Jfo. 2C. ZIERÏKZEESCHE Hingsdag A°. 183®. COURANT. 29 Maart. BESTURE ADMINISTRATIEF. eeziekte. Ij o t e r ij. Merijk der Maten en Gewigten. mj It JSLN BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Ontvangen hebbende eene circulaire van Z. E. den Heere Staats raad Gouverneur dezer Provincie, van den i4ien dezer maand, provinciaal blad N°. 3i. Öerinneren bij deze alle Veehouders aan derzeïver verpligting tot bet doen van aangifte van de onder ban vee ontstaande aanstekende ziekten welker naauwgezetie vervulling niet alleer, in bet algemeen belang gevorderd wordtmaar waarvan het verzuim hen die zich daaraan schuldig maken aan regierlijke vervolgingen blootstelt daar art. 4^9 van noo vigerend wetboek van strafregtdien aangaande bepaalt: «dat ieder houder of oppasser van dieren of «van melk- of slaglbeesten welke verdacht zijn van aangedaan te wezen door eene besmettelijke ziekte, die niet dadelijk daarvan «kennis zal hebben gegeven aan den Burgemeester der gemeente, »waar zij gevonden worden en die zelfs vóór dat de Burgemeester »op die kennisgeving geantwoord heeft, deze dieren, melk of slagt- »beesten niet opgesloten gehouden zal hebben zal gestraft worden met eene gevangenis van zes dagen tot twee maanden, eu eene geld la boete van zestien tot twee honderd franken En op dat een iegelijk zich in dezen voor schade zoude wachten, Worden de belanghebbenden tot voorkoming van onwillekeurige ver zuimen op de voorschreven wetsbepaling oplettend gemaakt en hun de stipte navolging daarvan ten ernstigste aanbevolen. Zierikzeeden 2Ssten Maart i836. Burgemeester en Wethouders voornd., DE CRANE vt., Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Z1ERÏKZEE. Brengen bij deze ter kennis van derzeïver In- en Opgezetenen dat het kohier der Grondlasten voor deze Stad en het Poort Am bacht over het loopende dienstjaar door Zijne Excell. den Heere Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, op den i5<hm dezer maand is executoir verklaard, en dat hetzelve dadelijk na deze afkondi ging aan den Heer Ontvanger der Directe Belastingen alhier ten fine van invordering zal worden toegezonden. En opdat niemand hiervan onwetendheid zoude kunnen voorwen den geschiedt de tegenwoordige afkondiging en annonce in dezer Stads Courant. Zierikzeeden a5sten Maart i836. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vt, Ter ordonnantie van Dezelve, De Slads-Secretaris W. J. P KROEF. i 'Acbtervolgens art. 3 van Zijner Majesteit's Besluit van den 6<Ln Januarij i83i', n°. 68 (Staatsblad n°. a)heeft Zijne Excellentie de Heer Minister van Financiënbij resolutie van den 24sten Maart jongstleden bepaald de prijzen het opgeld daaronder begrepen waarvoor de Collecteurs, Splitters en Debitanten der Konioklijie Nederlandsche Loterij de Loten en gedeelten van dien voor de vierde Week der trekking van de laatste Klasse der 16731e Loterij, Zllllea mogen uitgeven, te weten: bij verkoop: Geheele Loten f 100. Halve - 50. Vijfde - 20. Tiende -10. Twintigste - 5. Wordende de belanghebbenden bij deze herinnerd, dat bij voor noemd artikel van Zijner Majesteit's besluit uitdrukkelijk is vastge steld dat de CollecteursSplitters en Debitanten gehouden zijn om zich naar die prijsbepaling te regelen en dezelve gedurig ter inzage voor het publiek beschikbaar te hebben. Zierikzee, den 28st«e Maart 1836. Voor den Staatsraad Gouverneur van Zeeland De Burgemeester der Stad Zierikzee, DE CRANE. GEDEPUTEERDE STATEN VAN ZEELJND In aanmerking nemende, dat, naar aanleiding van Zijner Majes teit's besluiten van den 28sten September 1819 Staatsblad no. 49), en van den 3ostsn Maart 1827 Staatsblad no. i3), jaarlijks een herijk van al de nederlandsche maten en gewigten welke in om loop zijn gebragt en in den haudel gebruikt worden behoort plaats te hebben. Gelet op het reglement op den herijk in deze provincie van den ;5óen Februarij 1822. Gezien de missives van zijne excellentie den minister van binnen- landsche zaken van den 3osten November i835 n<>. 160, en i Fe bruarij i836, no. 206, 2<te afdeeling. Besluiten: Art. j. De herijk over het jaar 1806 van de nederlandsche ma ten en gewigten welker gebruik in het vorige jaar verpligtend is geweest, en mitsdien van alle gewigten, lengtematen, inhouds maten voor drooge waren vocht maten voor den handel iu het klein en in het grootmitsgaders van de wisse zal worden aan gevangen met den 2ctcu Mei aanstaande en gesloten op den laatste/1 Augustus daaraanvolgende. Art. 2. De letter R zal overeenkomstig de eerstgenoemde der bovengemelde aanschrijvingen voor de ijkletter gedurende dit jaar gebezigd worden en op al de geijkt of herijkt wordende maten en gewigten benevens het bijzondere merk van den arrondissements ijker worden afgedrukt of ingebrand. Art. 3. De arrondissements-ijkers zullen overeenkomstig art. 5 vau voorschreven reglement, behalve in de plaats hunner woning, nog in zoodanige gemeenten van derzeïver arrondissement tot den herijk vaceren als nader door ons zullen worden aange wezen en op de dagen gedurende welke zij niet in de ge meenten buiten hunne woonplaats vaceren ten minste gedurende vier uren daags hunne kantoren geopend houden om aan de in gezetenen gelegenheid te geven lot de verificatie hunner maten en gewigten. Art. 4- Zij zullen van de uren waarop hunne kantoren zullen geopend zij-n mitsgaders van de dagen op welke zij uit hoofde der vereischte vacatiën in andere gemeenten niet tot den herijk der maten en gewigten len hunnen kantore zullen vaceren, aan bur gemeesters en wethouders hunner woonplaats kennis geven welke daarvan door publicatie en door insertie in de stedelijke of in de binnen derzeïver stad meest gelezen wordende courant, aan de be langhebbenden zullen doen kennis dragen. Art. 5. De arrondissements-ijkers zullen burgemeester en wet houders of assessoren der gemeente in welke zij volgens de nader overeenkomstig art. 3 te doene aanwijzing, tol den herijk zullen vaceren vau hunne op handen zijnde komst ten minste acht dagen te voren informeren, en zullen deze gehouden zijn, de burgemees ters en assessoren der andere gemeentenvoor welke gelijktijdig wordi gevaceerd daarvan kennis te geven teu einde de ambtena ren publieke administratiënkooplieden, winkeliers en andere belanghebbenden door hen worden verwittigd van de plaatsen van den tijd waarop tot den herijk zal worden gevaceerd en van hunne verpligting om de bij hen in gebruik zijnde maten en ge wigten mitsgaders de strijkeis der halve en kwart mudden te doen herijken zullende de plaatselijke besturen behalve de ten dezen-ver eischte openbare bekendmaking, tevens zoo veel mogelijk de be langhebbende ingezetenen hunner gemeente welke zij weten dat van maten en geivigten gebruik maken ten hunnen huize eene waarschuwing of kennisgeving laten doen. Art. 6. De burgemeesters der steden en gemeenten worden uit- gencodigdom aan den arrondissements ijker voor den aanvang van den herijk, of bij deszelfs komst in de gemeente eene naam lijst te doen geworden van de inwoners hunner gemeente, welke uit hoofde van hunne betrekking of hun bedrijf verpligt zijn ge bruik te maken van maten of gewigten. Tot het opmaken dezer lijsten zal het register der patentpligtigen worden geraadpleegd en voorls op dezelve ook gebragt worden de ambtenaren en publieke administratiën welke iu derzeïver ambtsbetrekkingen van maten of gewigten tot het constateren van leverantiè'n of werken gebruik moeten maken. Art. 7. De arrondissements ijkers zullen betrekkelijk de door dezelven in iedere gemeente in welke zij hebben gevaceerd gedane verificatie en herijk een relaas opmaken en daarbij opgeven de ambtenaren publieke administratiën en particulieren welke in de vorengenoemde lijsten begrepen zijnde bun niet zijn gebleken aan derzeïver verpligting betrekkelijk den herijk te hebben voldaan. Afschriften dezer relazen zullen door de arrondissements-ijkers na den afloop van den termijn gedurende welken de herijk is opengesteld, aan ons worden gezonden. (Het vervolg in ons volgend nummer.)

Zierikzeesche Courant | 1836 | | pagina 1