kinderen eene erfenis van honderd en vijftig duizend gulden benevens eene jaarlijkscbe appanage van vier dui zend gulden ten deel valt, heeft bovendien de beschikking gemaakt dat al de gebouwen, paleizen en inrigtingengedurende de laatste veertig jaren ten zijnen koste aangelegd door zijnen opvolger in behoorlijken staat moeten onderhouden worden en steeds voor het publiek opengesteld blijven. -De patriarch vpn Jeruzalem heeft den sérvischén vórst Milosck «enen brief van dankzegging toegezonden voor het onlangs gedane geschenk-van-vijfmaal honderd duizend piasters aan de kapel van bet H. Graf en van honderd duizend piasters leu behoeve van het klooster op dén berg Athw, Berigten uit Konstantinopel van den 8st=Q April melden het volgende: «De overeenkomst, tusschen den heer van Bntenièjf en den reis-efFendi gesloten wordt stiptelijk door de Porte volvoerd. Deze overeenkomst hevat slechts drie artikelen waarvan het eeri ste de kwijtschelding van de helft der nog achterstallige schuld betreften het tweede de wijze bepaaltwaarop zij door de Porte zal betaald worden namelijk in termijnen tot a5 Augustus, of in eens zoo als het den sultan meest aangenaam is. Het derde artikel handelt alleen over de ontruiming van Silistria. Twee vijf. den der achterstallige schuld heeft de Porie reeds in turksche munt voldaan de rest zal in dezelfde munt betaald worden. Een overigens onbeduidend voorval j hetwelk in het hegin van April te Konstantinopel plaats had, heeft aanleiding gegeven tot vertöogeo van het prutssische gezantschap en baart dienvolgens op- ?ien. Een pruissisch doctor Gliik genaamd die in een lurkscb. hospitaal dient, en beschuldigd werddat hij zijne zieken slecht verzorgde, werd door den directeur van het hospitaal tot gevange nisstraf veroordeeld. Eene zijner vrienden JVidmann genaamd was er oyer verontrust en wilde hem gewelddadig bevrijden. Hij begaf zich met een' sabel gewapend naar IVamiA-pacba eischte de loslating van Gluk, en gedroeg zich zoo hevig, dat Namik ielf den sabel nam hem1 aan het hóófd kwetste en naar de gevangenis liet brengen. De Pruissen die te Konstantinopel wonen hebben zich het lot van Wvimann aangetrokken en hij hét gezantschap pogingen gedaan opdat hijzoo wel als zijn vriend onverwijld in vrijheid gesteld wórde; In het laatst van April Werdén in de hoofdstad van Honga rije bij voortduring groote toebereidselen getóaakt voor de aan. staande krooriing van den keizer ërt dé keizerin. Den istén Mei zouden Hunne Majesteiten hunne plegtige intrede te Presburg doen. Eén brief uit Madrid méldt dat er den ifideii April een tweegevecht tusschen deo minister Mendizabal en den heer Isturizi lid van de twéede kamer der cortes, heeft plaats gehad. Aanlei ding daartoe gaf een gezegde van laalstgemelden in de vergadering, hetwelk de minister als hoogstbeleedigend voor hem beschouwde; Dert i 5aeó 's avonds om tien uur zond de heer Mendizabal eene uitdaging aan zijne tegenpartij en men kwam overeen den volgen den morgen niet elkander op de pistool te gaan. De heer Mendi- zabal deed daarop onderscheidene zaken op het ministerie van finan ciën af, hield eeneu raad van ministers, zond eenen courier naar Bayonne af, en ging om een uur naar bed. 'sMorgens om drié uur stond hij op, schrééf verscheiden brieven over familiezaken, werkte met den onder-secretaris van slaat voor de buitenlandsche zaken en begaf zich om vijf uur naar1 de bepaalde plaats, waar hij den brigadier Seoane, alsthêde dén heer Istiiritz en den graaf las Naves als secondant aantrof. Mèh mat 20 passen af, en beidé hèeren vuurden eenmaal op eikanderen zonder elkander te tref fen. Aan den heer Mendizabal gevraagd zijnde of hij thans vol daan was, antwoordde hu nëén waarop dé heer I.stunt z verlangde, dat mén op zes passen afstaods zou schieten. Toen béiden eikan deren zoo ver genaderd Waren verklaarde de brigadier Seoane dat beide partijen voldoende bewijzéh vao moed badden aan den dag gelegd en nöodigde hén tót verzoening uit. De beer Mendi zabal verlangde dat zijne tegenpartij de beleedigénde uitdrukkin. genin de kamer gebezigd zou intrekken en dit deèd de heer fsluritz in zoo verre, dat hij verklaarde, dat ze hem in Overijling waren ontvallen. Men kwant vervolgens overeen, dat de heer Is- turilz deze verklaring in de couranten zou plaatsen. Maar dit is nog niet geschied en aan de dagbladen is zelfs verboden geWor- den om van deze zaak te spreken." In de porseléin-fabriek te Neurenberg is thans, naar men, onder dagteekening van den isWn dezer, uit die stad méldt, voor rekening van den kroonprins van Beijereri eeiie vaas vervaardigd, welke tot een geschenk voor den sultan bestemd is. Op deze buiten gewoon groote vaaswelke döor de kundige hand van den heer Heinzmann beschilderd is, prijken ruim 2000 figuren welke ge^ zamenlijk al de Wapensoórten der bëijersclie armee voorstellen. FRAK KRIJK. Parijs, den 6<b>» Mei. De hertogen van Orleans en van Nemours zijn den 34™ des namiddags te Ghalöns aangekomen en hebben er, niettegenstaande bet hard regende, een gedeelte der nationale garde, dat in de wapenen gekomen was, geipspecteerdnog des avonds heltben Zij de reis naar St. Menehould voortgezet. Gisteren avond moesten zij te Trier aankomen en er hun nachtverblijf houden. Gisterenis de vijftiende verjaardag van het overlijden yan Napo leon herdacht. Een aantal personen was bij zijn standbeeld verza meld en er werden lauwerkransen aan den vóet van hetzelve ge strooid doch daar het te sterk regende was de menigte niet zoü groot als andere jaren. De heer Julius Gabriel Ouprard, bekend door zij De betrekking als algemeene leverancier, tijdens den krijgslogt van den.hertog van Angouléme in Spanje en door de daarop gemaakte aanmerkingen, heeft van den paus de ridderorde van de gnlden spoor, en van den groothertog van, ïoskanen die van de getrouwheid bekomen. De heilige vader heelt hem die gunst bewezenwegens zijne medewei;, king ter verbetering van het financieel stelsel van den kerkdijken

Zierikzeesche Courant | 1836 | | pagina 1