ZIERIMEfigCHE Bingsdag C O U R A UT Ti BESTUREN en ADMINISTRATIEF 3>ti0dmjs>tt)g V00K be Scftuttmj» NIEUWSTIJDINGEN. duitschland. Nj IK 38, qJ> 10 Jffci. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERÏKZEÈ, ^Provincie Zeeland. Gezien hebbende art. 6 der wet op de Schutterijen van den nden April 1827 (Staatsblad n<>. 17), en de art. 5 en 7 van Zr. M*. besluit van den 21 aten Maart 1828 (Staatsblad no. 6). Brengen bij deze ter kennis van de daarbij belanghebbende Inge* vetenendat de Registers ter Inschrijving voor de Schutterij zul len worden geopend op Maandag den i6<fcn dezer maand Mei aan staande 1 en dat mitsdien ter inschrijving worden opgeroepen alle Manspersonen zónder onderscheid die op den isten Januarij van dit jaar hun 25ste jaar zijn ingetreden, of in het jaar 1811 zijn {geboren, alsmede de zoodanigen, die in vroegere jaren zijnde ge boren, nog in de termen van Schutterij pligtig te zijri verkeeren, en sedert de laatste inschrijving zich met er yvoon binnen de Stad fiebben nedergezetwaaronder ook begrepen zijn de vreemdelingen en de gepasporteerde Militairen om zich ter Secretarie dezer Stad le vervoegen vau Maandag den rö^en tot en met Dingsdag den 3i«en Mei aanstaande, dagelijks van 'smorgens 10 tot 12 ure en des na middags van 2 tot 5 ure, om voor de Schutterij te worden inge schreven ieder in dat Registerwaartoe hij volgens zijnen ouder dom behoortwaaromtrent de belanghebbenden voor zoo verre zij niet binnen deze Stad zijn geboren, zich van eene geboorteacte be- booren te voorzien afgegeven zónder zegel om te dienen voor de inschrijving der Schutterij, ten einde de inschrijving behoorlijk zou kunnen geschieden en om voor te komen dat niemand door eene •verkeerde Opgave van zijnen ouderdom vervalle in de straffen bij de wet bepaald. Wordende al verder den opgeroepenen herinnerddat zij verpligt «ijn bij de inschrijving opgave te ,doen van hunne namen plaats 'en tijd der geboorte, woonplaats en beroep, met aanduiding van bet wijk en nummer beroep hunner ouders of zij zijn gehuwd ongehuwd of weduwenaarshet getal der kinderen van beide sexe sedert wanneer zij ingezetenen der Stad zijn en welke de laatste Woonpiaats is geweest, en eindelijk van de redenen die zij zouden vermeenen dat ben van de schutterlijke dienst zouden vrijstellen of daartoe onbevoegd maken naar aanleiding van art. 3 en 4 der Wet met opgave van het art. en onderdeel van hetzelve, waarop aij zich beroepen, met waarschuwing aan de belanghebbenden dat «le inschrijvings registers op den eersten Junij aanstaande finaal zul len worden gesloten en dat zijwelke zich voor dien tijd niet heb ben doen inschrijven en daarna moglen ontdekt worden uit krachte van art. 9 der Wet, en art. 6 van Z. M. besluit van den 2istea Maart 1828 alsnog ambtshalve zullen worden ingeschreven door den schuttersraad worden verwezen tot eene geldboete en daaren boven zonder loting worden ingelijfd indien het zal blijken dat «r tijdens de verzuimde inschrijving geene redenen tot vrijstelling of uitsluiting ten hunnen aanzien hebben bestaanterwijl bij de Wet van den 3isten December i832 nadere strafbepalingen zijn vast gesteld, ten aanzien dergenen die, de inschrijving voor de Schutterij hebben nagelaten en tijdens het plaats gehad hebbend verzuim tot de cathegorie behoorden dergenen die aan de werkelijke dienst bij Mobiele Schutterijen hadden moeten deelnemen. En opdat niemand hieromtrent eenige onwetendheid zoude kun nen voorwenden zal deze worden afgekondigd en in de Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee, den 4den Mei i836. Burgemeester en Wethouders voornd. DÉ CRANE vt Ter ordonnantie van dezelven, De Stads Secretaris, W. J, P. KROEF. FrAkkfout den Mei, Men Reeft het ontwefp gevormd tot een' grooten spoorweg van Hamburg op Bremen welke van daar over Lunenburg en Celle op Hanover, en van Hanover naar Brdns- wijk zal voortgezet worden. Het terrein is reeds overal Opgenomen en zeer gunstig bevonden. Het voor deze Onderneming benoodigde kapitaal wordt op 5 millioen daalders begroot. Men zal akliën van ioo daalders uitgeventegen 4 per cent rente. Beeds is voor een aanzienlijk bedrag ingeschreven, Bremen alleen deelt voor een millioen., de hertog van Bronswijk Voor 200,000 en de her tog van Cambridge voor 100,000 daalders. Met het voorjaar begeeft zich weder een groot aantal landver huizers .waaronder er zich bevinden, die niet geheel van midde len ontbloot zijn uit Duitschland naar Amerika. Het blijkt dus, dat zij zich geenszins door de ongunstige berigten van vele hunner voorgangers laten afschrikken. Den Sien. Berigten uit Berlijn behelzen het volgendeReeds binnen kort, tusscben den 8s"n en io<Ln Mei namelijk, zal naar men verneemtingevolge üilnoodiging van Zijne Majesteit den ko ning de hertog van Orleansbenevens den hertog van Nemours alhier aadkomen om na eenig vertoeven naar Weenen te ver» vertrekken. Er Is zegt men eene echtverbindtenis tusscben eeii groot vorstelijk buis en den jongeren tak der bourbons op til. Men heeft tot ontvangst der hooge gasten reeds de noodige vertrek ken in het koninklijk paleis in gereedheid gebragt. Daar de beide prinsen, die met militaire gestrengheid werden opgevoed, in krijgs kundige oefeningen behagen schijnen te scheppenzullen naar men verneemt ter hunner eer onderscheidene militaire festiviteiten, paradeskleine mariöeüvers enz. plaats hebben. Men beweert, dat de toenadering van het fransche koninklijke huis ook m naauw verband staat met eene eindelijke minnelijke schikking tus- schen Holland en België, welke, denkt men, in den herfst van dit jaar wel tot stand zal komen te meer vermits zoo als men met tamelijke 'zekerheid verneemtde koning alsdan in de Rijnlan den zal komen en behalve andere hooge vorstelijke personen, ook weder de vermoedelijke erfgenaam van den fransehen troon aldaar Verschijnen zal om den koning te begroeten. De familie-zamen- komstwelke zoo als men nader verneemt na de krijgsoefenin gen in de Rijnlanden te Berlijn zal plaats hebben zal waarschijn lijk luisterrijker en talrijker worden dan men aanvankelijk dacht. H. M. de koningin der Nederlanden, welker paleis reeds sedert eenigen tijd in orde gebragt is zal binnen komen en verscheidene maanden te Berlijn verblijven. De keizerin van Rusland zal op hare reis naar Ems door de beide oudste grootvorstinnen verge zeld worden vervolgens lafer verscheidene weken te Potsdani doorbrengen en door Z. M. den keizer naar Rusland teruggeleid worden. De redacteur van den Moniteur Ottoman de heer Blatjue is met ve- lof der Porte naar Frankrijk gereisd. Men beweert dat het is ter verbetering van den staat zijner gezondheid doch. velen vermoeden dat hij met eene belangrijke zending belast is, waartoe bij wegens zijne naauwkeurige kennis van den toestand van het Oosten wel in staat is. Omtrent de bewegingen bij de zweedsche marine wordt na der uit Stockholm onder dagteekening van den z6"en April geméld; dat naar Karlskroon bevelen zijn afgezonden tot het uitrusten eii wapenen van vier linieschepen een fregattwee korvetten twee bombardeergaljooten en zes overdekte kanonneersloepenbenevens tot het doen zinken van het afgekeurd linieschip Wata. Vin dè station van Gothenburg zullen eene overdekte kanonneersloep en zestien gewapende jollen naar zee worden gezonden terwijl van Stockholm acht kanonneersloepen zouden afzeilen, om Dalorö eii Mem, aan. den mond van het Göthaer kanaal, post te vatten; Verder was er last gegeven om de forten Kungsholm, Drothnings- kar en Hastholm nabij Karlskroon in volkomen staat van tegen weer te brengen en het garnizoen op eerstgenoemd fort met hon- derd man zee artilleristen te versterkeq. Daar tot dergelijke bui tengewone maatregelen m?er gelden vereischt werden dih in deze oogenblikken beschikbaar waren verwachtte men dat deswege aan de gevolmagtigden van het bureau der rijksscbulden de noodigè aanwijzingen zouden worden gedaan. Bij deze gelegenheid vernieuwde zich het vroeger gerucht, dat het zweedsche kabinet zich reeds in het vorig jaar neutraal ver; klaard zou hebben in geval een oorlog in de Oost-Zee mogt uit barsten én dat al de europesche mogendheden van den eersteri rang, elk voor zich, eene zoodanige gewapende neutraliteit zoii; den hebben erkend en gewaarborgd. Buiten het boven medegedeelde verhaalde men ook nog;, dat elt der kanonneersloepen die uitgerust moesten vVörden met veeèlig en de gewapende jollen met vijftien koppen zoiiden worden bemand; en dat het krónobergschë regemerit order had bekomen zich gereed te houden ten einde op den eersten wenk van den bevelvöereriden admiraal naar Karlskroon te kunnen oprukken. Ook uit Gothen; burg meldt men dat aldaar, zoowel op'de forten als bij de vloot, ongewone drukte heerscht. De bezetting der vesting Kaflsteü vtas beduidend versterkt geworden. Door de' vermindering welke het boslenrijksch leger zal on dergaan Zal hetzelve op 100 000 mari gebragt wórden. Dien ten gevolge zijn er bevelen naar Italië gezonden, oin een aanzienlijk ge deelte van liet mobiele leger naar de duitsche staten Ie doen' terug- keeren terwijl onderscheidene bataillons in laatstgenoemde slateif eene verwisseling van standplaats zullen óndergaan. Den is'ea dezer vertrekken HH. Majesteiten de keizer én keizerin uit Weenen naar Presburg om den hongaarschen rijksdag te sliii- ten welke laatste stad zij dèn 4ieD weder zulifen verlateri; ten einde zieh naar Schönbtunn te begeven. Het kroningsfeestals' kouii g en koningiu vau Boheme zal in dé eerste helfï van September plaatsvinden; Er loopt weder te Weenen het geéüchfdat H. M. de aartsher togin van Par ma de voormalige géiüaliü Wn Napoleongezind zou

Zierikzeesche Courant | 1836 | | pagina 1